Vážený pane premiére, milý Andreji, troufám si Vás oslovit i milý Andreji s ohledem na Vaše přátelské přijetí na Čapím hnízdě, kde jste pro mě, mimo jiné uspořádal i výbornou večeři v kruhu Vašich nejmilejších.
V Súdánu žilo v roce 1960 10 milionů obyvatel zatímco v roce 2010 už neuvěřitelných 40,5 milionů. Ve stejných obdobích tedy 1960 a 2010 pak v Egyptě 25mil. oproti 97 milionům, v Etiopii 20mil. - 105 milionů,
V Česku máme, oproti našim západním, ale i jižním sousedům, výrazně více vězňů a 2 -3x vyšší recidivu. Přitom všichni za jednoho vězně platíme přes 30 tisíc měsíčně – srovnejte si to s důchodem či minimální mzdou.
Mainstreamová média, především ČT, už týdny omílají neustále brexit. Proč to asi dělají, když názory nás z české kotliny na rozhodnutí ostrovanů nemají vůbec žádný vliv?
Ve volbách do Evropského parlamentu si Česká Suverenita vytýčila následující programové priority: Chceme zpět naši suverenitu - bojujeme proti sedmi hříchům bruselské byrokracie, které jsou:
Piráti prokázali mimořádnou ohebnost svých názorů, když po razantním odmítnutí výstavby čtvrtě státních byrokratů v Letňanech jsou ochotni se podřídit, když jim vláda vysolí prachy na pražský dopravní okruh.
Salman Rushdie vedle Milana Kundery a dalších začali bít na poplach. Podle médií mají obavu z Brexitu, nárůstu populismu v Evropě, který s sebou má přinést xenofobii a antisemitismus a způsobit rozklad současné Evropy
Žalobci, rozuměj -Dr. Bradáčová nevidí důvod koluzní vazby pro premiéra Babiše a má pravdu. V jiných případech důvody vazby však žalobci vidí takřka vždy.
Byl jsem 17. listopadu 1989 na Albertově a pak až do pendrekového konce na Národní třídě. V následujícím období pak každý den na Václaváku a nakonec na Letné.
Už několik dní bičují syrští sirotci naše emoce, a to v situaci, kdy vlastně nic nevíme. V ČT paní Šojdrová, autorka nápadu, nejistě říkala, že mezi těmi mladistvými v táborech jsou asi i sirotci.
Vláda A.Babiše rozhodla, že dá 7 miliard lékařským fakultám, aby vychovali více lékařů. Lékařské fakulty si více peněz zaslouží, ale ne na produkci dalších lékařů, těch už dnes produkují dost.
Na celé planetě je čím dál tím menší skupina lidí, kterým patří čím dál tím všechno. Mělo by tedy být jasné, kdo je tím bohatým, komu se má „brát“, aby se alespoň přibrzdilo rozevírání nůžek mezi nejbohatšími a těmi ostatními.
Klišé zastánců privatizace říká, že je přeci jedno, komu nemocnice patří, důležité je, aby poskytovala kvalitní péči. Připomíná to tvrzení, že je jedno když je žena prostitutka, důležité je, aby sexovala jen s jedním mužem.
Celostátní: 1. řešení personální krize ve zdravotnictví (nedostatek lékařů a sester) - navrhnu zjednodušení systému vzdělávání, růst platů, odbyrokratizování a stabilní existenci nemocnic - zákony o vzdělávání,
Mám skvělý program, kdybych byl politikem. Firma A. Babiše loni získala na dotacích od státu (z našich daní) dvě miliardy a na dani z příjmu zaplatila 740 milionů.
Sociální demokraté se rozhodnou, zda chtějí být ve vládě s Andrejem Babišem. Současně není vůbec jasné, zda tato vláda získá důvěru, protože třetí partner koalice - komunisté, nechtějí podpořit rozšíření vojenských misí.
Z jednání - nejednání o nové vládě je čím dál tím parnější, že je úplně jedno, zda v ní bude sedět někdo za ČSSD nebo půjde čistě o anonisty. Babišovi lidé to budou tak jako tak.
Jeden by čekal, že média mainstreamu se budou převážně zabývat zásadními otázkami. Je něco důležitějšího než zachování života, zdraví a kvality života? Těžko, ale přesto se klíčovým problémům věnuje prostor zcela miniaturní.
Hlavním důvodem přeplněnosti našich věznic je komplikovaný a částečně i nesmyslný trestní zákon. Také se zde podepisuje tradice českého soudnictví, které už od dob mocnářství rádo zavírá. Vzpomeňme na Osudy dobrého vojáka Švejka.
V diskusi k mé poznámce o neutěšeném stavu kriminálů, v nichž vidím určitou podobnost s podmínkami panujícími v lágru Lety, se objevily dvě věcné poznámky.
Ministr Pelikán otevřeným dopisem kárá „kolegu“ poslance Okamuru za jeho výroky o táboře v Letech. Celou diskusi o této věci dlouhodobě považuji za cílené odvádění pozornosti od skutečných problémů dneška.
Výběr témat prezidentské debaty na TV Prima byl poněkud zvláštní. Protikuřácký zákon je politicky zajímavý jen tím, že posiluje roli státu jako dozorce nad (zlo)zvyky občanů.
Blíží se finále. Zjednodušeně řečeno proti sobě stojí mediálním mainstreamem a elitami protěžovaný profesor Drahoš oproti prostým lidem preferovanému Miloši Zemanovi.