English

Friday, Jan 27

15

Policie zatkla skupinu lidí podezřelých z vykrádání prodejen ve třech krajích

Týden.cz

Policie v minulých dnech zatkla skupinu čtyř recidivistů, kteří podle vyšetřování v Královéhradeckém, Pardubickém a Olomouckém kraji od konce listopadu vyloupili 38 prodejen potravin, hospod, úřadů či výroben.

14

Muž vyhrožoval pracovníkům nemocnice v Kroměříži zabitím, je ve vazbě

Týden.cz

Muž, který po propuštění z vězení nastoupil kvůli psychiatrickému a protialkoholnímu ochrannému léčení do Psychiatrické nemocnice v Kroměříži, vyhrožoval tamním pracovníkům zabitím.

Policisté dopadli čtyři lidi, kteří na Jihlavsku distribuovali pervitin

Týden.cz

Policisté tento týden dopadli v Jihlavě dva muže a dvě ženy, kteří na Jihlavsku distribuovali pervitin. Všichni jsou obviněni z trestných činů nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za to jim hrozí až pět…

Zeman se zatím Šarapatkovi nemusí omlouvat, rozhodl Nejvyšší soud

Týden.cz

Prezident Miloš Zeman se zatím nemusí omlouvat svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi za výrok, že ho z úřadu vlády před lety vyhodil pro neschopnost. Nejvyšší soud vyhověl prezidentově návrhu na odklad vykonatelnosti verdiktu, podle…

Totalita a nenávist není minulost, Putinův režim hýří antisemitismem, uvedl Vystrčil

Týden.cz / Domácí

Důvodem, proč si připomínat oběti holokaustu, je, že totalita, autoritářství a nenávist nejsou minulostí. Na pátečním setkání u příležitosti Dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti to v Senátu řekl předseda…

13

Pavel je před volbami dál sázkovým favoritem, Babiš mírně posílil

Týden.cz / Domácí

Bývalý vysoký představitel armády Petr Pavel byl v pátek dvě hodiny před začátkem druhého kola prezidentských voleb podle sázkových kurzů stále favoritem. Jeho protikandidát, předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, ale mírně…

Průměrný starobní důchod po valorizaci a s výchovným vzrostl na 19 438 korun

Týden.cz

Průměrný starobní důchod v Česku se v lednu po valorizaci a přidání výchovného dostal na 19 438 korun. Proti prosinci tak vzrostl o 1377 korun. Díky bonusu 500 korun za vychované dítě si víc polepšily ženy.

Thursday, Jan 26

17

Většina kadeřnictví a kosmetických salonů od ledna zvýšila ceny o desetinu

Týden.cz / Domácí

Většina kadeřnictví a kosmetických služeb s novým rokem zvýšila ceny, a to v průměru o desetinu. Vyplývá to z průzkumu Asociace kosmetických a kadeřnických oborů ČR mezi jejími členy. Klienti zároveň více šetří, do salonů v poslední době…

10

V ČR loni vznikly stovky nových dobíjecích stanic, spotřeba vzrostla až dvakrát

Týden.cz

Elektromobilita je v Česku na vzestupu. Loni vznikly stovky nových dobíjecích stanic pro elektrická auta. Spolu s tím významně vzrostly i spotřeba a počet dobíjení uživateli, u některých provozovatelů i více než dvojnásobně.

Wednesday, Jan 25

21

Tržby v gastronomii podle dat z pokladních systémů loni vzrostly o 40 procent

Týden.cz / Domácí

Tržby v českých hospodách a restauracích minulý rok vzrostly o 40 procent proti roku 2021. Vyplývá to z dat společnosti Dotykačka, které ve středu novinářům představil ředitel rozvoje produktu a služeb společnosti Vladimír Sirotek.

19

Muž obžalovaný z vraždy v Lanškrouně trpí poruchou osobnosti

Týden.cz / Domácí

Muž obžalovaný z loňské vraždy v Lanškrouně, kde v dubnu zabil svou třiapadesátiletou družku, trpí podle znalkyň trvalou histrionskou poruchou osobnosti.

16

Ve školních hodinách převažuje zaměření na osvojení si učiva

Týden.cz

Ve školních hodinách v Česku dál převažuje zaměření na osvojení si učební látky nad posílením schopností řešit problémy. Ve většině hodin češtiny a matematiky se žáci věnují úkolům, které od nich nevyžadují kreativitu a kritické myšlení.

15

V pražském metru po slovní rozepři pobodal muž cestujícího, policie hledá svědky

Týden.cz

V pražském metru pobodal v polovině ledna muž cestujícího, útoku podle policie předcházela slovní rozepře. Osmapadesátiletého útočníka policie zadržela a obvinila ho ze spáchání trestného činu vraždy ve stadiu pokusu.

14

Nekula oslovil řetězce, aby vysvětlily ceny cukru, který zdražil o 77 procent

Týden.cz / Domácí

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) v dopise vyzval obchodní řetězce, aby vysvětlily vysoké ceny cukru. Upozornil na to, že loni na podzim ceny prudce stouply a obchody by podle něj neměly současné ekonomické situace zneužívat k…

13

Některá drive-in stanoviště hlásí větší zájem o volby prezidenta než v 1. kole

Týden.cz / Domácí

Zájem o hlasování v druhém kole prezidentských voleb ze strany voličů, kteří jsou v izolaci kvůli nemoci covid-19, je na některých drive-in stanovištích větší než před dvěma týdny při prvním kole.

12

Úřad nepovolil parku demolici zchátralé Roklanské chaty

Týden.cz / Domácí

Stavební úřad v Kašperských Horách zamítl žádost Správy Národního parku Šumava na demolici zchátralé a nepřístupné Roklanské chaty nedaleko vrcholu Březníku poblíž Modravy na Klatovsku.

Opilý řidič, který s dětmi ve voze ujížděl strážníkům a boural, půjde do vězení

Týden.cz

Opilý řidič, který před téměř třemi lety s dětmi ve vozidle ujížděl ve Znojmě strážníkům a boural, půjde do vězení. Krajský soud v Brně mu ve středu mimo jiné za obecné ohrožení potvrdil 4,5 roku nepodmíněně a za jiné trestné činy pak…

Novela drážního zákona zřejmě zvýší některá práva cestujících na železnici

Týden.cz / Domácí

Zvýšit některá práva cestujících na železnici má novela drážního zákona, kterou ve středu v úvodním kole podpořila Sněmovna. Může například usnadnit přepravu handicapovaných cestujících nebo jízdních kol.

Bývalý šéf Lesní správy Lány dostal loni na odměnách 410 tisíc korun

Týden.cz

Bývalý ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák získal loni na odměnách rekordních 410 tisíc korun. Balák byl loni pravomocně odsouzen kvůli ovlivňování veřejných zakázek v Lánské oboře.

10

Kriminalisté z Havířova obvinili devětatřicetiletého muže z osmi krádeží

Týden.cz / Domácí

Kriminalisté z Havířova na Karvinsku obvinili z osmi krádeží devětatřicetiletého muže, který se podle nich vloupával do sklepů či rodinných domů. Vzal z nich počítač, peníze, alkohol, ale i dětskou stavebnici.

09

Česku hrozí ztráta michelinských hvězd, firma chce poplatek

Týden.cz / Domácí

Česko by mohlo přijít o restaurace s michelinskou hvězdou, nově totiž musejí jednotlivé země společnosti Michelin platit poplatek deset milionů korun za tři roky. Firma Michelin, která vydává průvodce od roku 1900, plánuje uzavřít smlouvy…

Tuesday, Jan 24

19

Muž se u soudu přiznal k loňské vraždě družky v Lanškrouně

Týden.cz / Domácí

U krajského soudu v Pardubicích v úterý začalo hlavní líčení s mužem, který loni 4. dubna v Lanškrouně zabil svoji třiapadesátiletou družku. Pode obžaloby ji několikrát udeřil sekáčkem na maso, bodal nožem a škrtil.

18

Prodejce v tržnici v Chebu prodával vedle textilu i pervitin

Týden.cz / Domácí

Celníci a policisté zadrželi při razii v tržnici Asia Dragon v Chebu prodejce, který kromě textilu prodával i drogy. Zátah, kterého se zúčastnily desítky celníků a policistů, byl závěrečnou fází případu, který vedli celníci z…

17

Soud se začal zabývat kauzou prodeje bytů v centru Prahy, obžalobě čelí 28 lidí

Týden.cz / Domácí

Obvodní soud pro Prahu 1 se v úterý začal zabývat prodejem městských bytů v centru Prahy z let 2012 až 2015, které byly podle obžaloby prodány pod cenou. Obžalobě čelí 28 lidí, převážně tehdejších zastupitelů Prahy 1.

16

Neziskovka vrátila dar Nadaci Agrofert, dárci jí peníze poslali přes noc

Týden.cz

Nezisková charitativní organizace Girasole z Hustopečí na Břeclavsku, která pečuje o nemocné a umírající pacienty, vrátila dar 300 tisíc korun Nadaci Agrofert. Zdůvodnila to tím, že podle ní prezidentský kandidát Andrej Babiš charitu…

15

Havlíček: Vondrákův návrh na vznik frakce v ANO není nový, nesetkal se s odezvou

Týden.cz

Možný vznik frakce v hnutí ANO není novým tématem, moravskoslezský hejtman a místopředseda ANO Ivo Vondrák s ním přišel už před několika měsíci, nesetkalo se to ale s pozitivní odezvou.

14

V centru architektury bude do konce dubna výstava o bydlení v metropoli

Týden.cz

Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) připravil výstavu, která přibližuje fenomén bydlení v metropoli. Novinářům ji v úterý v Centru architektury a městského plánování (CAMP) představili dosluhující pražský primátor Zdeněk Hřib …

13

Za opakované znásilnění nevlastní dcery uložil soud muži devět let

Týden.cz / Domácí

Za opakované znásilnění nevlastní nezletilé dcery uložil v úterý zlínský krajský soud šestatřicetiletému muži z Uherskohradišťska souhrnný trest devět let vězení. Podle rozsudku muž dívku narozenou v roce 2003 mezi lety 2011 až 2020…

Autoklub ČR do konce letošního léta proškolí dalších 480 řidičů sanitek

Týden.cz

Autoklub ČR do konce letošního léta proškolí dalších 480 řidičů zdravotnických záchranných služeb (ZZS), kteří řídí sanitní vozidla s právem přednosti v jízdě. V úterý to sdělil PR manažer Autoklubu ČR Bohumil Pácl.

Náboj v dopise pro Babišovu ženu je vyšetřován jako možné nebezpečné vyhrožování

Týden.cz

Náboj v dopise pro manželku Andreje Babiše (ANO) Moniku policie vyšetřuje jako možné nebezpečné vyhrožování. Nyní pokračují další zkoumání znalců. Zatím není možné potvrdit, zda v dopise byl ostrý náboj ani co bylo obsahem dopisu.