English

Tuesday, Dec 11

12

Proč je jmelí symbolem Vánoc a proč se pod ním líbáme

Deník.cz / Bydlení

Větvička jmelí patří k tradiční vánoční výzdobě. Zavěšuje se do prostoru tak, aby se pod ní dalo políbit. Polibek pod jmelím má dvojici přinést lásku a plodnost po celý příští rok. Odkud se tato tradice vzala?

10

Dopřejte si doma magii živého ohně

Deník.cz / Bydlení

Plameny ohně, přinášející pohodlí a ochranu, patří od pradávna k tomu příjemnému v životě lidské společnosti. Živý oheň je fenoménem, který modernímu člověku, jenž je teplem zásobován dálkově, často chybí. Vždyť co je krásnějšího než…

Monday, Dec 10

Ložnice podle feng shui: uklidňující barvy a žádná zrcadla

Deník.cz / Bydlení

Feng shui je starodávné čínské umění, které se snaží nastolit harmonii a rovnováhu v prostoru kolem nás. Západní společnost této nauce zřejmě nikdy neporozumí zcela do hloubky, ale řada lidí ji považuje za inspirující, zejména pokud jde o…

07

Do jaké míry se dá topit elektrickým krbem

Deník.cz / Bydlení

Plápolající oheň v krbu je romantickým koloritem chladného večera. Když ale bydlíte v paneláku, musíte si na takovou romantiku nechat zajít chuť. Anebo si pořídíte krb elektrický.

Sunday, Dec 9

Světová architektura: Moderna v Dolomitech

U italského horského průsmyku Lumezzane je nádherná příroda. Zelené louky jsou rámovány skalami Dolomit, ovce tu na svazích spásají trávu a život se tu jako by zastavil někde v minulém století. Až na tuhle vilu, která naopak spěšně letí do…

05

Balení dárků není věda. Expertka Radka Křivánková vám poradí, jak na to

Pokud vašim dárkům pod stromeček pořídíte i nějaký ten zajímavý obal, potěší dvojnásob. Jaké barvy letos letí a čím zaručeně překvapíte? To ví Radka Křivánková, expertka, která do balicího papíru schovala i kamion.

Friday, Dec 7

10

Exotická murraya provoní pokoj a dobře snáší ústřední topení

Pokud hledáte do bytu rostlinu, která nezabere moc místa, přežije suchý vzduch a bude vypadat pěkně po celý rok, Murraya paniculata je dobrou volbou. Zamilujete si ji i pro její jemnou vůni, jež se roznese po celé místnosti.

07

Inspirace: Koupelny s vanou v prostoru

Nic v koupelně nevypadá tak luxusně, jako vana umístěná v prostoru. Je to symbol velkorysosti v nakládání s místem. Je to nádhera.

Thursday, Dec 6

10

Skladujeme vánoční cukroví: každý druh vyžaduje jiné podmínky

Najít to správné místo pro uskladnění vánočního cukroví nebývá jednoduché - nejde jen o to, aby vydrželo v perfektním stavu až do Vánoc, ale také o to, aby z něho nikdo neujídal. Každý druh navíc potřebuje odlišné podmínky skladování, a…

Wednesday, Dec 5

Moderní stěrky jsou už dostupnější a zaujmou jedinečným designem

Stěrky na bázi epoxidových nebo polyuretano-epoxidových pryskyřic se dosud uplatňovaly hlavně v průmyslových budovách a kancelářích, protože je jejich instalace cenově výhodnější ve větších prostorách. Pozvolna si však nacházejí cestu i do…

07

Dvoumetrový trpaslík: Banánovník potřebuje hodně místa

Pěstování banánovníku je v našich podmínkách poněkud ošidné. Banánovník si musíte pořídit z vášně k rostlinám, nikoli z touhy jíst vlastní banány. A také byste si na něj měli vyhradit dostatečný prostor.

Tuesday, Dec 4

12

Zkuste na vánoční stromeček pověsit těstoviny či staré žárovky

Čad adventu začal a my se pomalu, ale jistě připravujeme na jeden z největších svátků u nás, na Vánoce. Ty jsou v naší kultuře spojeny s řadou tradic, z nichž jednou z nejdůležitějších a nejhezčích je zdobení vánočního stromku.

10

Trendy kuchyní roku 2019: Minimalismus zahalený do tmavších barev

Od moderní kuchyně očekáváme jednoduchost, přehlednost a naprostý komfort při vaření i úklidu. Materiály preferujeme hygienické a samozřejmě odolné, aby nám linka dlouho vydržela bez nutnosti nákladných oprav. Ale jak je to s barvami?

Monday, Dec 3

Barborky jsou krásnou součástí vánoční výzdoby, i když na pověry nevěříte

V dřívějších dobách o svátku sv. Barbory svobodné dívky trhaly větvičky ovocných stromů, aby si předpověděly, jestli se do roka vdají. Pokud větvička do Štědrého dne rozkvetla, svatba byla na spadnutí.

07

Kupujeme nové dveře? Podle čeho vybírat

Kvalitní dveře by měly nejen dobře vypadat, ale měly by být především účelné. Při koupi samozřejmě dbáme na svůj vkus a na celkovou koncepci bytu, kam budeme dveře umísťovat, přesto je dobré zvážit ještě několik faktů.

Sunday, Dec 2

Světová architektura: Střecha ve sněhu

Tato chata byla inspirována horskými domy, které bývají zasypány až po střechu do sněhu, a kde vykukuje jen štít. Když napadne v Lillehammeru hodně sněhu, tahle chata zapadá celá.

Friday, Nov 30

11

Hrstka nápadů pro adventní tvoření s malými dětmi

Deník.cz / Bydlení

Pokud vám docházejí nápady, jak zabavit ratolesti během dnů, kdy počasí procházkám zrovna nepřeje, máme pro vás malou inspiraci. Tyto výtvory s vánočními motivy zvládnou i nejmenší děti, a navíc ozdobí dětský pokojík nebo poslouží jako…

07

Jak vypadá profesionální rekonstrukce

Deník.cz / Bydlení

Rekonstrukce interiéru domu, který dnes navštívíme, byla náročná. Stylový starší dům manželů, kteří chtěli žít moderně, totiž už jednou rekonstrukci ve své historii prodělal. A že by byla povedená, se říct úplně nedá. Tehdy například…

Thursday, Nov 29

10

Nejútulnější čtenářské koutky, kde zapomenete na celý svět

Deník.cz / Bydlení

Pohodlné křeslo, stolek s lampou a v pozadí police s knihami. Tak si představujeme klasický čtenářský koutek, ve kterém nacházíme útočiště za dlouhých zimních večerů a sychravého počasí. Kde ho zřídit a jaký styl mu vdechnout?

Wednesday, Nov 28

Aloe vera hojí popáleniny, s vnitřním užíváním ale opatrně

Deník.cz / Bydlení

Název aloe vera známe především z kosmetického průmyslu. Jde o sukulentní rostlinu, jejíž dužnaté listy obsahují gel plný cenných látek působících blahodárně nejen na pleť, ale také třeba na trávení. Přesto jeho konzumaci raději předem…

07

Odkud se vzal porcelán a proč z něj oči přecházejí

Deník.cz / Bydlení

Sednout si po dlouhém dni nad šálkem kávy nebo čaje a vychutnat si jej navíc z krásného hrnečku nebo šálku vám zpříjemní chvilku odpočinku a potěší nejen vaše chuťové pohárky, ale i oči.

Tuesday, Nov 27

10

Bydlení v podzemí? Hobití nora i naprostý luxus

Deník.cz / Bydlení

Budování podzemních obydlí si obvykle spojujeme s romantiky a dobrodruhy, kteří se rozhodli žít "jinak". Stranou od společnosti si vyhrabou díru do stráně, stlučou si v ní půvabný srub a připadají si jako hobiti z Pána prstenů. Podzemní…

Monday, Nov 26

17

Zkuste letos adventní věnec nekupovat. Vyrobit se dá z čehokoliv, radí odbornice

Deník.cz / Bydlení

Krásný čas čekání na Vánoce trvá čtyři neděle. Pro věřící je to především doba očekávání příchodu Spasitele a rozjímání, pro ostatní dny těšení se a příprav na vánoční svátky. A také doba, kdy zdobíme své příbytky, včetně jedné z hlavních…

10

Vánoční keř Britů se dá pěstovat i v našich podmínkách, mrazy mu nevadí

Deník.cz / Bydlení

Cesmína je v mnoha západních kulturách považována za symbol Vánoc. Její lesklé listy a drobné červené plody vynikají na adventních věncích a dalších vánočních dekoracích, rostlina je ale zajímavá i jako ozdoba zahrady.

07

Spolehlivé zavěšení předmětů bez vrtání

Deník.cz / Bydlení

Nevrtejte! Lepte! Pomocí montážních oboustranně lepicích pásek připevníte předměty velmi snadno, rychle, bezpečně a bez nutnosti vrtání do zdi. Během chvilky tak máte hotovo, nepotřebujete k tomu žádné drahé nářadí, a navíc se vyvarujete…

Propojení koupelny s ložnicí je elegantní, musí se ale dobře promyslet

Deník.cz / Bydlení

Mít v domě dvě koupelny není nic neobvyklého. My se podíváme, jak to může vypadat, když se druhá koupelna propojí s ložnicí.

Sunday, Nov 25

Finská chata nabízí úžasné výhledy a je tu božský klid

Deník.cz / Bydlení

Finsko. Ostrov Virrat ve tvaru podkovy. A tady je chata ve tvaru kříže. Poskytuje vše, co musí. Nabízí víc – přírodu, její teplo i zimu. Nabízí pohledy, které najdete jen na posedu.

Friday, Nov 23

10

Inspirace: Podlehněte kouzlu vánoční výzdoby ve skandinávském stylu

Deník.cz / Bydlení

Skandinávský styl zaujme každého, kdo věří, že krása se skrývá v jednoduchosti. Ocení ho rovněž milovníci přírodních materiálů a něco si z něho vyberou i ti, kdo mají plné zuby luxování jehličí. Pojďme se podívat, jak taková skandinávská…

07

Barevný užovník držte z dosahu dětí a koček

Deník.cz / Bydlení

Kaládium neboli užovník patří k tropickým rostlinám, které nezaujmou výraznými květy, zato nás po celý rok těší zajímavě zbarvenými listy. Ovšem pozor. S těmito půvabnými rostlinami je radno jednat v rukavičkách. A to doslova.

06

V Brně vzniklo patnáct set nových bytů, i tak ale bydlení stále zdražuje

Deník.cz / Brno

Brno /ANKETA/ – Poptávka po bytech je stále vysoká. Zatímco někde ceny bytů dosáhly maxima, v nejžádanějších lokalitách nadále zdražují.