English

fm.denik.cz

Today News

06

OBRAZEM: Baška v Beskydech žije, ale dá se tam hýbat. Návštěvníků je méně

karvinsky.denik.cz

/FOTOGALERIE/ Letní sezona na přehradě Baška na Frýdecko-Místecku je v plném proudu. Koronavirová krize se ovšem na návštěvnosti kempu podepsala a ubytovaných je méně než loni. Kemp se pro veřejnost otevřel až v průběhu června a obvyklý…

Od vlakového neštěstí ve Studénce uplynulo 12 let. Padne v září rozsudek?

karvinsky.denik.cz

V sobotu 8. srpna uplynulo dvanáct roků od jednoho z největších vlakových neštěstí u nás, které se stalo ve Studénce na Novojičínsku. Již brzy by mohl padnout definitivní verdikt.

PODÍVEJTE SE: Senioři řádili v Ostravě za volanty. Učí se jezdit v extrémech

karvinsky.denik.cz

/FOTOGALERIE/ Velký zájem byl v pátek o první ostravský kurz zaměřený na řidiče z řad seniorů starších šedesáti pěti let. V Centru bezpečné jízdy Libros v Ostravě-Přívoze se v rámci projektu Jedu s dobou senioři zdokonalovali v jízdě v…

Centrum Štramberka ožije v neděli pouličním uměním. Bude tu Buskerfest

karvinsky.denik.cz

Buskerfest neboli festival pouličního umění se uskuteční v neděli 9. srpna od jedenácti hodin dopoledne do večera v ulicích Štramberka. Lidé se mohou přijít podívat na umělce, kteří se zaměřují na různé druhy umění od hudby, přes básně a…

O Bílovecký zámek mají zájem v Německu

karvinsky.denik.cz

Das Schloss Wagstadt und sein steinernes Geheimins, pod takovým názvem vyšel 24. července článek v německých novinách Sudetendeutsche Zeitung. Autorem textu jehož překlad je Zámek Bílovec a jeho kamenné dědictví je kastelán bíloveckéh­o…

Magistrát ve Frýdku-Místku slibuje zlepšení svých služeb

fm.denik.cz

Magistrát ve Frýdku projde výraznými stavebními úpravami. Uvolněné prostory po Komerční bance v přízemí budovy frýdeckého magistrátu na ulici Radniční se promění v prostorný vestibul s recepcí, orientačním i vyvolávacím systémem a…

Populární parkourista, freerunner a youtuber Vova natáčel v Opavě

karvinsky.denik.cz

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Dostat se z bodu A do bodu B co nejrychlejším způsobem a pochopitelně přitom překonávat překážky jako zábradlí nebo ploty. To je základní definice sportu zvaného parkour. A jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších…

Regionální hit jménem bezobalové nakupování. Lidé chtějí kvalitní potraviny

karvinsky.denik.cz

Nejen ochrana životní prostředí, ale i více chuti a vitamínů v jídle. Zájem o bezobalové obchody roste hlavně mezi mladšími. Cena potravin na váhu přitom nemusí být nutně vyšší než v supermarketu.

Friday, Aug 7

22

Na koupališti v Píšti na Opavsku se topila žena. Oživovali ji záchranáři

www.denik.cz

Informaci o bezvládné ženě na koupališti v Píšti přijalo operační středisko ZZS MSK v pátek 7. srpna patnáct minut po jedenácté hodině dopoledne. K probíhající resuscitaci vyjela lékařská posádka z Hlučína a záchranáři z Opavy.

20

VIDEO: Havířovské koupaliště nabídlo mistrovskou highdivingovou exhibici

opavsky.denik.cz

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Akce se zúčastnili přední čeští skokané, kteří předvedli své umění. Byla to skvělá podívaná. Velkému zájmu otužilců se také těšila malá umělá vana naplněná ledovou tříští.

17

Bezdomovec v Zábřehu podobodal a těžce zranil jiného muže. Policie hledá svědky

karvinsky.denik.cz

Téměř šedesátiletý muž měl v Ostravě-Zábřehu nedaleko tamní provozovny McDonalds napadnout nožem a prázdnou lahví svého devětadvacetiletého známého. Poškozený utrpěl bodná zranění a byl převezen ve vážném stavu do nemocnice. Policie nyní…

15

Ostravští kriminalisté obvinili muže, který kradl na internetu soukromá fota žen

www.denik.cz

Případ rozsáhlé počítačové kriminality začali v roce 2017 rozplétat karvinští kriminalisté, pak ho převzali krajští kolegové, kteří se specializují na kybernetickou kriminalitu. Nyní je šetření u konce. Obviněný muž měl vnikat do e…

14

Do Ostravy dorazily výletní doubledeckery! Budou jezdit i na linkách

Deník.cz

Dopravní podnik oba autobusy s prosklenou střechou vysoutěžil za částku 28,6 milionu korun. Do Ostravy dorazily v pátek ráno.

Michal Hubník: Budeme se prát o postup

fm.denik.cz

V uplynulé sezoně vzal fotbalistům Frýdku-Místku sen o postupu do Fortuna národní ligy koronavirus. Ale taky Blansko, které šlo výš na úkor Vítkovic. Valcíři však svůj útok na vyšší soutěž nezvládají.

Milovníci rally si v Beskydech užijí. Jede se Kowax ValMez Rally a sprint

karvinsky.denik.cz

Na několika místech v Beskydech si milovníci rychlých automobilů budou moci vychutnat umění jejich řidičů. O víkendu se uskuteční automobilové soutěže Kowax ValMez Rally a Kowax Rally sprint.

Zaměstnance OKD čekají co 14 dní testy na covid-19. A také dodavatelské firmy

Deník.cz

Všichni zaměstnanci OKD se budou od 17. srpna 2020 pravidelně, ve čtrnáctidenních intervalech, účastnit PCR testů na covid-19. Na čtyřech lokalitách vzniknou odběrová místa, kde bude testování kontinuálně probíhat.

12

Kino na hranici v Těšíně letos nebude. Polsko zpřísnilo podmínky

Deník.cz / Kultura

Nová opatření v Polsku a dynamický vývoj koronavirusové situace v pohraničí neumožňují organizátorům filmové přehlídky uspořádat letošní 22. ročník Kina na hranici, který se měl konat ve dnech od 21. do 26. srpna 2020.

10

Ostrava slavila otcovství a mužství. Pánům to připravily ženy

/FOTOGALERIE/ Každoroční akci slavili letos Ostravané s téměř dvouměsíčním zpožděním. Mohl za to koronavirus i špatné počasí.

Vyhrocená atmosféra ve Štáblovicích. Lidé v osadě Lipiny byli měsíc bez vody

Špatná komunikace úřadu s občany. Na to si nyní stěžují obyvatelé osady Lipina, která je částí nedalekých Štáblovic. Vše vygradovalo v posledních týdnech, kdy na Lipině kvůli havárii na vrtu netekla více než měsíc voda. Obec se brání, že…

08

Oprava už hoří. Radnici ve Frýdlantu čeká velká rekonstrukce

fm.denik.cz

/FOTOGALERIE/ Radnice ve Frýdlantu nad Ostravicí bude na přechodnou dobu z důvodu rekonstrukce přemístěna. V roce 1995 byla frýdlantská radnice zapsána do seznamu kulturních památek České republiky.

01

Fotbalisté Čeladné jdou do sezony s novým kádrem i trenérem

fm.denik.cz

Ve fotbalové Čeladné, která se chystá na další sezonu v krajském přeboru, nezůstal kámen na kameni. Během uplynulých měsíců se v klubu změnilo snad vše, co šlo.

Thursday, Aug 6

22

Co dělat, když jste v zahraničí a spácháte dopravní přestupek?

V době letních dovolených roste i počet dopravních přestupků. Co teprve, když dovolená vlastní dopravou tento rok roste na oblibě. Vždy je ale potřeba se seznámit s veškerými potřebnými dopravními předpisy jednotlivých států, a vyhnout se…

21

Hokejové derby v poháru: Třinec vyhrál ve Vítkovicích

fm.denik.cz

/FOTO/ Ocelářské hokejové derby v rámci Generali Česká Cupu dopadlo ve čtvrtečním podvečeru lépe pro Třinec, který vyhrál na ledě Vítkovic těsně 4:3.

20

Ondřej Lingr je už ve Slavii. Je to jako sen, přiznal Deníku

bruntalsky.denik.cz

Fotbalista Ondřej Lingr přestoupil do Slavie. Deník jej zastihl na cestě za svými novými spoluhráči do Rakouska. „Jedu zrovna na soustředění,“ hlásil do telefonu ve čtvrtečním podvečeru.

19

Kruh se uzavřel, Baroš se vrátil do Vigantic. Přestup z Baníku potvrzen

Deník.cz / Sport

Jedna z legend českého fotbalu Milan Baroš s fotbalem úplně nekončí. Dnes byl totiž potvrzen jeho přestup z Baníku Ostrava do rodných Vigantic, které hrají I.A třídu ve Zlínském kraji. Zda osmatřicetiletý vítěz Ligy mistrů a druhý nejlepší…

18

Policisté po smrti ostravského kolegy žádají přísnější tresty agresorům silnic

opavsky.denik.cz

Přísnější sankce za opilecké a drogové nehody, nerespektování zákazu řízení či agresivní chování na silnicích. To jsou některé z požadavků, které obsahuje petice policistů z oddělení hlavní nádraží Ostrava.

13

Krajská hygiena vyhlásila nová opatření. Jsou mírnější, platí od pátku

Deník.cz

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje v Ostravě v návaznosti na vývoj epidemiologické situace v kraji vydává nová mimořádná opatření. Platit budou od pátku 7. srpna od 12.00 hodin až do odvolání.

11

V domově pro seniory v Jablunkově se koronavirem nakazilo čtyřiašedesát osob

Deník.cz

Nákazu koronavirem prokázaly testy u šedesáti čtyř lidí z jablunkovského Domova sv. Alžběty. Krajští hygienici tak vydali mimořádná opatření v celém areálu domova pro seniory.

09

Kraj chce ve všech svých nemocnicích infekční oddělení

opavsky.denik.cz

Koronavirová epidemie ukázala, že (nejen) v Moravskoslezském kraji je potřeba mít v nemocnicích k dispozici více infekčních oddělení a lůžek, než kolik jich dnes je.

Wednesday, Aug 5

22

Rysi začali přípravu porážkou. Získali však Šedivého

fm.denik.cz

Hokejisté z Frýdku-Místku odehráli první přípravný zápas proti Přerovu. Prohráli v něm 1:3.