English

Wednesday, Jan 22

17

Na Barrandově hoří sklad s kulisami, příčina se zjišťuje

Týden.cz

Na pražském Barrandově na Kříženeckého náměstí hoří v podzemí budovy, kde je uskladněn stavební materiál a kulisy. Hasiči po automobilovém žebříku zachránili pět lidí.

Babiš podá trestní oznámení kvůli zakázce na dálniční známky

Týden.cz / Domácí

Premiér Andrej Babiš (ANO) podá trestní oznámení kvůli zakázce na elektronické dálniční známky.

Zeman udělil další milost. Jde o nemocného recidivistu

Týden.cz

Prezident Miloš Zeman dnes udělil milost onkologicky nemocnému muži, který byl vícekrát nepodmíněně odsouzen za krádež a loupež.

Krkonošský dotační podvod: policie navrhla obvinění

Týden.cz

Královéhradecká policie navrhla krajskému státnímu zastupitelství obžalovat devět osob v takzvané krkonošské kauze.

16

Prodávali drogy i přes Českou poštu, policie gang pochytala

Týden.cz / Domácí

Národní protidrogová centrála ve spolupráci s celníky a Českou poštou odkryla dva případy prodeje drog přes skrytou část internetu, takzvaný darknet. Drogy posílali pachatelé "ve velkém rozsahu" z území České republiky do celého světa.

Už se ví, kdy proběhne poslední rozloučení s Kuberou

www.tyden.cz

Smuteční shromáždění k uctění památky zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se uskuteční 3. února v poledne v Teplicích.

15

Havlíček místo Kremlíka. Zeman dokonal výměnu ministrů

Týden.cz / Domácí

Prezident Miloš Zeman odvolal ke čtvrtku z funkce ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Zároveň pověřil řízením ministerstva místopředsedu vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO).

12

Řidič havarovaného vláčku dostal za smrt chlapce podmínku

www.tyden.cz

Řidič výletního vláčku, který předloni v červenci srazil a usmrtil v areálu Šiklův mlýn na Žďársku pětiletého chlapce, dostal od soudu podmíněný trest za přečin usmrcení z nedbalosti.

Prostředníček na poslance? Šlo o legraci, omlouvá se Vondráček

Týden.cz

Vztyčený prostředníček namířil bezprostředně před zahájením schůze Sněmovny její šéf Radek Vondráček (ANO) z předsednického místa směrem do jednacího sálu.

11

Začnou se prodávat byty po H-Systemu. Jak to proběhne?

Týden.cz / Domácí

První byty, které spadají do konkurzu po zkrachovalé společnosti H-System a které si lidé sami dostavěli, se začnou prodávat na přelomu letošního jara a léta.

10

Havlíček na ministerstvu dopravy není dočasné řešení

Týden.cz / Domácí

Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) bude řídit resort dopravy až do konce funkčního období současné vlády.

09

Šedivý: Protivníkem Evropy je Rusko, Američané mají Čínu

Týden.cz / Domácí

Evropa nemůže počítat s tím, že USA budou stále přebírat odpovědnost za její bezpečnost, řekl na bezpečnostní konferenci v Senátu bývalý náčelník generálního štábu české armády Jiří Šedivý.

Tuesday, Jan 21

18

Jak Češi hodnotí sociální politiku? Příliš pozitivní nejsou

Týden.cz / Domácí

Sociální politiku v Česku hodnotí dobře dvě pětiny lidí nad 15 let. Podle poloviny Čechů a Češek je naopak špatná. Nejhůř dotázaní vnímají zajištění na stáří a podporu bydlení, nejlépe naopak školství a zdravotnictví.

Kremlík by nemusel z ministerstva odcházet, poznamenal Babiš

www.tyden.cz

Končící ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) by mohl zůstat v resortu a zabývat se některými konkrétními projekty. Premiér Andrej Babiš (ANO) to v úterý řekl novinářům při návštěvě Veselí nad Moravou.

17

Češi ukradli v Německu auta, jeden zahynul při honičce

www.tyden.cz

Dvojice Čechů v Německu ukradla v noci na úterý dvě auta, jeden zloděj následně zahynul při honičce s německou policií a druhého policisté zadrželi nedaleko hranic s Českem. V úterý o tom informoval deník Bild.

16

Koaliční partneři ANO nevítají Havlíčkovu duplicitu

Týden.cz / Domácí

Vládní ČSSD i komunisté, kteří tolerují kabinet, by upřednostňovali, aby vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) nebyl až do příštích voleb vedle ministra průmyslu a obchodu i šéfem ministerstva dopravy. Jejich představitelé to řekli ve…

15

Organizátoři hackathonu nabízejí státu e-shop zdarma

Týden.cz / Domácí

Organizátoři hackathonu #ZNAMKAMARADA chtějí v pondělí 27. ledna nabídnout státu zdarma vytvořený a spuštěný e-shop s dálničními známkami. Během víkendu jej chtějí naprogramovat v rámci veřejného hackathonu.

14

O čtyři méně. Babiš by klidně sloučil ministerstva

Týden.cz / Domácí

Premiér Andrej Babiš (ANO) by si uměl představit sloučení ministerstev průmyslu a obchodu, dopravy a pro místní rozvoj. Logiku by podle předsedy vlády mělo i spojení ministerstva práce a sociálních věcí a ministerstva zdravotnictví.

Střelba v nemocnici: útočník neměl plně funkční pistoli

Týden.cz

Střelec z ostravské nemocnice, který loni v prosinci zabil sedm lidí, použil zbraň, jež nebyla plně funkční. Opakovaně se mu podle výpovědí svědků z místa činu i expertů zasekávala. Obětí tak podle policie mohlo být více. "Myslíme si, že…

13

Senát chce vyhlásit státní smutek za zesnulého Kuberu

Týden.cz / Domácí

Senát navrhne vládě vyhlášení státního smutku za zesnulého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu (ODS). Termíny hledání jeho nástupce ani posledního rozloučení zatím nebyly stanoveny.

12

Jmenování Havlíčka je otázkou dnů, bude mít jen jeden hlas

Týden.cz / Domácí

Jmenování vicepremiéra Karla Havlíčka ministrem dopravy je otázkou dnů. Na dotaz to uvedl mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček, konkrétní datum zatím neupřesnil.

11

Potřebují pomoc. Pozůstalí klienti se ptají na kamarády

Týden.cz / Domácí

Policie ukončila vyšetřování na místě požáru v domově pro postižené ve Vejprtech na Chomutovsku, při němž zemřelo osm lidí. Zástupci města objekt prohlédnou společně se statikem. Za přeživšími klienty domova pro zdravotně postižené míří…

10

Politici vzpomínají na Kuberu. Zeman promluvil o jeho zdraví

Týden.cz / Domácí

Prezident Miloš Zeman považoval zemřelého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu za svého přítele, i když se někdy lišili v názorech. Na twitteru to uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

09

Kremlík nechtěl zdržovat. Babišovo rozhodnutí respektuje

Týden.cz

Končící ministr dopravy Vladimír Kremlík respektuje rozhodnutí premiéra Andreje Babiše navrhnout jeho odvolání z vlády.

Monday, Jan 20

18

Babiš navrhl odvolání ministra dopravy Kremlíka

Týden.cz / Domácí

Ministr dopravy Vladimír Kremlík končí. V pondělí návrh na jeho odvolání podal premiér Andrej Babiš. Důvodem je předražená zakázka na e-shop pro elektronické dálniční známky za 400 milionů.

15

Zesnulého šéfa Senátu Kuberu zatím zastoupí místopředseda Růžička

Týden.cz / Domácí

Zesnulého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu bude v čele horní komory nyní zastupovat její první místopředseda Jiří Růžička. Postup při volbě Kuberova nástupce ve vedení Senátu by měl projednat v úterý před polednem organizační výbor horní…

14

Kubera: Strážníkům bych nedal ani pistole

www.tyden.cz

Předseda Senátu Jaroslav Kubera patřil k nejvýraznějším českým politikům posledních tří dekád, dlouholetý starosta a později primátor Teplic proslul svými neortodoxními názory i kuřáckou vášní.

13

Žijeme v Kauzalandu. Můžu si tu říkat, co chci

www.tyden.cz

Ve dvaasedmdesáti letech v neděli zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera. Přinášíme vám rozhovor, který časopisu Týden poskytl v březnu loňského roku.

Zemřel předseda Senátu. Zeman: Kuberu jsem považoval za přítele

Týden.cz

Českou politickou sféru zasáhla smutná zpráva o smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Dlouholetý primátor Teplic (1994 - 2018) by letos v únoru oslavil 73. narozeniny.

Egon Bondy: santusák, filozof i guru undergroundu

Týden.cz / Domácí

Jedni považují nekonformního básníka a filozofa Egona Bondyho za génia, druzí mu nemohou odpustit spolupráci s StB. Jeho příběh, který rozhodně nebyl černobílý, vyvolává silné emoce i dnes, devadesát let od jeho narození.