English

Finmag.cz

Today News

16

Petr Stuchlík o cestě od financí k Babišovi a zase zpátky

Finmag.cz

O podnikatelském vyhoření, krátké štaci v politice, filantropických aktivitách, investičních návycích Čechů a přivolávání krize.

Friday, Feb 21

01

Dlužníci si polepší, nezabavitelná částka roste. Exekuce očima expertů

Finmag.cz

Stát chce pomoct dlužníkům navýšením nezabavitelného minima. Pomůže to dlužníkům? A věřitelům? Ptáme se exekutora, v neziskovkách i politiků.

Jak investují dolaroví milionáři. Přítel na telefonu

www.penize.cz

Navzdory předsudkům investují dolaroví milionáři převážně opatrně. Od svých finančních poradců nečekají nejvyšší možné výnosy, ale spolehlivou ochranu nastřádaného majetku a osobní přístup.

Thursday, Feb 20

13

Překvapivé stavby: Rekonstrukce historické budovy Národního muzea

Finmag.cz

Zvenku ten dům známe všichni. A kdo byl uvnitř? A kdo už tam byl po rekonstrukci? Aneb jak praví chlapík z geniálního kresleného vtipu Michala Hrdého: Do hospody s vámi nejdu! Chce se mi strašně do muzea.

10

Odborník na dotace. Babiš za Česko bojuje o miliardy z příštího rozpočtu EU

Finmag.cz

Premiér Babiš se dnes v Bruselu účastní mimořádného zasedání Evropské rady. Na jednání o rozpočtu EU na roky 2021 až 2027 jede zabojovat proti snižování přerozdělování peněz od bohatších zemí chudším. Že v příštím rozpočtu můžeme být čistí…

01

Nejlepší termínované vklady: Před inflací vás teď ochrání jen stát

www.penize.cz

Přemýšlíte, jak bezpečně zhodnotit volné peníze? Ani ty nejlepší termínované vklady je nyní neochrání před inflací. Banky navíc mají silného konkurenta: stát.

Nejrychlejší nabíjení elektromobilů je drahé. No a co?

www.penize.cz

Extrémně rychlé nabíječky sítě Ionity budou také extrémně drahé. Mezi diskutujícími na internetu to vyvolalo obavy, že drahá bude celá elektromobilita. Nebude.

Wednesday, Feb 19

10

Americe by slušela sociální demokracie, ne Sandersův socialismus

Finmag.cz

Demokratický socialismus je politický směr, který věří na to, že továrny budou vlastnit dělníci, ovšem na rozdil od Sovětského svazu bude tento stav nastolen nějak demokraticky. Za demokratického socialistu se považuje senátor Sanders.…

09

Nejlepší spořicí účty po zvýšení úroků ČNB. Nový přehled

www.penize.cz

Banky vylepšují spoření. Kam teď dát peníze, které dočasně nepotřebujete, ale chcete je mít kdykoliv k dispozici?

01

Velkolepá jízda. Tohle BMW nepotřebujete, ale chcete

www.penize.cz

Do nabídky bavorské značky se po dekádách vrací velké kupé řady 8, které nahrazuje dosavadní šestkovou řadu. Technicky vychází z pětkové řady, ale nabízí víc stylu, míň praktičnosti a sportovnější charakter. A my se vydali BMW M850i…

Tuesday, Feb 18

02

Překvapivé stavby Adama Gebriana. Špork. Zářez do Starého Města

Finmag.cz

Několikaletá přestavba Šporkova paláce v centru Prahy dostala mimo jiné stejky a pivo do bankovních sejfů. Ale byla by fakt škoda krmit jenom břicho.

01

Spočítejte si, co přinese zvýšení životního minima. U dávek i dluhů

www.penize.cz

Na dávky dosáhne víc lidí. Jde hlavně o porodné, přídavek na dítě, pomoc v hmotné nouzi a pro zdravotně postižené. Stoupne i nezabavitelná částka při exekuci a insolvenci.

Přísnější pravidla pro realitky jsou tu. Ochrana klientů má ale díry

www.penize.cz

Zákon o realitním zprostředkování včera vyšel ve Sbírce zákonů a začne tak být účinný 3. března. Co přináší vůbec první samostatná úprava tohoto byznysu?

Monday, Feb 17

12

Dlužníkům zůstane víc. Spočítejte si, jak roste nezabavitelná částka

www.penize.cz

Částka, kterou exekutor nesmí strhnout dlužníkovi ze mzdy, od července stoupne. Kromě změny výpočtu může pomoct i zvýšení životního minima.

Životní minimum po osmi letech stoupne. Schváleno

www.penize.cz

Od dubna se životní minimum zvýší o 13,2 procenta. Základní částka dosáhne 3860 Kč, existenční minimum stoupne na 2490 Kč měsíčně.

11

Dlužníkům zůstane víc. Spočítejte si, jak roste nezabavitelná částka

www.penize.cz

Částka, kterou exekutor nesmí strhnout dlužníkovi ze mzdy, od července stoupne. Kromě změny výpočtu může pomoct i zvýšení životního minima.

Soudní poplatky se výrazně zvýší, rozhodla vláda

www.penize.cz

Spory o peníze, rozvody i další soudy zdraží až na dvojnásobek. Cílem je „dorovnat růst životní úrovně“ od roku 2011 a současně motivovat lidi, aby se tolik nesoudili – hlavně ne o malé částky.

02

Bernie Sanders, revolucionář z Jurského parku

Finmag.cz

Donalda Trumpa se chystá vystrnadit z Bílého domu osmasedmdesátiletý levičák hlásající socialistickou revoluci.

01

Jak si snížit daně. Co všechno letos můžete využít

www.penize.cz

Na daních můžete zaplatit mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Při vyplňování přiznání za rok 2019 lze využít odečitatelné položky a daňové slevy.

Daňové slevy 2019 a 2020. Neplaťte zbytečně víc

www.penize.cz

Jak si snížit daň z příjmů fyzických osob? Poradíme, co všechno si můžete odečíst. Tady je přehled daňových slev.

Vaření v karanténě a sebevraždy za polárním kruhem

Finmag.cz

K tomu spousta čísel o pracovních úrazech a fárání do duše Stanislava Křečka.

Sunday, Feb 16

17

Majetek zavazuje. Mecenáš Václav Dejčmar o českých miliardářích

www.penize.cz

Michal Kašpárek mluví s Václavem Dejčmarem o pastech, které si na sebe líčí bohatí, o potkávání se a míjení s levičáky a o tom, co by dělal, kdyby přišla revoluce.

Saturday, Feb 15

01

Nechci dávat lidem rychlé a jednoduché věci. Přestože právě to mají rádi

Finmag.cz

Juliana Chomová dokončuje se scenáristkou Klárou Vlasákovou komiks, který by na české scéně mohl znamenat malé zemětřesení. Originální mladá vypravěčka se spojila s vyhraněnou kreslířkou, která si vydělává ve vlastní tiskařské dílně a má…

Friday, Feb 14

Donkichoti, nebo truhlíkové z ČNB? Vyšší úroky očima expertů

Finmag.cz

Že Česká národní banka zvýší sazby, to asi před týdnem nikdo nečekal. Udělali centrální bankéři dobře? A co to znamená pro naše hospodářství a peněženky?

Thursday, Feb 13

13

Daně už vyřídíte online, schválili poslanci. Mění termín i sankce

www.penize.cz

Daně už vyřídíte stejně snadno jako v internetovém bankovnictví. Na přiznání dostanete víc času, vrácení přeplatku se můžete dočkat i dřív než doteď. Slibuje to novela, kterou schválili poslanci.

02

Majetek zavazuje

Finmag.cz

Časopis Finmag dostal s prvním letošním číslem novou tvář a maličko se zvětšil. Pootevíráme rozhovor s mužem z titulní strany. S Václavem Dejčmarem mluvíme o pastech, které si na sebe líří bohatí, o potkávání se a míjení s levičáky a o tom…

01

Poučení z vichřice. Na co si dát pozor při pojištění

www.penize.cz

Jak se pojistit proti silnému větru? Nejdůležitější je nemovitost a havarijní pojištění. Pojišťovny vám zaplatí, když vítr foukal rychlostí aspoň 75 kilometrů za hodinu.

Nebojte se rizikových investic. Jsou bezpečnější

www.penize.cz

Jak je možné, že riziková investice je bezpečnější než konzervativní? Je to především o úhlu pohledu. Nejde přitom o volatilitu (kolísavost), ale o dosažení cíle.

Wednesday, Feb 12

Lekce Prokop

Finmag.cz

Svým nenávistným blízkým kupte Slepé skvrny proto, aby jim aspoň malinko nahlodaly předsudky. Těm ostatním (a sobě), aby(ste) se nad nimi učili přemýšlet pomalu a poctivě.

Dokonalý vůz pro rodinu. Zkusili jsme rychlého Kodiaqa

www.penize.cz

Už od časů „škodovky stovky“ se zahrádkou na střeše, spoilerem a s nálepkou Castrol se základní chutě typického českého tatíka od rodiny nezměnily. Základem je praktické auto, se kterým dojede na chalupu nebo sjezdovku. A potřebuje se také…