English

Today News

09

Co je třeba zvážit, než spojíte kuchyň s obývákem

Deník.cz / Bydlení

Spojení kuchyně s obývákem v jeden celistvý prostor patří mezi oblíbené trendy. Nehrozí zde pocit stísněnosti, od sporáku vidíte na televizi, a navíc při stavbě ušetříte za jednu zeď. Jsou tu však i jisté nevýhody.

Monday, May 21

15

Tip Ládi Hrušky pro kutily. Jak si ze staré PET lahve vyrobit květináč

Deník.cz / Bydlení

Po úspěších s kuchařkami se populární Láďa Hruška vrhl také na ručně dělané výrobky. Ty může v domácnosti upotřebit úplně každý. Deníku třeba ukázal, jak perfektně může člověk využít obyčejnou PET láhev, která by jinak skončila v…

10

Ovoce, které už možná sklízíte: kamčatská borůvka

Deník.cz / Bydlení

Že je v květnu na ovoce ještě brzy? Výjimku tvoří plody zimolezu kamčatského, známého také jako kamčatská borůvka. Z jednoho keře sklidíte až 3 kg šťavnatých podlouhlých "borůvek".

07

Vytvořte si oázu pro odpočinek doma na balkoně

Deník.cz / Bydlení

Pokud bydlíte v paneláku nebo bytě, jehož součástí je jen malý balkon nebo terasa, a milujete zahradní posezení u kávy či vína, nezoufejte. I na malém prostoru se dá vykouzlit příjemné místo odpočinku po práci.

Sunday, May 20

09

Česká architektura: Vila na Slovensku pro Islanďana

Deník.cz / Bydlení

Titulek k článku je trochu zvláštní. Tak je to česká, nebo slovenská architektura? Je to česká architektura pro islandského zákazníka na území Slovenska. Ne úplně obvyklá mezinárodní spolupráce ale nechala vzniknout domu, který je…

Friday, May 18

10

Kamenné obklady v koupelně: na co dát pozor

Deník.cz / Bydlení

Kamenné obklady jsou v interiéru velmi populární a nádherně vypadají i v koupelně. Které se sem hodí a jakých se naopak vyvarovat?

07

Zahradní bar potěší při každé grilovačce

Deník.cz / Bydlení

Rok utekl rychle a zdá se to být jako včera, kdy jsme psali o grilech, udírnách a zahradních kuchyních. Čas venkovního hodování opět nadešel a my pro vás máme nápad, jak si ho ještě více zpříjemnit. Co takhle mít na zahradě vlastní bar?

Thursday, May 17

09

Moderní zárubně nechají vyniknout vzhled dveří

Deník.cz / Bydlení

Řekli byste, že i dveřní zárubně podléhají trendům? Pojďme si nastínit, z jakých dnes můžeme vybírat a které jsou právě nejvíc v módě.

Wednesday, May 16

Inspirace: Zahradní fontánky na solární pohon

Deník.cz / Bydlení

Fontánka bývá čarovnou ozdobou každé zahrady, ať už je součástí jezírka nebo stojí samostatně. Tryskající vodu ale musíme něčím pohánět. Baterií, elektřinou… anebo sluncem.

07

Bydlení ve stylu Provence nejen pro romantiky

Deník.cz / Bydlení

Světlé přírodní barvy i materiály, spousta květin, něha, elegance a neodmyslitelná vůně levandule. Takové je bydlení ve francouzském stylu, které se stalo jedním z oblíbených trendů i u nás.

Tuesday, May 15

09

Stavba svépomocí vyžaduje organizační schopnosti

Deník.cz / Bydlení

Rozhodli jste se nespoléhat na firmy a postavit dům vlastními silami? Pak počítejte s tím, že se váš život načas promění v hektický maraton. V článku rozebíráme několik bodů, které je dobré promyslet dopředu, abyste byli ušetřeni…

Monday, May 14

08

Krok za krokem: Imitace obkladu z cihel pomocí kreativních omítek Cemix

Deník.cz / Bydlení

Výrobce LB Cemix má v sortimentu řadu kreativních omítek MAGIC DECOR. Je určena pro vytváření kreativních, strukturovaných povrchů stěn a fasád. Pomocí speciální šablony lze na fasádě dosáhnout i imitace obkladu z cihelných pásků. Jde o…

07

Okenní sítě s protipylovou síťovinou sníží množství alergenů v domácnosti

Deník.cz / Bydlení

Pylová sezóna dokáže alergikům spolehlivě znepříjemnit pobyt venku i v interiérech, kam se mohou pylové alergeny snadno dostat při větrání okny. Potom následuje už jen pálení očí, nekonečná vodnatá rýma nebo záchvaty kašle. Raději než…

06

Klíčky jsou klíčem ke zdraví

Deník.cz / Bydlení

Jsou křehké a křupavé, skvěle chutnají jako příloha nebo součást salátu, ale hlavně jsou obrovským zdrojem vitaminů, minerálů, antioxidantů a proteinů, takže mají pro náš organismus léčivé a regenerační účinky.

Sunday, May 13

07

Netradiční architektura: Dům v oblacích

Deník.cz / Bydlení

V Austrálii žije jedna rodina v obláčku. Přístavba domu totiž má tvar mraku. Uvnitř tím vynikne netradiční vzhled tohoto tvaru.

Saturday, May 12

09

Jarní chlad? Riziková jsou rajčata či celer

Deník.cz / Bydlení

Jižní Čechy Kdo váhá, zda má z teplého bytu vysadit ven na záhon například rajčata, měl by si zřejmě dodat odvahy. Většina zkušených zahrádkářů už to udělala.

Friday, May 11

Pět rad pro pěstování brokolice

Deník.cz / Bydlení

Ve srovnání s květákem je pěstování brokolice podstatně jednodušší. Na co musíme dát pozor, aby rostlinka pěkně prospívala a sklidili jsme kvalitní úrodu?

07

Kuchyně pro různé věkové skupiny

Deník.cz / Bydlení

Jinak bude vypadat kuchyně svobodně žijícího jedince, jinak samozřejmě početné rodiny nebo třeba páru důchodového věku. A na to musíme neustále myslet.

Thursday, May 10

09

Inspirace: Z gabionů lze vytvořit plot i sedačku

Deník.cz / Bydlení

Drátěné klece naplněné kamením - tak by se daly zjednodušeně popsat gabiony, které se původně využívaly pro zpevnění svahů a břehů, ale dnes se z nich staví i zídky a ploty u rodinných domů. A dá se z nich postavit mnohem víc.

Wednesday, May 9

Uměle vyrobené, a přitom bez plastu: marmoleum a organické podlahy

Podlahy z PVC se dnes prodávají v nezměrném množství dekorů, snadno se udržují a bývají i dost odolné. Někomu ale vadí, že je to prostě "plast". Proto byly vyvinuty podlahové materiály, které PVC na pohled připomínají, ale přitom obsahují…

07

Jak čistit skleněné plochy v bytě

Sklo je v interiéru velice krásným materiálem, alespoň pokud je čisté a pěkně se blýská. Jeho údržba nicméně není tak náročná, jak se toho lidé často obávají.

Tuesday, May 8

Místo plotu kavárna a hřiště. Cukrkandl se brzy otevře veřejnosti

Doposud nepřístupný brownfield po modřanském cukrovaru se v průběhu května otevře veřejnosti a promění se v komunitní místo určené k aktivnímu trávení volného času. Cukrkandl, jak zní název upraveného prostoru, cílí na sportovce i…

04

Komule Davidova: Půvabný keř obletovaný motýly

Komule Davidova tvarem květenství připomíná šeřík, na rozdíl od něj ale nekvete na jaře, nýbrž až na konci července. S komulí bývá zahrada v pozdním létě barevná, voňavá, a navíc plná motýlů.

Monday, May 7

09

Choroby a škůdci košťálovin - postřiky a prevence

V dnešní době poptávky po kvalitních biopotravinách a vypěstovaných potravinách na vlastní zahrádce jsou postřiky odsunovány na poslední chvíli, prakticky až je nejhůře. Přitom vhodně zvolený postřik může velmi dobře ochránit úrodu.

07

Výhody založení stavby na tepelně izolačním zásypu

Při stavbě domu se stále častěji upřednostňují řešení, která pomáhají snížit energetickou náročnost domu. Kromě toho je kladen důraz i na rychlost realizace, čas jsou přeci peníze. Všechno začíná už u základové desky.

Jarní produktové novinky společnosti ISOTRA a.s.

Společnost ISOTRA a.s. připravila pro své zákazníky a obchodní partnery na začátek sezóny produktové novinky zejména v oblasti exteriérového stínění.

Sunday, May 6

Kam s obrazem? Nechte si poradit od odborníků

Máte doma obraz, který jste zdědili, dostali nebo jste ho sami namalovali? Chcete ho někam pověsit? Nezdá se to, ale umístění obrazu je celá věda a nejlépe vám pomůže odborník.

Friday, May 4

Rady a tipy pro správné sušení jarních bylinek

Jaro kvete, krásně voní, ale také má blahodárnou sílu. Bylinkáři vyráží na své jarní pochůzky a sbírají léčivé rostliny. Kopřivy, medvědí česnek, lipové květy, březové listy, smrkové výhonky, ale také pampelišky či sedmikrásky působí…

05

Nerez, ocel, hliník, smalt? Jaký kov použít do kuchyně

Kovy jsou v kuchyni jako doma. Objevují se na nádobí, spotřebičích, bateriích a dokonce i nábytku. Každý je jiný a potřebuje jinou údržbu.

Thursday, May 3

21

Město nabízí byty na webu. Praha spustila realitní portál

/FOTOGALERIE/ Pražský magistrát zprovoznil webovou stránku s aktuální nabídkou městských nemovitostí. Realitní web www.realitniportalpraha.cz s běžným online vyhledávačem přehledně zobrazuje dostupné byty, domy, nebytové prostory i pozemky…