English

Finmag.cz

Today News

10

PPF a Home Credit odcházejí z Ruska

www.penize.cz

PPF a Home Credit podepsaly dohodu se skupinou individuálních investorů v čele s Ivanem Tyryškinem o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku, včetně dceřiných společností.

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

www.penize.cz

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Že bylo líp? Babiš blábolí, účet jsme za něj ještě ani nezaplatili

Finmag.cz

Andrej Babiš se vydal po českých a moravských krajích šířit myšlenku, že z krizí je možné se prožrat.

06

Po náročné práci dřív do důchodu. Šanci má dostat méně lidí

www.penize.cz

Za každých deset let fyzicky náročné práce mají lidé odejít o rok dříve do důchodu. Na úlevu však oproti původnímu návrhu dosáhne mnohem méně lidí, což vadí odborům. Firmám se zase nelíbí, že to mají zaplatit.

04

Robot nervy neztratí. Ví, jak nejlépe investovat, říká zakladatel Finaxu

Finmag.cz

Lidé nechtějí zkoumat, zda akcie Tesly jeden den ztratily dvě procenta a další o tři procenta posílily. „Zajímá je, jaký balík si naspoří na důchod, kolik peněz dají dětem, až dospějí, nebo jakou budou mít finanční rezervu. A podle toho by…

Vyplatí se nyní investice do nemovitostí?

finmag.penize.cz

Ceny bytů stále rostou a trh vyhlíží splasknutí realitní bubliny. Zatím bezúspěšně. Existují ještě možnosti, jak investovat do nemovitostí? Dobrou zprávou je, že ano.

01

Na rozbouřených trzích hledají investoři méně rizika. Kde ho najít?

www.penize.cz

Ani hotovost nemusí být špatná investice, přestože je inflace mezi 12 a 13 procenty. Zní to podivně, ale dává to smysl.

Monday, May 16

06

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

www.penize.cz

Od roku 2013 ubyla v Česku víc než čtvrtina bankovních poboček. A čeká se další pokles – přinejmenším kvůli spojení dosavadních konkurentů.

05

Kam s ním? Jak letos při investování rozložit cash

Finmag.cz

Inflace má letos apetit. Do čeho při tak vysoké míře inflace vložit úspory a volné peníze? Možností je řada, ale ne všechny vyhoví všem.

01

Český chytrý zámek dobývá Evropu. Před expanzí přidal GPS a láká investory

Finmag.cz

Na dovolené mu ukradli lyže, a tak se rozhodl vyvinout chytrý elektronický zámek na sportovní vybavení. Teď Marek Vala spouští službu pojištění vybavení a s verzí 2.0 se snaží získat novou investici. A dobýt tak s Pealockem, jak svůj…

Sunday, May 15

Zdražuje nám všechno, přesto žijeme v blahobytu. Newsletter Finmagu je tu

Finmag.cz

Tak už ho známe, žábou na prameni bude po Jiřím Rusnokovi jeho rival Aleš Michl. Co tím asi prezident Miloš Zeman vzkazuje světu? Kolečko oběhlo kolegy a já mezi tím sbíral ty nelepší tipy pro vás. Něco mi už sice vzali, ale nezoufejte:…

Saturday, May 14

Nedostatek míst v průmyslu? Proč dovoz pracovní síly není řešení

Finmag.cz

Nedostatek pracovních sil je v současnosti považován za jednu z bariér dalšího rozvoje české ekonomiky, zejména průmyslu. Už tak složitou situaci navíc zkomplikovala ruská invaze na Ukrajinu a problém nastává i z hlediska struktury…

Friday, May 13

12

O kolik vám stoupne důchod? Nová kalkulačka valorizace

www.penize.cz

Kvůli vysoké inflaci letos stoupnou důchody hned třikrát. Po pravidelné novoroční valorizaci přijdou dvě mimořádné: v červnu a září. Spočítejte si, jak se zvýší ten váš.

02

Tuhle měnu nezničíte. Proč by konzervativci měli mít rádi bitcoin

Finmag.cz

Jsem konzerva. A jsem přesvědčený, že konzervativci by měli mít rádi bitcoin. I když to je proti jejich instinktům. Dává jim možnost odejít z institucí, nad kterými dávno ztratili kontrolu.

01

Nová paušální daň očima expertů. Snazší podnikání, nebo jen další zmatky?

Finmag.cz

Limit pro možnost přihlásit se k paušální dani by měl v příštím roce stoupnout z jednoho milionu korun na dva. Vláda to odůvodňuje zjednodušením administrativy pro podnikatele. Není ale zavedení tří pásem podle výše příjmu v přímém rozporu…

Thursday, May 12

13

Burza Coinbase vylekala uživatele. Můžou o všechno přijít

www.penize.cz

Největší americká kryptoměnová burza Coinbase, kde mají účty s bitcoinem a dalšími kryptoměnami i mnozí Češi, během včerejšího dne ztratila téměř čtvrtinu své hodnoty. Vykázala totiž čtvrtletní ztrátu ve výši 430 milionů dolarů a 19%…

12

ČNB zahájila intervence. Chrání korunu před dalším oslabením

www.penize.cz

Česká národní banka začala na volném trhu chránit korunu před oslabováním.

06

Už je čas koupit akcie na dně? Padající trhy očima expertů

www.penize.cz

Rostoucí úroky, inflace, drahé energie, válka na Ukrajině. To všechno trhům nesvědčí a akcie zlevňují. Vyplatí se teď koupit se slevou, nebo propad tentokrát bude dlouhodobější?

03

Česko bez ruské ropy? Vychloubat se umíme, utnout černé zlato ne

Finmag.cz

Jsme vzorem pro všechny! Nastavujeme standardy! Členové české vlády se rádi chlubí excelentním přístupem státu k válce na Ukrajině. Bereme uprchlíky, posíláme zbraně. Jenže najednou neumíme a nechceme vypnout ruskou ropu, jak se snaží…

01

Strach není na místě. Proč se vyplatí investovat i v krizi

Finmag.cz

Dnešní doba je vskutku bouřlivá a plná neočekávaných změn. Mnozí z nás si proto kladou otázky, zda jsou naše finance v bezpečí. A zda se vůbec vyplatí investovat.

Wednesday, May 11

17

Podvod v telefonu. Dejte si pozor na falešné SMS

www.penize.cz

Přes SMS a MMS zprávy se v Česku nyní šíří nebezpečný software s názvem Flubot, který cílí na uživatele chytrých telefonů s operačním systémem Android. Upozornila na to Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS).

13

Michl novým guvernérem ČNB. Otočí kormidlem?

Finmag.cz

Prezident Miloš Zeman se rozhodl jmenovat nástupcem Jiřího Rusnoka ve funkci guvernéra České národní banky dosavadního člena bankovní rady Aleše Michla. Dostál tak mediálním informacím ze závěru minulého týdne. Co nový guvernér změní a na…

12

Novým guvernérem ČNB je Aleš Michl, jmenoval ho prezident

www.penize.cz

Novým guvernérem České národní banky (ČNB) bude od července Aleš Michl. Dnes ho do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

11

Benzin a nafta mají zlevnit, senát schválil nižší daň

www.penize.cz

Spotřební daň na benzin a naftu klesne od začátku června do konce září o 1,50 koruny na litr. Vládní návrh dnes schválili senátoři.

06

Důchod získáte snadněji. Zkrátí se potřebná doba pojištění

www.penize.cz

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce snížit potřebnou dobu pojištění pro nárok na starobní důchod. Dává tak na doporučení OECD nebo ombudsmana, kteří varovali před propadem seniorů do chudoby.

03

Kopejte kryty, nebo jeďte na Zéland. Hrozba atomové války je zpět

Finmag.cz

S pokračující válkou na Ukrajině se stále více mluví o možném použití jaderných zbraní. Dokonce se o něm debatuje s lehkostí, která tu nebyla minimálně od padesátých let minulého století. Proč je tahle možnost reálná, co by to znamenalo a…

02

Netflix, Zoom či Shopify. Hvězdy pandemie padají, je čas na paniku?

Finmag.cz

Většinu investorů, kteří začali s investováním v uplynulých měsících, pravděpodobně pohled na jejich investiční portfolio příliš netěší. Akciová výkonnost od začátku roku je jednou z nejhorších za posledních několik desetiletí. Je tedy…

Tuesday, May 10

14

Další zvýšení důchodů. Třetí valorizace přijde už v září

www.penize.cz

Všechny důchody porostou letos kvůli prudkému zdražování hned třikrát. Dvě mimořádné valorizace budou v červnu a v září.

11

Inflační smršť zasáhla Česko, pádivá inflace poškodí i střední třídu

Finmag.cz

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 1993. Citelně zasáhne i střední třídu, třeba jízdné na vlak zdraží o dvacet procent, důchodcům dokonce o 140 procent.

10

Inflace je nejvyšší za skoro 30 let. A zdražování ještě nekončí

www.penize.cz

Spotřebitelské ceny stouply v dubnu o 14,2 % v porovnání se stejným měsícem loňského roku, což je o 1,5 procentního bodu víc než v březnu. Oznámil to Český statistický úřad (ČSÚ).