Grantová komise pražského magistrátu rozdělila peníze na podporu kultury. Tedy abych byla přesná, spíše všelijakých sousedských aktivit provozovaných hlavně podporovateli současné koalice.
Od čtvrtka se prý budou rozvolňovat vládní opatření. Kulturní zařízení mají ale smůlu, nesmí do nich návštěvníci. Nejhorší je, že některým lidem tahle šílená situace vyhovuje.
Cílem vzniku instituce Muzeum paměti XX. století v Praze, zřízeného po 30 letech od 17. 11. 1989, byla edukace a zachování historické paměti o událostech, které úzce souvisely se vznikem, existencí a pádem totalitních režimů u nás
Ne, nepatřím k popíračům. Roušku poctivě nosím a dodržuji i ostatní vládní nařízení. Uvědomuju si, že pandemie opravdu není žádná legrace. Ale odmítám přestat kriticky myslet a upozorňovat na různá čertova kopýtka.
Vedení pražského magistrátu se rozhodlo prodloužit uzavření Smetanova nábřeží pro automobilovou dopravu až do konce roku. S Prahou 1, která je proti, to Piráti a Praha sobě opět neprojednali.
Doufala jsem, že kádrováci patří spolu s dalšími hrůzami předlistopadového režimu už jen do učebnic dějepisu. Mladí a progresivní Piráti, kteří prý přinášejí změnu do zatuchlého politického rybníčku, mně bohužel vyvedli z omylu.
Je smutné sledovat, co dokáže v lidech probouzet touha po politické funkci. Ke špinavým a trapným útokům se snižují i lidé, kteří navenek staví slušnost na první místo. Příkladem je senátor a bývalý rektor UK Václav Hampl.
Vedení pražského magistrátu se zjevně rozhodlo, že ti drzouni, kteří si dovolují jezdit po Praze autem, musejí za svou opovážlivost dostat pořádně za uši. Auto je totiž v očích aktivistických sociálních inženýrů zjevně zlem.
Jan Čižinský je muž mnoha funkcí (starosta, poslanec, zastupitel, předseda hnutí, zakladatel dalšího…), několika politických stran či hnutí (KDU-ČSL, Praha sobě, 3000 statečných) a také dvou tváří.
Česká právnička a politička Milada Horáková je asi nejznámější obětí justičních vražd komunistického režimu. Nyní si připomínáme 70. výročí tohoto zločinu. Filosofická fakulta Univerzity Karlovy se ale odmítla připojit.
Radní hlavního města Prahy Milena Johnová (Praha sobě) si pustila ústa na špacír a v tiskové zprávě naprosto nehorázně kritizuje vedení Prahy 1 kvůli tomu, že se rozhodlo ponechat si Nemocnici Na Františku (NNF) ve své správě.
Pandemii koronaviru snad svět, byť za cenu velkých ztrát na životech i ekonomice, přežije. Hůř ale dopadneme, pokud se nepostavíme agresivním nájezdům neomarxistů, chcete-li progresivním levičákům. Roušky nás před nimi neochrání.
V Praze žije asi 1,3 milionu obyvatel. Je složité sladit jejich zájmy a potřeby, které jsou leckdy odlišné až protichůdné. O to větší zhůvěřilost je, když část politické scény dělá doslova naschvály mířené proti stovkám tisíc lidí
Bez projednání v Radě i Výboru pro dopravu, přes zásadní nesouhlas Prahy 1, opozice i občanů se od zítřka uzavře jeden jízdní pruh na Smetanově nábřeží v Praze. Jan Čižinský a Adam Scheinherr z Praha sobě si to totiž usmysleli.
Praha 1 už zažila ve své staleté historii mnoho. Včera si ale „užila“ novinku, dlužno dodat trapnou a nedůstojnou. Postaral se o ni na jednání zastupitelstva bývalý starosta Pavel Čižinský.
Žít bez domova je zoufalé. Bezdomovci si bezpochyby si zaslouží pomoc. Na tom se určitě shodnou všichni normální lidé. Musí jít však o smysluplnou pomoc, nikoli o mrhání veřejnými prostředky či dokonce jejich zneužívání.
Polovina firem v Praze stále nedostala peníze z programu Antivirus. Úřad práce totiž prý vůbec nestíhá. Na plošné kontroly ale čas má. Jen to dokazuje zvrácený přístup současné vlády k podnikatelům.
Stejně jako řada jiných oblastí je současnou pandemií tvrdě zasažena i kultura. Divadla, kluby, galerie i další zařízení jsou zavřená. Umělci všeho druhu jsou bez příjmů. Nejděsivější je, že tomuto zoufalému stavu někteří tleskají
Je neuvěřitelné, jak vedení pražského magistrátu přistupuje k malým podnikatelům, kteří se kvůli koronaviru a vládním nařízením ocitli v existenčních problémech. Primátor Hřib a jeho věrní dokazují, že o podnikání nic nevědí.
Koronavirus i vládní opatření znamenají pro podnikání (nejen) v centru Prahy obrovský problém. Budoucnost ukáže, pro kolik podnikatelů bude fatální. A také, zda nebude fatální i pro samotné centrum hlavního města.
Na pozadí boje s pandemií koronaviru se odehrávají příběhy, v jejichž hlavní roli je svoboda a demokracie. Bohužel v pozici štvané zvěře. Jde jen o náhodu, nebo naopak o nechutný hyenismus?
Prezidentův mluvčí Ovčáček napsal na twitter: Republika čelí bezprecedentní situaci. A novináři řeší Babiše. Veřejnost potřebuje informace, ne výlevy egoistických žurnalistů. Jeho vyjádření považuji za symbolické.
Piráti vyslali do doplňovacích voleb do Senátu na Teplicku, kde se místo senátora uvolnilo po zesnulém Jaroslavu Kuberovi, individuum jménem Tomáš Tožička.
PR poradci Andreji Babišovi už roky našeptávají, že nejlepší obranou je útok. A když je nejhůř, tak se zavrtí psem. A pomůže třeba i „přítel koronavirus“.
Datum 25. února se hned třikrát tragicky zapsalo do naší moderní historie. Mělo by nám proto sloužit jako memento, abychom nikdy nezapomněli a neopakovali chyby minulosti. Totalitní choutky totiž bohužel neustávají.
Dvacáté století přineslo kromě spousty dobrého naší zemi také dvě hrůzná období nadvlády totalitních režimů. Proto si jej bezpochyby stojí za to připomínat. A rozhodně by tato premisa měla stát nad všemi parciálními zájmy.
Už několik měsíců jsme v Praze (a nejen tady) svědky nové formy politického boje. Střet pravice s levicí vystřídal zápas nových a podle svých slov morálně neposkvrněných hnutí proti tradičním a údajně prohnilým politickým stranám.
Městská část Praha 1 má nové vedení. To s sebou přineslo i změnu přístupu k Nemocnici Na Františku (NNF). Považuje ji totiž za rodinné stříbro a podle toho se o ní chce starat.
Brňáci si Matěje Hollana pamatují velmi dobře. Nasliboval jim totiž takové vzdušné zámky, že jeho hnutí Žít Brno zvolili na tamní magistrát. O pár měsíců později se s ostudou poroučel. Teď začal rozdávat podpásové rozumy v Praze.