English

Today News

21

Ministerstvo rozšířilo program na podporu ubytování uprchlíků z Ukrajiny

Týden.cz / Domácí

O dotace na rekonstrukci, dostavbu nebo úpravu bytových i nebytových prostor tak, aby v nich mohli žít lidé prchající z Ukrajiny před válkou, mohou nyní žádat i nestátní neziskové organizace a církve a církevní instituce.

20

Obchody budou na červencové svátky většinou otevřené, nápor čekají před nimi

Týden.cz

Obchody budou na státní svátky 5. a 6. července většinou otevřené. Tyto dny nejsou mezi vybranými v zákonu o prodejní době, jenž nařizuje, na které státní svátky musejí být prodejny s plochou nad 200 metrů čtverečních zavřené.

19

Policisté o prázdninách zvýší dohled nad provozem na hlavních dopravních tazích

Týden.cz

Policisté o letních prázdninách zvýší dohled nad silničním provozem zvláště na hlavních dopravních tazích v zemi. Policejní hlídky vyjedou na silnice během čtvrtka a ve vyšším počtu tam budou rovněž o prvním prázdninovém víkendu.

18

Nejlepší z nejlepších: Finále největší ICT soutěže od Huawei bylo oslavou mladých talentů

Týden.cz / Byznys

Čínský Šen-čen byl v uplynulých dnech dějištěm významného světového finále. Přes 150 tisíc studentů z více než dvou tisíc univerzit napříč 85 zeměmi a regiony po celé planetě se v posledních měsících zúčastnilo soutěže Huawei ICT…

Soudy letos prohlásily 341 konkurzů firem, o 41 méně než před rokem

Týden.cz

V Česku podle předběžných dat soudy prohlásily v prvním pololetí 341 konkurzů firem, o 41 méně než ve stejném období loni. Počet konkurzů živnostníků klesl o 26 na 112, konkurzů občanů pak o 53 na 144.

17

Lidem není budoucnost EU lhostejná. Byla by škoda, kdyby jejich hlasy zapadly

www.tyden.cz

Dohledat v českých médiích informace o "něčem", co dostalo název Konference o budoucnosti Evropy, byl a je úkol hodný pověstnému pátrání po jehle v kupě sena.

Evropská sdružení spotřebitelů si kvůli sběru osobních dat stěžují na Google

Týden.cz / Byznys

Kvůli osobním údajům, které shromažďuje účet na prohlížeči Google, se desítka evropských organizací na ochranu práv spotřebitelů obrátila na orgány dohlížející na ochranu soukromí.

16

Na tábory ve středních Čechách se zatím chystá méně dětí než loni

Týden.cz

Na dětské tábory ve Středočeském kraji se na letošní prázdniny, kdy po dvou letech neplatí protikoronavirová opatření, dosud nahlásilo téměř 16 tisíc dětí, to je zhruba o 5000 méně než loni touto dobou.

Iveta Fabešová má vlastní oplatky!

sedmicka.tyden.cz

Cukrářka Iveta Fabešová vytvořila pro Iqos Lounge v rámci blížícího se filmového festivalu v Karlových Varech několik svých specialit. Milovníci dobrého jídla budou moci ochutnat limitovanou edici lázeňských oplatek a tři druhy zcela…

15

Opilá žena jela v noci na kole po dálnici D1 ve směru od Hulína do Kroměříže

Týden.cz

Opilá žena jela v noci na čtvrtek na kole po dálnici D1 ve směru od Hulína do Kroměříže. Jízda naštěstí skončila bez újmy na zdraví, sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

14

Brusel vyšetřuje plánovanou státní podporu rozšíření elektrárny Dukovany

Týden.cz

Evropská komise (EK) začala vyšetřovat plánovanou státní podporu rozšíření české jaderné elektrárny Dukovany. Důvodem jsou pochybnosti, zda je tato podpora v souladu s pravidly Evropské unie.

13

Kudy dál, konference?

Týden.cz / Byznys

Konference o budoucnosti Evropy byla ukončena 9. května předáním závěrečné zprávy předsedům Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise. Nyní je na evropských institucích, aby navázaly na 49 návrhů, které obsahují 325 konkrétních…

Tipy na výběr zahradního domku

www.tyden.cz

Chcete si pořídit zahradní domek, ale nevíte, jak začít? Abyste koupili ten nejvhodnější pro vaše potřeby, budete muset zvážit několik věcí.

Přísné známky snižují cíle dětí ve vzdělávání i pracovní kariéře

Týden.cz

Přísné školní známkování zmenšuje ambice dětí ve vzdělávání i pracovní kariéře. Vyplývá to z nové studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR.

Spolehlivé a výkonné herní počítače LYNX Grunex skladem za rozumnou cenu

www.tyden.cz

Vtrhněte do herních světů s tou nejlepší výbavou. Herní počítače LYNX vám otevřou brány gamingu dokořán. Skočte rovnýma nohama do bojové vřavy, staňte se vůdci civilizací, usedněte za volant nebo se ponořte do strhujících příběhů. Nové…

12

Černé uhlí se v EU nyní těží jen v Polsku a ČR, v roce 1990 to bylo ve 13 zemích

Týden.cz / Byznys

Produkce černého uhlí v EU od roku 1990 téměř nepřetržitě klesá. V roce 2021 činila podle Eurostatu 57 milionů tun, což bylo o 79 procent méně než v roce 1990. Snižuje se i podíl produkce uhlí v zemích EU na domácí spotřebě.

Omezení prodeje klasických aut podle Havlíčka tvrdě dopadne na český průmysl

Týden.cz / Byznys

Bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) zkritizoval reformu trhu s emisními povolenkami či normu, která prakticky znemožňuje prodej nových aut se spalovacími motory od roku 2035.

Nezaměstnanost v EU v květnu zůstala na 6,1 procenta, nejnižší je v Česku

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu podle sezonně přepočtených údajů činila 6,1 procenta, a zůstala tak na dubnové úrovni. Nejnižší nadále zůstává v České republice, kde se proti dubnu ale zvýšila o desetinu procentního bodu na 2…

Cyklisté napadli podle Lesů ČR na Šumavě řidiče kamionu s kůrovcovým dřevem

Týden.cz

Dva cyklisté tento týden napadli na Šumavě řidiče kamionu, který z lesa odvážel vytěžené kůrovcové dřevo. Údajně jim vadilo, že se musí na lesní cestě nákladnímu vozu vyhnout, informovala ve čtvrtek mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Na výzkum diabetu a nemocí srdce v ČR půjde z EU více než miliarda korun

Týden.cz

Do výzkumu diabetu a nemocí srdce v České republice půjde z evropských fondů více než miliarda korun. Na projektu Národního institutu pro výzkum metabolických a kardiovaskulárních onemocnění (CarDia) se podílí Institut klinické a…

11

Gazdík odchází z pozice ministra školství, vystřídá ho Balaš

Týden.cz

Ve funkci ministra školství ve čtvrtek končí Petr Gazdík z hnutí STAN, který se rozhodl rezignovat kvůli svým stykům s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Od pátku ho vystřídá jeho spolustraník, poslanec a odborník na ústavní a…

Stav insolvencí v ČR v první polovině roku

Týden.cz / Byznys

Aktuální stav podnikatelských insolvencí a insolvencí občanů budou ve čtvrtek 30. června 2022 hlavními tématy on-line kulatého stolu. Hodnotit, doporučovat a predikovat další vývoj budou jednatelka společnosti InsolCentrum Jarmila Veselá,…

10

Benzin za týden nepatrně zlevnil, nafta dál zdražila o desítky haléřů

Týden.cz / Byznys

Benzin od minulého týdne nepatrně zlevnil z rekordních hodnot a nafta dál zdražila o desítky haléřů. Ve středu stál Natural 95 v průměru 47,93 koruny za litr, v minulém týdnu ve středu byl o tři haléře dražší, ve čtvrtek stál rekordních 47…

Ve většině kontrolovaných koupalištích v Praze je čistá voda

Týden.cz

Bez obav se nyní mohou lidé koupat v betonové nádrži Divoká Šárka v údolí Šáreckého potoka a v koupališti ve volné přírodě v Motole. Čistá voda je podle výsledků měření kvality vody, která provedli pracovníci pražské hygienické stanice,…

Obrat českých e-shopů za druhé čtvrtletí byl meziročně o devět procent nižší

Týden.cz

Obrat českých e-shopů za druhé čtvrtletí letošního roku skončil podle dat nákupního rádce Heureka.cz devět procent pod úrovní stejného období loňského roku.

Máte ePoukaz? Služba HartmannHome.cz se postará o vše za vás – do 4 dnů máte zdravotní pomůcky doma

Týden.cz / Zdraví

Od května je u nás možné využívat elektronické poukazy na zdravotnické pomůcky. Je to podobné jako u léků, kde několik let fungují e-recepty. V případě ePoukazů je to ještě lepší: nejen že už nemusíte papírový poukaz nikam posílat,…

Lucie Borhyová promluvila o Zagorové

sedmicka.tyden.cz

Nad zdravotním stavem Hany Zagorové visí spousta otazníků. V kuloárech se šušká, že na tom zpěvačka není dobře. Strach o ni mají nejen fanoušci, ale i Hančina rodinná přítelkyně Lucie Borhyová.

09

Fotky z první společné dovolené Jaromíra Soukupa a Agáty Hanychové exkluzivně v SEDMIČCE!

sedmicka.tyden.cz

Vychází nová SEDMIČKA, letní dvojčíslo za stejnou cenu! Najdete zde exkluzivní fotografie z první společné dovolené nejsledovanějšího páru českého showbyznysu, Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa!

Wednesday, Jun 29

21

Archeologové odkryli u Mohelna další dům pravěkých lovců

Týden.cz

Odborníci z Archeologického ústavu Akademie věd ČR v Brně odkryli pozůstatky dalšího z domů v tábořišti pravěkých lovců u Mohelna na Třebíčsku. Bádat v terénu mohou vždy jen několik dnů v roce při snížení hladiny Dalešické přehrady.

20

Pavel je rozhodnut účastnit se prezidentské volby, kandidaturu vyhlásí v srpnu

Týden.cz / Domácí

Generál Petr Pavel je rozhodnut zúčastnit se lednových prezidentských voleb a odhodlaný je vyhrát. Připravuje se na kandidaturu, oficiálně ji chce vyhlásit v srpnu. Uvedl to ve středu na setkání s novináři. Na počátku července chce…