English

Today News

10

Aréna Jaromíra Soukupa 18. 5. 2022 už nyní v našem YouTube archivu

Týden.cz

Jaromír Soukup v diskusním pořadu, ve kterém hlavní úlohu hraje to, co trápí a zajímá diváky televize Barrandov.

Wednesday, May 18

22

Acer ukázal herní notebook s 3D displejem, speciální brýle nejsou potřeba

www.tyden.cz

Letošní tisková konference Next@Acer přinesla zajímavá odhalení. Acer ukázal notebook s 3D displejem, u kterého nepotřebujete nosit speciální brýle. Nechybí ani další nové herní notebooky a monitory.

16

Fashion Show si nenechala ujít Bendová ani Slováčková

sedmicka.tyden.cz

O víkendu se uskutečnil velkolepý Fashion Weekend v Metropoli Zličín s bohatým doprovodným programem. Po oba dny čekaly na návštěvníky módní přehlídky s trendy outfity, předních českých a slovenských návrhářů, koncert Anny Slováčkové,…

Módní policie: outfity z filmových premiér

sedmicka.tyden.cz

Nejen světové, ale také české celebrity jsou pod neustálým drobnohledem médií. Každý by se měl umět dobře reprezentovat a snažit se ve společnosti vypadat co nejlépe. Ne vždy se to bohužel vydaří. Pojďte se podívat, které slavné tváře…

14

Očkováno proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím je 90 procent dětí do dvou let

Týden.cz

Očkováno proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím je v Česku více než 90 procent dětí do dvou let, podíl od roku 2015 mírně roste. U hexavakcíny se podíl dlouhodobě pohybuje kolem 95 procent. Vyplývá to z dat Ústavu zdravotnických…

Aplikace rozpozná druh stromu, prozradí i to, kolik v létě vypaří vody

Týden.cz / Věda

Nová mobilní aplikace Tree Check rozpozná druh stromu, prozradí i to, kolik v létě vypaří vody či jak velký stín díky své listové ploše poskytuje.

Petici žádající změnu zemědělských dotací podepsalo téměř 19 tisíc lidí

Týden.cz

Prezident Agrární komory ČR Jan Doležal a předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha ve středu předali na úřadě vlády petici proti změnám v nastavení zemědělských dotací.

Životní prostředí v Česku je podle analýzy páté nejhorší v Evropské unii

Týden.cz

Stav životního prostředí v České republice je pátý nejhorší v Evropské unii, přestože Česko na jeho ochranu vydává z unijních zemí třetí nejvyšší podíl hrubého domácího produktu.

13

Do roku 2030 by mělo být v ČR 14 krizových center pro psychiatrickou pomoc

Týden.cz

Do roku 2030 by mělo být nejméně 14 krizových center pro lidi s akutními duševními obtížemi. V současné době jsou v ČR tři, dvě v Praze a jedno v Brně. V tiskové zprávě o tom ve středu informovala Psychiatrická společnost České lékařské…

Kvůli Rusku hrozí podle Berlína největší hladomor od konce druhé světové války

Kvůli ruské invazi na Ukrajinu hrozí světu největší hladomor od druhé světové války. Ve středu to na tiskové konferenci na úvod dvoudenního zasedání ministrů pro rozvoj ze zemí skupiny velkých světových ekonomik G7 prohlásila německá…

12

Ochrana před hlukem ze skateparků nemá jasná pravidla, ví ombudsman

Týden.cz

Ochrana před hlukem ze skateparků a podobných hřišť nemá podle veřejného ochránce práv Stanislava Křečka jasná pravidla. Vyplynulo to z prověřování stížností lidí žijících v sousedství hřišť.

S létem přichází další sezona do World of Warships plná novinek

www.tyden.cz

Nový obsah čeká hráče jak na konzolích, kde přibudou panevropské torpédoborce a kampaň Back to Belfast. Na PC se zase dočkáme řady francouzských křižníků a nový obsah z Azur Lane.

Lidé mají zájem o solární elektrárny, dodavatelé mají násobně vyšší poptávku

Týden.cz

Lidé i firmy mají zájem o fotovoltaické elektrárny. Jejich dodavatelé zaznamenali nárůst poptávky, v meziročním srovnání až několikanásobně. Zároveň se o měsíce prodlužují termíny dodání.

10

Vejdělek slavil padesátiny, nechyběla Balzerová a Dyková

sedmicka.tyden.cz

Jiří Vejdělek oslavil 50. narozeniny v pražském klubu Lávka obklopen přáteli a rodinou. Hlavními hvězdami byly režisérovy oblíbenkyně Eliška Balzerová a Tatiana Dyková.

09

5 tipů, jak vylepšit firemní cashflow

www.tyden.cz

S firemním cashflow je to občas náročné. Horké chvilky mohou nastat zvlášť pokud klienti neplatí včas faktury a dodavatelé či zaměstnanci zase čekají na své peníze.

Aréna Jaromíra Soukupa 17. 5. 2022 už nyní v našem YouTube archivu

Týden.cz

Jaromír Soukup v diskusním pořadu, ve kterém hlavní úlohu hraje to, co trápí a zajímá diváky televize Barrandov.

Tuesday, May 17

16

Jak jsou na tom slavní s češtinou?

sedmicka.tyden.cz

Jsou talentovaní, úspěšní i obdivovaní, avšak rozkvět sociálních sítí odhalil, že rozhodně nejsou dokonalí. Některým slavným totiž dělá problém čeština v psané podobě a mnohdy je to opravdu trapas.

15

Svatební přípravy vrcholí, co koupit předem a co on-line?

www.tyden.cz

S příjemnými svatebními povinnostmi přichází ruku v ruce i nelehká disciplína s názvem plánování a organizace. Možná máte o svém svatebním dni už dávno jasnou představu, nebo jste naopak na druhé straně barikády a nevíte, kde začít.

Piškotová roláda s jahodami aneb Když slaví medvídek

www.tyden.cz

Proslulý želatinový elegán, zlatý medvídek Haribo Goldbären, slaví kulaté životní jubileum. Připravte si na oslavu jeho stých narozenin osvěžující piškotovou roládu, v níž se dokonale snoubí ovocné chutě podobně jako v limitovaném…

Láska a sex mezi algoritmy

www.tyden.cz

Devadesát procent Čechů stále preferuje osobní seznámení nad on-line, jak ukázala nedávná statistika výzkumné společnosti Nielsen Admosphere. Zároveň však 63 % respondentů uvedlo, že on-line seznamky představují běžnou součást dnešních…

14

Češi více utrácejí za nadstandardní zdravotní péči, ale stále míň než na západě

Týden.cz

Češi jsou více ochotní utrácet za nadstandardní zdravotní péči. Přesto však tyto výdaje rostou jen pozvolna a loni tvořily jen 2,8 procenta výdajů domácností.

Úspěšný hudební projekt opět podpoří obnovu českých památek

www.tyden.cz

Netradiční žánrová fúze s názvem glorchestra loni přišla s originálním konceptem, který na české hudební mapě chyběl a u fanoušků zaznamenal velký úspěch.

Policie z Vysočiny obvinila muže z krádeže dřeva za více než 700 tisíc korun

Týden.cz / Domácí

Policie z Vysočiny obvinila trojici cizinců z krádeže dřeva za více než 700 tisíc korun. Organizátor skupiny skončil ve vazbě. V případě odsouzení jim hrozí až pět let vězení.

13

Paliativní péči by v Praze potřebovaly tisíce umírajících, míst jsou stovky

Týden.cz / Domácí

V Praze jsou k dispozici řádově stovky specializovaných lůžek pro umírající pacienty, potřeba jsou ale tisíce. Zlepšit by se měl podle odborníků přístup zdravotníků a sociální péče k umírajícím obecně.

Zastavení dodávek plynu by velmi vážně ohrozilo čtvrtinu firem

Týden.cz / Byznys

V případě náhlého zastavení dodávek plynu by v podnikatelské činnosti byla existenčně nebo velmi vážně ohrožena čtvrtina tuzemských firem, ve výrobním sektoru až 40 procent firem.

Kerbal Space Program 2 se odkládá na příští rok

www.tyden.cz

Pokračování vesmírného simulátoru s Kerbíky narazilo na další odklad. KSP2 vyjde na začátku příštího roku na počítače. Konzolová verze ještě později.

10

Překážkářka Hejnová je těhotná, po vleklých zdravotních problémech končí kariéru

Týden.cz / Sport

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová končí kvůli těhotenství kariéru. Bronzová olympijská medailistka z Londýna se v poslední době potýkala se zdravotními problémy, nezávodila téměř dva roky.

Zemřel Josef Abrhám, bylo mu 82 let

sedmicka.tyden.cz

Velmi smutná zpráva v úterý zasáhla Českou republiku. Ve věku 82 let zemřel legendární a velmi oblíbený herec Josef Abrhám. Svou životní lásku, herečku Libuši Šafránkovou, přežil o necelý rok. Už na jejím pohřbu, v červenci loňského roku,…

Zdrogovaný řidič naboural na Šumpersku policejní auto, jeden zraněný

Týden.cz

Do policejního auta i oplocené obory narazil na Šumpersku zdrogovaný řidič, který se snažil ujet hlídce celníků a policie. Celníci se jej pokoušeli zastavit u Červené Vody, řidič však jejich pokyn nerespektoval a ujížděl zhruba 20…

Den daňové svobody bude letos 17. června, o osm dní dříve než v loňském roce

Týden.cz

Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 17. června, loni to bylo 25. června. Češi tak budou letos na stát pracovat 167 dní, tedy o osm dní méně než loni.