English

Today News

21

Rachot v Chrlicích. Mopedy vyrazily i na spanilou jízdu na Mohylu míru

Deník.cz / Brno

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Na silnicích už takové stroje lidé vídají spíše sporadicky. Na fotbalovém hřišti v brněnských Chrlicích se ale v sobotu kolem poledne sešla padesátka babet a dalších mopedů.

19

Omezení u Kuřimi? Už první den se v místě tvořily čtyřkilometrové kolony

Deník.cz / Brno

/FOTOGALERIE/ Problémy pro řidiče začaly od soboty kvůli opravě silnice v problematické křižovatce I/43 u Kuřimi na Brněnsku. „Od Brna se přes den tvořily dlouhé kolony, které dosahovaly až čtyř kilometrů, a to až do obce Česká,“ zmínil…

16

Po devíti letech znovu na Brněnské přehradě. Pokřtili historickou loď Morava

Deník.cz / Brno

Kousek po kousku se historická loď Morava pomocí silných lan přibližuje ze souše k hladině Brněnské přehrady. Je sobota po desáté hodině dopoledne a plavidlo, které je od roku 2013 technickou kulturní památkou, se vrací po devíti letech do…

14

Přední dveře jen pro výstup. Dopravní podnik v Brně reguluje pohyb u řidičů

Deník.cz / Brno

Autobusy a trolejbusy jsou od soboty opět v běžném prázdninovém provozu. Ale jen částečně. Brněnský dopravní podnik totiž pro vozy v zónách 100 a 101 zakázal nastupování předními dveřmi.

Cestující v Brně se vrátí na dolní nádraží. Oprava mostu od soboty omezí vlaky

Deník.cz / Brno

Část cestujících, kteří jezdí z Brna směrem na Žďár nad Sázavou vlakem, se opět vrátí na dolní nádraží. Kvůli opravě mostu mezi hlavním nádražím a brněnskými Židenicemi je na trati od soboty do druhého srpna omezený provoz.

11

Marika Gombitová neskrývá zklamání: Může za to Ivana Gottová!

Deník.cz / Sport

Ivana Gottová na zimu chystá obří koncert na počest svého zesnulého manžela Karla Gotta, na který se již fanoušci zpěváka velmi těší. Vdova ale vynechala blízkou kamarádku Mariku Gombitovou a té se to velice dotklo!

Rozkvět plný motýlů. V nové expozici návštěvníci spatří desítky exotických druhů

Deník.cz / Brno

Tropická džungle, v níž poletují pestrobarevní motýli velcí jako lidská dlaň. Za podobným zážitkem Brňané nemusí letět do dalekých zemí, stačí jim zajít do centra města. V pasáži Rozkvět totiž v sobotu otevírá jedinečná expozice Papilonia.

08

Šance pro ostudu Brna. Z nevzhledného podchodu pod hlavním nádražím zmizí stánky

Deník.cz / Brno

Buď se mu vyhýbá, nebo jej proběhne co nejrychleji. „Podchod je nejnepříjemnější část centra,“ zkritizoval Brňan Jan Skácel. Místo pod brněnským hlavním nádražím známé mezi Jihomoravany jako Myší díra však bude v budoucnu čistší a bez…

07

Floyd byl bod zlomu, lidé se roky cítili jako v kleci, říká o protestech Elavsky

Deník.cz / Brno

George Floyd v Minneapolis zemřel více než před měsícem. Zabil jej policista, když muže spoutal a devět minut mu klečel na krku. Incident nahrál na video jeden z přihlížejících. Od té doby po celé Americe propukly násilné protesty. Padají…

Po sedmdesáti letech. Kopule patří pod brněnskou hvězdárnu

Deník.cz / Brno

Obě osmimetrové kopule na brněnské hvězdárně dostala nově do správy právě tato městská instituce. Dosud se starala pouze o jižní dominantu, severní byla v majetku Masarykovy univerzity. Představitelé města ji od ní odkoupili za 4,2 milionu…

Friday, Jul 3

22

Koronavirus v kraji: Za poslední týden se nakazilo jedenáct Jihomoravanů

Deník.cz / Brno

/MAPA/ Jedenáct nových nakažených koronavirem na jihu Moravy registrují hygienici za poslední týden. Jejich počet se k pátečnímu odpoledni zastavil na 663, za posledních čtyřiadvacet hodin přibyl jeden.

19

Dramatická noc v Brně: miminka se drala na svět. Jako scéna z filmu, říká matka

Deník.cz / Brno

Do porodnice už vyrazit nestihli, předčasný porod ale i s pomocí záchranářů zvládli a na světě tak mohli přivítat novorozenou Theu. Předčasný porod ještě před nástupem do auta a dokonce bez asistence dalších lidí zvládli bezchybně další…

Kohoutovický akvapark jako nový. Opravili vstup na tobogán, schody i zábradlí

Deník.cz / Brno

/VIDEO/ Nově opravený vstup na osmdesátimetrový tobogán lidé využijí v kohoutovickém akvaparku v Brně. Upravené nástupiště a část schodů představili ve čtvrtek zástupci sportoviště.

17

Pláničkův filmový experiment v Žabčicích: nejmodernější kravín je beze stěn

Deník.cz / Brno

Příjemné prostředí zvyšuje dojivost krav, tvrdil v slavné české komedií Slunce, seno, jahody student Šimon Plánička. Ve filmu to dokazuje tím, že krávy dostanou sluchátka s hudbou. Děj snímku je nadsázkou, to, že skotu obecně prospěje…

14

Největší letní omezení na jihomoravských silnicích: opraví most u Pasohlávek

Deník.cz / Brno

/INFOGRAFIKA/ Léto přináší na jih Moravy řadu dopravních omezení. Kromě dálnice D1 řidiči zpomalí i na silnicích prvních tříd.

Na Moravském náměstí vyrostl obří sedmimetrový hrášek. Bude se kutálet Brnem

Deník.cz / Brno

Obří zelený model hrášku nafoukli na počest 198. výročí od narození vědce Gregora Johanna Mendela v pátek u sochy markraběte Jošta na Moravském náměstí v Brně. Mendel se považuje za otce genetiky díky pokusům křížení hrášku. Část svého…

13

Vytížená Bělohorská ulice: půldruhého roku oprav, chodce ochrání nový semafor

Deník.cz / Brno

Z brněnských Židenic do Slatiny se řidiči dostanou od neděle oklikou. Uzavře se pro ně část frekventované Bělohorské ulice, která ústí u kruhového objezdu u obchodů Kaufland nebo Lidl. Místo musí objet přes Líšeň.

11

Fanoušci Mafie jásají! Marek Vašut je dalším potvrzeným dabérem!

Deník.cz / Sport

Nejslavnější česká hra Mafie se brzy dočká remaku a hlavním tématem posledních dní byl dabing! Po Petru Rychlé potvrdil svou účast i Marek Vašut, který propůjčil hlas původnímu hlavnímu hrdinovi Tommymu Angelovi!

Zákaz vstupu, přesto naproti hradu Veveří lidé chodí. Ničí nově budovaný chodník

Deník.cz / Brno

Lidé chodí do míst, kde jim to zákaz vstupu neumožňuje. Ničí tak doposud udělané úpravy na nyní budovaném chodníku v oblasti Zouvalka u Brněnské přehrady.

10

Tajemství domů Karla Gotta: Peníze z nečekaného zdroje!

Deník.cz / Sport

Karel Gott si svým zpěvem sice vydělal miliony, obrovský majetek měl ale dávno předtím, než se stal slavný! Zlatý Slavík byl z bohaté rodiny a leccos podědil, včetně slavné vily na Bertramce!

08

25 miliard dluhů! Cirque du Soleil zbankrotoval kvůli koronaviru

sip.denik.cz

Neuvěřitelná akrobatická čísla a nevídaná show. To vše umí nejlepší cirkusová společnost světa. Tomu je však nyní konec. Cirkus totiž musel vyhodit 95% zaměstnanců a potýká se s obrovským dluhem. Kvůli koronaviru museli zrušit veškerá…

07

Konec autostrádě v centru. O oprávnění přijde pět tisíc vozů, omezí i rozvozy

Deník.cz / Brno

Od září začnou platit přísnější pravidla pro vjezdy aut do historického centra Brna. Povolení už nedostane pět a půl tisíce vozů.

06

Jsme Moravané, připomenou si vyvěšením vlajky. Zavlaje i na radnicích v Brně

Deník.cz / Brno

Na radnicích stovek jihomoravských obcí i letos o státním svátku pátého července uvidí lidé vyvěšenou žluto-červenou moravskou vlajku. „Moravská vlajka ve své nejužívanější podobě se stala tradičním symbolem, který spojuje obce i lidi…

Thursday, Jul 2

19

Předsednictvo ANO jako krajského předsedu potvrdilo Wenzla. Vystřídá Malou

Deník.cz / Brno

Novým předsedou jihomoravské organizace hnutí ANO se stal ve čtvrtek Lubomír Wenzl. Ve funkci ho potvrdilo celostátní předsednictvo hnutí.

Brněnské hřbitovy čeká rozšiřování. V Soběšicích zaberou pohřebiště část lesa

Deník.cz / Brno

Brněnské hřbitovy lidem nabídnou víc možností k pochování blízkých. Na hřbitově v brněnském Žebětíně přibude téměř 330 míst pro pohřební urny, pohřebiště v Soběšicích výrazně navýší množství pohřebních míst díky rozšíření o sousední lesní…

Kvitová má žít tajně se svým koučem, ten je ale stále ženatý!

sip.denik.cz

Magickému kouzlu Petry Kvitové se zřejmě nedá odolat. Jak jinak se dá vysvětlit, že s ní má žít její kouč Jiří Vaněk. Nebylo by na tom nic divného, kdyby nebyl ženatý s manželkou Markétou. Právě ta kdysi slavné tenistce poskytla útočiště.

Podoba nového vlakového nádraží v Brně: rozhodne i uznávaná architektka Jiřičná

Deník.cz / Brno

O podobě nové nádražní budovy, nástupišť i napojení na městskou dopravu rozhodne jedenáct porotců. Členy komise mezinárodní soutěže na návrh hlavního nádraží v Brně ve středu představili radní města.

18

Světlana Witowská o novém milenci: "Manžela jsem informovala jako prvního!"

sip.denik.cz

Světlana Witowská už na začátku roku rozpustila své desetileté manželství s Petrem Witowským, před pár dny ji ale nachytal konkurenční deník v náruči nového milence a navíc kolegu z televize, Petra Koláře. Moderátorka nyní tvrdí, že její…

17

Nad čím bádají? Výstava na Moravském náměstí ukazuje práci Mendelovy univerzity

Deník.cz / Brno

Výzkum rakoviny, nové směry v zaměstnanci nebo šlechtění plodin. Mendelova univerzita vystavuje dvacítku panelů přibližujících nejrůznější témata vědeckých projektů, kterým se tamní vědci věnují.

O kousek dál od bývalého kina Sibiř. Husovická pošta otevřela na nové adrese

Deník.cz / Brno

Do nových prostor od středy míří obyvatelé brněnských Husovic, pokud si chtějí vyzvednout nebo poslat balík. Po několika dnech omezení spojených se stěhováním otevřela pobočka České pošty sídlící na Dukelské třídě 88.