Odchod Británie z osmadvacítky by Evropu uvrhl do další krizové situace, kterou by nebylo jednoduché zvládnout. Uvedl to v Berlíně německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier po schůzce se šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem.
Britská vláda se snaží dosáhnout dohody s Evropskou unií o brexitu a kdyby se podařilo najít alternativu k takzvané irské pojistce, britský parlament by dohodu schválil.
Britští vyjednavači budou s činiteli Evropské unie v nadcházejícím měsíci jednat dvakrát týdně s cílem přepracovat brexitovou dohodu, kterou britský parlament třikrát odmítl. Ve čtvrtek to podle agentury Reuters řekl britský premiér Boris…
Ačkoli v Británii stále panuje nejistota ohledně data a způsobu, kdy země opustí evropský blok, ujistila britská vláda občany ostatních států Evropské unie žijící ve Spojeném království, že se nemusejí bát žádných dalekosáhlých změn.
Evropská unie je připravena prověřit, zda je možné Británii k takzvané irské pojistce poskytnout další ujištění, ty ale nesmějí být v rozporu s již dojednanou brexitovou dohodou.
Zatímco v Británii je parlamentní debata o podobě brexitu v plném proudu a politici skloňují nespočet různých vyústění celého procesu, Evropská unie nedává najevo žádnou změnu přístupu a odmítá návrat k vyjednávání o dohodě o vystoupení.
Britský ministr zahraničí Boris Johnson ve svém rezignačním dopise adresovaném premiérce Therese Mayové varoval, že se Británie stane po brexitu kolonií Evropské unie.
Evropská unie a Británie se oficiálně dohodly, že jejich vyjednávači Michel Barnier a David Davis zahájí rozhovory o britském odchodu z EU v pondělí 19. června.
Británie odchází z EU. Tak rozhodlo referendum, které se uskutečnilo před více jak devíti měsíci. Pokud vše půjde podle plánu, k brexitu by mělo oficiálně dojít na jaře v roce 2019.
Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu ve třetím, závěrečném čtení schválili návrh zákona, který vládě premiérky Theresy Mayové umožní aktivovat článek 50 lisabonské smlouvy, a zahájit tak jednání o odchodu Británie z Evropské unie.
Británie nemůže čekat, že její vztahy s Evropskou unií budou po takzvaném brexitu lepší, než jsou v současnosti. Řekl to v rozhovoru s BBC Joseph Muscat, premiér Malty, která v lednu převezme od Slovenska předsednictví Rady Evropské unie.…
Británie žádost o vystoupení z Evropské unie do konce letošního roku nepodá. Během návštěvy Berlína to řekla britská premiérka Theresa Mayová. Podle německé kancléřky Angely Merkelové je v zájmu Británie i zbývajících zemí EU, aby Londýn…
Odchod Británie z osmadvacítky by Evropu uvrhl do další krizové situace, kterou by nebylo jednoduché zvládnout. Uvedl to v Berlíně německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier po schůzce se šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem.
Případný odchod Velké Británie z EU by potěšil Rusko, protože by oslabil postavení evropské osmadvacítky. Takzvaný brexit by rozkolísaným evropským společenstvím mohl otřást, podnítit odchody dalších států, a být tak začátkem konce…
Odchod Británie z Evropské unie by pro britské hospodářství znamenal přínos, ekonomika by totiž mohla těžit ze snížení obchodních bariér a z omezení regulace.
Polsko si přeje, aby Velká Británie v Evropské unii zůstala, řekl dnes v Bruselu polský prezident Andrzej Duda. Odchod ostrovní země by podle něj vedl k velké krizi a možná až kolapsu EU. Změna podoby vzájemných vztahů, o které Londýn…
Evropský tisk v reakci na požadavky britského premiéra Davida Camerona na reformu Evropské unie vesměs konstatuje, že by britský odchod z unie byl ztrátou pro všechny. Cameron pohrozil, že odchod v referendu podpoří, pokud unie jeho…