English

Today News

15

Přehlídka veteránů: Před 90 lety poprvé startovala auta na Masarykově okruhu

Deník.cz / Brno

Mezi naleštěnými kapotami probíhá pár dětí, malý kluk se krčí za lahvově zeleným automobilem značky Praga. Ze staré Octavie právě vystupuje starší muž s šedou bekovkou. S citem zavírá dvířka a přidává se k davu, který se prochází kolem…

12

Úspěch archeologů v Brně: pod tělocvičnou se našla cihlářská pec z 19. století

Deník.cz / Brno

V patnáct metrů široké peci dříve cihláři vypalovali cihly. Dnes na stejném místě, v areálu sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Botanické ulici v Brně, vzniká tělocvična.

08

Premiéra filmu Bábovky: Nesvačilová jako královna nevkusu, Poláková zazářila

sip.denik.cz

V pražské Lucerně se odehrála premiéra filmu Bábovky. Kinosál byl až po strop narvaný hvězdami, které se i po skončení premiéry náramně bavily. Nechyběla autorka předlohy Radka Třeštíková ani hlavní představitelky ženských hrdinek jako je…

07

Millie Bobby Brown je adoptovaná? Příběh dívky, která září jako Enola Holmes

sip.denik.cz

Millie Bobby Brown se dostala do širšího podvědomí díky roli Jedenáctky v seriálu Stranger Things nominovaném na Zlatý glóbus. Momentálně na Netflixu září v roli Enoly Holmesové, sestry Sherlocka Holmese, která pátrá po ztracené matce. Jak…

Eva Burešová a Marek Lambora: Jejich láska? Hvězda Slunečné řekla rázné "dost"!

sip.denik.cz

Eva Burešová a Marek Lambora jsou krásný seriálový pár ve Slunečné, tato role ale oběma již delší dobu zasahuje do soukromého života! Herečka nyní poslala fanouškům ostrý vzkaz!

06

Miloval pohřby a nikdy nejel metrem: I Karel Gott měl svá tajemství

sip.denik.cz

Karel Gott byl miláčkem davů a pro fanoušky by udělal cokoli. I když veřejnost měla pocit, že ho zná skrz na skrz, nebylo tomu tak. Mistr měl spoustu tajemství, která se začala propírat až po jeho smrti. Co jste o něm možná ani netušili?

Záchranáři dostali medaile od kraje. Za práci při jarní epidemii koronaviru

Deník.cz / Brno

Medaile Jihomoravského kraje získali krajští záchranáři za svou práci při jarní vlně koronaviru na jejich základně v brněnských Bohunicích.

Proč pomáhají druhým? Zaměstnanci Diecézní charity vám to řeknou ve videu

Deník.cz / Brno

Přes šestnáct set zaměstnanců pracuje v různých pozicích v Diecézní charitě Brno. Jako sociální pracovníci, pečovatelky či terénní zdravotní sestry.

04

Erika Stárková z Tvoje tvář má známý hlas: Krása její sestry vám vezme dech!

sip.denik.cz

Erika Stárková ještě donedávna nebyla příliš profláknutá herečka. To se ale změnilo, když svůj talent předvedla v novém seriálu Most! , který běží na ČT1. V Mostě hraje Erika "bráchu Pavla", který se nechal přešít na Dášu, a svojí postavy…

Přemek Forejt z MasterChefa: Mysleli, že je lempl. On dřel, až zhubl na kost

sip.denik.cz

Rodiče si mysleli, že to nikam nedotáhne. Raději mu tedy sehnali první práci sami. Bylo to v pohostinství. Přemka Forejta to ale začalo bavit, a tak odjel do Anglie, kde dřel 16 hodin denně. Po návratu si otevřel dnes již věhlasnou…

02

Ivana Gottová přítele má, pravá láska je ale teprve na cestě, říká vědma

sip.denik.cz

Není tomu dlouho, co zemřel všemi milovaný Karel Gott. Vdova Ivana se teď musí s krutým osudem popasovat sama a postarat se o jejich dvě malé dcery. Oporou by jí podle vědmy Graciely měl být nový muž, ale o pravou lásku prý zatím nejde.

Roman Prymula chystá nová opatření: Čechy zatím humor neopouští

sip.denik.cz

Roman Prymula byl zvolen novým ministrem zdravotnictví a ihned se stal terčem známých internetových vtipálků. Vybrali jsme to nejlepší, pojďte se pobavit do naší galerie!

Saturday, Sep 26

23

V tržnici na Zelném trhu si Brňané vychutnali německá piva

Deník.cz / Brno

Ozývá se cinkot sklenic a z tácků voní klobásky, strop zdobí vlaječky a zelené věnce. Vysoký mladík v černé bundě váhavě postává uprostřed místnosti, rozhoduje se, jaké pivo vybere.

13

Geniální brněnský sládek Poupě má sochu. Odhalili ji na Šilingrově náměstí

Deník.cz / Brno

Říkalo se mu geniální sládek, velkou měrou přispěl k věhlasu českého pivovarnictví. Brněnský sládek František Ondřej Poupě má od včerejška svoji sochu ve dvoraně u Šilingrova náměstí.

Rektorka Nerudová: Koronavirus je příležitost, v budoucnu budeme víc online

Deník.cz / Brno

Na online výuku se Mendelova univerzita v Brně chystala celé léto. Zákaz přítomnosti studentů na vysoké škole, který v úterý vydali krajští hygienici, přesto čelí ostré kritice. „Nechápu, že v krizové situaci má před vzděláním přednost…

08

Cesta z Líšně se prodlouží. Od soboty lidé neprojedou na Bělohorskou

Deník.cz / Brno

S delší cestou z Líšně musí od soboty počítat řidiči v Brně.

06

Teplo už proudí k lidem. Podle ekonomů za něj zaplatí méně

Deník.cz / Brno

Zavřít okna, oprášit termostaty, otočit kohoutky radiátorů. Ochladilo se, a tak řada výrobců centrálně rozváděného tepla v Jihomoravském kraji zahájila topnou sezonu. Podle ekonomů lidé v budoucnu za vytápění zaplatí méně.

Roman Prymula víc baví vtipy než zákazy: Jaké jsou ty nejlepší?

sip.denik.cz

Roman Prymula byl zvolen novým ministrem zdravotnictví a ihned se stal terčem známých internetových vtipálků. Vybrali jsme to nejlepší, pojďte se pobavit do naší galerie!

V moderních prostorách. Dálniční policisté vyjedou k nehodám z nové služebny

Deník.cz / Brno

Stará budova byla plná azbestu, proto šla k zemi. Nově policisté z dálničního oddělení v brněnských Chrlicích budou monitorovat provoz na dálnici a v tunelech na brněnském městském okruhu z nové služebny. Převzali ji v pátek.

04

Cate Blanchett a Andrew Upton prodávají svůj luxusní dvoupodlažní byt v Sydney

Deník.cz / Kultura

Populární herečka Cate Blanchett a její manžel Andrew Upton prodali jednu ze svých posledních zbývajících nemovitostí v Sydney. Sídlo vyšlo nového majitele na 12 milionu australských dolarů, tedy v přepočtu více než 196 milionů korun.

02

Proměny problémové Demi Lovato: Disney, sláva a drogy ji změnily k nepoznání

sip.denik.cz

Je to už rok, co se Demi Lovato předávkovala. Nyní se vrací do starých známých kolejí, ne však do těch, které vedou přes drogovou alej. Jak moc se Sorry not Sorry zpěvačka během starstiplných let změnila?

Ježek i slečna ležérní: Přehled nejbizarnějších účesů Lucie Vondráčkové

sip.denik.cz

Lucie Vondráčková zpívala už od dětství. Chvíli trvalo než se našla a rozhodla se pro jednu image. Za svoji kariéru tak vystřídala nespočet účesů a některé opravdu stojí za to.

Lásky Dara Rolins: Milovat naplno se jí často nevyplatilo!

sip.denik.cz

Krásná zpěvačka Dara Rolins snad zastavila čas. Intenzivně se věnuje cvičení a nutno říct, že vypadá skutečně božsky. Je zvyklá se o sebe umět postarat a několikrát přiznala, že muže ke svému životu nepotřebuje. Přesto by spousta jejích…

Yvetta Blanarovičová v nemocnici: Místo party kapačky a bolest!

sip.denik.cz

Měla oslavit své sedmapadesáté narozeniny, osud měl ale jiné plány. Místo bujaré párty na lodi skončila zpěvačka Yvetta Blanarovičová na kapačkách v nemocnici!

Friday, Sep 25

21

Brněnská primátorka i tajemník magistrátu mají covid-19

Deník.cz / Brno

Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) má covid-19, pozitivně testovaný na nový koronavirus je také tajemník magistrátu Oliver Pospíšil.

18

Střípky z debaty Deníku Rovnost: Covid je nová šance na rozlétání letiště

Deník.cz / Brno

V předvolební debatě Deníku Rovnost rezonovala především doprava. Lídři kandidátek pro volby do zastupitelstva Jihomoravského kraje se vyjadřovali i dalším tématům.

17

Podzimní dekorace pro váš domov

Deník.cz / Bydlení

Podzim se nese ve znamení pestrých barev, které mohou skvěle zkrášlit náš domov, terasy, balkony, ale i zahrady. Obzvláště pokud přijdou deštivé a chladné dny, oceníme veselost a hravost některých dekorací, a pokud máte doma děti, je to…

16

Krajská supernemocnice: výhody, ale i obavy o rušení lůžek či celých oddělení

Deník.cz / Brno

Jedna supernemocnice, pod níž bude všech devět dosud samostatných krajských nemocnic. Tímto směrem se vydalo jihomoravské zastupitelstvo, když letos schválilo vypracování studie proveditelnosti.

Yvetta Blanarovičová v nemocnici: Ohnula se a už se nemohla narovnat!

sip.denik.cz

Měla oslavit své sedmapadesáté narozeniny, osud měl ale jiné plány. Místo bujaré párty na lodi skončila zpěvačka Yvetta Blanarovičová na kapačkách v nemocnici!

14

Masarykova univerzita se brání opatření hygieniků. Celá jižní Morava je oranžová

Deník.cz / Brno

Studenti vysokých škol v Jihomoravském kraji se musí v nadcházejícím semestru přejít výhradně na online výuku. Nařízení v úterý vydali krajští hygienici v reakci na vývoj epidemiologické situace, opatření platí od středy. Nyní se proti…