English

Saturday, Sep 25

13

Miluše Voborníková: Práce na zahrádce mě udržuje v lati

sedmicka.tyden.cz

O málokteré ženě můžete říct, že vypadá už téměř půlstoletí stejně. Zpěvačka Miluše Voborníková k té hrstce vyvolených patří. SEDMIČCE prozradila, jak si udržuje svoji neměnnou image, jež k ní patří už od 70. let minulého století.

07

Na ostří nože se Soukupem 24. 9. 2021 s Patrikem Nacherem v našem YouTube archivu

Týden.cz

Otevřená výměna názorů bez jakýchkoliv zábran, v které divák pozná politiky a osobnosti veřejného života z nečekaných úhlů pohledu.

Friday, Sep 24

17

Stahujte zdarma oceňovanou hru The Escapists

www.tyden.cz

Epic Games Store rozdává tento týden skvělou pixelartovou hru The Escapists. Dokážete sestavit plán útěku z vězení?

16

Karel Gott zajistil Charlottě slávu

sedmicka.tyden.cz

Ani téměř dva roky po smrti jedinečného Karla Gotta neustává zájem o něj a jeho rodinu. Vdova Ivana vzorně pečuje o památku milovaného muže, avšak dcery Charlottu Ellu a o dva roky mladší Nelly Sofii drží v ústraní. Ze všech čtyř Gottových…

12

Emisní povolenku si nyní může koupit kdokoliv díky unikátní aplikaci z Česka

Týden.cz / Byznys

Obchodování s emisními povolenkami bylo doposud doménou velkých korporací a států, celosvětově jedinečný český projekt ale vše mění. V současné době je v obchodech Google Play a App Store dostupná finální verze aplikace CO2IN, která…

10

Josef Dvořák si více než rok nezahrál!

sedmicka.tyden.cz

Přestože herec Josef Dvořák za rok oslaví kulatiny s úctyhodným číslem a mohl by si užívat zaslouženého důchodu, na podzim se zase chystá na divadelní pódia. SEDMIČCE prozradil, co ho nyní rmoutí.

08

Kastrovat, či nekastrovat svého kočičího mazlíčka?

Týden.cz / Zdraví

Máte doma kočku a přemýšlíte o kastraci, jenže máte obavy z celé operace a následné péče o zvíře jako takové. I přes možná rizika nabízí kastrace mnoho výhod, které oceníte nejen vy, ale i vaše kočka.

Duel Jaromíra Soukupa 23. 9. 2021 s Janou Maláčovou v našem YouTube archivu

Týden.cz

Exkluzivní rozhovor s předními politiky a osobnostmi. Aktuální otázky, pádné argumenty, ožehavá témata.

Předvolební Aréna Jaromíra Soukupa 23. 9. 2021 už nyní v našem YouTube archivu archivu

Týden.cz

Jaromír Soukup vás před letošními klíčovými parlamentními volbami provede sérií debat se zástupci jednotlivých politických stran a hnutí.

Hovory Kalousek Soukup 23. 9. 2021 už teď na našem YouTube

Týden.cz

Exkluzivní rozhovory Jaromíra Soukupa a Miroslava Kalouska na aktuální politická i společenská témata. Dozvíte se kritické názory exministra financí a politického matadora na minulé i současné dění, na vládu i na chování politických stran.

Thursday, Sep 23

20

Německý prezident udělí záslužný řád spisovateli Jaroslavu Rudišovi

Týden.cz

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ocení Záslužným řádem Spolkové republiky Německo 16 lidí za jejich kulturní činnost, mezi vyznamenanými bude i český spisovatel Jaroslav Rudiš.

19

Covid podle předsedy svazu knihkupců snížil objem knižního trhu až o 15 procent

Týden.cz / Domácí

Obrat knižního trhu v Česku během pandemie covidu-19 mohl klesnout o deset až 15 procent. Na čtvrteční debatě pořádané na veletrhu Svět knihy to řekl předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů Martin Vopěnka.

18

Beat Saber se rozrostl o hity od Billie Eilish

www.tyden.cz

Známá česká VR hra Beat Saber obdržela další balíček písní. Tentokrát si zatancujeme s virtuálními světelnými meči do rytmu písniček od Billie Eilish.

Obžalovaný soudce Elischer v závěrečné řeči zkritizoval porušení svých práv

Týden.cz

Obžalovaný soudce Vrchního soudu v Praze Ivan Elischer dnes po celý jednací den přednášel závěrečnou řeč ve své korupční kauze.

17

Vapování je nejoblíbenější alternativou ke klasickým cigaretám, potvrzuje pololetní zpráva British American Tobacco

Týden.cz / Byznys

Užívání elektronických cigaret je v současnosti globálně nejoblíbenější alternativou ke kouření. V pololetní zprávě to uvedla tabáková společnost British American Tobacco.

Lesní školky mají dál potíže se stravováním, novela nepomohla, zní z Asociace

Týden.cz

Lesní mateřské školy mají i po úpravě vyhlášky ke stravování problémy se zajištěním jídla pro děti podle požadavků hygieniků.

16

Někoho jako Ondra nebudeme mít dlouho, uvědomuje si Synkův trenér Doleček

Týden.cz / Sport

Trenér Milan Doleček je podepsaný pod všemi výsledky skifaře Ondřeje Synka a i díky němu se tak jeho svěřenec stal historicky nejúspěšnějším českým veslařem.

Český pilot jako druhý na světě nalétal na gripenu 2000 letových hodin

Týden.cz

Český pilot jako druhý na světě strávil v kokpitu nadzvukového letounu JAS-39 Gripen 2000 letových hodin. Velitel čáslavské 211. taktické letky podplukovník Michal Daněk této mety dosáhl ve středu.

Alice Bendová: podfuk na Instagramu!

sedmicka.tyden.cz

Herečka Alice Bendová se netají tím, že ráda jí, ale také si čas od času přizná, že je potřeba zhubnout, a nezdráhá se sáhnout po výrobcích, které jí hubnutí usnadní. Má to však jeden háček…

15

Při komplikacích jsem zvolila zavedený postup, uvedla obžalovaná lékařka

Týden.cz / Domácí

Děti, které měly komplikace po operaci mandlí v Pardubické nemocnici, byly standardně ošetřovány v ORL ambulanci, řekla ve čtvrtek před pardubickým soudem obžalovaná lékařka dětského oddělení Pardubické nemocnice.

Asociace lanové dopravy má manuál covidových opaření pro lyžařskou sezonu

Týden.cz

Asociace lanové dopravy ČR (ALD) připravila pro nadcházející zimní sezonu manuál pro bezpečný provoz lanovek a vleků při pokračování epidemie koronaviru.

Na D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem skončí dopravní omezení 28. září

Týden.cz

Na opravované dálnici D1 mezi Koberovicemi na 81. kilometru a Humpolcem na 90. kilometru skončí dopravní omezení 28. října.

Za smrt hokejového fanouška Havířova udělil soud podmíněný trest

Týden.cz / Sport

Tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na pět let uložil Krajský soud v Ostravě členovi bezpečnostní agentury, který se před dvěma lety dostal do konfliktu s jednačtyřicetiletým fanouškem hokejového klubu z Havířova na Karvinsku, který…

14

Pokáč si plní sen a chystá svůj největší koncert

sedmicka.tyden.cz

Textař a písničkář Jan Pokorný, známý jako Pokáč, se rozhodl uspořádat svůj doposud největší koncert, a to rovnou v O2 areně, která je pro české hudebníky nejvyšší příčkou na domácí scéně. Splní si tak svůj cíl z doby, kdy v pokojíku…

10

Petra Černocká odmítla reklamu

sedmicka.tyden.cz

Kdo by nechtěl vystupovat v televizní reklamě? Jsou to velké peníze v postatě za minimum práce. Zpěvačka Petra Černocká prozradila, že jednu skutečně velkorysou nabídku dostala, avšak mělo to jeden háček…

09

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval Valné shromáždění k oživení OSN

K "oživení" základních principů OSN a podpoře těch, kteří chtějí změnit svět k lepšímu, vyzval v pokračující 76. všeobecné rozpravě Valného shromáždění ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne zhruba o desetník dál zdražily

Týden.cz / Byznys

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 33,92 koruny, před týdnem byl o desetník levnější.

Počet případů covidu roste ve většině Česka, nejvíce případů má Praha

Týden.cz / Domácí

Vládní plán na uvolňování protiepidemických opatření letos od jara vycházel zejména z počtu nově nakažených koronavirem za sedm dní na 100 tisíc obyvatel, takzvané incidence, která v epidemiologii označuje počet nově nemocných za určitý…

Duel Jaromíra Soukupa 22. 9. 2021 se Zdeňkem Zajíčkem v našem YouTube archivu

Týden.cz

Exkluzivní rozhovor s předními politiky a osobnostmi. Aktuální otázky, pádné argumenty, ožehavá témata.

Předvolební Aréna Jaromíra Soukupa 22.9. 2021 už nyní v našem YouTube archivu

Týden.cz

Jaromír Soukup vás před letošními klíčovými parlamentními volbami provede sérií debat se zástupci jednotlivých politických stran a hnutí.