English

Today News

07

Univerzity řeší parkovací místa. Kvůli modrým zónám

Deník.cz / Brno

Brno – Ráno sednout do auta a dojet pohodlně až ke škole, kde auto odstaví. Podobný scénář by si přál zachovat i do budoucna vysokoškolák Jan Němec. Kvůli chystanému rozšiřování modrých zón se ale obává, že o parkování u univerzity přijde…

Friday, Apr 19

19

Zoologickou zahradu zaplnily děti. Učily se foukat kuličky

Deník.cz / Brno

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Nadšený křik dětí se v pátek odpoledne mísí s vřískotem opic a řevem tygrů. Do brněnské zoologické zahrady prozářené sluncem míří stovky návštěvníků při prvním dni speciálního velikonočního programu pro děti.

Končící rektor univerzity Bek: Nebudu šéf, čekám srdečnější setkání i vztahy

Deník.cz / Brno

Brno – Masarykovu univerzitu přebíral na vrcholu z hlediska počtu nabízených studií. Kvůli stagnujícím výdajům od státu hned s nástupem do funkce rektora řešil podle svých slov nejdůležitější úkol, omezení jejich počtu. Letos funkci po…

18

Pošta v Řečkovicích zůstane na stejném místě. Petice uspěla

Deník.cz / Brno

Brno – Asi dva roky lidé v brněnských Řečkovicích debatovali o umístění pošty. Nedávno padlo rozhodnutí. Zůstane na současném místě v Kolaříkově ulici.

11

Naše školka: Děti v ostopovické mateřské škole vedou ke vztahu k přírodě

Deník.cz / Brno

Ostopovice /FOTOGALERIE/ - Do mateřské školy v Ostopovicích na Brněnsku chodí děti do tří tříd. Nachází se asi uprostřed obce ve Školní ulici poblíž tamní základní školy.

07

Trollí či nevolí. Kuriózní názvy stran lákají voliče do Evropského parlamentu

Deník.cz / Brno

Jižní Morava - V blížících se volbách do Evropského parlamentu kandidují jihomoravští politici i v několika stranách s bizarními názvy. Podle politologa jde těmto stranám jen o pozornost.

Thursday, Apr 18

21

U Jošta se sešli moravisté. Kvůli obnově zemského sněmu

Deník.cz / Brno

Brno – Chceme zpátky Moravský zemský sněm, znělo ve čtvrtek odpoledne brněnským Moravským náměstím. Setkání příznivců svolali zástupci Moravského zemského hnutí.

17

V Lednici zahájí plavební sezonu, v Brně si dají sraz chovatelé mopsů

Deník.cz / Brno

Lednice /TIPY NA PRODLOUŽENÝ VÍKEND, FOTOGALERIE/ - V přístavišti v zámeckém parku v Lednici na Břeclavsku se bude v sobotu konat tradiční slavnost Vítání jara. Lidé slavnostně zahájí plavební sezonu, i když lodě v areálu plují už od…

16

Lidé vyhledávají zelené pivo kvůli chuti i vyššímu obsahu alkoholu

Deník.cz / Brno

Brno /FOTOGALERIE/ - Nejen na zahrádkách brněnských podniků se ve čtvrtek zelenalo. Tradičně zbarvené pivo si na Zelený čtvrtek nenechal ujít ani David Ondráček. “Někdo by mohl brát zelené pivo jen jako tradici, ale pro mě to však tak…

15

Tip Deníku: Lidé se vydají po stopách brněnských pivovarů

Deník.cz / Brno

Brno - Milovníky piva ve čtvrtek 18. dubna uvede do historie brněnských pivovarů průvodce Filip Vrána v rámci akce Jarní komentované procházky. Procházka začne na Petrově u náhrobku sladovníka před Diecézním muzeem.

11

Srážka tří aut v Židenicích zkomplikovala dopravu po Brně

Deník.cz / Brno

Brno - Ke srážce tří osobních aut došlo ve čtvrtek ráno krátce před sedmou hodinou na křižovatce ulic Táborská a Gajdošova. Jednoho z účastníků nehody převezla záchranná služba do nemocnice. „Muž středního věku měl pravděpodobně zdravotní…

09

Tip Deníku: Zvědaví lidé si zaexperimentují s rostlinami ve Vida centru

Deník.cz / Brno

Brno - Rostlinnou říši prozkoumají lidé od čtvrtka 18. dubna v brněnském centru VIDA! Rostliny si prohlédnou pod mikroskopem, zjistí jak funguje fotosyntéza nebo si vypěstují zahrádku ve vaječné skořápce.

07

Nádraží v Brně-Židenicích bez bariér? Cestující se zřejmě dočkají za čtyři roky

Deník.cz / Brno

Vozíčkáři nebo cestující s kočárky mají problémy s příjezdem na vlakové nádraží v brněnských Židenicích. Není totiž bezbariérové. Na problém upozornili opoziční zastupitelé, nedostatek řeší i představitelé městské části. Kvůli výluce na…

Marihuana není jenom droga. Podle lékařů i úspěšně léčí

Deník.cz / Brno

Brno – Nepřekonatelná únava, bolesti a otoky kloubů, neustálé chození na toaletu. To všechno trápí Brňanku Veroniku Pokornou. Trpí totiž Crohnovou chorobou, chronickým zánětem střev. „Nejhorší je ta únava. A člověk musí pořád běhat po…

Wednesday, Apr 17

20

Parkování v modrých zónách? Povolení stát v Brně-středu získají i Královopolští

Deník.cz / Brno

Brno – Na výběr z více míst k parkování získají od května obyvatelé Králova Pole, kteří žijí poblíž oblastí s modrými zónami. Ceník, podle kterého lidé oprávnění získají, schválili brněnští radní ve středu.

19

Policisté zasahovali proti stovce demonstrantů. Šlo o cvičení

Deník.cz / Brno

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Oddělit od sebe dvě znepřátelené skupiny demonstrantů, uklidnit rozvášněný dav. Jihomoravští policisté ze speciální pořádkové jednotky společně se svými moravskoslezskými kolegy ve středu v Brně cvičili zásah na…

12

Rozveze až k hrobům. Ústřední hřbitov bude přes Velikonoce brázdit minibus

Deník.cz / Brno

Brno – Navštívit hroby svých blízkých se Brňané vypravují o velikonočních svátcích každoročně. Letos jim cestu po rozlehlém areálu Ústředního hřbitova od pátku do pondělí zjednoduší minibus.

07

Muzeum tortury přesídlilo z Brna do Lednice. Kvůli bezpečnosti

Deník.cz / Brno

Lednice – Více než dvě stovky exponátů, které reprezentují údajně největší výstavu historických mučicích nástrojů, mohou nově navštívit lidé v Lednici na Moravě. Oblíbené i kontroverzní muzeum tortury se totiž přesunulo z Brna právě sem.

06

Připojení se k Brnu? Radši samostatnost, zní z okolních obcí

Deník.cz / Brno

Brno /100 LET VELKÉHO BRNA/ – Třiadvacet okolních obcí s téměř čtvrt milionem lidí se před sto lety připojilo k Brnu. V současné době žádné změny hranic město nečekají. Starostové okolních obcí jsou spokojení se samostatností a naopak…

Na Velikonoce si lidé vyfouknou píšťalku ze skla, nebo vystřelí z luku

Deník.cz / Brno

Brno – Tisíc vajíček přivítá na Velikonoční pondělí návštěvníky v brněnské zoo. Kdo jedno najde, dostane sladkou odměnu. Nejen tímto programem lidé v Brně oslaví Velikonoce. Různé akce lidé navštíví i v jiných částech města.

Tuesday, Apr 16

21

Požár na Petrově? Střechy má lepší, než měla katedrála Notre-Dame

Deník.cz / Brno

Brno - Paříž při požáru téměř přišla o katedrálu Notre-Dame. Brněnské poklady Špilberk a Petrov mají propracovanou protipožární ochranu. I tak by byla ale jejich záchrana v případě požáru náročná. Kvůli jejich konstrukci i poloze.

20

Do Aqualandu Moravia pořídí nový tobogán. Bude první svého druhu v Evropě

Deník.cz / Brno

Pasohlávky /VIZUALIZACE/ - Po téměř 250 metrů dlouhém tobogánu se projedou už příští rok lidé v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku.

15

Tip Deníku: S kolem kolem Sávy

Deník.cz / Brno

Brno - Dva bývalí spolužáci z gymnázia naložili své bicykly a vydali se z Lublaně. O neplánované cestě poví v úterý v brněnské Expediční klubovně Jan Kirner.

13

Velikonoční pivní speciály? Letos nabídnou Zelené i Idiota

Deník.cz / Brno

Jižní Morava - Zelené pivo opět připravilo několik pivovarů na jihu Moravy. Před Velikonocemi lákají zákazníky také na další vícestupňové pivní speciály. Někteří preferují jiné barvy.

Velké Brno: obce s městem srostly, Češi získali převahu

Deník.cz / Brno

Brno – Jedno století přesně na den v úterý dělí události vzniku takzvaného Velkého Brna. Úředně používaný název se mezi lidmi rychle uchytil. „Přešel do lidového rčení ve smyslu: je-li něco velké, je to velké jako Brno,“ uvedla historička…

10

Římský tábor v Modřicích přiblíží informační panel

Deník.cz / Brno

Modřice - Římský tábor pro více než deset tisíc vojáků rozprostírající se až na čtyřiceti hektarech na území dnešních Modřic na Brněnsku připomene u Prusinovského ulice nový informační panel.

09

Tip Deníku: Z Židenic až na okraj viditelného vesmíru

Deník.cz / Brno

Brno - Z Židenic až na okraj viditelného vesmíru se jmenuje přednáška ředitele brněnské hvězdárny a planetária Jiří Dušek.

06

V brněnských městských částech změnu parkovacích zón vítají

Deník.cz / Brno

Brno /FOTOGALERIE/ – Zjednodušení modrých zón, o kterém nedávno rozhodli radní města, nám vyhovuje, s rozšířením k nám ale počkáme. Tak reaguje většina městských částí okolo brněnského centra na změnu v rezidentním parkování a také na…

Projekt Deníku Rovnost: vyberte nejvíce ostudné místo Brna

Deník.cz / Brno

Brno /ANKETA NEJVĚTŠÍ OSTUDA/ - Zchátralá nádraží, nevzhledné parky, zanedba­ná zákoutí hyzdící okolí. Oprýskané domy nebo zapomenuté polorozpadlé areály plné suti za­růstající trávou a keři. Zkrátka místa, kterými se Brno nemůže chlubit.

Monday, Apr 15

22

Brněnské Velikonoce na ledě pomohly Dětskému domovu Dagmar

Deník.cz / Brno

Brno /FOTOGALERIE/ – Velikonoční svátky si užili příchozí v pondělí na stadionu v brněnské Křídlovické ulici o týden dříve.