English

prostreno.cz

Today News

07

Vlašské ořechy je škoda házet jen do těsta

www.prostreno.cz

Co spojuje pracny, vanilkové rohlíčky a vosí hnízda? Přece vlašské ořechy! O nich se říká, že pozitivně ovlivňují zdraví mozku a pomáhají kognitivním schopnostem. Věděli jste ale, jak se uplatňují v kosmetice? Vlasy i pleť je zbožňují!

Friday, Dec 3

21

Domácí šampon s čajovníkovým olejem vaše vlasy ocení

www.prostreno.cz

Pořád se drbete na hlavě, z košile odstraňujete bílé šupinky a vypadané vlasy. S tím chce něco udělat! Probuďte svoji krásu s čajovníkovým olejem, tenhle domácí šampon vás svými účinky nadchne!

19

Zimní detox pro očistu zažívání

befity.prostreno.cz

Opět přicházejí chladná rána, kratší dny. To vše klade mnohem vyšší nároky na náš imunitní systém, i na naši náladu. Přečtěte si pár tipů, jak si co nejlépe poradit se sychravým podzimním obdobím.

18

Výživné trumfy limetek

www.prostreno.cz

Co všechno víte o limetce –⁠ tedy kromě toho, že obsahuje vitamin C, proto prospívá imunitě? Už jste slyšeli o tom, že normalizuje krevní tlak a reguluje cholesterol? Její šťávu si zamiluje i vaše podpaží!

16

Olejové skvrny od jídla zlikviduje jedlá soda

www.prostreno.cz

Užíváte si výtečné špagety s boloňskou omáčkou, nebo třeba hustou zeleninovou polévku zakápnutou dýňovým olejem, když v tom vám kousek té opojné bašty ukápne na košili a kalhoty. Začíná boj s olejovou skvrnou, která se obtížně odstraňuje.…

13

Touhu po sladkém uspokojí domácí sušenky

www.prostreno.cz

Cukroví, které uspokojí vaši touhu po sladkém, aniž byste měli výčitky?

07

Rakytníkový olej je přítelem všech žen

www.prostreno.cz

Dlouho se používá převážně v tibetské a čínské tradiční medicíně. Všechny části téhle rostlinky obsahují bioaktivní sloučeniny s antioxidačními vlastnostmi. O kom je řeč? Jen rakytník to může být! Už jste ho aplikovali na pleť nebo vlasy?

Thursday, Dec 2

21

Vlastní vanilkový olej pozvedne pečení na jinou úroveň

www.prostreno.cz

Vanilka patří k symbolům a vůním Vánoc. Tedy nejen to. Ona má zároveň silné kosmetické účinky. Naložte ji do oleje a oddejte se jejím opojným vlastnostem!

19

Zažijte Vánoce bez přibírání

befity.prostreno.cz

Vánoce jsou příjemnou možností zvolnit od běžného režimu. Co se týče štíhlé postavy, nejsou ale bůhvíjakým požehnáním. Jak je přežít bez strachu stoupnout na váhu?

18

Nevhodná velikost talíře vede ke zbytečnému přejídání

www.prostreno.cz

Poslech rychlé hudby, sledování nudného programu v televizi nebo nevhodně zvolená velikost talíře. Věřili byste tomu, že i tohle má co dělat s přejídáním?

16

Pečení bez lepku s famózními výsledky

www.prostreno.cz

Zkoušíte si péci vlastní bezlepkové pečivo? A stále se vám nedaří docílit uspokojivých výsledků?

13

Fialové potraviny jsou vhodná pro játra

www.prostreno.cz

Máte rádi fialovou barvu? Jídelníček v tomto odstínu omezuje pravděpodobnost onkologických i srdečních onemocnění. Také vás zbaví špatné nálady, přičemž vylepší paměť i jaterní funkce. A to pořád není všechno.

07

Význam mikroživin v naší stravě

www.prostreno.cz

Zdravá strava vám poskytuje mnoho vitaminů a minerálů. Co představují mikroživiny v naší stravě a jak je nejlépe pokrýt?

Wednesday, Dec 1

21

Obyčejné kostky ledu jsou kosmetickým pomocníkem

www.prostreno.cz

Mladistvá vizáž, čisté póry, žádné pigmentové skvrny ani přebytečná mastnota. Zní to jako sen? Proměňte ho v realitu pomocí kostek ledu.

19

Balanční pomůcky procvičí každý sval

befity.prostreno.cz

Tyto pomůcky se používají nejen při skupinových a individuálních lekcích, ale také v rehabilitaci. Možná jste měli někdy tu možnost s těmito pomůckami cvičit a zjistili jste, že i když cvičení vypadá úplně obyčejně, není to tak jednoduché.

18

Špatné stravovací návyky vedou k nafouklému břichu

www.prostreno.cz

Bývalý spolužák, který vás potká na ulici, gratuluje k těhotenství. Gravidní nejste, přesto máte nafouklé břicho tak, až to dotyčného zmátlo. Co je špatně? Dejte si pozor na své stravovací návyky!

16

Léčbu zánětu močového měchýře urychlí teplá koupel nohou

www.prostreno.cz

Co pomůže, když vás trápí zánět močového měchýře? Kromě léků existuje celá řada domácích přípravků a tipů, jak uklidnit močový měchýř a zmírnit bolesti.

13

Pomelo posiluje imunitu a zpomaluje stárnutí

www.prostreno.cz

Říká se mu šedok, ale jinak je to pomelo, tedy stálezelený strom a stejnojmenný velký citrusový plod. Pokud jídlo považujete zároveň i za lék, rozhodně ho v obchodě neobcházejte. Nejen v zimě oceníte jeho magickou sílu!

07

Redukce břišního tuku mávnutím proutku

www.prostreno.cz

Chcete se zbavit nepříjemného tuku na břiše? Osobní trenér a odborník na výživu Zac Yeo má perfektní trik.

Tuesday, Nov 30

21

Výtečné noční svačiny

www.prostreno.cz

S partnerem se dohodnete, že si uděláte pěkný večer. Minuty ubíhají, jeden film střídá druhý a vy nevíte, co si k němu dát. Neporušte své stravovací zásady jen proto, že vás honí mlsná! Noční jídlo, tedy to správné, metabolismus nezpomalí.…

19

Zažeňte mlsnou zdravou variantou

befity.prostreno.cz

Taky máte takovou nutnost něco pojídat, ale nechcete zase trpět výčitkami ani kily navíc? Tak schovejte ty brambůrky a dortík, máme pro vás pár tipů na super skvělé svačinky, po kterých nejenže nepřiberete, ale ještě podpoříte svůj…

18

Šťáva z filipínské limetky je v zimě nesmírně užitečná

www.prostreno.cz

Limetku v obchodě bezpečně poznáte, ale co tu filipínskou? Ta se považuje za křížence mandarinky a kumkvatu, tedy ovoce, které připomíná miniaturní pomeranč. Pod lahvově zelenou kůrou se ukrývá šťavnatý poklad žluto-oranžové barvy. A ten…

16

I druhý den může pizza chutnat jako čerstvá

www.prostreno.cz

Stává se vám (pravidelně), že objednaná pizza s rozvážkou vám zůstane? A co s ní? Vyhodit je jí škoda, ale tak nějak podvědomě tušíte, že zítra už si ji nevychutnáte… Tak si už nezoufejte! Máme pro vás trik, se kterým i ohřívaná pizza bude…

14

Bílý jogurt vyřeší spoustu kosmetických nedokonalostí

www.prostreno.cz

Nevyhýbejte se bílému jogurtu. A to ani tehdy, když vás jako potravina absolutně neláká. Pořád ho přece můžete využít zevně, čímž vyřešíte problém se suchou pokožkou, černými tečkami, tmavými kruhy pod očima i roztřepenými konečky vlasů.

07

Čokoládová bomba do zimních dní

www.prostreno.cz

Co zahřeje v zimě nejlépe? Horká čokoláda? A že jste mysleli spíše na svařené víno nebo grog? Nevadí. Protože my pro vás máme tip na horkou čokoládu s kapkou alkoholu, které letošní zimu rozhodně neodoláte!

Monday, Nov 29

21

Skladování česneku pro zachování jeho síly

www.prostreno.cz

Bez česneku by v kuchyni ani v životě prostě nešlo! Máte potíže s jeho trvanlivostí? Pak mu nedopřáváte přesně to, co potřebuje. Vyhněte se častým chybám při skladování!

19

Během v zimě spálíte více kalorií

befity.prostreno.cz

Spousta lidí si běhání venku v zimě nedokáže představit, ale pravdou je, že to má mnoho benefitů. Sama jsem z toho měla velké obavy, ale po pár výbězích a doplnění informací, co a jak dělat správně jsem zjistila, že se mi dokonce běhá lépe…

18

Bílý ocet vyčistí domácnost i pleť

www.prostreno.cz

Ocet bílé barvy se skvěle hodí při přípravě zeleninových salátů, zálivek, ryb a mořských plodů. Tím to ale nekončí! Zasvětit ho totiž můžete i do léčby akné a praní prádla. Hravě si poradí také s vodním kamenem, který hyzdí sprchovou…

16

Šalvějový čaj ničí choroboplodné zárodky

www.prostreno.cz

Šalvěj je známá svými léčebnými účinky při mnoha potížích. Na co použít šalvějový čaj a jaké může mít vedlejší účinky?

13

Ideální i příšerné potraviny pro játra

www.prostreno.cz

Játra jsou výkonnou čističkou odpadů a toxinů. Buď se o ně staráte, pak svoji práci odvádějí na jedničku, nebo jim házíte klacky pod nohy, vinou čehož trpí celé tělo. Co jim dopřát a čeho se naopak vzdát?