English

Today News

13

Iva Janžurová opět na veřejnosti. Uklidnila fanoušky

sedmicka.tyden.cz

Jak jsme v SEDMIČCE exkluzivně informovali, legendu stříbrného plátna Ivu Janžurovou opět trápí problémy se srdcem. Před pár týdny to bylo dokonce tak vážné, že byla hospitalizovaná v pražské Nemocnici Na Homolce. Teď však své příznivce…

Friday, Mar 24

19

Všestranný headset LAMAX Heroes General1 zvládne i ty nejnáročnější questy

www.tyden.cz

Neslyšíte kroky nepřátel a epický herní soundtrack zní mdle? Asi je čas zahodit stará sluchátka a poohlédnout se po upgradu. Výběr správného headsetu je důležitý, ať už utápíte hodiny v jakémkoliv herním žánru. Nemusíte přitom utrácet…

16

David Uličník si plní umělecké sny

sedmicka.tyden.cz

Zpěvák David Uličník vstoupil do druhé poloviny svého života s plným nasazením. Nejenže má dvouletou dceru, která ho naplňuje štěstím, ale ještě začal realizovat své umělecké sny – maluje a prodává obrazy.

15

NEWTON Business Summit živě: 2. ročník konference profesního vzdělávání

Týden.cz

V prvních jarních dnech 21. 3. – 24. 3. 2023 proběhne na půdě Vysoké školy NEWTON první ročník NEWTON Research & Innovation Week. Jedná se o týden špičkové vědy, byznys trendů a networkingu.

13

Hovory Kalousek Soukup 23. 3. 2023 už nyní v našem YouTube archivu

Týden.cz

Exkluzivní rozhovory Jaromíra Soukupa a Miroslava Kalouska na aktuální politická i společenská témata. Dozvíte se kritické názory exministra financí a politického matadora na minulé i současné dění, na vládu i na chování politických stran.

10

Jiřina Bohdalová má plány na rok dopředu

sedmicka.tyden.cz

Padesát let existence a sedm set padesát odehraných zápasů, taková je bilance věhlasného fotbalového klubu Amfora (AMatérské FOtbalové RArity), s nímž spolupracuje řada tuzemských hvězd. S klubem je dlouhodobě spojená i Jiřina Bohdalová, a…

Thursday, Mar 23

19

Jitka Schneiderová oslavila kulatiny na place

sedmicka.tyden.cz

Patří mezi naše nejkrásnější herečky, zazářila v mnoha filmových i divadelních rolích a blýskla se i na parketě ve StarDance. Jen těžko se dá uvěřit tomu, že drobná kráska Jitka Schneiderová oslavila padesátiny! Slavnostní den jí…

16

Kroky prezidenta Bidena nyní schvaluje 38 procent Američanů, méně než v zimě

Popularita amerického prezidenta Joea Bidena v březnu klesla na 38 procent, v uplynulých měsících se přitom pohybovala nad 40 procenty, v únoru byla dokonce 45procentní.

Farmáři, kteří nemohou hubit hraboše jedem, mohou získat kompenzaci

www.tyden.cz

Farmáři, kteří nemohou hubit hraboše jedem, mohou získat kompenzaci za zničenou úrodu od Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. V tiskové zprávě na to upozornila Česká společnost ornitologická (ČSO).

Výletní vlaky v Praze a okolí pojedou letos na místa, kam obvykle nejezdí

Týden.cz / Domácí

Výletníci se v letošní sezoně na železnici v Praze a Středočeském kraji při jízdách historickými vlaky podívají na místa, kam tyto vlaky obvykle nejezdí. Projet se budou moct také kompletně opraveným vlakem tzv. cyklohráčkem a připraveny…

Karel Šíp umí vydělávat. Topí se v penězích!

sedmicka.tyden.cz

Ačkoli už je dávno v důchodovém věku, moderátor Karel Šíp se práce odmítá vzdát. Vedle pravidelného natáčení pořadu Všechnopárty píše knihy a hlavně se svou show objíždí celou republiku. Cestování je sice úmorné, ale vynáší mu neskutečné…

15

Odborový svaz VŠ vyhlásil na 28. března symbolickou stávkovou pohotovost

Týden.cz

Vysokoškolský odborový svaz (VOS) vyhlásil na 28. března symbolickou stávkovou pohotovost na podporu protestu humanitních a sociálněvědních fakult, jejichž pedagogové jsou nespokojení se svými výdělky.

Program Obchůdek by mohl podpořit hybridní prodejny na vesnicích, uvedl Síkela

Týden.cz

Dotační program Obchůdek 21+ by mohl dotačně podporovat hybridní prodejny na vesnicích, část pracovní doby by provozovna mohla být samoobslužná. Může to být varianta pro zachování služeb v menších obcích.

Počet přihlášek na gymnázia v ČR se meziročně zvýšil o desetinu

Týden.cz

Počet přihlášek k jednotným přijímacím zkouškám na gymnázia v Česku letos meziročně vzrostl o desetinu. Zatímco před rokem školy přijaly 72 943 přihlášek, nyní jich bylo 80 073.

Mrazy by mohly poškodit meruňky na Moravě, ostatní druhy zatím neohrožují

Týden.cz

Na příští týden meteorology předpovídané noční mrazy by mohly poškodit již kvetoucí výsadby raných meruněk na jižní Moravě. Ostatních ovocných druhů v Česku by se očekávané ochlazení nemělo dotknout. Mrazy však budou v sadech, jako každým…

14

Odhalen Counter-Strike 2, dorazí v létě jako bezplatná aktualizace

www.tyden.cz

Spekulacím je konec, Valve oficiálně odhalilo aktualizaci pro taktickou střílečku Counter-Strike. Novinku pohání moderní engine a hra přidá několik zajímavých mechanik.

13

Kapela UDG vyráží na turné. Zahraje i v legendárním baru

sedmicka.tyden.cz

Jarní měsíce březen a duben jsou pro ústeckou rockovou kapelu ve znamení klubového turné, během kterého UDG zahrají napříč celou republikou. Poslední březnovou středu má kapela naplánovaný koncert v pražském Lucerna Music Baru a fanoušci…

10

Martu Kubišovou opět zradilo zdraví

sedmicka.tyden.cz

Už se snad ani nedopočítáme, kolikrát v posledních letech zpěvačku Martu Kubišovou zradilo zdraví. Smůlu měla i nedávno, kdy se jí mělo dostat další pocty. Zradil ji však bolavý zub a prochlazení.

08

eBay spouští v Česku on-line akademii pro prodejce. Absolventi získají exkluzivní prodejní podporu

Týden.cz / Byznys

Nejznámější světové on-line tržiště, společnost eBay, spouští bezplatnou on-line akademii určenou speciálně pro prodejce z České republiky. Cílem je pomoci českým menším a středním podnikům s prodejem do celého světa a podpořit jejich…

Wednesday, Mar 22

21

Hogwarts Legacy dokončila jen čtvrtina hráčů

www.tyden.cz

Výlet do světa čar a kouzel nejspíše neuhranul všechny. Podle statistik velká většina hráčů titul nedokončila. Na poli RPG žánru to ovšem není žádná novinka.

18

Národní muzeum a Mattoni 1873 podpořily jubilejní Světový den vody a oznámily partnerství

Týden.cz / Byznys

Ve středu 22. března si potřicáté celý svět připomene důležitost vody, bez které by nemohl existovat život. Jubilejní Světový den vody podpořilo i Národní muzeum společně s Mattoni.

Ohrozí AI klasická média?

Týden.cz

Média procházejí turbulentními změnami. Čelí umělé inteligenci a byznys modely vydavatelských domů se musejí změnit. Končí éra klasických médií? O tom budou diskutovat Čestmír Strakatý, Jiří Vávra a Margareta Křížová.

Hyundai Janík Motorsport bude i v roce 2023 závodit na evropských okruzích

Týden.cz / Sport

Partnerský tým českého zastoupení Hyundai nasadí do seriálu TCR Eastern Europe tři vozy Elantra N TCR. Za volant usednou Slovák Maťo Homola, Polák Carlo Czepiel, o třetí sedačku se podělí Petr Semerád a Adam Kout.

Bolest hlavy může upozornit na častou oční vadu

Týden.cz / Zdraví

Běžná oční onemocnění snižují kvalitu života, a to hlavně v případech, kdy zůstávají neléčená. To je i případ astigmatismu, oční vady, která se projevuje rozmazaným viděním do dálky i blízka, neschopností zaostřit nebo bolestmi hlavy.

Jaký vliv mají blechy na vašeho psa?

www.tyden.cz

Blíží se jaro a i ti pejsci, kteří jsou raději schoulení doma v teple, vyrazí ven a budou si rádi užívat čerstvého vzduchu. Bohužel na naše čtyřnohé přátele v přírodě čekají i ty méně hezké věci. Třeba paraziti, kteří pro ně mohou být…

17

Sněmovna zakázala TikTok na svých zařízeních, výzva míří i k poslancům

Týden.cz / Byznys

Sněmovní kancelář zakázala používat zaměstnancům čínskou aplikaci TikTok na všech svých zařízeních kvůli kybernetické bezpečnosti. Ze soukromých přístrojů doporučila tuto aplikaci odstranit.

Z Prahy se v letní sezoně bude létat do 152 míst, o pět více než loni

Týden.cz / Domácí

Z Letiště Praha se během letního letového řádu, který bude platit od neděle 26. března do konce října, se bude létat do 152 destinací přímou linkou. Přibudou i nová spojení, například do Gdaňsku nebo Bilbaa, u oblíbených míst se zvýší…

Brusel uvolnil Česku dotace 928 milionů eur z mimořádného fondu obnovy

Evropská komise (EK) uvolnila České republice dotace v objemu 928 milionů eur (zhruba 22 miliard korun) v rámci mimořádného fondu obnovy určeného na zmírnění následků hospodářské krize.

Organizace vychovatelů se ohradily proti navrženému financování pedagogů

www.tyden.cz

Vychovatelé a pedagogové volného času nesouhlasí s návrhem koaličních poslanců, aby měli plat na 130 procentech průměrné hrubé měsíční mzdy garantovaný pouze učitelé.

Paříž zvyšuje v souboji o největší burzu v Evropě náskok před Londýnem

Týden.cz / Byznys

Paříž zvyšuje v souboji o největší burzu v Evropě náskok před Londýnem. Francouzská metropole se poprvé stala hlavním evropským centrem pro obchodování s akciemi loni v listopadu.