English

pelhrimovsky.denik.cz

Monday, May 20

22

OBRAZEM: Kamenická Muzejní noc nabídla i vzdušnou akrobacii

pelhrimovsky.denik.cz

Kamenice nad Lipou – Krásné a rozlehlé prostory zámku v Kamenici nad Lipou lákaly v pátek večer k volným prohlídkám. Na kamenickém zámku se totiž uskutečnila již dvanáctá Muzejní noc.

18

Opilec střízlivěl na záchytce

pelhrimovsky.denik.cz

Humpolec – Na záchytce skončil opilec, jehož humpolečtí policisté zajistili v sobotu 18. května v rámci obchůzkové činnosti na Žižkově ulici v Humpolci. „Muže seděl na zemi a nebyl schopen samostatné chůze,“ uvedla k případu policejní…

Zloděj z místa činu utekl, zůstalo u nezdařeného pokusu

pelhrimovsky.denik.cz

Pelhřimov – Nezdařený pokus o odcizení vozidla se odehrál v pátek 17. prosince krátce před pátou hodinou ranní v Pelhřimově.

14

OD SOUSEDŮ: Omezení na D1. Kolony se zatím tvoří jen na nájezdech

Deník.cz / Brno

Brno - Na možné zdržení se musí připravit řidiči kvůli opravám na dálnici D1 v Brně. Silničáři v pondělí začali s pracemi v úseku od 189. až po 194. kilometr. „Směrem na Prahu provoz vede ve dvou pruzích při pravém okraji dálnice. Směrem…

Derby přineslo dietní gólové menu, body brala Kamenice

pelhrimovsky.denik.cz

Pacov – Střety týmů z opačných pólů tabulky obvykle přinášejí velký počet gólů, ale to neplatilo v zápase I. A třídy mezi Pacovem a Kamenicí nad Lipou. Favorizovaní hosté vyhráli jen 1:0.

Přestřelka netěší. Žirovnice ztratila naivitou vyhraný zápas

pelhrimovsky.denik.cz

Žirovnice – Třikrát vedli o dva góly ale výhru ztratili. Fotbalisté Žirovnice slabé Třebíči sice nastříleli pět gólů, ale po fatálně špatném výkonu v defenzívě brali jen bod. „A to ještě za něj můžeme být rádi,“ připomenul naštvaný trenér…

07

Zámek zve na prohlídku muzea

pelhrimovsky.denik.cz

Vyklantice – Barokní zámek ve Vyklanticích na Pelhřimovsku zažil o víkendu slavnostní událost. Majitel objektu Pavel Liška totiž otevřel v přízemí zámku muzeum s expozicemi Historie zámku, Historie obce a Les a ves.

06

Dobroty, jaké v supermarketu nemají. Farmářské trhy se na Vysočině ujaly

zdarsky.denik.cz

Vysočina – Někde jsou farmářské trhy pravidelné a vyhlášené a jezdí na ně spousta lidí nejen si nakoupit kvalitní potraviny a výpěstky od malých místních dodavatelů, ale taky se setkat s kamarády. Popovídat si a třeba poslechnout příjemnou…

05

Lidé nás zařazují do Guinnessovy knihy rekordů, říká dvojice Suchý-Molavcová

Deník.cz / Kultura

/ROZHOVOR/ Divadlo Semafor letos slaví 60 let působení na české divadelní scéně a dvojice Suchý–Molavcová příští rok oslaví 50 let spolupráce. A když Jiří Suchý chtěl své role v některých hrách přenechat jiným, diváci mu dali najevo, že…

Sunday, May 19

00

Skóre derby otočil Pešek

pelhrimovsky.denik.cz

Humpolec - Tři body jsou doma, záchrana se blíží. Fotbalisté Humpolce v divizní derby přetlačili Ždírec nad Doubravou. Obrat v závěru přinesly dva góly Peška.

16

Pacovští se zaposlouchali do ptačího zpěvu

pelhrimovsky.denik.cz

Pacov – Na příjemnou procházku nejen po Sovově parku v Pacově se během uplynulého sobotního dopoledne vydali malí i velcí milovníci přírody.

Chyby trestal Částka

pelhrimovsky.denik.cz

Košetice – Fotbalisté Košetic na výhru v Přibyslavi nenavázali. V domácím prostředí podlehli celku Sapeli Polná a v tabulce krajského přeboru jsou s odstupem poslední.

15

Bránění nešlo Žirovnici ani Třebíči

pelhrimovsky.denik.cz

Žirovnice – Prakticky bez obran se hrál sobotní zápas krajského přeboru mezi Žirovnicí a Třebíčí. Po remíze 5:5 mají nad čím přemýšlet trenéři obou týmů.

12

O rakovině prsu budou ve čtvrtek mluvit v Pacově

pelhrimovsky.denik.cz

Pacov – Pracovníci Kulturního a vzdělávacího centra pro osoby starší 55 let, které působí v Pacově, si pro všechny zájemce připravili velmi důležitou přednášku s následnou besedou. Ve čtvrtek 23. května se totiž v pacovském zámeckém sále…

10

Neznámý zloděj vykradl na ubytovně automat na nápoje

pelhrimovsky.denik.cz

Brunka – Škodu za zhruba sedm tisíc korun způsobil neznámý pachatel, který v ubytovacím zařízení v Brunce u Humpolce poškodil automat na nápoje, z něhož následně odcizil v drobných mincích přes tři tisíce korun.

Kraj získal pozemek pod silnicí, soukromí vlastníci pozemky pod garážemi

pelhrimovsky.denik.cz

Pelhřimov – Další pozemky bezúplatně převedl nebo prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Pelhřimově.

Saturday, May 18

18

Úložiště Kraví Hora nevyhovuje, konstatoval úřad

Deník.cz / Brno

Vysočina – Lokalita Kraví Hora, která se rozkládá na pomezí Jihomoravského kraje a Vysočiny, je pro hlubinné úložiště jaderného odpadu nevhodná. K takovým závěrům dospěl Státní úřad pro jadernou bezpečnost ve své výroční zprávě.

13

Letos bude o titul Vesnice roku bojovat patnáct obcí z Vysočiny

trebicsky.denik.cz

Vysočina – Celkem patnáct obcí na Vysočině letos usiluje o titul Vesnice roku. Nejvíce nominací přišlo ze Žďárska a Jihlavska, naopak nejméně jich má Pelhřimovsko, a to jen jednu jedinou.

Vysočinu si oblíbili zahraniční turisté

trebicsky.denik.cz

Vysočina – Vysoký nárůst zahraničních turistů na Vysočině hlásí statistikové. V žádném jiném kraji nebyl na první letošní čtvrtletí vyšší.

12

Z turnaje v Kadani odvezli sedm medailí

pelhrimovsky.denik.cz

Pelhřimov – Sedm medailí získali členové oddílu Wu-shu Pelhřimov na Bohemia Openu v kickboxerských disciplínách v Kadani.

11

Pětadvacátý Bernard Fest: Deset kapel a tři zpěváci

pelhrimovsky.denik.cz

Humpolec – Už jen pět týdnů zbývá do letošního Bernard Festu, hudebního festivalu, který po bezmála čtvrtstoletí zve tisícovky hudebních fanoušků do centra Humpolce na lákavou muziku.

Kromě napětí přináší fotbal i spoustu úsměvných situací

zdarsky.denik.cz

Vysočina – Bezkonkurenčně nejpopulárnější sportovní odvětví na planetě přivádí týden co týden do hledišť supermoderních stadionů, ale i vesnických plácků miliony diváků. Ti chtějí vidět v první řadě vítězství svého týmu, kvalitní podívanou…

10

Pelhřimovští podpoří cyklistickou dopravu ve městě

pelhrimovsky.denik.cz

Pelhřimov – V rámci Týdne pro rodinu vypukne v sobotu 18. května v Pelhřimově Rodinná jízda. Zájemci tak mohou vzít kola, odrážedla, kočárky, kolečkové brusle, tříkolky i koloběžky a dorazit v 9.30 hodin ke Strachovským rybníkům, které…

Friday, May 17

19

Porážky přináší potíže, Jiskru čekají boje o záchranu ligy

pelhrimovsky.denik.cz

Humpolec – Další dvě prohry a národní házenkáři Jiskry celkem zákonitě padají druholigovou tabulkou. Momentálně jim patří desátá příčka, což signalizuje přetěžkou pozici v bojích o záchranu.

16

Na třech místech budou sbírat potraviny

pelhrimovsky.denik.cz

Pelhřimov, Kamenice nad Lipou – Kdo se v sobotu 18. května vydá na nákupy, může v některém ze supermarketů na Pelhřimovsku narazit na dobrovolníky s košíky a slušivými zástěrami.

Divizní body visely vysoko

pelhrimovsky.denik.cz

Pelhřimovsko – Čtyři zápasy a čtyři prohry. Fotbalovým dorostencům se v divizi nedařilo. Humpolec doma dvakrát prohrál se Žďárem, Pelhřimov nechal body ve Znojmě. Relativně vyrovnanou partii sehrál jeho mladší tým. Bohužel gól Repáče z 52.…

14

Labutě bránily provozu, pomohli hasiči z Pacova

pelhrimovsky.denik.cz

Kámen – Poněkud kuriózní zásah si v úterý 14. května připsali na seznam výjezdů hasiči z pacovské stanice Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

13

Areál pelhřimovského pivovaru zaplní po roční pauze rockoví nadšenci

pelhrimovsky.denik.cz

Pelhřimov – Pelhřimovský Poutník Fest, který je jedním z prvních větších rockových festivalů v regionu v letošní sezoně, se po roční pauze opět vrací na scénu.

12

Sokolovnu dnes oživí swing a pop

pelhrimovsky.denik.cz

Žirovnice – Milovníci swingu a popu budou v pátek večer mířit do žirovnické sokolovny.

07

Muzejní noc si žádá nevšední program

pelhrimovsky.denik.cz

Pelhřimov, Kamenice nad Lipou – Bohatým doprovodným programem a volnými prohlídkami výstav budou žít v pátek 17. května večer také muzea na Pelhřimovsku. Je tu Muzejní noc, celorepublikový festival, který už popatnácté vyhlásila Asociace…