English

POLAR - moravskoslezská regionální televize

Friday, Jun 5

20

Motorkář narazil při předjíždění u Kozmic do náklaďáku a málem přišel o život

polar.cz

Vážná nehoda se odehrála ve čtvrtek odpoledne u Kozmic na Hlučínsku. 51letý motorkář se tam při předjíždění střetl s protijedoucím nákladním autem. V ohrožení života ho pak transportoval vrtulník do nemocnice.

15

MS kraj obhájil nejlepší možný rating. Hospodaří prozíravě

polar.cz

Prozíravé a odpovědné - tak hodnotí hospodaření Moravskoslezského kraje mezinárodní ratingová agentura Moody's. Kraj tak znovu obhájil nejvyšší možný mezinárodní rating A1 se stabilním výhledem. Podle hejtmana Ivo Vondráka je je to dobrá…

14

Ornitologové v Beskydech sčítali a kroužkovali celosvětově ohrožené chřástaly polní

polar.cz

Malý nenápadný noční pták s nezaměnitelným hlasem. To je chřástal polní. Jde o celosvětově ohrožený druh a proto ornitologové a ochránci přírody dělají vše proto, aby jeho počty neklesaly. Ornitologové v těchto dnech, respektive po nocích…

13

CHYTRÝ REGION: Záchranná stanice v Bartošovicích je na novou sezonu připraven

polar.cz

Záchranná stanice v Bartošovicích musela být podobně jako ostatní veřejná zařízení nějaký čas pro veřejnost zavřena. O to lépe je připravena na letní sezonu.

CHYTRÝ REGION: Hückelovy vily v Novém Jičíně by mohly sloužit jako muzeum

polar.cz

Nový Jičín, současný majitel historického klenotu - Hückelových vil, zvažuje, jak je využít. Ať už budou sloužit čemukoliv, čeká tento areál ještě dlouhá cesta.

CHYTRÝ REGION: Projekt Bo Ostrava jede má oživit kulturu v kraji

polar.cz

Ostravské Trojhalí se stalo dějištěm prvního z řady koncertů v projektu Bo Ostrava jede. Ten má oživit kulturní dění na Ostravsku, které bylo násilně přerušeno.

09

Vyznačení hranice mezi Moravou a Čechami skončilo obviněním, moravsko-slezskou hranici označují cedule

polar.cz

Velké pozdvižení před časem vyvolalo vyznačení hranice mezi Čechami a Moravou. Dva muži asi budou muset zaplatit vyčištění asfaltu od barvy. Slezskou hranici nikdo na cesty malovat nemusí. Na několika místech je totiž vyznačena cedulemi.

Thursday, Jun 4

19

Jubilejní dvacátý ročník Dnů NATO 2020 bude! Ale bez návštěvníků

polar.cz

Jubilejní dvacátý ročník Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády České republiky bude mimořádný. Poděkuje všem, kteří nás chrání, ale diváci se na plochu nedostanou. Zážitek budou muset sledovat mimo letiště nebo díky kamerám online.

DOPRAVNÍ REVUE: Letiště Leoše Janáčka Ostrava už vyhlíží první cestující

polar.cz

Regionální letiště v Česku jsou už otevřena pro osobní přepravu. Platí to i pro Letiště Leoše Janáčka Ostrava, které stejně jako letecké společnosti počítá ekonomické ztráty.

14

Šíření koronaviru z nedbalosti? Organizace Greenpeace ČR podala trestní oznámení na OKD

polar.cz

Trestní oznámení na firmu OKD a její management ve čtvrtek podala organizace Greenpeace ČR. Pochybení vidí v neochotě přerušit provoz na dole Darkov po propuknutí epidemie nemoci Covid-19 mezi horníky. Důl Darkov se podle Greenpeace ČR…

12

Soud potvrdil, že dupnutí na hlavu je vražda. Útočník z Orlové by měl strávit za mřížemi 14 let

polar.cz

Krajský soud v Ostravě ve čtvrtek vynesl verdikt nad Karlem Hanzlem, který doslova udupal před orlovskou hospodou Pod Lípou 48letého hosta, kterého ani neznal. Nepřesvědčil senát, že ho nechtěl zabít atak vyfasoval za vraždu 14 let vězení.

Wednesday, Jun 3

16

STUDUJ U NÁS: Nejvážnější situace byla v dětských domovech, říká náměstek hejtmana

polar.cz

Školy všeho druhu se v našem regionu musely vyrovnat s nezvyklou situací během světové pandemie. Podle náměstka hejtmana MS kraje Stanislava Folwarczného byla situace nejvážnější v dětských domovech.

STUDUJ U NÁS: Masarykova SŠ zemědělská Opava otevírá nové výukové centrum

polar.cz

Masarykova střední škola zemědělská a VOŠ v Opavě patří mezi špičkové školy v tomto oboru v České republice. Proto se MS kraj rozhodl investovat do výstavby nového výukového centra.

DOPRAVNÍ REVUE: Dopravní konference opět řešila nebezpečná místa v MSK

polar.cz

V Ostravě znovu proběhla tradiční Dopravní konference s Besipem a Fondem zábrany škod. Akce cestuje po všech regionech Česka a vždy začíná v Moravskoslezském kraji. Opět tady byla řeč o rizikových a nehodových místech v našem regionu.

14

Dvě výstavy současně otevřely zámek v Bruntále veřejnosti

polar.cz

Muzeum v Bruntále zahájilo letošní výstavní sezónu. Oproti minulým letům se tak stalo s několikatýdenním zpožděním, které způsobila opatření proti koronavirové nákaze.

08

Rekonstruované muzeum ve Štramberku zve k návštěvě repliky slavné jeskyně Šipka

polar.cz

Muzeum Šipka sídlí v téměř 200 let starém domě v centru Štramberka. Expozicemi připomíná dávnou dobu a především obyvatele, kteří žili v okolí vrchu Kotouč.

Tuesday, Jun 2

23

Plavci, radujte se! Bruntálské wellness centrum se otevřelo pro veřejnost

polar.cz

Milovníci plavání v Bruntále a okolí se dočkali. Oblíbené wellness centrum po vynucené přestávce se konečně otevřelo veřejnosti. Po nesmělé návštěvnosti hned po otevření, se po týdnu provozu počet návštěvníků opět navyšuje.

Řidič chtěl přebrodit rozvodněnou Morávku, auto mu strhl proud a uvízla v něm žena i pes

polar.cz

Chtěl si zkrátit cestu přes rozvodněnou řeku a ohrozil přitom všechny v autě. Silný proud řeky Morávky mezi obcemi Raškovice a Výšní Lhoty totiž auto strhl a unášel několik stovek metrů. Řidič se dostal na břeh, ale v autě zůstala žena a…

Komise nedoporučila schválit lékařské fakultě akreditaci. Ostravská univerzita ale stále doufá

polar.cz

Lékařské fakultě Ostravské univerzity hrozí, že nedostane akreditaci pro obor všeobecné lékařství. Nedoporučila to totiž komise Národního akreditačního úřadu. Důvodem je nedostatek odborníků, kteří by se mladým medikům věnovali. Vedení…

20

Záchranáři se potýkají s nedostatkem informací. Hrozí jim proto nákaza nemocí Covid 19

polar.cz

Záchranným složkám komplikuje práci systém, kdy kvůli ochraně osobních údajů nedostávají informace o nakažených lidech. Může se tak brzy stát, že kvůli tomu skončí v karanténě celá hasičská stanice nebo nebo policejní služebna. Hejtman Ivo…

Monday, Jun 1

17

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 1. 6. 2020

polar.cz

Nabízíme vám další video z tiskové konference po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje.

14

Opeřený dárek k svému svátku dostaly děti v Bruntále

polar.cz

Dosud platná omezení a hygienické předpisy neumožňují pořádat velké oslavy Dne dětí, jak tomu bývalo v předchozích letech. Oddělení kultury v Bruntále se proto rozhodlo zpestřit dětem svátek neobvyklým způsobem – voliérou přímo na náměstí.

12

V Havířově dvě podvodnice okradly důchodkyni. Podobných případů zase přibývá

polar.cz

Senioři pozor! Po klidnějším období, kdy kvůli pandemii poklesla kriminalita, se opět začali rojit podvodníci, kteří se zaměřují právě na nejzranitelnější skupinu obyvatel. Pod nejrůznějšími smyšlenými legendami se snaží vloudit důchodci…

Kopřivná investovala do bikeparku. Nabízí nové skoky i zatáčky

polar.cz

V Jeseníkách zprovoznili už druhý bikepark. Po Karlově odstartovala letní sezóna i na Kopřivné v Malé Morávce. A přestože počasí nebylo nic moc, bikery to neodradilo. K dispozici tady mají 6 nově upravených tratí o celkové délce 12…

Sunday, May 31

17

Srážka osobního a nákladního auta skončila smrtí řidičky

polar.cz

39letá řidička osobního automobilu zahynula při nehodě, která se stala v neděli odpoledne na Bruntálsku.

U Myslíku skončila cisterna s mlékem převrácená v poli

polar.cz

Po objízdných trasách byla v neděli odpoledne vedena veškerá doprava, když museli policisté uzavřít silnici mezi Kozlovicemi a Myslíkem. Do pole se tam převrátila cisterna.

11

Některé toky mohou dosáhnout k 1. povodňovému stupni, velké škody nehrozí

polar.cz

Vydatné srážky začaly v neděli dopoledne zvedat hladiny toků v povodí Odry, Ostravice a Olše. Některé mohou vystoupat až k 1. povodňovému stupni, žádné větší škody způsobené vylitím vody z koryt se však neočekávají.

Saturday, May 30

12

U Bílova hořelo osobní auto, u Havířova dodávka

polar.cz

V pátek večer spěchali hasiči k hořícímu osobnímu automobilu v Bílově na Novojičínsku.

Friday, May 29

16

Ostravská zoo přišla o lvího samce, museli ho utratit

polar.cz

Z ostravské zoologické zahrady přišla smutná zpráva. Museli tam bohužel utratit samce lva indického. V zoo, tak zůstala zatím pouze jedna samice tohoto ohroženého poddruhu lva.

11

Dva případy tonoucích dětí v kraji jsou varováním pro rodiče. Nenechávejte batolata bez dozoru

polar.cz

Dva případy tonoucích dětí během jednoho dne v MS kraji kraji jsou velkým varováním pro rodiče. Batolata by rozhodně neměla být bez jejich dohledu. Stačí jen chvíle nepozornosti a může se stát tragédie. V případě tonutí je také velmi…