English

POLAR - moravskoslezská regionální televize

Friday, Jun 5

10

Počasí posunulo oslavy svátku dětí v MŠ. Ty nakonec dopadly skvěle

polar.cz

Letošní připomínky Dne dětí byly tak trochu rozpačité. Oslava, kterou připravila bruntálská Mateřská škola Okružní, se ale rozhodně vydařila.

Wednesday, Jun 3

14

Dvě výstavy současně otevřely zámek v Bruntále veřejnosti

polar.cz

Muzeum v Bruntále zahájilo letošní výstavní sezónu. Oproti minulým letům se tak stalo s několikatýdenním zpožděním, které způsobila opatření proti koronavirové nákaze.

Tuesday, Jun 2

23

Plavci, radujte se! Bruntálské wellness centrum se otevřelo pro veřejnost

polar.cz

Milovníci plavání v Bruntále a okolí se dočkali. Oblíbené wellness centrum po vynucené přestávce se konečně otevřelo veřejnosti. Po nesmělé návštěvnosti hned po otevření, se po týdnu provozu počet návštěvníků opět navyšuje.

Tuesday, May 26

12

V Bruntále se vrátila do škol více než polovina dětí

polar.cz

Většina dětí z prvního stupně bruntálských ZŠ začala opět chodit do školy. Ty jim bez větších problémů zajistily všechny stanovené podmínky. Počet školáků se podle jednotlivých škol pohybuje od 40 do 70 procent a tak i nadále pokračuje tak…

Monday, May 25

20

Kopule za kopuli. Náročná operace na staroměstském kostele lákala diváky

polar.cz

Speciální jeřáb s nosností až 60 tun, náročné ukotvení, přesná tesařská práce. To vše vyžadovala výměna kopule významného kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Starém Městě u Bruntálu.

13

Lidé na kino nezanevřeli. Velký zájem v Bruntále byl hned po jeho otevření

polar.cz

Díky rozvolnění epidemických omezení zahájilo opět činnost také bruntálské kino Centrum. Promítá zatím jen ve velkém sále ale je připraveno svůj provoz s dalším uvolňováním ihned rozšířit.

11

STUDUJ U NÁS: SOŠ Bruntál pomáhá v první linii

polar.cz

Střední odborná škola Bruntál připravuje žáky na závěrečné zkoušky, chystá se na přijímací řízení, ale také pomáhá regionu v první linii.

Saturday, May 23

09

Po nehodě na Bruntálsku zemřel pětadvacetiletý motorkář

polar.cz

Nehoda s tragickými následky se stala v pátek odpoledne poblíž obce Dolní Václavov na Bruntálsku. Záchranáři dostali informaci o střetu motorky s osobním autem po půl páté. Okamžitě na místo vyrazily všechny složky IZS a vzlétl i vrtulník…

Wednesday, May 20

13

Absolventi ladí noty na přijímačky. Na základních školách se scházejí žáci devátých tříd

polar.cz

25. května otevřou základní školy své dveře pro žáky prvního stupně. Ani v těchto dnech však školní třídy nejsou prázdné. Scházejí se zde několikrát týdně žáci devátých tříd, pro které letos školní docházka končí. 8. června na ně totiž…

Tuesday, May 19

Pandemie školní soutěže nezastavila. Celostátní úspěchy žáků 1. ZŠ v Bruntále

polar.cz

Soutěže i jejich vyhlášení probíhají elektronickou formou, na kvalitě soutěžních prací to však nijak není znát.

Monday, May 18

14

MHD v Bruntále je opět bez omezení a s pravidelnou dezinfekcí autobusů

polar.cz

Městská hromadná doprava v Bruntále po uvolnění omezení končí provoz podle výlukových jízdních řádů a vrací se do stavu před koronavirovou infekcí. Dopravce se na tuto změnu dokonale připravil.

Saturday, May 16

12

Požár v kuchyni bruntálského bytu pronikl přes stoupačky do bytu o patro výš

polar.cz

Požár, který se rožšířil z jednoho bytu do druhého nadělal starosti obyvatelům panelového domu v Bruntálu. Hasiči evakuovali deset lidí, nikomu se nic nestalo, škoda je půl milionu korun.

Wednesday, May 13

11

Autobusy v Bruntále procházejí dezinfekcí, MHD se vrátí k normálu

polar.cz

Městská hromadná doprava v Bruntále, která stále jezdí podle výlukových jízdních řádů, se brzy vrátí do stavu před koronavirovou infekcí. Dopravce je na návrat do původního stavu připraven.

Tuesday, May 12

19

Třídění odpadu bude zásadně ovlivňovat výši poplatku

polar.cz

Českou republiku čeká zásadní změna v odpadovém hospodářství. Připravuje se totiž novela Zákona o odpadovém hospodářství, která by mohla vstoupit v platnost počátkem příštího roku. Město Bruntál se na tuto změnu začíná připravovat už teď.

Monday, May 11

12

Jeseníky mají další atrakci. V Karlově zprovoznili bikepark

polar.cz

V Jeseníkách otevřeli už druhý bikepark. Po Kopřivné se tak milovníci tohoto adrenalinového sportu vyřádí i v Karlově. Nahoru se dostanou čtyřsedačkovou lanovkou, která je prozatím v provozu každý víkend.

11

Osvobození Bruntálu připomněl důstojný pietní akt

polar.cz

Stejně jako v předchozích letech si i letos město Bruntál připomnělo své osvobození od nacistické okupace Rudou armádou. Pietní akt se odehrál u památníku padlých rudoarmějců na městském hřbitově.

Monday, May 4

Třetí etapou končí revitalizace bruntálského sídliště Květná

polar.cz

V těchto dnech naplno běží práce na závěrečné etapě revitalizace bruntálského sídliště Květná. Po jejich dokončení se sídliště stane mnohem příjemnějším místem k bydlení, než tomu bylo doposud.

Friday, May 1

21

Lodě na vodě. Na Slezské Hartě zahájila provoz lodní doprava

polar.cz

I přes deštivý začátek května, zahájil Mikroregion Slezská Harta lodní sezónu na přehradě.

20

Gratulace z chodníku aneb netradiční oslava babiččiných narozenin v nouzovém stavu

polar.cz

Setkat se v současné době se svými prarodiči v seniorském věku je složité s ohledem na jejich bezpečnost v době epidemie. Tím spíše strávit s nimi chvíle jejich životního výročí. V Bruntále našli způsob, jak životní jubileum oslavit.

Thursday, Apr 30

11

Další soutěž pro veřejnost – podívejte se na Bruntál shora

polar.cz

Oddělení kultury v Bruntále připravilo pro seniory, děti i pro širokou veřejnost další soutěž, pro zábavu v době omezeného vycházení. Všichni tak mohou zažít mnoho pohledů na město z ptačí perspektivy.

Wednesday, Apr 29

14

Na Sovinci naplno běží stavební práce i přípravy na sezónu

polar.cz

Největší moravský hrad Sovinec, stejně jako ostatní hrady a zámky, je prozatím bez návštěvníků, přestože v jiných letech již v této době byla sezóna v plném proudu. Na hradě se však nezahálí a přípravy na letošní rok jsou v plném proudu.

Monday, Apr 27

Arboretum v Pasece otevírá své krásy návštěvníkům

polar.cz

S uvolňováním koronavirových opatření otevírá své brány pro návštěvníky také známé arboretum v Pasece u Sovince. Prostorné arboretum, které vzniklo původně ze staré skládky se již léta stává cílem nejen zahrádkářů, ale i těch, kteří se…

Friday, Apr 24

15

Horolezec se zřítil ze skály na Bruntálsku, po desetimetrovém pádu uvízl ve špatně přístupném terénu

polar.cz

Mladý horolezec nezvládl ve čtvrtek večer výstup v lezeckém terénu pod zříceninou hradu Pustý zámek nad Bílým Potokem u Vrbna pod Pradědem. Zřítil se z výšky přes deset metrů. Do nemocnice ho musel transportovat vrtulník.

Thursday, Apr 23

13

Ochranné štíty nemocnicím vyrobila a poskytla bruntálská SPŠ

polar.cz

Krnovská i bruntálská nemocnice obdržely ochranné štíty, které pro ně vyrobila Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Bruntál. Zhruba před měsícem ve škole zahájili zkušební 3D tisk štítů. Ty byly úspěšně odzkoušeny a průmyslovka…

10

Další velký požár lesa! U Razové na Bruntálsku pomáhal i policejní vrtulník

polar.cz

7 hektarů lesa pohltil ve středu oheň u Razové na Bruntálsku. S požárem bojovalo dlouhé hodiny čtrnáct hasičských jednotek, v těžkých podmínkách jim pomáhal i policejní vrtulník. Nikomu se nic nestalo a škoda byla odhadnuta na půl milionu…

Wednesday, Apr 22

20

Bruntálská průmyslovka chystá 3D tisk štítů i pro děti

polar.cz

Po celé zemi se rozběhly dobrovolnické aktivity, které zajišťují výrobu roušek a v posledních týdnech také výrobu ochranných štítů.

Thursday, Apr 16

17

Zastupitelstvo Bruntálu se bude konat s týdenním posunem

polar.cz

Bruntálští zastupitelé budou mít řádné jednání posunuté o jeden týden. Důvodem je novelizace nařízení Ministerstva vnitra. To řádné jednání v plném rozsahu v původně plánovaném termínu 14. dubna neumožňovalo.

12

Lyžařská sezóna ještě žije! Na Pradědu se opět lyžuje

polar.cz

Postupné uvolňování situace v nouzovém stavu a umožnění individuálních sportů přineslo bonus i lyžařům. V nejvyšší části Jeseníků, na Ovčárně, byly opět spuštěny lyžařské vleky. A milovníci lyžování si to nenechali ujít.

Friday, Apr 10

10

Poznáte 22 světových jazyků? Celý svět čte pohádky Bruntálu

polar.cz

Jak vyplnit volné chvíle školáků, studentů i své vlastní v době přerušené školní docházky. Tuto otázku řeší rodiče, učitelé i odborníci. Oddělení kultury v Bruntále právě zveřejnilo unikátní soutěž, určenou opravdu pro všechny. Pomohlo mu…

Thursday, Apr 9

15

Škola po rekonstrukci i právě v rekonstrukci – zápisy běží

polar.cz

Zápisy do prvních tříd základních škol běží naplno také na Základní škole Cihelní a Základní škole Okružní v Bruntále. U rodičů se nový způsob zápisu osvědčil.