English

Today News

07

Moderní dřevostavba s výhledem na Baltské moře

Deník.cz / Bydlení

Estonsko je zemí, která má s dřevostavbami ohromnou tradici. První dochované nálezy dřevěné stavby podobné těm dnešním, tedy s dřevěnou opláštěnou konstrukcí, jsou už ze třetího století před naším letopočtem. Jednoduchá architektura pak…

Friday, Jul 20

10

Inspirujte se: Nejkrásnější zahrádky ve svahu

Deník.cz / Bydlení

Pozemek ve svahu bývá pro majitele tvrdým oříškem, na druhé straně ale poskytuje příležitost pro naprosto originální uspořádání zahrady. Pojďme se podívat, jak se s ním dá kouzlit.

07

Barový pult v kuchyni - zbytečnost, nebo doplněk?

Deník.cz / Bydlení

Již dávno minuly doby, kdy barové pulty byly výsadou jen velkých kuchyní. Své místo najdou i v malé kuchyňce, kde mohou nahradit jídelní stůl, nebo v kuchyňském koutu, kde opticky a nenásilně oddělí obytný prostor od prostoru na vaření.

Thursday, Jul 19

10

Rekonstrukce bytového jádra: suchou, nebo mokrou cestou?

Deník.cz / Bydlení

Umakartová jádra ve starších panelákových bytech bývají často v takovém stavu, že je není možné jen tak něčím obložit a pár let to s nimi ještě vydržet. Jaké jsou možnosti rekonstrukce a co to obnáší?

Wednesday, Jul 18

Pět triků pro rychlejší úklid domácnosti

Deník.cz / Bydlení

Uklízení je pro mnohé lidi vcelku relaxační činností, ale drhnutí zapečených nečistot v troubě nebo skvrn od vodního kamene na baterii je zdlouhavé a nebaví snad nikoho. Prozradíme vám fígle, jak tyto nepříjemné procedury urychlit.

07

Jak pečovat o dřevěnou terasu

Deník.cz / Bydlení

Mnoho lidí nedá na dřevo dopustit. Na rozdíl od dlaždic neklouže, nestudí do nohou a malé děti si na něm při pádu tolik neublíží. A navíc je naprosto přírodní. Po nějakém čase ale zešedne a může chytit plíseň.

Tuesday, Jul 17

10

Co zasít na uvolněné místo na záhonech? Zkuste japonskou ředkev

Deník.cz / Bydlení

První úroda je sklizena a můžeme se pustit do druhé várky. Ještě teď v červenci se dají vysévat saláty, čínské zelí i špenát anebo třeba daikon - velká bílá ředkev, které se také říká japonská.

Monday, Jul 16

Když je botník malý aneb Kam uložit všechny boty

Deník.cz / Bydlení

Botník praskající ve švech a spousta dalších párů bot okolo. Tak vypadá řada českých předsíní, kde se tradičně potýkáme s nedostatkem místa. Když přijde návštěva, nedá se už skrz záplavu vyzuté obuvi projít ke dveřím. Dá se to zorganizovat…

07

Inspirujte se: Malý, ale přesto kouzelný dvorek

Deník.cz / Bydlení

Ne každý má velkou zahradu. V řadovkách, ale i bytových domech jsou leckdy spíš malé zadní dvorky o velikosti mariášových karet. Ale i ty mohou být krásné.

Sunday, Jul 15

Zajímavá rekonstrukce: dům se přizpůsobil pěti kočkám

Deník.cz / Bydlení

Vizualizace, které vám dnes představujeme, ukazují dům, jenž dnes sice už stojí, ale potřebuje rekonstrukci a kompletní přebudování interiéru. Nejen proto, že už je starý a nemoderní, ale i pro specifické požadavky majitelů.

Friday, Jul 13

10

Gazánie prozáří jižní balkón i prosluněnný záhon

Deník.cz / Bydlení

Přímé letní slunce snášejí málokteré rostliny. Když přijdou tropická vedra, je potřeba přistínit i teplomilné muškáty či petúnie a dopřát jim vydatnou zálivku. Najdete však i květiny, kterým úpal nevadí. Jednou takovou je gazánie.

07

Obklady do koupelny lesklé versus matné

Deník.cz / Bydlení

Výběr obkladů do koupelny není jen o tom, co se nám líbí na pohled. Musíme myslet i na praktické vlastnosti dlažby a kachlíků a na jejich budoucí údržbu.

Thursday, Jul 12

10

Skryté náklady, na které se před stavbou domu často zapomíná

Deník.cz / Bydlení

Základní otázka, kterou si člověk před zamýšlenou stavbou domu pokládá, se tradičně týká financí. Kolik mě to bude stát? Otázka je tím palčivější, že to nikdo nedokáže přesně zodpovědět. Dokonce ani firma, která vám staví typový dům na…

Wednesday, Jul 11

14

Tip Ládi Hrušky pro kutily: vlhčené ubrousky domácí výroby

Deník.cz / Bydlení

Dnes už si řada z nás dokáže jen těžko představit, že by se měla obejít bez vlhčených hygienických ubrousků, o maminkách s malými dětmi vůbec nemluvě! Možná by vás ale ani nenapadlo, že by se tito nepostradatelní pomocníci na cestách i v…

10

Čtyři tipy, jak zpracovat zdravé kuličky rybízu

Deník.cz / Bydlení

Ať je červený, bílý nebo černý, rybíz obsahuje spoustu vitamínu C, pomáhá snižovat vysoký krevní tlak a zvyšuje pružnost cévních stěn. A hlavně, je šťavnatý a osvěžující. Tak si z něj pojďme připravit nějaké ty dobroty.

07

Kaučukové podlahy jsou neprávem opomíjené

Deník.cz / Bydlení

Co je kaučuková podlaha? Je to marmoleum? Není!. Je to PVC? Také ne. Je to svébytná podlahová krytina se zajímavými vlastnostmi.

Tuesday, Jul 10

14

Nadčasové trendy kuchyní, které nikdy nevyjdou z módy

Deník.cz / Bydlení

Trendy v bydlení procházejí neustále změnami. Ovšem to, co zůstává, jsou požadavky na praktická a jednoduchá řešení. U kuchyní to platí dvojnásob. Kuchyně zastává v každém domově více funkcí, než by se mohlo na první pohled zdát. Musí…

10

Jak ovládat venkovní žaluzie a rolety? Zkuste solární pohon

Deník.cz / Bydlení

Předokenní rolety a venkovní žaluzie slouží nejen k regulaci zastínění, ale navíc také chrání interiér i okna sama před přehříváním. Jak je ale budeme zatahovat a vytahovat? Paradoxně nám může pomoci slunce, kterému se vnějším zastíněním…

Monday, Jul 9

Třezalka: přírodní lék na popáleniny i deprese

V průběhu celého léta můžeme sbírat kvetoucí nať třezalky, která rozkvétá na sušších stráních a loukách, ale objevuje se i v bylinkových zahrádkách. Víte, na co všechno podle léčitelů pomáhá?

07

Jak vybrat protiproud do bazénu

Protiproudy jsou prezentovány jako bazénové doplňky umožňující kondiční plavání i v malém bazénu. Mezi jakými typy lze vybírat a co od nich můžeme očekávat?

Sunday, Jul 8

Světová architektura: Složená křídla motýlí

Na zahradě jednoho rodinného domu vyrostl umělecký ateliér. Valerie F. Schweitzer Architects se inspirovali u motýlů a jejich složených křídel. Výsledek je zajímavý. Více než zajímavý.

Friday, Jul 6

10

Pět tipů, jak prostřít letní stůl

Ne každý tráví prodloužený víkend na zahraniční dovolené. Příjemné chvíle si ale můžeme užít i doma na zahradě, na chalupě nebo třeba na balkóně. Kouzelnou letní atmosféru pomůže vytvořit stylově prostřený stůl.

07

Dům v hliníkovém kabátu

V Bangkoku, na ulici Phutthamonthon Sai je postaven nový dům. Navenek má hliníkovou fasádu, která dodává domu moderní vzhled, uvnitř zase pocit soukromí.

Thursday, Jul 5

10

Sklízíme cukety: jak podpořit nasazení nových plodů

Na cuketu jsme se kdysi dívali jako na podivnou okurku, dneska už si bez ní letní sezónu snad ani neumíme představit. Kdo ji vysadil na zahrádce, chutné plody může průběžně sklízet celé léto.

Wednesday, Jul 4

Kam můžete položit kamenný koberec a jak se o něj starat

Drobné oblázky spojené pryskyřičným pojivem - to je ve zkratce kamenný koberec, který si získal oblibu především na zahradách a terasách coby náhrada klasické dlažby. Můžete ho použít i v interiéru? A jak se vlastně takový nepravidelný…

07

Dotaz čtenářky: Jak omladit levanduli?

Někomu levandule roste opravdu bujně, jiný nemá tak vhodné podmínky. Čtenářka, která nás oslovila, patří do první skupiny. Ale už má s levandulí problém a potřebuje ho vyřešit.

Tuesday, Jul 3

10

Inspirace: Závěsy zastíní okna a zkrášlí celý interiér

Klasické záclony a závěsy z našich oken zdaleka ještě nevymizely, naopak jsou nestárnoucí klasikou, která může interiér elegantě doplnit, nebo mu dokonce dodat zcela nový šmrnc.

Monday, Jul 2

09

Čtyři rady pro osvětlení zahrady

Teplé letní večery si venku můžeme ještě více proloužit, pokud zahradu důvtipně nasvítíme. Jaká svítidla zvolit a kam je umístit?

07

Návštěva interiéru: Loft pro fotografa

Starý průmyslový objekt s litinovými sloupy, velký prostor a volná ruka pro architekty. Na první pohled super místo. Jenže tady bylo nutné skloubit pracovní prostor s prostorem na bydlení.

Sunday, Jul 1

Pojďme si vypěstovat koriandr

Koriandr je zvláštní rostlina. Lidé ji v jídle milují i nenávidí. Už její citronovo-borovicová vůně někoho dráždí na dálku. I ve starých knihách přirovnávají její vůni ke štěnicím. Ovšem v asijské kuchyni má nezastupitelnou roli a…