English

ac24.cz

Wednesday, Feb 19

19

Objevilo se druhé video o pozemcích s bývalým prezidentem Kiskou. Přišla tvrdá reakce

ac24.cz

Bývalý prezident Andrej Kiska dnes na tlačovej konferencii zareagoval na ďalšie kompromitujúce video na jeho osobu, v ktorom tentokrát figuroval aj on sám. (Foto: Youtubeb)

14

Výzkumníci epidemií vypočítali budoucnost Covid-19, a ta nevypadá pěkně

ac24.cz

Stejně jako tvůrci předpovědí počasí, také výzkumníci epidemií používající matematických rovnic k projekci toho, jak by propuknutí epidemie mohlo být hrozné, využívají i nejistot a korekcí neúplných dat, a Covid-19, choroba způsobená nově…

13

Macron chce zastavit radikalizaci muslimů a zrušit činnost imámů: Nemůžeme tu mít zákony Turecka

ac24.cz

Francouzský prezident Emmanuel Macron chce posílit opatření proti radikalizaci a separaci muslimů od zbytku francouzské společnosti. (Foto: Wikimedia)

12

Edrogan informoval o turecké připravenosti na zahájení operace v Idlibu

ac24.cz

Turecko není spokojeno s jednáními s Ruskou federací ohledně syrského Idlibu. Země je připravena zahájit vojenskou operaci v regionu. Prohlásil to turecký prezident Tayyip Erdogan. (Foto: Wikimedia)

Bývalý australský premiér oznámil detaily zmizelého letu MH370

ac24.cz

Malajsijské vedení se od samého začátku domnívalo, že pilot malajsijského letu MH370, který zmizel v březnu 2014, spáchal sebevraždu, v důsledku katastrofy zahynuly stovky lidí, prohlásil bývalý australský premiér Tony Abbott. (Fotot:…

11

Absolutně nepřijatelné: Boeing objevil v palivových nádržích letadel 737 MAX cizí předměty

ac24.cz

Americká společnost Boeing objevila úlomky cizích předmětů v palivových nádržích několika civilních dopravních letadel typu 737 MAX, které jsou dočasně uskladněny v souvislosti s vyšetřováním dvou tragických havárií z října 2018 a března…

10

Jetman s raketovým motorem v Dubaji dosáhl rychlosti 160 km/h

ac24.cz

Dnes se posuneme o krok blíže k lidským superhrdinům. Pilot Vince Reffe, který je označován jako Jetman Dubaj, byl nedávno natáčen po městě v lidském jetpacku, který zdolal rychlost 160 km/h.

Tuesday, Feb 18

19

Americký senátor promluvil: Čína odmítá předat důkazy, koronavirus zřejmě pochází z laboratoře!

ac24.cz

Americký senátor Tom Cotton říká, že Čína odmítá předat důkazy týkající se výzkumné laboratoře úrovně 4 biologické bezpečnosti ve Wu-Chanu, a to navzdory nové zprávě biologických vědců z Jihočeské univerzity, která tvrdí, že ta by mohla…

18

Libyjská národní armáda uvádí, že v přístavu Tripolisu zničila tureckou loď se zbraněmi

ac24.cz

Libyjská národní armáda (LNA) maršála Chalífy Haftara v přístavu Tripolisu zničila tureckou loď se zbraněmi a municí. Informovali o tom v operačním středisku LNA. (Foto: Twitter)

17

Čína začíná dezinfikovat peníze, jako opatření proti šíření koronaviru

ac24.cz

Čínská vláda pokračuje ve svém úsilí zpomalit šíření smrtelného koronaviru, nejnovějším krokem je vyjádření centrální banky země. Médiím oznámila, že začne čistit svou měnu. (Foto: Needpix)

Nejlevnější cestovní pojištění najdete pomocí srovnávače

ac24.cz

Každý rok cestujeme stále více a neomezujeme se pouze na výlety po naší zemi. Pro zahraniční dovolené, několikadenní pobyty, víkendové pobyty nebo i delší cesty, např. pro pracovní účely. (Foto: Flickr)

14

Michal Brand: Warning - koronavirus! Tak tohle není bezvýznamná „rýmička“!

ac24.cz

Začínají se objevovat ekonomické obtíže. Řada firem oznamuje horší očekávané výsledky v důsledku faktického „zastavení“ čínské ekonomiky:

11

Kolik lidí ve skutečnosti denně umírá v Číně na koronavirus? Šokující video přímo z ulice

ac24.cz

„Pouze v jedné z čínských ulic bylo během 30 sekund jízdy viděno více než 12 těl a nyní máme věřit, že zemřely pouze stovky lidí?“, uvádí popisek videa. (Foto: Twitter)

Pražský taxikář vyhodil nevidomou ženu uprostřed silnice

ac24.cz

Uživatelé internetu bouřlivě diskutují o incidentu, ke kterému došlo včera na pražském Žižkově, kde řidič společnosti Bolt vyhodil nevidomou ženu z taxíku a nechal ji ležet uprostřed silnice. Podle slov oběti muži vadil její vodící pes. …

10

Koronavirus a vše, co všichni potřebujeme vědět

ac24.cz

Dnes jsem četla tento článek vystavený prezidentem Sisel International, Tomem Mowerem. Jakožto zdravotník cítím, že je mou povinností se s ostatními podělit o informace o hrozbě COVID-19, jinak známého jako Koronavirus. (Foto: Wikipedia)

Monday, Feb 17

20

Policisté v šoku z řidiče. Máte krásné modré oči, obměkčoval

ac24.cz

Městští policisté v Praze zastavili auto, jelikož mu nesvítilo zadní světlo. Když však přišli strážníci k okénku řidiče, ucítili alkohol. Podle jeho slov údajně nepil, ale nadýchal až 1,7 promile. (Foto: Facebook)

Kultivovaný projev a příjemný vzhled nadějné slovenské političky znepokojil liberální aktivisty

ac24.cz

Kultivovaný prejav, príjemný vzhľad a rozumné názory kandidátky strany VLASŤ Moniky Sofie Soročinovej nemohli ostať bez povšimnutia liberálnych aktivistov napojených na mimovládne organizácie.

17

„Okraj vesmíru.“ NASA ukázala, jak vypadají nejvyšší oblaka

ac24.cz

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) na Instagramu zveřejnil fotografii stříbřitých oblaků udělanou z oběžné dráhy. V komentáři ke snímku se uvádí, že je to „pohlednice z okraje vesmíru“. (Foto: Instagram, NASA)

14

Druhé ohnisko ptačí chřipky v Česku je potvrzeno.100 tisíc kusů drůbeže bude zahubeno

ac24.cz

Na pondělním mimořádném brífinku ministr zemědělství Miroslav Toman a ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád prohlásili, že v chovu na Pardubicku byl potvrzen výskyt ptačí chřipky. (Foto: Pixabay)

13

Neskutečné záběry: Desítky hladových žraloků obklíčily potápěče na Bahamách

ac24.cz

Skupina potápěčů z Irska se ponořila na dno poblíž Baham a nakrmila asi 50 hladových žraloků. Jeden z potápěčů, David Hobbs z Dublinu, natočil tuto událost a vyložil video na YouTube. Diváci byli nadšeni neobvyklým setkáním. (Foto: Youtube)

10

Kalifornii netrápí koronavir - její „středověké nemoci“ stačí!

ac24.cz

Přestože celý svět pečlivě sleduje čínský koronavirus, kalifornské úřady musí přijmout naléhavá opatření proti jimému neštěstí: „středověké nemoci“. (Foto: Wikimedia)

Nakonec přijde ochlazení? NASA ukázala novou studii, co způsobí tání arktického ledu

ac24.cz

Nová studie z NASA ukazuje, že hlavní proud oceánu v Arktidě je rychlejší a turbulentnejší v důsledku rychlého tání mořského ledu. (Foto: NASA)

09

Syrská armáda poprvé od roku 2012 zavedla plnou kontrolu nad všemi osadami v okolí města Aleppo

ac24.cz

Syrská armáda zavedla v neděli plnou kontrolu nad všemi osadami kolem města Aleppo poprvé od roku 2012, čímž je chrání před ostřelováním militantů, které se již stalo pravidelným, uvádí televizní kanál al-Mayadeen. (Foto: Wikipedia)

Sunday, Feb 16

19

Generál uvedl, jak se ruským vojákům podařilo zastavit konflikt mezi Američany a obyvateli Sýrie

ac24.cz

Generálmajor Jakov Rezancev, náčelník koordinačního centra ruských ozbrojených sil v Sýrii, sdělil podrobnosti o konfliktu mezi americkými vojáky a místním obyvatelstvem na severu SAR, jehož následkem zahynul dospívající chlapec. Ruským…

12

Pentagon uznal, že jsou nové ruské zbraně hrozbou pro jeho jadernou triádu

ac24.cz

USA si musí zachovat potenciál jaderného zadržování a modernizovat svou triádu před nejnovějšími ruskými zbraní, jako jsou hypersonické rakety Avangard. Prohlásil to náměstek ministra obrany USA pro nákupy a technické zabezpečení Alan…

Na Antarktidě se utrhl ledovec velký jako pět Manhattanů. Pokud roztaje, tohle bude následovat

ac24.cz

Satelity ESA zaznamenali ledovou kru, která se oddělila z antarktického ledovce Pine Island Glacier. (Foto: ESA)

11

Léčba rakoviny jedním typem způsobuje zvláštní efekt. Pacienti získávají superschopnost a vidí ve tmě

ac24.cz

Jedním typem léčby rakoviny je fotodynamická terapie, při níž se využívá světlo na ničení zhoubných buněk. Při ní však nastává jeden z nejpodivnějších vedlejších účinků léčby. Pacienti jsou často schopni lépe vidět ve tmě. (Foto: US Army)

10

„Evropa potřebuje víc lidí uvažujících jako Putin.“ Výrok ruského prezidenta o rodině zabodoval

ac24.cz

Ve svém čtvrtečním projevu Vladimir Putin prohlásil, že nikdy nepovolí sňatky mezi páry stejného pohlaví. Výrok ruského prezidenta vyvolal živý ohlas veřejnosti, řada českých politiků se dokonce s názorem ruského prezidenta otevřeně…

Saturday, Feb 15

20

Na Česko se valí další silný vítr

ac24.cz

Část Česka v neděli zasáhne silný vítr, který bude mít v nárazech až 65 kilometrů za hodinu. (Foto: Piqsels)

18

Žena se procházela po pláži, když narazila na podivnou kostru

ac24.cz

Na pláži nedaleko amerického města Charleston v Jižní Karolíně žena objevila kostru podivného zvířete bez očí a s velkými zuby. Nikdo zvíře nedokáže identifikovat. (Foto: Youtube)