English

Friday, Jan 27

16

Aby váš pes neměl život pod psa

www.tyden.cz

Znuděný a otrávený pes často doma ničí nábytek či jiné věci. Pokud k tomu dochází anebo jen chcete zahnat nudu a zlepšit mu život, zbystřete. Možná jste už někdy slyšeli pojem "enrichment zvířat"?

Mirjam a Daniel Landovi vracejí úspěšný muzikál

sedmicka.tyden.cz

Režisérka Mirjam Landa u příležitosti jubilejní 2000. reprízy legendárního Krysaře oznámila zahájení prací na novém nastudování druhého autorského muzikálu Daniela Landy s názvem Tajemství. Vrátí se prý ještě ve větší parádě!

15

3P u sazenic: plánování, předpěstování a přesazení

www.tyden.cz

Jarní sezona je za dveřmi a přichází čas výsevů. Kdo nepodcení péči o zahrádku na jaře, může se v létě radovat z bohaté úrody. Nechte se inspirovat praktickými tipy, jak na setí a sázení zeleniny.

14

Británie zvažuje, že dovolí zahraničním studentům více pracovat

Britská vláda zvažuje, že dovolí zahraničním studentům více pracovat. Chce tak povzbudit ostrovní ekonomiku zaplněním volných míst, píše na svém webu deník The Times, který se odvolává na vládní zdroje.

Soud shledal novináře vinnými vyzrazením tajných informací

Finský soud v pátek shledal dva novináře z největšího finského deníku Helsingin Sanomat vinnými v kauze prozrazení tajných informací pocházejících z obranného zpravodajství.

Ruským bankám loni kvůli sankcím a odlivu vkladů klesl zisk o 90 procent

Ruským bankám loni klesl zisk v úhrnu asi o 90 procent na 203 miliard rublů (64 miliard korun). Na hospodaření finančních ústavů dopadly západní sankce zavedené za válku na Ukrajině a také odliv vkladů.

13

Nejbohatší člověk Asie odráží útok spekulantů, akcie jeho firem prudce oslabily

Nejbohatší člověk v Asii, indický podnikatel Gautam Adani, odráží útok spekulantů a zvažuje soudní bitvu. Kvůli zprávě analytiků americké společnosti Hindenburg Research hodnota Adaniho impéria za dva dny klesla o více než 50 miliard…

Thursday, Jan 26

16

Ondřej Vetchý káže vodu a pije víno?

sedmicka.tyden.cz

Herec Ondřej Vetchý je vyhlášeným milovníkem přírody a zastáncem slušného chování. Nám se ho však podařilo přistihnout při tom, jak porušuje pravidla!

10

USA kvůli korupci navždy zakázaly panamskému exprezidentovi vstup na své území

Americké ministerstvo zahraničí ve středu navždy zakázalo bývalému panamskému prezidentovi Ricardu Martinellimu vstupovat na území Spojených států. Podle Washingtonu se podílel na rozsáhlé korupci při přidělování státních zakázek, píše…

Tisíce lidí v Austrálii vyšly demonstrovat za práva domorodých obyvatel

Tisíce lidí ve čtvrtek v řadě australských měst vyšly demonstrovat za práva domorodých obyvatel. Manifestují u příležitosti Dne Austrálie, který připomíná výročí začátku britské kolonizace.

Wednesday, Jan 25

20

Papež zkritizoval zákony, které považují homosexualitu za zločin

Papež František v rozhovoru s agenturou AP kritizoval zákony, které považují za zločin homosexualitu. Podle něj by se katolická církev měla snažit, aby takové "nespravedlivé" zákony nikde neexistovaly.

18

Průzkum odhalil nedostatečné povědomí o holokaustu v Nizozemsku

Průzkum židovské organizace Claims Conference odhalil údajně znepokojivý nedostatek povědomí Nizozemců o holokaustu. Téměř čtvrtina obyvatel této západoevropské země mladších 40 let považuje holokaust za mýtus nebo uváděný počet jeho obětí…

17

KLDR nařídila první uzavírku hlavního města za posledních osm měsíců

Týden.cz

Severokorejské úřady vyhlásily pětidenní uzávěru hlavního města kvůli rostoucímu počtu případů blíže neupřesněného respiračního onemocnění. Informoval o tom ve středu jihokorejský server NK News.

14

Pět tipů, jak si v novém roce zamilovat sportování venku za chladného počasí

www.tyden.cz

Nový rok je tady a s ním nové začátky. Ať už jste nadšený sportovec za každého ročního období, milovník zimních radovánek, anebo se sportem plánujete začít v rámci novoročního předsevzetí, musíte se pečlivě připravit.

Nebojte se sportovních novoročních předsevzetí: Zkuste veslování

www.tyden.cz

Předsevzali jste si začít v novém roce konečně s pravidelným pohybem? Výborně! Rozhodnutí a správná motivace jsou zásadní, ale podobně důležité je vybrat si cvičení, které vás bude bavit a bude vám vyhovovat.

13

Téměř polovina lidí, kterým hrozí deportace z Británie do Rwandy, není svobodná

Téměř polovina žadatelů o azyl v Británii, kterým hrozí deportace do Rwandy, je ženatá nebo vdaná. Pětina jich má i děti. Toto zjištění skupiny nevládních organizací je podle deníku The Guardian v rozporu s tvrzením bývalé britské…

12

Epidemie cholery si v Malawi vyžádala už přes tisíc obětí

Cholera si v Malawi při nejhorší epidemii za posledních dvacet let vyžádala už více než tisíc životů, o 250 více oproti údajům zveřejněným před dvěma týdny. S odkazem na tamní ministryni zdravotnictví Kumbize Kandodovou Chipondovou o tom…

Tuesday, Jan 24

20

Kampani za právo kojit na veřejnosti má pomoci socha plačícího miminka v Madridu

Španělské sdružení Teta & Teta spustilo kampaň za zákon o právu matek na kojení na veřejnosti. Na toto téma má nově upozornit socha plačícího miminka před Muzeem královny Sofie v Madridu, informoval v úterý deník El País.

16

Které známé osobnosti si potrpí na trendy?

sedmicka.tyden.cz

Nejen světové, ale také české celebrity jsou pod neustálým drobnohledem médií. Každý by se měl umět dobře reprezentovat a snažit se ve společnosti vypadat co nejlépe. Ne vždy se to bohužel vydaří. Pojďte se podívat, které slavné tváře…

13

Kyjev podle Lukašenka navrhl Bělorusku uzavřít pakt o neútočení

Kyjev navrhl Minsku uzavřít pakt o neútočení, uvedl podle běloruské státní agentury Belta běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Podrobnosti ukrajinského návrhu Lukašenko nesdělil, pustil se ale do kritiky Západu, který podle něj…

11

Po korupčních skandálech rezignovali na Ukrajině tři vysoce postavení činitelé

Týden.cz

Tři vysoce postavení ukrajinští činitelé končí na svých pozicích. Rezignoval zástupce šéfa kanceláře ukrajinského prezidenta Kyrylo Tymošenko, náměstek ministra obrany Vjačeslav Šapovalov zodpovědný za zásobování vojáků potravinami a…

10

Finsko uvedlo, že musí zvážit i variantu vstupu do Severoatlantické aliance bez Švédska

Týden.cz

Společný vstup Finska a Švédska do Severoatlantické aliance zůstává pro finskou vládu prioritou, Helsinky ale musejí zvážit i variantu vstupu do NATO bez Švédska.

Monday, Jan 23

19

Španělská policie rozbila gang, který zneužíval Ukrajince k výrobě cigaret

Španělská policie ve spolupráci s Europolem rozbila gang, který ilegálně vyráběl cigarety. Využíval k tomu Ukrajince, kteří pracovali a žili v nuzných podmínkách.

16

Martin Pisařík si hýčká vrásky

sedmicka.tyden.cz

Martin Písařík si podle svých slov na kosmetickou péči příliš nepotrpí. Občas ale nosí nalepovací řasy!

13

Rady a tipy pro výběr laminátové podlahy

www.tyden.cz

Podlaha je dominantou interiéru a definuje ostatní elementy. Asi nejběžnější krytinou u nás je laminát. Nabízí se nejen ve velkém množství designů, má také vysokou zatížitelnost, stabilitu, snadno se udržuje a montuje.

10

Polská média zaskočilo tvrzení Babiše, že v případě napadení Česko nepomůže

Týden.cz

Polská média i uživatele twitteru zaskočilo tvrzení kandidáta na českého prezidenta Andreje Babiše, že by v případě útoku na Polsko nebo pobaltské země české vojáky na pomoc určitě neposlal.

09

Pákistán postihl výpadek elektřiny, bez proudu je velká část země

Velkou část Pákistánu, včetně metropole a dalších velkých měst, postihl v pondělí ráno výpadek elektřiny. Důvodem je porucha rozvodné sítě na jihu země, jež způsobila výpadky i v dalších částech Pákistánu, který má přes 230 milionů…

Sunday, Jan 22

13

S tebou mě baví svět: kde se natáčely slavné scény?

sedmicka.tyden.cz

Letos slaví tato rodinná komedie čtyřicet let od premiéry a stále se těší velké oblibě diváků. Trojici tatínků, kteří vyrážejí i s dětmi na expedici Apalucha do pohoří Ydykseb, vybrala režisérka Marie Poledňáková excelentně, stejně tak…

Saturday, Jan 21

Richard Genzer dostal pokaždé kopačky

sedmicka.tyden.cz

Bývalý tanečník, komik, herec a vášnivý rybář Richard Genzer je důkazem toho, že muž nemusí být žádný Adonis, aby uspěl u žen. Geňa je nekonečnou studnicí humoru, navíc dokáže být otevřeně sebekritický.

11

Wi-Fi 6 routery TP-Link Archer skvěle pokryjí a důkladně zabezpečí vaši lokální síť

www.tyden.cz

Spolehlivé bezdrátové připojení představuje často opomíjenou složku při zařizování internetu. Vysoká rychlost, za kterou si u poskytovatele poctivě platíte, se s nekvalitním routerem nemusí vůbec dostat k zařízením, které denně používáte.…