English

POLAR - moravskoslezská regionální televize

Friday, Jun 5

19

Baskebalisté TJ Sokol Karviná jsou zpátky na hřišti a v tělocvičnách

polar.cz

Baskebalisté Tělovýchovné jednoty Sokol Karviná jsou po dvou a půl měsíční pauze zpátky na hřišti a v tělocvičnách. Postupně se vrací zpátky do formy a připravují se na dobu, kdy opět budou moci oficiálně bodovat v soutěžích.

13

NsP Karviná-Ráj začala miniinvazivně operovat pacienty s diabetickou nohou

polar.cz

Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji začala nově provádět miniivazivní ortopedické operace nohou u diabetických pacientů. V našem regionu jde o první nemocnici, která tento unikátní miniinvazivní zákrok u pacientů s cukrovkou provádí.

Thursday, Jun 4

16

Karviná chystá dvě lokality pro výstavbu rodinných domů, přípravy potrvají rok

polar.cz

Karviná se brzy rozroste o nové rodinné domy. Město vytipovalo dvě vhodné lokality, které jsou vhodné k rozparcelování. Zároveň do těchto lokalit přivede inženýrské sítě a vybuduje komunikace a nové osvětlení.

Tuesday, Jun 2

23

V Karviné stojí mobilní Setkávač, umožní seniorům vidět se se svými blízkými

polar.cz

Do areálu karvinské rájecké nemocnice dorazil speciálně upravený modul Českého olympijského výboru nazvaný Setkávač. Umožní seniorům z LDN a oddělení sociálních lůžek vidět se po téměř čtyřech měsících se svými blízkými. Setkání bylo plné…

22

Karvinské knihovnice zahrály předškolákům pohádku ke Dni dětí

polar.cz

Den dětí oslavili předškoláci v Mateřské školce Zvoneček patřící k Základní škole Slovenská na své zahradě. Popřát jim přišly i knihovnice prostřednictvím hrané pohádky Z pařezové chaloupky.

21

Hasiči a báňští záchranáři dekontaminují koronavirem zamořený Důl Darkov

polar.cz

Důl Darkov v Karviné prochází dekontaminací. Důvodem je vysoký počet nakažených pracovníků nemocí Covid-19. S likvidací koronaviru v povrchových prostorech na šachtě pomáhají hasiči.

Monday, Jun 1

16

Rekonstrukce škol a školek začala v Karviné dříve, dělníci opravují podlahy nebo toalety

polar.cz

Karviná využila období spojené s uzavřením škol a školek kvůli koronavirové nákaze k jejich modernizaci. O něco dříve proběhla výběrová řízení a práce, které obvykle začínají prvním prázdninovým dnem, se naplno rozběhly už nyní.

Saturday, May 30

12

Promítací technika je v letním kině připravena, projekce filmů začne během června

polar.cz

Letní kino začne promítat dříve než obvykle. Promítací technika z malého sálu je už přestěhována a připravena na první projekce filmů.

Friday, May 29

16

V zahradách několika MŠ přibyly herní prvky, v kurzu jsou pískoviště i lanové dráhy

polar.cz

Karviná využila nouzový stav a uzavření školských zařízení k jejich vylepšení. Už nyní začaly rekonstrukce ve školách i školkách a také na několika zahradách mateřinek přibyly nové herní prvky.

10

Pobytové trávníky ve městech vyžadují pravidelné sekání, shodují se odborníci

polar.cz

Problematika sečení trávníků vyvolává již druhým rokem rozsáhlé diskuze na sociálních sítích napříč městy České republiky. Nejinak je tomu i v Karviné. Většina diskutujících však nebere v potaz druh trávníku, který je ve městech vysazen a…

Thursday, May 28

15

Karvinské házenkáře bude nově trénovat Michal Brůna

polar.cz

Karvinské extraligové házenkáře bude od července trénovat jeden z nejzkušenějších hráčů Michal Brůna. Dosavadní trenér Marek Michalisko plně převezme funkci generálního manažera klubu.

Wednesday, May 27

13

Horníci z Darkova procházejí opakovaným testováním, nemocné hlásí další šachty

polar.cz

Stovky horníků i povrchových pracovníků Dolu Darkov v Karviné se v nejbližších dnech podrobí dalším testům na koronavirus. Jde o opakované testy, které mají potvrdit původní negativní výsledky. Kvůli vyššímu počtu nakažených horníků platí…

Tuesday, May 26

16

Ve Středisku volného času Juventus už funguje většina kroužků

polar.cz

V karvinském středisku volného času Juventus se rozběhla většina zájmových kroužků a aktivit pro děti a mládež. Děti se rozvolňování doslova nemohly dočkat, společné volnočasové aktivity a setkávání jim v době nouzového stavu chyběly.

Monday, May 25

17

Hřbitovy v Karviné mají nová kolumbária, město ještě vylepšilo rozptylovou loučku

polar.cz

Nová kolumbária přibyla letos na dvou karvinských hřbitovech. Lidé o ně mají zájem, stejně tak, jako o rozptylovou loučku, kterou město vylepšilo. V běhu jsou i další úpravy prostranství hřbitova, které Karviná realizuje každoročně.

12

Důl Darkov zastavil těžbu uhlí, v podzemí zůstal omezený počet lidí

polar.cz

Vedení společnosti OKD rozhodlo o zastavení těžby uhlí na Dole Darkov. Provoz je omezen pouze na bezpečnostní minimum a v podzemí se pohybuje zhruba 150 zaměstnanců.

Sunday, May 24

18

Celá země dál rozvolňuje, na Karvinsku ale některá omezení kvůli Covid-19 stále platí

polar.cz

Kvůli situaci na Dole Darkov se v pondělí na Karvinsku nezruší některá vládní nařízení. V neděli odpoledne to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

10

Po Dole Darkov se budou zřejmě testovat i horníci ze sousedního Dolu ČSM

polar.cz

Zatímco civilní i armádní týmy provádějí odběry vzorků od horníků a povrchových zaměstnanců Dolu Darkov v Karviné, je možné, že se v průběhu týdne přesunou na nedaleký Důl ČSM Jih, kde jsou rovněž nakažení zaměstnanci.

Saturday, May 23

11

Záchranář na cestách přerušil putování kvůli pandemii, vycestovat chce opět příští rok

polar.cz

Záchranář Marek Balicki je zpátky v České republice. Své putování po Austrálii musel předčasně ukončit kvůli pandemii.

Friday, May 22

16

Zámek Fryštát je připraven přivítat první návštěvníky

polar.cz

V rámci 1. vlny uvolnění mimořádných opatření zpřístupnil zámek Fryštát tento týden stálou expozici českého výtvarného umění 19. století ze sbírek Národní galerie v Praze. Už v úterý budou mít návštěvníci možnost projít si i hlavní…

11

S testováním horníků pomáhají na Darkově vojáci

polar.cz

Zastavit šíření nákazy Covid-19 na Karvinsku. To je hlavní cíl rozsáhlé akce hygieniků a zdravotníků na Dole Darkov v Karviné. Do pondělí by měly být vzorky odebrány všem povrchovým i důlním zaměstnancům.

Thursday, May 21

14

Letní koupaliště v Karviné otevřou začátkem června, krytý bazén už příští pondělí

polar.cz

Sportoviště v Karviné jsou lidmi po rozvolnění nařízení vlády hojně využívána, nově bude mít veřejnost možnost využít i krytý bazén, který se otevře ještě před jeho rekonstrukcí. Rušno je i na letním koupališti, kde se vše připravuje na…

08

Kvůli nákaze na šachtách platí v MSK zákaz návštěv. Horník nakazil syna z 9. třídy. Všichni jsou v karanténě

polar.cz

Počet horníků nakažených koronavirem zatím neklesá a společnost OKD proto musela přijmout další opatření. Hygienici například zakázali přesuny pracovníků mezi jednotlivými šachtami.

Wednesday, May 20

14

Nakažených horníků přibývá. Po Darkově jsou nemocní hlášeni i z Dolu ČSM

polar.cz

Už několik dnů se zvyšuje počet horníků společnosti OKD, kteří jsou pozitivní na nákazu Covid-19. Nejvíce jich je na Dole Darkov v Karviné, ale první nemocní havíři jsou hlášeni už i ze sousedního Dolu ČSM ve Stonavě.

Tuesday, May 19

Hasiči ze zásahu u tragického požáru jsou v karanténě. Jeden dobrovolný kolega byl pozitivně testován jako horník z Darkov

polar.cz

Testy provedené v pondělí u zaměstnanců Dolu Darkov v Karviné prokázaly 21 nakažených. Po testech se počet navýšil o 61 a není vyloučeno, že jich ještě přibude. Shodou okolností je jedním z nakažených také horník, který byl v pondělí jako…

Primátor Karviné poděkoval záchranářům i občanům za zvládnutí nouzového stavu

polar.cz

Primátor Karviné poděkoval občanům za solidaritu v době nouzového stavu a nasazení všech pracovníků ve zdravotnictví nebo sociálních službách.

V Českém Těšíně rekonstruují komunikaci na ulici Lípová, rozšíří ji o dva a půl metru

polar.cz

V Českém Těšíně rekonstruují vozovku na ulici Lípová, poblíž Integrovaného výjezdního centra a průmyslové zóny. Původní silnice bude rozšířena o dva a půl metru a zároveň tady vznikne úplně nová páteřní komunikace. Řidiči musí počítat s…

Monday, May 18

20

Na Dole Darkov procházejí plošným testováním všichni zaměstnanci

polar.cz

Horníci i povrchoví zaměstnanci se museli v pondělí podrobit měření teploty a odběru vzorku pro testování, zda nejsou nakažení koronavirem. Důvodem je zvýšený počet nakažených horníků právě na této šachtě.

16

Obyvatelé tří vnitrobloků v Karviné sledovali z oken vystoupení Cirkusu trochu jinak

polar.cz

Obyvatelé tří vnitrobloků v Karviné-Ráji zažili jedno velmi nevšední odpoledne. Přímo na hřišti mezi domy pro ně připravila artistická společnost Cirkus trochu jinak kulturní zážitek. Vystoupení sledovali lidé z oken a balkónů svých bytů.

Friday, May 15

19

Kultura se plánuje jen na týden dopředu, vládní podmínky se stále mění

polar.cz

Kultura mezi domy ve vnitroblocích na sídlišti byla jednou z prvních akcí, které městský dům kultury v rámci rozvolnění opatření vlády zorganizoval. Období pandemie a zákazu bylo pro všechny pracovníky velmi náročné, více už v následující…

18

VIDEO: Hasiči lovili v průmyslové hale v Petřvaldu na Karvinsku nádherného papouška amazoňana

polar.cz

Netradiční zpestření páteční směny mají za sebou zaměstnanci strojírenské firmy v Petřvaldu na Karvinsku. Do velké haly, kde zpracovávají plech jim vlétl nádherně zbarvený papoušek amazoňan. Odchytit ho museli přivolaní hasiči, papoušek se…