Pan ministr Bek (ale i další min.před ním) zveřejňovali falešné informace o platech učitelů, pan min. Bek k tomu přidává další výrazně zkreslené info. tom, jak jeho návrhy opatření nepostihnou výuku dětí. Řešení i prostor pro vás.
Den studentů...oslava statečnosti a svobody...akcent na rozvoj člověka... proč učitelé nestávkovali za svoje platy, ale stávkujeme 27.11. v rámci nepochopení, co je dnes realita základních škol, v jaké jsme situaci? Desatero
Co bude dál? Voliči Petra Pavla i Andreje Babiše mají nové možnosti. Jak to? Jaké? Využijeme toho? Umíme se podívat i na vlastní Stín? Umíme využít i toho pro sebe i ve společnosti?
Situace je z mého pohledu horší v tom, že nejde o "zkorumpovanou vládu" "vládu odtrženou úplně od reality" "populistickou vládu". Vnímám spíše problémy hlubší, které by se projevily, ať by se do vlády dostala ta či ona politická
V předchozím článku jsem popisovala současnou aktuální situaci zdravotní a sociální, v tomto článku píši o hlubším podhoubí, kde nás čekají výzvy možná pro každého z nás:
Vystudovala jsem přírodovědeckou fakultu: Snažím vzhledem ke složitosti problému jak jen jde jednoduše a zároveň pokud možno nezkresleně osvětlit některé klíčové body: Týká se to i omikron varianty covidu:
Změny Rámcového vzdělávacího plánu mohou mít dopad i na další oblasti našich životů.Zároveň se rozevírají nůžky mezi tím,co "stát požaduje po učitelích",tím "co je z principu reálné" ,tím "kam míří společnost" a mezi "změnami mšmt
Ministerstvo školství otevíralo ve společnosti i mezi učiteli témata a) nerovných šancí ve vzdělání (zatížení rodinou) b) kompetence c) mediální gramotnost d) čtenářská gramotnost e) vztahová degradace f) kreativita a spolupráce,
pozitivní věci, ve které se můžeme jako Česká republika posunout. Právě s využitím měnících se ministrů zdravotnictví. Každá země má jiné výzvy. Které teď stojí před námi?
denně a teprve potom snižování počtu mrtvých denně.Pokud nenastane milost. Propočty jsou jasné a je vidět, že metoda "promořování malými dávkami" bohužel nefunguje. Na celý systém je to moc.Tento článek není ke konzumaci, ale k
Nemám na mysli téma svobody, imunity, ekonomiky, dlouhodobé udržitelnosti a na druhou stranu lékařů, epidemiologů, co největší solidarity. Jde o téma další.
když nám první vlna nestačila. Poučení je zejména na straně politiků, ale několik možná pro někoho možná nečekaných bodů se týká i nás občanů. Bohužel to má důsledek dneska v některých nelogických nařízeních. Pojďme na to:
Škola je velmi specifické místo. Situace je velmi specifická pro učitele i žáky. Žáci žijí v překotné digitální době. Mění se psychika mladých. Vnímáme pozitivní i negativní vliv distanční výuky na jaře. Jaké výzvy pro nás znamená
zásadní otázce. Nebo se jí minimálně nevyhnou epidemiologičtí a zdravotničtí odborníci naší země. A nejen otázce, ale i jedné zásadní podstatě světa. Máte odvahu se toho též dotknout?
V dnešním jednání PS každá strana předložila nejen to, co sama vymyslela, ale p.strany se na řadě nápadech a výzvách schodují. V jednání byly zmíněny. Co s tím?
Má to nějakou souvislost s naší společností? Nemoc kromě oslabené imunity má příčinu i ve volání duše po nějakém posunu. Někdy to může být i kolektivní záležitost. Není to tedy jen koronavirus. A klíšťata už vylézají.
Letos jsou podmínky zcela jiné, ale přesto se Velikonoce daly oslavit právě netradičně tak, jak by si to normálně člověk asi nenaplánoval. Jak to souvisí se školstvím? S pasážemi z Bible?
Tento článek primárně nemá za úkol sesbírat podněty pro politiky (je dobré psát přímo jim, na dvtv či do Otázek),ani shánět roušky a respirátory,ale podívat se na to, o jsou výzvy karantény a kde se dá ulevit. Otevírám i diskusi.
kde je to nás zkouška. Abychom za každé situace si udrželi ve svém vnitřním světě i v jednání to, co si udržet máme. A na některé otázky se učme, že nedostaneme možná ani odpovědi. Máte k tomu odvahu?
lépe zvládli. Pokud nerozklíčujeme, co je vládní nařízení, poučení se do budoucna z nezkušenosti, vlastní chování, co politikaření státu, poneseme následky. Máme každý na výběr. Na závěr článku zcela konkrétní výzva pro vás.
Považuji za kontraproduktivní posuzovat, zda je nemoc znakem vlastní nedokonalosti, výzva, transformace či něco jiného. Je to jen otázka úhlu pohledu a posuzování místo vlastní práce a modlitby daného člověka i lidí okolo nemá
Rozumím lidem, kteří mají potřebu dělat pocty Karlu Gottovi i těm, kterým se to vyloženě hnusí. Jak mohou existovat tak silné a legitimní dva tábory? Jaký fenomén v tom vnímám pro mladou generaci?
pokud člověk chce žít na Zemi a pokud chce chodit do kostela, je zde výzva pro další nájemné, než je jen za dům či byt. Není to otázka daru či charity, je to otázka toku energie, tak jako každý kurs si započítává náklady.
na varhany v naší katedrále sv. Víta, ale máme v Praze další poklad mezinárodního rozměru z duchovního i architektonického hlediska. Jaká je situace? Proč o tom píšu? Den po státním svátku svatého Václava, patrona České republiky.
oblastí života s dětmi i mladými dospělými odpovídají na tři otázky týkající se tohoto tématu. Výzva pro současnou dobu najít zdravou rovnováhu v rámci zdravého rozumu i vnímání reality.
rezonance, která otevírá věci a nechává stát pouze to, co je skutečné. Ukazuje stíny tam, kde má člověk iluze a zároveň dává hlubší pochopení pro lidství a možné cesty dále. Vítejte ve dvou příbězích.