English

POLAR - moravskoslezská regionální televize

Friday, Jun 5

23

První ročník participativního rozpočtu: centrální obvod Ostravy má na Vaše nápady milion korun

polar.cz

Jeden milion korun. Právě tuto částku radnice Moravské Ostravy a Přívozu investuje do historicky prvního ročníku participativního rozpočtu. Své návrhy na to, která místa byste chtěli v obvodu zatraktivnit nebo vylepšit, můžete na radnici…

12

Za záchranu mladé poštolky si ostravští hasiči vysloužili potlesk

polar.cz

Ostravští hasiči vyjížděli k záchraně poštolky, která uvízla v ochranné síti na balkonu ve třináctém patře. Protože v bytě nikdo nebyl doma, museli k poštolce slanit z bytu o patro výš. Po úspěšném zákroku si vysloužili od okolních…

Thursday, Jun 4

14

Vybírá se název pro DPS na Dělnické v Porubě. Ve hře je například Kopretina a Pampeliška

polar.cz

Radnice Ostravy-Poruby spustila anketu o název v pořadí už třetí DPS-ky. Tentokrát hledá jméno pro komunitní dům pro seniory na Dělnické ulici.

13

Porubané mají možnost změnit k lepšímu 8. obvod a Nový Pustkovec

polar.cz

Chystá se koncepční urbanistická studie 8. stavebního obvodu a Nového Pustkovce. Ta naváže na projekt proměny prostranství u Duhy, který se právě dokončuje. Nejdříve se budou sbírat data.

12

Výuka u moře. Prvňáčci z Ostravy-Mariánských hor v září odjedou na ozdravné pobyty

polar.cz

Budoucí prvňáčci základní školy Generála Janka v Ostravě-Mariánských Horách stráví první dva týdny školy u moře. Hned na začátku školního roku pojedou na adaptačně ozdravný pobyt do Chorvatska. Radnice je tam pravidelně posílá už 5 let.…

Wednesday, Jun 3

17

Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě bude mít i kino. Rekonstrukce je v předstihu

polar.cz

Následující zprávou jistě potěšíme obyvatele Ostravy - Poruby. Rekonstrukce Domu kultury Poklad běží podle harmonogramu a dokonce je proti plánům mírně v předstihu. Hutník, architekt a horník, jejichž sochy zdobí průčelí této kulturní…

16

Krematorium na slezskoostravském hřbitově se dočká rekonstrukce. Přibude i nová pec

polar.cz

Vedení Ostravy schválilo návrh, podle kterého se bude rekonstruovat krematorium na slezskoostravském hřbitově. Porota jednohlasně vybrala práci architektů z Meerkatelieru, která se prý citlivě propojuje s původním objektem a zároveň je…

STUDUJ U NÁS: Hladnovští studenti nazpívali píseň online

polar.cz

Populární sbor Hladnovského gymnázia v Ostravě se během doby, kdy byly školy zavřené, blýskl unikátním projektem. Nazpíval píseň online.

Z Poruby přišla smutná zpráva. Uhynul jeden z nejstarších stromů obvodu

polar.cz

V Porubě uhynul jeden z nejstarších stromů. Lípa u kostela svatého Mikuláše, která zde byla vysázena zhruba před 180 lety. Teď se stane útočištěm pro různé druhy brouků.

Tuesday, Jun 2

22

Na Jihu otevřeli historicky první informační centrum. Vzniklo na novém náměstí

polar.cz

V Ostravě-Jihu slavnostně otevřeli zbrusu nové infocentrum. Jde o vůbec první informační centrum v městském obvodu a najdete ho na novém náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce.

Račte dál. Senior Point v Ostravě-Jihu se opět otevřel seniorům

polar.cz

Senioři mají opět důvod k radosti. Po delší době se jim opět otevřel Senior point, který byl zavřený kvůli pandemii koronaviru. Toto kontaktní místo pro seniory se nachází v Komorním klubu na Velflíkově ulici.

Monday, Jun 1

13

Ostrava investuje do sportování mládeže. Za 100 milionů korun budou modernizována hřiště

polar.cz

Ostrava je městem sportu, což potvrzují i velké investice do infrastruktury. Jen v letošním ruce půjde do sportovišť téměř 100 milionů korun. Stavějí se nová hřiště, rekonstruují starší a aktuálně byly schváleny ostravským magistrátem…

Friday, May 29

14

Centrum Ostravy i letos rozveselí akce Léto na Masarykáči

polar.cz

Už v červenci odstartuje oblíbená akce Léto na Masarykáči. Stejně jako loni nebude na Masarykově náměstí chybět kavárna Pod šapitó, oddechová zóna, multifunkční hřiště a doprovodný program.

12

Rekonstrukce chodníků v Porubě pokračuje. Pomáhá digitáĺní pasport

polar.cz

V Ostravě-Porubě jsou chodníky v nevyhovujícím stavu za 70 milionů korun. Dobrou zprávou je, že jejich počet neustále klesá. Postupně se totiž opravují.

10

Slezská Ostrava nechce i přes nižší příjmy zastavovat plánované investice

polar.cz

Nový domov pro seniory Antošovice, opravy bytových domů či rekonstrukce chodníků a komunikací. Městský obvod Slezská Ostrava letos rozhodně nechce omezovat plánované investice, kvůli následkům pandemie bude muset ale hledat i cesty, jak a…

Thursday, May 28

16

Poruba ožila kulturou. Obyvatele překvapil Cirkus trochu jinak

polar.cz

Alšovo náměstí v Ostravě-Porubě oživilo vystoupením zábavní, umělecké a artistické společnosti Cirkus trochu jinak. Na náměstí vnesla radost v době, kdy kultura kvůli pandemii utichla.

Baseballová extraliga je tu. Začala po 6669 hodinách a bude kratší

polar.cz

Odstartovala baseballová sezóna, která ale bude kvůli pandemii kratší. V pátek 22.května v rámci 1.kola extraligy hráči Arrows Ostrava přivítali na svém hřišti Draky Brno, které nakonec porazili 3:0.

Wednesday, May 27

15

Pandemie značně oslabila ostravské městské strážníky. 65 jich muselo do karantény

polar.cz

Městská policie Ostrava se potýká s nákazou nemocí Covid - 19 mezi strážníky. Musela kvůli tomu uzavřít služebnu v Porubě a všechny strážníky, kteří tam slouží, poslat do karantény. Obyvatelé této části města ale nemusejí mít obavy,…

14

Takto bude vypadat památník obětem střelby ve FNO, porota vybírala z šesti návrhů

polar.cz

Památník obětem loňské prosincové střelby ve Fakultní nemocnici Ostrava, při které zemřelo sedm lidí, vytvoří výtvarník Lukáš Dvorský. Porotci soutěže, kterou město vyhlásilo v únoru, vybírali z šesti návrhů. Památník bude dokončen do 30.…

13

CHYTRÝ REGION: Ostravská společnost K2 pomáhá řídit úspěšné firmy

polar.cz

Systém K2, který vyvinula ostravská společnost, pomáhá řídit velmi úspěšné firmy nejen v České republice. Podrobnosti v příspěvku.

11

Hygiena uzavřela služebnu strážníků v Ostravě na Martinovské ulici

polar.cz

Hygiena rozhodla z preventivních důvodů uzavřít služebnu městské policie v Ostravě-Porubě na Martinovské ulici. Několik tamních strážníků mělo totiž pozitivní test na Covid-19. Ve středu přibyl další nakažený a zvětšil se i počet lidí v…

10

VIDEO: Museli ho slyšet i pacienti. V areálu porubské FNO se usadil krásný Kalous ušatý

polar.cz

Kalous ušatý se usídlil v koruně stromu v areálu Fakultní nemocnice v Ostravě. Nejrozšířenější druh sovy v ČR si našel domov u Kliniky infekčního lékařství. Podařilo se ho natočit, podívejte se na video.

Tuesday, May 26

21

Máte rádi kola? Výstava v Ostravském muzea nabízí i unikáty

polar.cz

Milovníci cyklistiky si přijdou na své na výstavě Fenomén cyklistika 2. Připravil ji Klub českých velocipedistů Moravan Ostrava-Hrabůvka ve spolupráci s kulturně sportovním spolkem Elegant Ostrava a k vidění je v ostravském muzeu.

Zpátky v lavicích. Školy a školky v Jižním městě opět přivítaly děti

polar.cz

Do základních škol se v pondělí po více než dvouměsíční pauze vrátily děti z prvního stupně. Zdaleka ne ale všechny. Řada rodičů měla o ně kvůli pandemii koronaviru strach a tak s nimi raději zůstali doma.

17

Na Jihu dokončili další projekty z participativního rozpočtu. Podávání návrhů pokračuje

polar.cz

V Jižním městě díky participativnímu rozpočtu vznikla další hřiště. Tentokrát ve Výškovicích, kde si přijdou na své jak milovníci fotbalu, tak i košíkové.

16

Pět strážníků Městské policie Ostrava dostalo koronavirus. Desítky jejich kolegů musely do karantény

polar.cz

Strážníci ze služebny v Ostravě na Martinovské ulici chytili koronavirus. Zatím je potvrzeno 5 nakažených a celkem 43 lidí v karanténě. Služebna byla dezinfikována, jak se virus mezi strážníky dostal není jasné.

13

Mošnovské letiště je už otevřeno. Zatím ale nikdo nelétá

polar.cz

Od úterka jsou otevřena regionální letiště, mezi které se řadí i Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Samozřejmě jsou značně zpřísněna bezpečnostní opatření a cestující je budou muset kvůli hrozbě nemoci Covid 19 dodržovat. Na první cestující do…

Ostrava se snaží pomoct neziskovému sektoru. Organizace mohu získat 20 tisíc korun

polar.cz

V Ostravě mohu o finanční pomoc zažádat nejen pandemií postižené firmy, ale i neziskové organizace. Žádosti pak každý týden schvaluje městská rada. Případní další zájemci o tento dar magistrátu mají možnost požádat o pomoc ještě dva týdny.

11

V Ostravě vyvíjejí příruční dýchací sady. Nejlehčí láhev s kyslíkem si bude moci koupit úplně každý

polar.cz

Kyslíková láhev pro každého. Světový nápad, se kterým přišel ostravský Cylinders Holding. Na jeho vývoji začal nově spolupracovat s Vysokou školou báňskou. Dýchací sady by měly být přenosné a snadno dostupné.

10

Šedesátiletý muž chtěl v Ostravě vyskočit z okna ve čtvrtém patře, zachránili ho strážníci

polar.cz

Blesková reakce ostravských strážníků zabránila tragédii. V jednom z porubských bytů pomáhali řešit rodinné neshody a šedesátiletý muž se přímo před nimi rozhodl vyskočit z okna ve čtvrtém patře.