English

Monday, Nov 28

11

Ledecká podstoupila další operaci klíční kosti, závodit bude až v novém roce

Týden.cz / Sport

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká má za sebou další operaci klíční kosti, kterou si zlomila v letní přípravě. Do sezony sedmadvacetiletá lyžařka a snowboardistka vstoupí až v novém roce.

10

Německo šetří energií, odebrání nadměrných zisků připravuje

Týden.cz

V Evropské unii začnou ve čtvrtek platit nová opatření, jejichž cílem je mimo jiné omezit spotřebu elektřiny. Německo s úsporami nejen elektrické energie začalo už krátce po únorové ruské invazi na Ukrajinu.

Jitka Zelenková začala prodávat třička

sedmicka.tyden.cz

Jitka Zelenková se netají tím, že jí hrůzná doba covidu udělala čáru přes rozpočet a že velmi trpěla, když nemohla koncertovat. Teď to vypadá, že zpěvačka myslí na zadní vrátka, a rozjela byznys, který by ji možná mohl udržet nad vodou,…

09

Ministerstvo nemá podle NKÚ přehled o tom, jak miliardové dotace pomáhají rodinám

Týden.cz

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) nemá přehled o tom, jak státní a evropské dotace pomáhají rodinám, sleduje jen počet rodin, ke kterým peníze míří, nikoli konkrétní přínos.

Vánoční stromeček - výběr, skladování a péče

www.tyden.cz

V Hornbachu začal prodej vánočních stromků a už tradičně je lze zakoupit i on-line. Abyste se ze stromečku mohli těšit co nejdéle, odborníci z Hornbachu radí, jak jej vybírat, správně skladovat a jak o něj pečovat během celého svátečného…

V Penny slavíme Štědrý den doma

Týden.cz / Byznys

I v letošním roce oslaví všichni zaměstnanci PENNY Štědrý den se svými nejbližšími. Ačkoliv zákon umožňuje mít 24. prosince dopoledne otevřeno, všechny prodejny PENNY zůstanou v tento sváteční den zavřené.

Muž žádal vrácení bankomatu, měl na něm poznamenán svůj PIN

Týden.cz / Byznys

O digitalizaci se dnes často mluví v souvislosti s automatizací průmyslu. Nový směr však nastavuje i v oblasti bankovnictví, kde proměňuje komunikaci se zákazníky.

Po víkendu Čína zaznamenala nejvyšší nárůst případů covidu

V Číně za poslední den přibylo doposud nejvíce nových případů nákazy koronavirem, informuje v pondělí agentura Reuters. Děje se tak po víkendu, který v různých částech země poznamenaly nebývalé protesty kvůli protiepidemickým opatřením.

Sunday, Nov 27

21

Eva Hecko Perkausová přivedla na svět syna

sedmicka.tyden.cz

Nejkrásnější adventní neděli, jakou si mohla vůbec přát, prožívá v těchto chvílích moderátorka Hlavních zpráv na Primě Eva Hecko Perkausová (28). Slaví ji totiž už ve třech!

16

Jiří Šlégr je pyšný na dceru. Dělá mu radost

sedmicka.tyden.cz

Bývalý hokejista Jiří Šlégr může být patřičně pyšný na svou dceru. Jessica Šlégrová automaticky postoupila do semifinále Miss Czech Republic pro rok 2023 a má obrovskou šanci uspět!

10

Jan Rosák: Jsem takový tradicionalista

sedmicka.tyden.cz

Jan Rosák v rozhovoru pro magazín SEDMIČKA prozradil, do jakých zemí nejraději cestuje a co pro něj znamenají Vánoce.

Saturday, Nov 26

16

Svěrák dostal košem od Balzerové i Jiráskové

sedmicka.tyden.cz

Česká kinematografie se nemůže pochlubit mnoha oscarovými snímky. Máme pouze tři, a to Obchod na korze režisérů Jána Kadára a Elmara Klose, pak Ostře sledované vlaky Jiřího Menzela a porevolučního Kolju režiséra Jana Svěráka. Původně měl…

10

Saskia Burešová neplánuje odchod z obrazovky

sedmicka.tyden.cz

Už nějakou dobu je Saskia Burešová oficiálně v důchodu. Stále však natáčí pořad Kalendárium a energie má na rozdávání. Moderátorka magazínu SEDMIČKA prozradila, proč se odmítá své milované práce vzdát.

Friday, Nov 25

18

Arnold Schwarzenegger a Milla Jovovich pod stromeček ve hře World of Tanks

www.tyden.cz

Letos v prosinci budou hollywoodské hvězdy Milla a Arnold provázet hráče misemi v kampaních Holiday Ops ve hře World of Tanks

17

Epic Games nabízí hru z univerza Hvězdných válek

www.tyden.cz

Zatímco v uplynulém týdnu Epic Games nabízel dvě hry a balíček do jedné z menších her, nyní se do toho obul a nabízí dost povedenou hru z univerza Star Wars. V titulu s podtitulem Squadrons se posadíme do kokpitu a proletíme se vesmírem.

16

Robert Jašków dělá s manželkou porady

sedmicka.tyden.cz

Robert Jašków je pracovně velmi vytížený. Jeho diář je prý dokonce tolik zaplněný, že se svou ženou museli najít způsob, jak si co nejlépe zorganizovat čas, aby vedle povinností zvládali i péči o děti.

13

Marta Kubišová: koncert plný emocí

sedmicka.tyden.cz

Oslavy svých osmdesátých narozenin se zpěvačka Marta Kubišová bála dlouho předem. Není totiž příznivcem okázalých akcí, navíc se média mohla přetrhnout, aby s ní ulovila rozhovor, a tak měla svůj diář plný do posledního místečka. Marta…

10

Zlata Adamovská myslí na rodinu

sedmicka.tyden.cz

Zlata Adamovská si zahrála roli v novém seriálu Společně sami. Postava ženy, která kryje hrůzný zločin svého vnuka, pro ni byla velkou výzvou. Herečka totiž magazínu SEDMIČKA prozradila, že během natáčení často myslela na svou vlastní…

08

Hovory Kalousek Soukup 24. 11. 2022 už nyní v našem YouTube archivu

Týden.cz

Exkluzivní rozhovory Jaromíra Soukupa a Miroslava Kalouska na aktuální politická i společenská témata. Dozvíte se kritické názory exministra financí a politického matadora na minulé i současné dění, na vládu i na chování politických stran.

Thursday, Nov 24

21

Pět tipů, jak šetřit peněženku i životní prostředí

www.tyden.cz

Už naše babičky říkaly, že jídlo se nikdy nesmí vyhodit, a snažily se zužitkovat všechno, co měly ve spíži. Dnes bychom jejich osvícený přístup nazvali "no waste" nebo také "udržitelný".

Co naštve domovního zloděje? Když v boxu uvidí, co vám nemůže ukrást

www.tyden.cz

O čem je řeč? O domácí bezpečnostní schránce. A ne ledajaké. Když ji paní Jana zahlédla na výstavě vybavení a doplňků pro moderní bydlení, řekla bez váhání: "To musíme mít."

Hyundai ve spolupráci s legendárním designérem Giorgettem Giugiarem vyrobí repliku originálního konceptu Pony Coupe z roku 1974

Týden.cz / Byznys

Značka navazuje spolupráci s italskou designérskou firmou GFG Style a jako oslavu svých historických kořenů vyrobí repliku vozu, který nastartoval korejský automobilový průmysl. Původní vozy Pony a Pony Coupe Concept ovlivnily dlouho…

20

S genderovým násilím se na VŠ v Evropě setkalo 62 procent lidí

S násilím namířeným proti někomu z důvodu jeho pohlaví či genderové identity se setkalo 62 procent lidí ve výzkumných organizacích v Evropě. Vyplývá to z průzkumu vědeckého týmu pod vedením Anke Lipinsky pro evropský projekt UniSAFE.

Pražské bazény a sauny letos zdražují, bazény také snižují teploty vody

Týden.cz / Domácí

Pražské bazény a sauny letos zvyšují vstupné, důvodem jsou vysoké ceny energií. Některé plavecké areály také snižují teplotu vody v bazénech či investují do alternativních zdrojů vytápění.

Nedostatek vajec v Británii ukázal na problém s dostatkem potravin

Regály s vejci v řadě obchodů v Británii zejí prázdnotou. Vejce se stala obětí řady problémů, jako je válka, krize životních nákladů anebo ptačí chřipka, které omezily jejich dodávky.

Putin vyznamenal jednoho z válečných blogerů, podle kritiků je to dezinformátor

Ruský prezident Vladimir Putin udělil vysoké státní vyznamenání jednomu z válečných zpravodajů Semjonu Pegovovi. Ten je současně zakladatelem kontroverzního válečného blogu WarGonzo.

Umělá inteligence ušetří čas lékařů i pacientů, zatím pomůže lidem po mrtvici

Týden.cz / Věda

Umělá inteligence může ušetřit čas lékařů i pacientů. Projekt Res-Q+ českých vědců pro celou EU ji zatím ověří u nemocných po cévní mozkové příhodě. Strojově chtějí zpracovávat data o léčbě nebo vytvořit mobilní aplikaci, do níž by pacient…

Plzeňská policie obvinila advokátního koncipienta, prý chtěl podplatit policistu

Týden.cz / Domácí

Ze zločinu podplacení obvinili plzeňští krajští kriminalisté osmadvacetiletého muže. Koncipient advokátní kanceláře je podezřelý, že letos v červenci oslovil muže, o kterém věděl, že je policista, a nabídl mu peníze výměnou za informace z…

Vylepšení třetího Zaklínače vyjde v prosinci

www.tyden.cz

Třetí Zaklínač je jednou z nejlepších RPG her na světě. Obrovský herní svět, ve které můžete utopit stovky hodin a stále nemít dost. CD Projekt RED před nějakou dobou představil předělávku, která kromě vylepšené grafiky nabízí ray-tracing…

19

Kdo zvítězí v soutěži mladých informatiků IT SPY 2022?

Týden.cz

Již 13 let hledá elitní soutěž vysokoškolských studentů informatiky IT SPY nejlepší diplomovou práci z tohoto perspektivního oboru. Cílem oficiální soutěže českých a slovenských vysokých škol je podpořit talentované studenty v jejich…