English

Monday, Jun 21

10

Nepřijatelné, řekl po vyřazení Turků trenér Günes, viní i média

Týden.cz / Sport

Pod palbou kritiky se ocitli turečtí fotbalisté i trenér Senol Günes po vyřazení v základní skupině mistrovství Evropy. Na turnaji prohráli svůj poslední zápas se Švýcarskem (1:3) a nezískali ani bod.

Golfista Rahm vyhrál jako první Španěl major US Open

Týden.cz / Sport

Golfista Jon Rahm naplnil roli jednoho z favoritů, vyhrál 121. ročník US Open a stal se prvním španělským vítězem turnaje.

09

Hokejisté Vegas vyhráli v Montrealu v prodloužení a vyrovnali sérii

Týden.cz / Sport

Hokejisté Vegas s Tomášem Noskem v sestavě zvítězili v semifinále play-off NHL na ledě Montrealu 2:1 v prodloužení a vyrovnali sérii na 2:2.

USA chystají nové sankce proti Rusku, velvyslanec se to dozvěděl v letadle

Týden.cz

Ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij Antonov, který se v neděli vrátil do Washingtonu, uvedl, že až během letu se dozvěděl o tom, že Spojené státy chystají nové sankce proti Rusku.

Začíná astronomické léto, den bude nejdelší a noc nejkratší

Týden.cz

Dnes (21. 6. 2021) začíná astronomické léto. Nastane v 5:32, kdy Slunce vstoupí do znamení Raka a na severní polokouli nastane letní slunovrat.

Stravenky a paušál jen do restaurací, říká sdružení pro stravování

Týden.cz / Byznys

Sdružení pro zaměstnanecké stravování (ProZAMS) navrhuje vládě a zákonodárcům sérii kroků k rychlé podpoře gastronomie postižené koronakrizí. Žádá zejména, aby se stravenky a peníze ze stravovacího paušálu mohly používat výhradně v…

Třetina peněz na podporu městské hromadné dopravy se nevyčerpá

Týden.cz

Ministerstvo dopravy vyčlenilo na podporu městské hromadné dopravy v elektrické trakci, tedy tramvají, trolejbusů a metra, 11,7 miliardy korun, minimálně třetinu se ale nepodaří vyčerpat.

Sunday, Jun 20

13

Tomás Měcháček: útok v přímém přenosu!

sedmicka.tyden.cz

Herec Tomáš Měcháček vyškolil v přímém přenosu moderátora Luboše Xavera Veselého. Během rozhlasového pořadu, který Veselý moderoval, jej nazval pokrytcem a zbabělcem, jenž uráží své kolegy a porušuje další nařízení.

Saturday, Jun 19

Saskia Burešová by narozeniny nejraději zatajila

sedmicka.tyden.cz

Moderátorka Saskia Burešová oslaví v létě sedmdesáté páté narozeniny. Nejenže vypadá báječně, ale je také ve skvělé kondici, o čemž se diváci mohou přesvědčit v dnes už legendárním Kalendáriu. Co všechno musela při natáčení pořadu…

12

Víno, hrady, zámky

www.tyden.cz

Celá Česká republika je velmi bohatá na hrady a zámky. Nejenom jejich počtem, ale i zájmem o ně ze strany turistů a výletníků se řadíme na přední příčky Evropy.

Do práce na kole. Počet cyklistů ve firmách roste

Týden.cz / Sport

Místo čekání na autobus sednout na kolo a vyrazit do práce. K trendu zdravého životního stylu se od jara přidal ještě jeden faktor – snaha vyhnout se tlačenicím (a také rouškám) v MHD.

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

Týden.cz / Byznys

Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující generace. I letos se uskuteční tradiční přehlídka tvorby studentů školy Michael.

Zájem o maturitu z němčiny či ruštiny klesl za deset let na čtvrtinu

Týden.cz

Zájem o státní maturitu z jiného cizího jazyka než angličtiny v uplynulých deseti letech klesl zhruba na čtvrtinu.

Po druhé dávce vakcíny proti covidu bylo pozitivních 0,18 procent očkovaných

Týden.cz / Domácí

Po druhé dávce vakcíny proti covidu-19 mělo pozitivní test 3792 lidí z 2,097 milionu plně očkovaných, tedy 0,18 procenta.

11

V pátek přibylo 147 nakažených, počet hospitalizovaných klesl pod stovku

Týden.cz / Domácí

V Česku dál ubývá nových případů nemoci covid-19. V pátek testy odhalily 147 nakažených, o 32 méně než před týdnem, méně se ale v mezitýdenním srovnání testovalo.

Nárůst rezervací jachet roste, přibývá i zájemců o kapitánské zkoušky

Týden.cz

Nárůst rezervací jachet na léto je za květen podle vyhledávače Boataround.com oproti stejnému období loni osminásobný.

Týden podle Jaromíra Soukupa 18. 6. 2021 už nyní na našem YouTube kanále

Týden.cz

Jaromír Soukup komentuje s nadhledem, humorem a ironií současné dění a nešvary, které hýbou společností.

Friday, Jun 18

18

Sledujte páteční Týden podle Jaromíra Soukupa s Marianem Jurečkou

Týden.cz

Jaromír Soukup komentuje s nadhledem, humorem a ironií současné dění a nešvary, které hýbou společností.

Vyzvedněte si velice povedenou kooperaci Overcooked 2 zdarma

www.tyden.cz

Epic Games Store nabízí zdarma ke stažení titul, který by rozhodně neměl chybět v knihovně žádného milovníka kooperačních her. Overcooked 2 bude zdarma na týden.

16

O samosběr jahod stále roste zájem, letošní sklizeň je zatím výborná

Týden.cz

O samosběr jahod stále roste zájem, letošní úroda je zatím výborná, a to jak kvalitou, tak kvantitou. V jahodárně ve Vraňanech na Mělnicku sklizeň nyní označují jako nejlepší za desetiletí.

Kouzla chytré domácnosti

Líbilo by se vám ráno vstávat se svou oblíbenou hudbou, zatímco by se automaticky roztáhly závěsy a v kuchyni by se vám už ohřívala voda na čaj?

Ordinace bude pokračovat!

sedmicka.tyden.cz

Týdeníku SEDMIČKA se podařilo ověřit přísně utajovanou zprávu. Vedení televize Nova se rozhodlo pokračovat v natáčení seriálu Ordinace v růžové zahradě, avšak díly už nepoběží na obrazovkách, nýbrž budou ke zhlédnutí výhradně přes internet.

15

Zcela nový Hyundai i20 N: Vrcholné výkony na silnici i na legendární Severní smyčce

Týden.cz / Byznys

Zcela nový Hyundai i20 N se zúčastnil letošního 24hodinového závodu na Nürburgringu, který se konal ve dnech 3. až 6. června 2021, a stal se tak po modelech i30 N, i30 Fastback N a Veloster N čtvrtým zástupcem produktové řady Hyundai N,…

14

Klíčové budou návraty z míst, kde hrozí nákaza virem s mutací

Týden.cz

Klíčové budou podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) letní návraty lidí z dovolených v místech, kde hrozí nákaza koronavirem s některou ze sledovaných mutací, které se mohou rychleji šířit.

Okruh rodin autistů s nárokem na dotaci na vůz se rozšíří

Týden.cz

O příspěvek na pořízení auta budou moci žádat i ty rodiny lidí s poruchou autistického spektra, kteří nemají vážné mentální postižení.

Realitní makléři, kterým zanikla živnost, ji budou moci obnovit

Týden.cz / Byznys

Realitní makléři, kterým zanikla živnost pro nesplnění nových zákonných požadavků, ji budou moci obnovit. Na dodatečné doložení splnění podmínek pro tuto práci budou mít čas do konce letošního roku.

Čtyři lidé jsou ve vážném stavu po úniku plynů na bázi síry z plzeňské čističky

Týden.cz / Domácí

Čtyři lidé jsou ve vážném stavu po úniku nebezpečných látek do ovzduší z areálu čistírny odpadních vod (ČOV) v Plzni-Skvrňanech.

EU zařadila Česko na seznam zelených zemí, zjednoduší to cestování

Týden.cz

Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) zařadilo od pátku Česko mezi zelené země s nízkým rizikem nákazy, což usnadní cestování do evropských zemí, které se řídí společným unijním semaforem.

10

Vladimír Hron málem přišel o dům

sedmicka.tyden.cz

Kvůli pandemii koronaviru a všem restrikcím přišel o většinu práce i moderátor, bavič a zpěvák Vladimír Hron. SEDMIČCE prozradil, že na jaře byl v situaci, že dům za Prahou, který před pěti lety koupil, bude muset nabídnout k prodeji.

08

Počet obětí pandemie celosvětově překročil hranici čtyř milionů

Týden.cz

Počet obětí pandemie covidu-19 v noci na pátek celosvětově přesáhl hranici čtyř milionů. Vyplývá to propočtů agentury Reuters.