English

jablonecky.denik.cz

Today News

08

Doba levných zlatých českých ručiček už je dávno za námi, říká Phillip Roden

/ROZHOVOR/ Phillip Roden vede už třetím rokem Liberecký podnikatelský inkubátor (Lipo.ink), který podporuje vznik a rozvoj inovativních firem v kraji. Zaměřuje se na firmy a společnosti, které přicházejí s neotřelým řešením potřeb a…

Friday, Aug 7

18

Lidé poběží za zdravá prsa. Přijďte podpořit dobrou věc

Jedna z největších běžeckých událostí s dobročinným přesahem se v sobotu odpoledne uskuteční v Libereckém kraji. Nebude se jen sportovat, ale také šířit osvěta.

Policie obvinila muže z vražd dvou žen na Semilsku. Hrozí mu výjimečný trest

www.denik.cz

Muže z Kutnohorska obvinili kriminalisté z dvojnásobné vraždy. Mají podezření, že zabil dvě ženy na Semilsku. Pětatřicetiletou v Rovensku pod Troskami a devětatřicetiletou v Turnově. Muži hrozí trest odnětí svobody od 15 do 20 let nebo…

17

Kam s dětmi o víkendu? Sluneční louka u jabloneckého bazénu je opět otevřená

jablonecky.denik.cz

Od pátku 7. srpna mohou lidé znovu využívat sluneční louku u městského plaveckého bazénu v Jablonci nad Nisou. Za pěkného počasí je louka v provozu od 10.00 do 19.00 hodin.

15

FOTO: Vítej, Křehká kráso! V Jablonci začala prestižní prodejní výstava

jablonecky.denik.cz

Módní přehlídkou v režii finalistek soutěže Miss Česká republika začala včera čtyřdenní výstava bižuterie a skla Křehká krása. V Jablonci nad Nisou se koná už podeváté.

ANKETA: Zaostřeno na krásu Jizerských hor. Pomozte vybrat tu nejlepší fotografii

/GALERIE, HLASOVÁNÍ/ Tradiční a veřejností oblíbená soutěž Zaostřeno na Jizerky má kromě jiného za cíl poukázat i na potřebu ochrany přírody.

12

OBRAZEM: Policisté kontrolovali cyklisty na cyklostezce Greenway Jizera

liberecky.denik.cz

Na začátku týdne proběhla na cyklostezce v Dolánkách u Turnova další z preventivních akcí zaměřených na bezpečnost cyklistů v rámci celorepublikové kampaně Na kole jen s přilbou.

10

Turistický žebříček popularity v Libereckém kraji vede nejstarší sklárna

Muzeum skla, minipivovar s restaurací a hotel s pivními lázněmi jsou hlavní lákadla sklárny Novosad v Harrachově, turisticky nejpopulárnější atrakce Libereckého kraje v akci „Spolu po magnetové“.

09

Rokytnice nad Jizerou získala zdarma dvě silnice. Městu je převedl stát

jablonecky.denik.cz

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM ) převedl městu Rokytnice dvě pozemkové parcely o celkové výměře 121 m².

08

Z archivu Deníku: Rekord v resuscitaci se před osmi lety v Jablonci podařil

jablonecky.denik.cz

/Z ARCHIVU DENÍKU/ Připomeňte si spolu s námi prostřednictvím archivních fotografií Jabloneckého deníku, jak se před osmi lety na parkovišti jablonecké nemocnice uskutečnil pokus o rekord v počtu nejvíce resuscitujících lidí v jeden…

Thursday, Aug 6

22

Držkov jsme porazili, ale Mšeno nás prověří, předpovídá Řezáč

jablonecky.denik.cz

Letní příprava Pěnčína je v plném proudu. Jeden přátelský zápas střídá druhý. A trenér Řezáč v nich střídá co nejvíc všechny hráče, aby věděl, co je potřeba před začátkem soutěže ještě doladit.

21

FOTO: Jablonec se ocitl v záři reflektorů. Začal 9. ročník výstavy Křehká krása

jablonecky.denik.cz

V Jablonci dnes začal 9. ročník prodejní výstavy skla a bižuterie Křehká krása. Zahájila ji módní přehlídka finalistek soutěže Miss ČR - Made in Jablonec 2020.

16

Centrální parkoviště v Tanvaldu bude mít nový kabát. Úpravy potrvají dva měsíce

jablonecky.denik.cz

Stavební práce na úpravách parkoviště začnou příští týden. Chodník, který vede od tržnice k České spořitelně, bude nově předlážděn a mezi stávajícím chodníkem a parkovištěm vznikne pás zeleně, který tyto dvě plochy oddělí.

Cyklistka objevila u Radčic havarované vozidlo. Uvnitř byl mrtvý řidič

jablonecky.denik.cz

Ve čtvrtek 6. srpna kolem šesté hodiny ranní upozornila cyklistka policii na havarované osobní auto poblíž silnice mezi Loužnicí a Držkovem, ve směru na Radčice.

14

Novinka: Tatrhy ve Vratislavicích budou večer. Přípravy jsou v plném proudu

liberecky.denik.cz

Nevšední zážitky, kouzelnou atmosféru a nabídku toho nejlepšího nejen z regionální tvorby nabízí už tradiční Tatrhy. Dosud se jim podařilo oživit taková místa jako liberecké vlakové nádraží, zámecký park či okolí jablonecké přehrady. Teď…

07

Promítání pod širým nebem má své kouzlo. Kam zajít v Libereckém kraji?

Návštěva letního kina patří k oblíbeným prázdninovým aktivitám. A není se čemu divit – promítání pod hvězdnou oblohou za teplého večera má jedinečnou atmosféru.

Wednesday, Aug 5

23

Druhý závod ČP v terénním triatlonu vyhrála jablonecká Karásková

jablonecky.denik.cz

Jako většina závodníků, i úspěšná triatlonistka Helena Karásková již vyhlíží největší český závod v Prachaticích, který se uskuteční 4.-6. září.

20

Nová sezona Fortuna ligy: Slavia začne v Budějovicích, na Plzeň čeká Opava

Deník.cz / Sport

Fotbalisté pražské Slavie zahájí cestu za obhajobou ligového titulu utkáním v Českých Budějovicích. Druhý tým uplynulé sezony Plzeň vstoupí do nového ročníku domácím zápasem s Opavou, Sparta v úvodním kole o víkendu 22. až 23. srpna bude…

18

O přízeň voličů se v Libereckém kraji uchází 16 stran a hnutí. Méně než minule

Do včerejška mohly strany měnit pořadí na kandidátkách do krajských voleb a doplňovat jejich počet. O registraci rozhodne kraj 15. srpna. Pak už se mohou začít tisknout volební lístky pro volby do krajských zastupitelstev. Ty se budou…

17

Mladá žena z Liberce trpí zdravotními problémy. Život by jí usnadnil nový vozík

Šárka Svobodová z Liberce se narodila s vadou v podobě artrogrypózy. Jedná se o onemocnění kloubů a svalů v celém těle a vadu nosného a pohybového aparátu. Aby nebyla odkázána na pomoc druhých a získala větší samostatnost, snaží se sehnat…

FOTO: Do Bejrútu odletěli hasiči z Libereckého kraje. Pomohou v místě výbuchu

Deník.cz

V souvislosti s výbuchem v libanonském Bejrútu odletělo ve středu odpoledne z České republiky letadlo, na jehož palubě byli také příslušníci Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

14

FOTO: Policisté připravili tábor pro děti svých zaměstnanců. Program byl pestrý

jablonecky.denik.cz

Během července proběhl v pořadí druhý ročník letního táboru, který zorganizovala skupinka policistů pro děti zaměstnanců Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.

13

Dva chlapci ze Semilska zachránili život muži, který ho chtěl dobrovolně ukončit

jablonecky.denik.cz

Celá událost se odehrála 22. června letošního roku. Dva chlapci objevili muže v opuštěné kotelně za semilským sídlištěm Řeky v kaluži krve. Rychlou reakcí mu zachránili život.

V Turnově se bude konat běžecký závod. Běžci vyběhnou na trať v září

jablonecky.denik.cz

Klub lyžařů Turnov ve spolupráci s T-mobile pořádají Olympijský běh, který probíhá současně na několika stovkách míst po celé České republice.

Kamenná kina na Liberecku potrápil virus. Ta letní bojují s nepřízní počasí

liberecky.denik.cz

Nejprve uzavřené kinosály a ztichlé promítačky, poté omezení občerstvení a povinné roušky a nakonec odložené premiéry hollywoodských trháků. S takovými problémy se potýkají biografy na Liberecku a Jablonecku.

10

Jablonec má novou turistickou vizitku. Je na ní motiv radnice

jablonecky.denik.cz

Město si pro letošní léto připravilo novinku. Je jí dvojitá turistická vizitka.

09

Není ostuda dát si vysoký cíl a pak na něj nedosáhnout, říká liberecký trenér

/FOTO/ Zatímco jeho vrstevníci hráli fotbal, hokej, jezdili na kole či chodili plavat do bazénu, Nikolase Berku z Liberce odmala fascinovaly bojové sporty.

Tuesday, Aug 4

21

„Chceme hrát v Hamrech třetí ligu,“ říká nový předseda FK Hnídek

jablonecky.denik.cz

Po dvaceti letech opět společně u fotbalu. Řeč je o novém předsedovi FK Velké Hamry Josefu Hnídkovi a novém trenérovi hamrovského A týmu Zdeňku Bryscejnovi. Sešli se a mají velké plány.

20

Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty. Exkurze se jim líbila

jablonecky.denik.cz

/FOTO/ Nedávno vyrazily děti z příměstského tábora v Semilech, pořádaném oddílem florbalu, na zajímavou exkurzi, díky které mohly poznat náplň práce policistů.

19

Žena v Tanvaldu oslnila policisty laserem. Dostala pokutu a ujel jí vlak

jablonecky.denik.cz

Událost se stala v sobotu 1. srpna před půl jedenáctou večer na vlakovém nádraží. Tanvaldští policisté jeli kolem, když si všimli ostrého zeleného světla. Protože je záře laseru oslepila několikrát, vydali se k místu, odkud kužel světla…