English

Today News

11

Automobilový závodník Kopecký se představí v závěrečném závodě mistrovství světa

Týden.cz / Sport

Automobilový jezdec Jan Kopecký se příští týden představí v závěrečném závodě mistrovství světa Rallye Monza.

10

Na vyškovském letišti zadržela policie pětici migrantů, případů přibývá

Týden.cz / Domácí

Jihomoravští policisté zadrželi na vyškovském letišti pětici migrantů, řekli, že jsou z Afghánistánu. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibylo.

Na seznamce se vydával za ženu, od důvěřivých mužů vylákal skoro 1,5 milionu

Týden.cz / Domácí

Nyní jednadvacetiletý muž se podle zjištění policie vydával na sociálních sítích za ženu, přičemž od důvěřivých mužů postupně vylákal téměř 1,5 milionu korun.

Záchranáři se budou dál dorozumívat přes zastaralou síť Pegas

Týden.cz

Stát chce dál provozovat zastaralou komunikační síť Pegas pro záchranné složky, které měla letos skončit životnost. Plánuje její modernizaci.

Dostálová překonala koronavirus, do úřadu se vrátí tento týden

Týden.cz

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) se uzdravila z nemoci covid-19 a tento týden se vrátí do úřadu.

Strach z Alzheimerovy choroby

sedmicka.tyden.cz

Herečku estonského původu proslavil v Česku oscarový film Kolja, v němž ztvárnila roli babičky. Lilian Malkina se od té doby objevila v řadě filmů a seriálů a diváci si ji zamilovali nejen pro její ruský přízvuk či výraznou vizáž, ale také…

09

V neděli přibylo nejméně případů za dva měsíce

Týden.cz / Domácí

Skóre v protiepidemickém systému PES, podle kterého se v Česku mění opatření proti onemocnění covid-19, stouplo k pondělku na 67 bodů, nadále ale zůstává ve čtvrtém stupni.

Sunday, Nov 22

21

Evropská unie zvažuje posílení obranné spolupráce mezi členskými státy

Týden.cz

Evropská unie by v příštích letech mohla rozšířit svou vojenskou spolupráci včetně vývoje zbraní. Vyplývá to z návrhu společné obranné strategie, o němž v pátek diskutovali ministři obrany členských zemí.

19

Připravte se na herní bondovku, vzniká v dílnách tvůrců Hitmana

www.tyden.cz

IO Interactive oznámilo hru s agentem 007.

Nízkouhlíkový zákon by měl mít bezpečnostní aspekt, žádá opozice

Týden.cz

Takzvaný nízkouhlíkový zákon o výkupu elektřiny z plánovaného bloku Jaderné elektrárny Dukovany by měl podlepátečních návrhů opozice stanovit maximální cenu této dostavby. Smlouva o výkupu by měla respektovat bezpečnostní zájmy ČR.

Vyhrajte knihu Debordelizace vztahů

sedmicka.tyden.cz

Většina lidí je nespokojená se svými vztahy doma nebo v práci a nijak tuto situaci neřeší. Ale naše vztahy se nevyřeší samy. Není radno čekat, je třeba s tím něco udělat. Skvělý návod přináší Ivo Toman, který má na svém kontě už patnáct…

17

Nafta na pumpách zlevní. Firmám to pomůže v mezinárodní konkurenci

Týden.cz

Na snížení spotřební daně z nafty ušetří dopravci i běžní motoristé, cena nafty na čerpacích stanicích by mohla klesnout o pět až deset procent. Státní rozpočet naopak přijde přibližně o šest miliard korun. Vyplývá to z komentářů ekonomů.…

15

Blatný: Opatření se zmírní na třetí stupeň nejdřív za týden

Týden.cz / Domácí

Do třetího stupně rizika podle protiepidemického systému PES, který by znamenal další zmírnění přijatých opatření včetně otevření obchodů nebo restaurací, se může Česko posunout nejdříve za týden. Novinářům to v pátek řekl ministr…

13

Ropnou éru pomůže ukončit přechod Číny na elektromobily

Týden.cz

Agresivní přechod k elektromobilům vedený Čínou sníží do roku 2030 globální poptávku po ropě o 70 procent a pomůže ukončit éru těžby a využívání ropy. Předpovídá to studie, kterou zveřejnil výzkumný institut Carbon Tracker.

Denisa Nesvačilová má trápení kvůli fanouškům Slunečné

sedmicka.tyden.cz

Nová posila seriálu Slunečná Denisa Nesvačilová týdeníku SEDMIČKA prozradila, s jakými potížemi se potýká ona i představitelka hlavní role seriálu, herečka Eva Burešová.

11

Omezení odložitelné péče pro nemocnice skončí příští týden

Týden.cz / Domácí

Příští týden by měl být ukončen příkaz k zastavení odložitelné péče, nemocnice by ale měly být schopny kapacitu vyčlenit pro pacienty s koronavirem v případě nutnosti. Obnova péče je ale otázkou jednotek týdnů. Na páteční tiskové…

Saturday, Nov 21

19

Do GTA Online přichází obří aktualizace s novou oblastí

www.tyden.cz

Přijdete se podívat na ostrov Cayo Perico?

V Praze se v roce 2021 otevře Muzeum literatury

Týden.cz

Muzeum literatury, které vzniká jako součást Památníku národního písemnictví (PNP), otevře svoji expozici v roce 2021 v Petschkově vile v pražské Bubenči. Vizuální stránka instituce vychází z designérské soutěže, kterou uspořádala…

17

Mezi Homolkou a newyorskou nemocnicí bude spolupráce pokračovat

Týden.cz / Zdraví

Pražská Nemocnice Na Homolce se dohodla na další spolupráci s newyorskou nemocnicí Mount Sinai Heart. Týkat by se měla medicínských a vědeckých projektů v oblasti kardiologie, kardiochirurgie, angiologie či cévní chirurgie.

15

V čele Transparency International končí David Ondráčka

Týden.cz / Domácí

David Ondráčka končí po 13 letech v pozici ředitele protikorupční organizace Transparency International Česká republika (TI ČR). Řízením této nevládní neziskové organizace pověřila správní rada právníka a experta na problematiku korupce…

13

Kamionoví dopravci budou mít nárok na vrácení části mýta z Německa

Týden.cz

Čeští kamionoví dopravci by mohli získat zpět část svých plateb za německé mýto, celkem by mohlo jít až o stovky milionů korun. Řekl to mluvčí sdružení dopravců Česmad Bohemia Martin Felix. .

Zuzana Bubílková porušuje nařízení vlády

sedmicka.tyden.cz

Vláda přistoupila k tvrdším opatřením proti šíření covidu-19, avšak moderátorka spadající do rizikové skupiny Zuzana Bubílková se je rozhodla bojkotovat.

11

Bankovky jsou dnes dobrou investicí. Sbírají se i desítky let

Týden.cz

Sběratelství bankovek má v Česku tradici sahající k měnové reformě v roce 1945, kdy se likvidovalo veliké množství bankovek. Tehdejší národní banka se rušená platidla rozhodla nabízet zájemcům ke koupi, a tak byl položen základ mnoha…

09

Při návratu z Řecka bude od pondělí nutný test na covid-19

Týden.cz / Domácí

Od pondělí budou potřeba testy na koronavirus při návratu z Řecka, povinné budou také pro přijíždějící cizince. Na cestovatelském semaforu totiž bude červené.

Friday, Nov 20

20

Blatný: Zdravotníci by měli dostat odměny i za druhou vlnu

Týden.cz

Mimořádné odměny by zdravotníci měli dostat podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) i za druhou vlnu epidemie covidu-19. Nyní se podle něj jedná o tom, jakým způsobem budou hrazeny, řekl novinářům.

19

Nalaďte se na Cyberpunk 2077 s novým trailerem

www.tyden.cz

Už zbývá jen pár týdnů a Cyberpunk se konečně dostane na naše obrazovky. Nebo bude znovu odložen.

Prodejci pojištění budou moct doložit doklad odbornosti později

Týden.cz

Prodejci a zprostředkovatelé pojištění se zřejmě dočkají i kvůli koronavirové krizi delších lhůt pro doložení své odborné způsobilosti, kterou po nich vyžaduje zákon z roku 2018.

18

Čínská populace stárne. Zvýší se věk odchodu do důchodu?

Týden.cz

Čínská komunistická strana chce postupně zvyšovat věk odchodu do důchodu, protože obyvatelstvo stárne. Záměr, jehož detaily zatím nejsou známé, už vyvolal nesouhlas mezi uživateli sociálních sítí.

17

Sledovanost televize stoupla. Lidé se na ní dívali v průměru 4 hodiny

Týden.cz / Domácí

Češi v říjnu sledovali televizi v průměru čtyři hodiny a 18 minut, což je o 35 minut více, než bylo v posledních třech letech běžné. Jde zároveň o nejvyšší říjnovou sledovanost od začátku peoplemetrového měření.

Bolek Polívka má problémy

sedmicka.tyden.cz

Říká se, že z koňského hřbetu je nejkrásnější pohled na svět. Jenže Bolek Polívka si ho bude muset zřejmě ještě hodně dlouho odepřít. Jak sám potvrdil, potýká se totiž s doživotními následky po prodělané lymské borelióze.