Bez alternativních pohonů to dnes v automobilovém světě takřka nejde. Nová emisní norma se kvapem blíží a v jejím důsledku diesel rychle opouští scénu.
Vnímání krásy je abstraktní a nesmírně komplikovaná záležitost, kterou se zabývaly všechny lidské civilizace. Už před mnoha stovkami let se antičtí filosofové snažili krásu definovat matematickými metodami.
Během invaze Ruska na Ukrajinu a v rámci hybridní války české zbrojovky i nadále rozšiřují výrobu. To nyní potvrdila i tuzemská společnost Colt CZ Group, která získala práva duševního vlastnictví k automatickému granátometu MK 47 od…
Nový Lexus UX, jeden z nejprodávanějších modelů značky v Evropě, se v roce 2024 bude moci pochlubit vylepšeným pohonem a zdokonalenou jízdní dynamikou..
Není to tak dávno, kdy si prodejci automobilů stěžovali, že nemají co prodávat, a zákazníci nadávali na předražená vozidla. Od druhé poloviny loňského roku se ale automobilový trh začal vracet do normálu a značky se znovu pustily do…
V sedmdesátých letech minulého století byla studená válka mezi někdejším SSSR a USA v plném proudu. Na obou stranách se objevovaly stále nové a nové zbraně, které často měly spíše odstrašující charakter než skutečný vojenský potenciál.
Není to tak dávno, kdy k obrovskému zklamání českých motoristů zmizel z ceníků Peugeotu model Rifter. Nekonečně praktická osobní dodávka, která dokázala splnit veškeré potřeby aktivních klientů, rodin, chalupářů, řemeslníků, ale i firem…
Ve třicátých letech minulého století se Sověti snažili vyvinout řadu ničivých zbraní. Jedním ze zajímavých nápadů byl koncept tanku, který se vznášel na vzduchovém polštáři.
Přesvědčit motoristy, aby přešli ze spalovacích motorů na elektrické, bude nesmírně náročný úkol. A nejde jen o cenu, která je u elektromobilů oproti autům poháněným klasickými palivy podstatně vyšší.
Takzvaný projekt Mahattan byl vyvrcholením úporné snahy Američanů o sestrojení a použití jaderné bomby. V rámci tohoto projektu, který vyvrcholil zničením dvou japonských měst, bylo mobilizováno tisíce vědců po celém světě.
Koncepční vůz, jako je tento, hned tak neuvidíte. Dříve se takové technické a designové skvosty odhalovaly výhradně na mezinárodních autosalonech, třeba v Ženevě, v Paříži či v Tokiu.
Už po mnoho měsíců ceny nových automobilů šplhají nepříjemně vysoko. Zájemci o koupi nového vozidla vyčkávají a pokud zrovna nemusí urgentně řešit mobilitu, odsouvají obnovu vozu, kam až to jde.
Pokud patříte mezi ty, kteří neradi navštěvují ordinace ošetřujících lékařů, bude se vám zamlouvat nápad, se kterým přišla WHO. Spustila totiž aplikaci, jejímž hlavním aktérem je první zdravotnický pracovník s umělou inteligencí, ke…
Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce sebevražedný bombardér. Ponorka třídy I–400 Sentoku se svou délkou přes 120 metrů přibližovala dnešním atomovým ponorkám.
Vznikl jako závodní speciál pro jezdce, kteří se chtějí prosadit v rallye. Svými vlastnostmi, zejména pak slabším motorem a absencí pohonu 4X4, ovšem nemůže konkurovat výkonným čtyřkolkám nejvyšší kategorie.
V uplynulých měsících to vypadalo jako nesplněný sen, nyní je ale jasné, že Ukrajina vymodlené stíhačky F-16 v následujících měsících skutečně dostane, dokonce od řady zemí z celého světa. Jde ale o 45 let staré stroje.
Dokud nebude funkční technologie jaderné fúze, jsou budoucností levnější a zelené energetiky malé jaderné reaktory, myslí si řada odborníků. A jeden takový je teď horkou novinkou, která dokáže vyrobit energii pro třistatisícové město.
Čína podobně, jako Spojené státy, disponuje tajným vesmírným raketoplánem. A ten se před několika dny vrátil na Zemi poté, co ve vesmíru strávil dlouhých devět měsíců, aniž by se dalo říct cokoliv o tom, co tam vlastně dělal.
Putinova propaganda zase jednou skvěle zafungovala, a to dokonce natolik, že se ruské hypersonické střely Kinžal staly opravdovým strašákem, a to nejen pro bránící se Ukrajinu. Jak se ale v uplynulých dnech ukázalo, Kinžaly nejsou vůbec…
Nikola Tesla svoji technologii bezdrátového přenosu energie rozvíjel už před více jak 100 lety. Jeho vynález se ale tehdy nehodil do krámu mocným a Tesla přišel o financování svého projektu.
Americké námořnictvo začalo s budováním nových špionážních ponorek, které budou doslova ležet na mořském dně a odtud budou získávat zpravodajské informace různého druhu. Nové špionážní ponorky budou založeny na současných ponorkách třídy…