Je to smutný pohled. Před třiceti lety fungující huť, dnes firma bez fungující vysoké pece. Kdo jsou viníci je jasné, ale je třeba to rozebrat podrobněji…
Krátkodobé pronájmy bytů nabízených skrze online platformy, jako je například Airbnb, můžou být sice výhodné díky relativně nízkým cenám pro turisty, místním však obvykle přínosem nejsou.
Evropský parlament před pár týdny valnou většinou schválil takzvaný nástroj pro Ukrajinu. Za tím nic neříkajícím označením je 50 miliard eur po následující tři roky. Hlasovala jsem proti. Proč?
Připomínáme si 105 let státu, který dnes už – za mě bohužel – neexistuje. Mohli bychom tesknit, že jsme přišli nejen o společný stát, ale i o velký díl suverenity České republiky.
Počátkem tohoto týdne se nám na europarlamentním výboru pro dopravu a cestovní ruch podařilo zmírnit zpřísnění norem pro emise CO2 u nových těžkých vozidel, mezi nimiž jsou autobusy a kamiony.
Slovenské volby máme za sebou a člověk je z nich unavený téměř, jako by to byly volby naše. Jasné vítězství SMERu a schopnost sestavit názorově sourodou koalici dává Slovensku naději na vládu, která bude stabilní ...
Minulý pátek se v Kanadě odehrála nechutná a vlastně i docela děsivá scéna. Hunka byl na jednání sněmovny pozván jejím předsedou Anthonym Rotou, který nešetřil slovy chvály na adresu bývalého vojáka SS.
Tak už je oficiální to, co se šušká několik měsíců: Ministr průmyslu Josef Síkela se chce stát příštím eurokomisařem. No tak se podívejme blíže na jeho působení v čele ministerstva za poslední rok a půl.
Jistě jste zaznamenali, že v posledních měsících dochází ze strany prezidenta Pavla ke kompletní přestavbě našeho Ústavního soudu. Včera jsme byli svědky další fáze, kdy Senát hlasoval o návrhu prezidenta na 3 nové soudce.
Původně jsem pro Vás připravovala klasické Bez obalu, ale ve chvíli, kdy byla potvrzena návštěva prezidenta Ukrajiny Zelenského, jako by v redakcích našich médií vybuchla bomba a vše ostatní přestalo existovat.
V české kotlině by člověk neznalý mezinárodních souvislostí mohl nabýt dojmu, že Tchaj-wan je snad středobodem zahraniční politiky celého světa. Přitom ale není nic vzdálenějšího realitě!
Mám pro vás hádanku. Jak se jmenuje americká firma, která dělá miliardový byznys s Evropskou unií, ale přitom brání europoslancům, kteří tyto kšefty musí objasňovat svým voličům, nahlédnout do úplných smluv?
Tento týden například ukázala vztyčený prostředníček seniorům, invalidům a zdravotně postiženým i sirotkům. Těch všech se totiž týkala a týká valorizace důchodů.
Vlna dotazů a občas i slovních útoků převážně od členů SPD, že prý jsem v europarlamentu podpořila hlasování o cenzuře, se na mě vyvalila v minulých dnech.
Největší odborová centrála ČMKOS ohlásila termín a místo manifestačního mítinku. Oproti očekávání mnohých zaměstnanců bude i tentokrát toto tradiční shromáždění uzavřenou akcí jen pro ty nejaktivnější členy a členky.