English

Toto se Applu fakt povedlo. Udivující výkon v tichém chladném kabátku

iDNES.cz / Technet

Vyzkoušeli jsme počítač Apple Mac Studio M1 MAX s monitorem Display Studio. Zatímco o skvělém počítači můžeme říci, že je drahý, ale ne předražený, u monitoru s několika kompromisy tento pocit nemáme.

More from iDNES.cz / Technet

Mar 8

Nový drobný počítač od Applu má extrémní výkon i cenu

iDNES.cz

Apple odhalil své první hardwarové novinky pro letošní rok. Vedle vylepšeného tabletu iPad Air jsme se dočkali zcela nového kompaktního počítače Mac Studio, který kombinuje kompaktní rozměry a vysoký výkon. Apple k němu nabídne také nový…

Jun 8

Nový operační systém Applu ovládne jednou klávesnicí a myší Mac i iPad

iDNES.cz / Technet

Pravidelná vývojářská konference společnosti Apple je určena především k prezentaci nového softwarového vybavení, ale zpravidla se najde místo i na nějaký ten kousek hardwaru. Letos se to však nestalo. V záplavě nových verzí operačních…

Nov 11

V revolučním procesoru od Applu je takřka celý počítač, fascinuje výkonem

iDNES.cz / Technet

Dlouhých patnáct let poháněly notebooky Apple procesory Intel. To se nyní změní, Apple představil svůj vlastní procesor nazvaný M1 a osadil jím MacBook Air a MacBook Pro. Kombinace výkonu a energetické náročnosti je podle výrobce…

Sep 15

Co očekávat od nového iPadu, který se chystá představit Apple

iDNES.cz / Technet

Apple se v úterý v podvečer chystá uvést novinky, jak slíbil minulý týden. Kvůli různým únikům jsou si někteří spekulující téměř jisti, že se objeví nový iPad Air a nové hodinky. Ale možná i něco dalšího, třeba osmá generace klasického…

Aug 24

Chyba aplikace Lightroom nenávratně smazala lidem fotky z iPadů a iPhonů

iDNES.cz / Technet

Aktualizace Adobe Lightroom 5.4.0 pro iOS obsahovala chybu, která nenávratně smazala fotky a předvolby aplikace z pamětí iPadů a iPhonů. Adobe již vydal opravenou aktualizaci 5.4.1, smazané soubory však již nikdo neopraví.

Jun 23

Apple má vlastní procesor pro počítače. Vyndal ho z tabletu a dal do Macu

iDNES.cz / Technet

Vývojářská konference Applu ukončila spekulace o nových produktech. Byť se některé nepotvrdily, ta nejzajímavější se ukázala jako pravdivá. Apple připravil čip, který chce dávat do svých počítačů místo Intelu. Je postaven na stejné…

Jun 22

Apple má vlastní procesor pro počítače. Vyndal ho z tabletu a dal do Macu

iDNES.cz / Technet

Vývojářská konference Applu ukončila spekulace o nových produktech. Byť se některé nepotvrdily, ta nejzajímavější se ukázala jako pravdivá. Apple připravil čip, který chce dávat do svých počítačů místo Intelu. Je postaven na stejné…

Apr 16

To je Apple. Ocelová kolečka pod počítač stojí přes 20 tisíc

iDNES.cz / Technet

Ve středu společnost Apple překvapila poměrně rozumnou cenou nového iPhonu SE, aby hned nato ukázala, že umí i dražší kousky – kolečka k počítači, která stojí více než telefon.

Oct 8

Apple novým operačním systémem pro počítače smazal iTunes a staré programy

iDNES.cz / Technet

Nový operační systém macOS 10.15 Catalina přichází s řadou změn. Ty nejvýraznější spočívají v rozdělení aplikace iTunes na tři nezávislé programy a ukončení podpory starých 32bitových aplikací.

Jun 4

Počítač od Applu má držátka. Stojánek k displeji stojí přes 23 tisíc

iDNES.cz / Technet

Společnost Apple představila na své výroční vývojářské konferenci řadu novinek. Mezi ty nejzajímavější patří zcela nový koncept výkonného počítače Mac Pro, nový displej Pro Display XDR a také nové verze operačních systémů.

Jun 4

Apple se snaží udělat z iPadu počítač. Představil iPadOS

iDNES.cz / Technet

Na konferenci WWDC společnosti Apple se objevila jedna nečekaná novinka – nový operační systém pro tablety nazvaný iPadOS. Apple novými a vylepšenými funkcemi chce své tablety přiblížit plně funkčnímu PC a přitom zachovat jednoduchost…

Apr 18

Apple měl tajit propad prodejů iPhonů. Hrozí mu vyplácení odškodného

iDNES.cz

Investorům Applu se nelíbí, že firma dopředu neinformovala o propadu prodejů iPhonů. Apple tak čelí v USA obvinění z podvodu s cennými papíry. Žaloba požadující odškodné pro investory.

May 17

Microsoft opět zkusí zaútočit na Apple. Nasadí levný Surface proti iPadu

iDNES.cz / Technet

Microsoft podle agentury Bloomberg opět chystá levnější tablet, aby zkusil dobýt zatím neotřesitelnou pozici iPadu. Nový Surface má stát jen 400 dolarů.

Jul 13

Žádný nádech, s počítači to jde z kopce 11 čtvrtletí po sobě

iDNES.cz

Výzkumné společnosti Gartner a IDC se shodují, že i druhé čtvrtletí roku 2017 nebude to, kdy by se měl pokles prodeje počítačů zastavit.

May 20

Google v USA poprvé překonal Apple v přenosných počítačích

iDNES.cz / Technet

Chromebooky se prodávají lépe než notebooky od Applu. Vyplývá to z posledních čísel výzkumné agentury IDC. Je to vůbec poprvé, co se tak stalo.

Mar 4

Oculus Rift bude mít i verzi pro Mac, jen co Apple udělá dobrý počítač

technet.idnes.cz

Tak ostré mezifiremní „šťouchnutí“ neslyšíme často. Šéf Oculusu zdůvodnil absenci podpory počítačů s OS X tím, že ani nejvyšší konfigurace počítačů od Applu nesplňují požadavky pro renderování virtuální reality. A s diplomatickou formulací…

Sep 9

OBRAZEM: Apple ukázal profi iPad. Je výkonnější než přenosný počítač

iDNES.cz / Technet

Společnost Apple představila svůj první iPad pro profesionály. Tablet iPad Pro je vybaven dotykovým perem a nabízí propojení na externí klávesnici.

Sep 2

Samsung na lovu: uživatelům iPhonu nabízí za dolar měsíc s novými Galaxy

iDNES.cz

Rivalita Samsungu a Applu je známá, obě firmy na sebe často útočí ve štiplavých reklamách. Samsung teď spouští agresivní kampaň, v rámci které nabízí majitelům iPhonu měsíční zápůjčku svých nejlepších smartphonů za symbolický jeden dolar.

Jul 21

Samsung se inspiroval u Applu. Hodinky budou mít korunku jako Apple Watch

iDNES.cz

Samsung chystá nové chytré hodinky s kódovým označením Orbis. Budou mít kulatý displej a stejně jako hodinky Apple Watch k ovládání poslouží korunka.

Jun 18

Apple má velký problém. Počítače s OS X i iPady a iPhony nejsou bezpečné

iDNES.cz / Technet

Operační systémy OS X a iOS jsou zranitelné. Útočníci z nich mohou vytáhnout hesla a získat tak přístup k účtu uživatele.