Páteční slova prezidenta Miloše Zemana o zrušení koncesionářských poplatků České televize vyvolala nesouhlas odborníků. „Prezident nás tím vyřazuje z rodiny západoevropských demokracií,“ řekl v anketě iDNES.cz analytik Milan Šmíd. Podle…
Zvýšení poplatků za vysílání veřejnoprávních médií je dnes již téměř realitou. A ukazuje se, že jde o správnou věc. Po posledních zjištěních je zřejmé, že kvalitu a četnost mňoukání a masturbace v ČT je třeba finančně podpořit.
Je to zjevné ze způsobu vedení TV debat, z otázek, kterou jsou kladeny, z odpovědí, které jsou souhlasně rozvíjeny nebo naopak nesouhlasně ostrakizovány, a hlavně z témat, která jsou nastolována nebo naopak zcela ignorována.
Toto téma mne napadlo u oběda při poslechu nového dílu Footcastu, kde kromě tradičních moderátorů byl hostem marketingový specialista Michael Marek, i když ani on ani David Sobíšek ani Jakub Podaný Českou televizi ani slovem
„Nechci platit za něco, co nevyužívám, i když vybavení na to mám,“ pravil kamarád. „To chci rovnou přídavky na děti,“ pokračoval, „sice děti nemám, ale vybavení na ně ano.“
Rada ČTK vyhlásila výběrové řízení na funkci generálního ředitele a výběrové řízení na obdobnou pozici vyhlásila i Rada České televize. Předsedové obou rad David Soukup (ČTK) a Karel Novák (ČT) byli hosty Rozstřelu. Vyjádřili se mimo jiné…
Prezident ve svém projevu hovořil k aktuální situaci, kdy Česká republika a její občané zažívají nouzový stav a krizová opatření v boji s novým koronavirem.
Našel jsem u rodičů obyčejný dopis od ČT. Třeba hledají pěvecké talenty a doslechli se, že jsem v roce 1985 chodil do pěveckého sboru. Bylo to ale psaní, které ve mně vyvolalo řadu emocí. Zveřejňuji svou oficiální odpověď.
Pan Hamáček míní, že se nacházíme na pokraji ústavní krize z důvodu protiústavního chování prezidenta. Už v té krizi jsme a jisté je i to, že prezident má občany za bandu hlupáků nechápajících, že prezident Ústavu dodržovat musí.
Bohužel, skutečně to spíše vypadá, že je pouhou loutkou Kremlu. Hlava suverénního státu si nemůže dovolit kritizovat vypovězení člověka, který je agentem ruské tajné služby a navíc na seznamu nežádoucích osob.
Vedení Českého rozhlasu bude usilovat o navýšení koncesionářského poplatku. Stávající poplatek 45 korun měsíčně by se mohl zvednou až o deset korun. Rozhlasový poplatek se naposledy zvýšil na podzim roku 2005, kdy stoupl o osm korun.
Myslím si, že hodně. Miloš Zeman je ekonom, a proto je i takovým prezidentem, který se snaží, aby naše země bohatla i hospodářsky. Pojďme se tedy podívat na nejzajímavější jeho úspěchy v této oblasti:
S radikálním návrhem vůči České televizi přišel prezident Miloš Zeman. „Domnívám se, že Česká televize by neměla být veřejnoprávní, ale státní institucí, že by koncesionáři neměli platit 135 korun měsíčně za její provoz, že by tento provoz…
V pátek 11.3. 2016 dle mého názoru demokraticky selhala strana Miroslava Kalouska, která opustila sněmovnu při vystoupení prezidenta České republiky Miloše Zemana.
Zatímco nyní koncesionářský poplatek platí jen ten, kdo má doma televizi, v budoucnu by ho mohla platit každá domácnost. Roste totiž počet lidí, kteří vysílání sledují na chytrých telefonech nebo tabletech. Šéf České televize Petr Dvořák…