English

Today News

11

Povinné respirátory by stály rodiny tisíce korun měsíčně, upozorňují analytici

Týden.cz / Domácí

Zavedení povinného nošení respirátorů třídy FFP2 v hromadné dopravě a obchodech by při jejich současných cenách znamenalo pro české domácnosti měsíční několikatisícové výdaje.

Friday, Jan 22

21

Prezident podepsal zákon zvyšující daňové výhody dárců

Týden.cz / Domácí

Dárci z řad jednotlivců i firem, kteří posílají peníze na dobročinné účely, budou mít za loňský i letošní rok vyšší daňové zvýhodnění.

20

Otevření bazénů s podmínkou testů může být šancí i rizikem, myslí si Unie

Týden.cz / Domácí

Někteří provozovatelé bazénů otevřou své bazény s podmínkou negativních testů na covid-19 pro návštěvníky. Mnoho z nich se ale domnívá, že jim tento způsob fungování nepomůže, a navíc ztratí nárok na kompenzace.

19

Ošetřovné se zřejmě nebude dočasně počítat do příjmu kvůli dávkám

Týden.cz / Domácí

Ošetřovné se zřejmě nebude dočasně započítávat do příjmu při posuzování nároku na dávky, aby o ně lidé nepřišli. Jde zejména o přídavky na děti a o příspěvky na bydlení.

Sledujte páteční Týden podle Jaromíra Soukupa s Kateřinou Konečnou a Radkem Mounajjedem

Týden.cz

Jaromír Soukup komentuje s nadhledem, humorem a ironií současné dění a nešvary, které hýbou společností.

V Euro Truck Simulator můžete rozvážet vakcíny proti COVID-19

www.tyden.cz

Do Euro Truck Simulatoru se blíží událost, při které budete mít možnost rozvážet vakcíny proti koronaviru. Za odměnu dostanete přívěsek do kabiny vašeho tahače.

18

Británie zvažuje, že každý pozitivně testovaný dostane 500 liber

Týden.cz

Všichni pozitivně testovaní na nemoc covid-19 by v Anglii mohli dostávat 500 liber (asi 13 tisíc korun). Dávka by měla předejít situacím, kdy se lidé s nízkými příjmy vědomě nenechají testovat, neboť si případnou izolaci nemohou finančně…

17

Kanceláře stáhly sázky na konání olympiády z nabídky, bály se zrušení her

Týden.cz / Domácí

Sázkové kanceláře v Česku v pátek ráno stáhly z nabídky sázky na konání olympijských her v Tokiu. Důvodem byla zpráva, že japonská vláda údajně chce hry zrušit.

16

Za vydírání a znásilnění známého dostal muž ze Zlínska pět let

Týden.cz / Domácí

Za vydírání, zbavení osobní svobody a znásilnění známého si dvaadvacetiletý Lukáš Hartmann z Otrokovic na Zlínsku odpyká pět let vězení.

Seriálové hvězdy Burešovou a Lamboru rozdělily peníze!

sedmicka.tyden.cz

Přestože se naoko tváří, že jsou dobrými kamarády, a někteří mladší fanoušci Slunečné si dokonce myslí, že spolu tvoří milenecký pár, opak je pravdou. Podle exkluzivních zjištění SEDMIČKY si herci Eva Burešová a Marek Lambora ve svých…

15

Praha 3 může okamžitě očkovat v Nemocnici Svatého Kříže, žádá o vakcíny

www.tyden.cz

MČ Prahy 3 zajistila ve spolupráci Nemocnicí Sv. Kříže očkovací místo, kde lze naočkovat až 100 až 400 osob denně. Nemocnice se oficiálně přihlásila do registru očkovacích míst a zažádala o vakcíny.

Nákazová situace je špatná, očekávám další úhyny, říká ministr zemědělství

Týden.cz

V Česku se objeví další nálezy uhynulých divokých ptáků na ptačí chřipku, očekává ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD).

14

Svůj případný vstup do politiky nechce Šlachta zatím komentovat

Týden.cz / Domácí

Bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta hodlá vstoupit do politiky a zakládá politické hnutí, napsaly deník Právo a server Neovlivní.cz.

13

Prezident Zeman má za sebou prohlídku v nemocnici, nechal se tam i očkovat

Týden.cz / Domácí

Prezident Miloš Zeman ukončil preventivní prohlídku v Ústřední vojenské nemocnici a odjel na zámek v Lánech.

12

Jde vaše dítko poprvé do školy? Připravte ho efektivně a jednoduše

www.tyden.cz

Zápisy do prvních tříd se blíží mílovými kroky a rodiče často nevědí, jak by na ně měli své děti připravit. Využijte současné situace, kdy doma trávíme mnohem více času než obvykle, a vymyslete takový program, který děti připraví na jejich…

Maďarsko uzavřelo kontrakt na nákup ruských vakcín proti covidu

Týden.cz

Maďarsko jako první z členských zemí Evropské unie uzavřelo dohodu o nákupu ruské vakcíny Sputnik V proti covidu-19.

10

Masarykova univerzita chce zrychlit očkování, jinak se bojí o zimní semestr

Týden.cz / Domácí

Pokud se nezrychlí očkovací proces, bude to mít neblahý vliv na celý systém vzdělávání ve všech jeho stupních, domnívá se rektor Masarykovy univerzity (MU) Martin Bareš.

Spuštění vleků není problém, nesmí se ale zvýšit mobilita, míní Blatný

Týden.cz / Domácí

Z epidemického hlediska ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nevidí problém ve spuštění vleků, ale nesmí to znamenat výrazné zvýšení mobility po Česku.

Se zavedením povinných respirátorů vláda čeká kvůli ceně

Týden.cz

Vláda čeká, jak si se zavedením povinných respirátorů třídy FFP2 v hromadné dopravě a obchodech poradí Německo a Rakousko.

Spolu s nouzovým stavem vláda prodloužila i epidemická opatření

Týden.cz

Vláda v pátek spolu s nouzovým stavem prodloužila i platnost opatření proti šíření epidemie covidu-19. Novinářům to po jednání řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Na covid-19 zemřelo v Česku přes 15 tisíc lidí, ve čtvrtek odhaleno 7435 nových případů

Týden.cz / Domácí

Počet zemřelých s covidem-19 od březnového začátku epidemie choroby v Česku přesáhl 15 tisíc. Dosažení posledního tisíce úmrtí trvalo sedm dní.

Martin Zounar v rukou expřítelkyně. Proč musí poslouchat?

sedmicka.tyden.cz

Srdce herce Martina Zounara patří jen jeho snoubence a dceři Claudii. Jenže její maminka Simona Brdičková, s níž se Zounar střídavě scházel a rozcházel dlouhých jedenáct let, zůstává strůjkyní hercova osudu.

09

Češi a octové brambůrky aneb jaké jsou naše chuťové preference?

Týden.cz / Věda

Ačkoliv Češi stále nejraději sáhnou po tradičních solených brambůrkách, přibývá těch, kteří rádi experimentují. Výrobci slaných pochutin tak neustále přicházejí s novými a méně tradičními příchutěmi, aby uspokojili chutě svých zákazníků.

Zdravější mlsání plné bílkovin

Týden.cz / Auta

Cizrna, čočka, fazole, česnek, uzené jalapeňos nebo chilli. To jsou jen některé z příchutí a surovin nově používaných pro výrobu tradiční pochutiny, kterou jsou chipsy.

Mototechna loni prodala 12 tisíc aut, zájem o zánovní auta vzrostl i přes pandemii

Týden.cz / Byznys

Skupina AURES Holdings v loňském roce v České republice a na Slovensku prodala 12 000 zánovních automobilů pod značkou Mototechna, tedy téměř stejně jako o rok dříve.

Thursday, Jan 21

21

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny

Týden.cz

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny v obchodech. Zamítavý postoj ve čtvrtek potvrdili senátoři z klubu ODS i STAN. Kvóty označili za nesmyslné.

20

Metnar se nakazil koronavirem, bude pracovat z domova

Týden.cz / Domácí

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) má koronavirus. Onemocnění potvrdil test. Ministr to uvedl na twitteru. Dodal, že má kašel a cítí se unavený, chce ale i nadále pracovat na důležité agendě z domova.

19

Svědek v kauze Stoka: Měl jsem Švachulovi nasypat kokain na stůl

Týden.cz

Basman Jaza, svědek v případu údajné korupce na radnici Brno-střed, ve čtvrtek u Krajského soudu v Brně řekl, že měl na pokyn nasypat tehdejšímu místostarostovi městské části Jiřímu Švachulovi (dříve ANO) trochu kokainu na stůl, aby byl…

18

Výuka na dálku může vést k nekvalifikovanosti řemeslníků, bojí se školy

Týden.cz

Pokračující výuka na dálku ve středoškolských oborech s odborným výcvikem může vést k nekvalifikovanosti tisíců budoucích řemeslníků.

17

Česko patří k zemím s nízkým podílem žen ve vedení firem

Týden.cz

Česko patří v Evropě k zemím s nízkým podílem žen ve vedení velkých firem. Na žebříčku 18 států skončilo třetí od konce. Vyplývá to z výsledků evropského indexu Gender Diversity Index (GDI) za rok 2020.