English

Finmag.cz

Today News

10

Komik a jeho svět. Volodymyr Zelenskyj ovládnul Ukrajinu totálně

Finmag.cz

Rozčarování z „tradičních politiků“ vyneslo televizního producenta a komika Volodymyra Zelenského k nebývalé moci. Na jaře se stal ukrajinským prezidentem, teď jeho strana získala většinu v parlamentu. Otázka je, jestli Ukrajina vydrží,…

01

Nejlepší účty pro podnikatele: Projděte si nové porovnání

www.penize.cz

Porovnali jsme nejenom cenu za využívání účtu, ale i komplexnost nabídky, úroveň přímého bankovnictví, počet poboček či bankomatů nebo dostupnost potřebných informací.

Dávají penzijní fondy smysl?

www.penize.cz

Z mého pohledu jsou penzijní fondy v současnosti jediným státem podporovaným investičním nástrojem, který skutečně plní svoji roli. Naprostá většina lidí přitom ani neví, v jakém fondu své peníze mají.

Monday, Jul 22

02

Lithium v českých rukou

Finmag.cz

Velká lithiová loupež patrně skončí bez lupičů i okradených. Jak jinak, padouch, nebo hrdina, jsme přece jedna rodina!

Sedláček, Gott a lovci lebek

Finmag.cz

Tentokrát i jedna dobrá zpráva: přihlížející dav patrně nebývá tak lhostejný, jak si psychologové dlouho mysleli.

01

Odměny za založení účtu: Kdo teď dává nejvíc a jak snadno

www.penize.cz

Nemusíte hned měnit banku. Stačí, když si nový účet u konkurence jenom nezávazně vyzkoušíte. Víme, jak přijít k bonusu a kde si dát pozor.

Další zdražení elektřiny? O ceně se rozhoduje právě teď

www.penize.cz

Zatímco ve většině oborů panuje v létě okurková sezóna, v energetice se rozhoduje o cenách na další rok. Ceníky elektřiny se mění na podzim. Vývoj cen na energetické burze leccos prozradí už teď.

Saturday, Jul 20

Učíme Čechy objevovat Německo

Finmag.cz

Je to sice co by kamenem dohodil, spousta Čechů toho ale o Německu pořád moc neví. A žádný zázrak to není ani v oblasti cestovního ruchu. Mise šéfa Německé turistické centrály Jana Pohaněla je jasná, dostat Čechy k našim západním sousedům…

Friday, Jul 19

17

Zmrazení nájmů očima expertů: Zlepší dostupnost bydlení?

Finmag.cz

V Berlíně chtějí na pět let zakázat zvyšování nájmů. Je to cesta správným směrem? Může něco podobného potkat i Prahu? A jaký by měla taková regulace vliv na realitní trh?

10

Čau, soudruzi. Jakeš na Hrádku dnes působí jako státník

Finmag.cz

Vysmívaný projev byl odvážnější a víc k věci než výplody současných mistrů bulšitu.

01

Mein Gott! Cena bankovky vyskočila na 15 tisíc. Experti kroutí hlavou

Finmag.cz

Kdo uspěl v dlouhé nedělní frontě, může na osmdesátinách Karla Gotta vydělat. Než bublina splaskne. A jak jsou na tom pamětní dvacetikoruny nebo stovka s Rašínem?

Zmrazení nájmů očima expertů: Zlepší dostupnost bydlení?

www.penize.cz

V Berlíně chtějí na pět let zakázat zvyšování nájmů. Je to cesta správným směrem? Může něco podobného potkat i Prahu? A jaký by měla taková regulace vliv na realitní trh?

Thursday, Jul 18

Nejlepší spořicí účty už začínají dvojkou. Projděte si nový přehled

www.penize.cz

Víc než dvě procenta jako standardní úrok na spořicím účtu naposled banky nabízely do jara 2013. V dalších letech pak sazby snižovaly. V polovině roku 2017 nešlo dosáhnout na aspoň procento jinak než při splnění dalších podmínek. Teď je…

Další změny rodičovského příspěvku? Ať roste stejně jako důchody, volají Piráti

www.penize.cz

Zvýšení rodičovského příspěvku o 80 tisíc nemusí být jedinou výraznou změnou. Poslanci budou řešit třeba i to, jestli by se dávka neměla pravidelně valorizovat.

Květina? Plevel s rozpočtem na reklamu

Finmag.cz

Výkonný kreativní ředitel britské agentury OgilvyOne vám pomůže pohlédnout na svět svěžíma očima – jeho knihu ale sráží neznalost současné ekonomie i roztěkanost.

Wednesday, Jul 17

Velcí exekutoři ještě posílí. Pozor na sněhuláka, varuje expert

www.penize.cz

Stovky tisíc lidí v Česku mají víc než jednu exekuci současně. Usnadnit jim situaci chce návrh ministerstva spravedlnosti, který na začátku července schválila vláda. Novela počítá s principem, že jeden dlužník bude mít vždycky jenom…

Studentská brigáda: Poradíme, jak na daně a odvody

www.penize.cz

Máte letní brigádu a nejste si jistí, jaká pravidla platí pro odvody a danění výdělku? Pomůže náš přehled s kalkulačkami. Využijte studentské výhody naplno.

Kdo bude vládnout krachující Argentině?

Finmag.cz

Od nástupu miliardáře Macriho do prezidentského úřadu si Argentinci slibovali ukončení hospodářské mizérie. Místo toho kdysi pohádkově bohatý stát sužuje další recese. Srpnové primárky prověří, jestli může Macri uspět i podruhé.

Tuesday, Jul 16

Zlevní hypotéky, penzijko vynese víc. Díky dluhopisům. Jenže...

www.penize.cz

Klesající úroky dluhopisů pravděpodobně sníží cenu hypoték. A konzervativní podílové fondy, včetně těch z penzijního připojištění nebo doplňkového penzijního spoření, vynesou víc. Jenže efekt bude krátkodobý. A navíc se taky zastaví růst…

Europarlament by měl ukázat zuby

Finmag.cz

Evropský parlament bude dnes hlasovat, jestli potvrdí kandidátku Evropské rady na předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyen. Určitě by ji neměl potvrdit hned a bezvýhradně. Ukázal by tím, že mu nevadí, když šéfové vlád a národních…

Monday, Jul 15

18

Prověřte 133 tisíc podezřelých exekucí, vyzývá soudy Benešová

www.penize.cz

Problém s neplatnými rozhodčími doložkami začíná po mnoha letech řešit vláda.

10

Nejlepší úvěr od stavební spořitelny? Porovnali jsme nabídku

www.penize.cz

Hypoúvěr od Buřinky nabízí momentálně nejnižší cenu. Konkurence má ale zase volnější podmínky splácení a lépe chrání před růstem úrokových sazeb. Vyberte si.

01

Deutsche Bank propustí desítky tisíc lidí. Už nechce být hamižná

Finmag.cz

Největší německá banka hlásá neslýchanou věc: Klient bude na prvním místě!

Neznít jako zlý robot

Finmag.cz

Proč je dobré místo „IQ“ říkat prostě „inteligence“, proč nesázet stromy všude a proč zrovna teď číst Stanisława Lema.

Saturday, Jul 13

02

Lidé chtějí žít ve městech

Finmag.cz

S architektem roku 2018 o domech a městech roku 2049.

Friday, Jul 12

01

Pojištění vkladů. Jak nepřijít o úspory

www.penize.cz

V jakých finančních institucích jsou vaše peníze pojištěné a kdy máte naopak smůlu? Jak postupovat v případě krachu? A můžete mít pojištěno víc než 100 tisíc eur?

Očima expertů: Akcie na vrcholu. Mám investovat?

Finmag.cz

Spanilá jízda akciových trhů pokračuje. Má smysl ještě přiskočit, nebo je riziko rychlého sešupu dolů až příliš velké? A pokud kupovat, co z českých a světových akcií vybrat?

Thursday, Jul 11

04

Obchodní válka Čínu posílí

Finmag.cz

V době, kdy Čína byla pouhá továrna na levné cokoli, by ji možná cla dostala na kolena. Dnes jsou pro ni především popudem k tomu, aby se zbavila všech závislostí na Spojených státech a zkusila je předběhnout ve všem, v čem je ještě…

01

Energie. Jak zkrotit dodavatele. Pomůžou úřady?

www.penize.cz

Rozdávají sankce, vyhrožují, podstrkávají smlouvy, za které by se slušní podnikatelé styděli. S některými dodavateli je těžké pořízení. Nedávno padly za nekalé jednání pokuty. Jaké další páky mají úřady na dodavatele a co může dělat sám…

Wednesday, Jul 10

13

Důchody výrazně porostou. Spočítejte si, o kolik dostanete víc

www.penize.cz

Průměrný důchod od začátku příštího roku poroste podruhé v řadě o 900 korun. Minimálně o 750 korun si má polepšit devět z deseti důchodců.