English

Today News

13

Láska na první pohled, nebo podvod? Víme, jak to bylo!

sedmicka.tyden.cz

Jsou tomu dva měsíce, co na televizních obrazovkách skončil pořad Svatba na první pohled. Sociální experiment, v němž znalci spojili zcela neznámé lidi, kteří se poprvé viděli až před oltářem, byl od začátku prezentován jako reality show.…

Saturday, Mar 6

Jágr rozeštval rodinu

sedmicka.tyden.cz

Hokejista zbožňovaný snad celým národem nejspíš nebude rodinný typ. Nejenže Jaromír Jágr ve svém věku ještě stále nezakotvil v přístavu manželství a nepořídil si potomka, ale harmonické vztahy nyní nepanují ani v jeho rodině.

11

V Česku vzrostl počet studentů na VŠ, přibylo i cizinců

Týden.cz

Počet zahraničních studentů na českých vysokých školách navzdory epidemii covidu-19 v minulém roce vzrostl zhruba o osm procent.

Očkování plodnost neovlivní, přesto se ženy bojí, píse The Guardian

Týden.cz / Zdraví

Amy Taylorová si s kamarádkami povídala přes videoaplikaci Zoom, když jejich rozhovor nabral nečekaný směr.

V pátek přibylo v Česku 13 074 nakažených, méně než před týdnem

Týden.cz

V Česku v pátek přibylo 13 074 lidí s nemocí covid-19, což je méně než ve čtvrtek i než před týdnem. Proti čtvrtku denní přírůstek nakažených klesl zhruba o 1500 a proti minulému pátku téměř o 1700.

Česko vydalo do USA dva podezřelé z kyberzločinu v mnoha zemích

Česká republika vydala počátkem března do USA k trestnímu stíhání dva ukrajinské občany podezřelé z kybernetické trestné činnosti a z legalizace výnosů z trestné činnosti.

10

Klausovi skončila karanténa kvůli koronaviru, léčil se doma

Bývalému prezidentovi Václavu Klausovi v pátek skončila povinná karanténa kvůli jeho nákaze koronavirem.

Friday, Mar 5

21

Vláda schválila pracovní povinnost studentů v nemocnicích

Vláda na pátečním zasedání schválila kvůli epidemii covidu-19 pracovní povinnost části studentů v nemocnicích.

20

Úřady rozšíří kvůli daním provozní dobu podatelen

Finanční správa kvůli blížícímu se termínu pro přiznání daně z příjmu rozšíří od 22. března do 1. dubna provozní dobu podatelen, a to na každý den od osmi do 17 hodin.

19

Česko požádalo tři země o součinnost s umístěním pacientů

Česká republika aktivovala zahraniční pomoc a požádala o součinnost s umístěním minimálně desítek pacientů s onemocněním covid-19 do Německa, Švýcarska a Polska.

Hejma musel zaskočil za Boučka

sedmicka.tyden.cz

Pokud chcete Boha rozesmát, řekněte mu o svých plánech. Moderátor Libor Bouček měl sedět na koženém gauči v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, místo toho byl ale v porodnici a vysílání narychlo zachraňoval zpěvák Ondřej Hejma.

18

Armáda vyčlenila deset posádkových lékařů na pomoc nemocnicím

Armáda vyčlenila deset posádkových lékařů na pomoc přetíženým nemocnicím. Ve čtvrtek nastoupili do šesti českých a čtyř moravských nemocnic.

17

Je kolaborativní robotika naší budoucností?

Týden.cz

Jsou malí, snadno použitelní a extrémně přesní. Seznamte se s kolaborativními roboty, kteří mohou denně spolupracovat s lidmi.

Ve dvou kamionech v Kladně a na D1 cestovalo celkem 14 migrantů

Ve dvou kamionech v Kladně a na D1 tento týden cestovalo celkem 14 migrantů z Afghánistánu. Řidiči vozů uvedli, že nevěděli, že mají v nákladovém prostoru nelegální cestující.

16

Nošovický Hyundai pomůže díky grantům sportovcům, dětem, hendikepovaným i kultuře

www.tyden.cz

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) také letos podpoří regionální sport, kulturu a projekty věnované dětem a hendikepovaným. Díky 6. ročníku grantového programu "Společně 2021" mohou žadatelé obdržet na své projekty až 20…

Marketing Hyundai Motor Czech vede Jan Przyczko

www.tyden.cz

Na pozici marketingového manažera pro české zastoupení značky Hyundai v únoru nastoupil Jan Przyczko. V rámci týmu produktového a marketingového ředitele Marka Trešla nově zodpovídá za veškeré online a offline marketingové aktivity…

Ženy už netouží po malých vozech, nadpoloviční většina upřednostňuje velký zavazadlový prostor

Týden.cz / Auta

Čtvrtina žen si pořizuje zánovní automobily. Obliba malých kompaktních aut u nich klesá, naopak rapidně roste zájem o SUV a vozy v automatu. U doplňkové výbavy jsou stále skromnější než muži.

Zálohový systém na nápojové obaly v Česku je žádoucí

www.tyden.cz

Podobu systému vratných záloh na nápojové obaly českému trhu na míru navrhl tým poradenské společnosti EEIP pod vedením nedávno zesnulého profesora Michala Mejstříka.

Eurokomisař: Rusko a Čína dodají vakcíny, až nebudou tak potřebné

Týden.cz

V reakci na pomalý rozjezd očkování proti covidu-19 v Evropské unii a na kritiku od některých členských států zahájila tento týden Evropská komise ofenzivu.

Konzole Nintendo Switch Pro obdrží vylepšený displej a podporu 4K rozlišení

www.tyden.cz

Letos by mělo dojít k odhalení přenosné herní konzole Nintendo Switch Pro. Nástupce klasické verze Switche by měl obdržet lepší displej a podporu vyššího rozlišení.

15

Plodková versus Boková. Kdo zítra rozšíří sbírku prestižních cen?

sedmicka.tyden.cz

Již zítra nás čeká osmadvacáté předávání filmových cen Český lev. Neuvěřitelnou náhodou jsou Jana Plodková a Jenovéfa Boková, herečky, jež září v aktuálních spotech minerální vody Magnesia, obě mezi nominovanými na nejlepší herečku v…

Nemocniční zdravotníci dostanou odměny v květnové výplatě, řekl Blatný

Zdravotníci v nemocnicích dostanou odměny, které jim ministerstvo přislíbilo za jejich pracovní nasazení během koronavirové pandemie, v květnové výplatě.

14

Situace je pro horské průvodce zdrcující, nedosáhnou na pomoc, uvádí Unie

Týden.cz

Současná situace je pro horské průvodce zdrcující. Nedosáhnou na pomoc státu. Činnost není výslovně zakázána, ale nastavené restrikce jako omezení pohybu, zákaz setkávání více lidí nebo uzavřené hotely pro rekreační účely neumožňují práci…

12

Dvě roušky na sobě příliš účinné nejsou, zjistil superpočítač

Týden.cz

Nošení dvou zdravotnických roušek nezvyšuje výraznějším způsobem ochranu před šířením virů v porovnání se správně nasazenou jednou rouškou.

Nezaměstnanost v Česku v únoru zůstala na lednových 4,3 procenta

Týden.cz

Nezaměstnanost v Česku zůstala v únoru i přes pokračující opatření proti šíření nemoci covid-19 na lednových 4,3 procenta.

Blatný: V březnu dorazí přes milion dávek vakcíny, v dubnu dva

Týden.cz

V březnu má do České republiky dorazit přes milion dávek vakcíny proti covidu-19, z toho zhruba 700 tisíc od společností Pfizer/BioNTech.

09

Rittich pomohl k vysokému vítězství, k úspěšnému obratu přispěl i Nečas

Týden.cz / Sport

Hokejový útočník Martin Nečas pomohl gólem a přihrávkou k obratu Caroliny v zápase s Detroitem z 1:2 na konečných 5:2. Obě trefy poražených dal Filip Zadina.

Thursday, Mar 4

11

Samková vyhrála v Gruzii a vede Světový pohár ve snowboardcrossu

Týden.cz / Sport

Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála čtvrteční závod Světového poháru v gruzínském Bakuriani. Předloňská mistryně světa si připsala šestnáctý triumf v kariéře a druhý v této sezoně.

10

Škoda chce do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o tři tisíce, hlásí odbory

Týden.cz / Byznys

Automobilka Škoda Auto chce podle odborů od letoška do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o pět procent, tedy asi o 3000 lidí.

S prokázaným covidem zemřelo v Česku více než 21 tisíc lidí

V Česku zemřelo od začátku epidemie nemoci covid-19 přes 21 tisíc lidí s potvrzenou nákazou novým koronavirem. Poslední tisíc úmrtí přibyl za šest dní.