English

Wednesday, Oct 27

16

Vláda by mohla o růstu minimální mzdy rozhodnout 5. listopadu, uvedl Babiš

Týden.cz

Vláda by o zavýšení minimální mzdy pro příští rok mohla rozhodovat v pátek 5. listopadu. Ministerstvo práce upravilo svůj návrh a místo růstu o 2800 korun navrhuje nyní přidání o 1400 korun, tedy na 16 600 korun.

Chovatelé zvířat na rozmnožování budou muset mít minimálně 15 m2 na prvního psa

Týden.cz / Domácí

Chovatelé tří a více fen za účelem rozmnožování či chovatelé zvířat pro zisk budou muset udržovat minimální velikosti výběhu pro psy.

15

Mezi očkovanými je v říjnu nákaz čtvrtina proti neočkovaným

Týden.cz / Domácí

Mezi lidmi, kteří byli očkovaní proti covidu-19, byla za celý říjen zhruba čtvrtina nákaz proti neočkovaným.

Tuesday, Oct 26

21

Senát schválil změnu zákona, která má usnadnit dostavbu dvou úseků dálnic

Týden.cz / Domácí

Senát schválil stručnou poslaneckou novelu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí (EIA), která má umožnit hladkou dostavbu dvou dálničních úseků.

19

Soud uložil řidiči autobusu, který usmrtil dítě, podmíněný trest 12 měsíců

Týden.cz / Domácí

Kladenský soud v úterý uložil řidiči autobusu, který ve Slaném usmrtil dítě, podmíněný trest 12 měsíců s odkladem na 24 měsíců a zákaz řízení na tři roky. Rozsudek není pravomocný.

18

Za používání pyrotechniky na stadionech asi bude hrozit pokuta i zákaz vstupu

Týden.cz / Domácí

Lidé, kteří během sportovních utkání použijí pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 tisíc korun. Hrozit jim bude rovněž zákaz vstupu na stadiony.

17

Zemanův stav má posoudit nově vzniklé lékařské konzilium, uvádí Seznam Zprávy

Týden.cz

O stavu prezidenta Miloše Zemana, který se léčí na klinice intenzivní medicíny Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze, se poradí nově vzniklé lékařské konzilium.

16

V Praze, Brně, Ostravě a Plzni se budou kvůli covidu zkoumat odpadní vody

Týden.cz

Rozbor vzorků odpadních vod, který slouží k mapování epidemie covidu-19, se z Prahy rozšíří do Brna, Ostravy a Plzně.

15

Policie nebude řešit dubnový pokus o vraždu kvůli nízkému věku útočníka

Týden.cz

Za dubnový pokus o vraždu v pražských Dolních Chabrech policie nikoho neobviní. Případ odložila, protože kvůli nízkému věku pachatele nebylo možné zahájit trestní stíhání.

14

Epidemie covidu-19 se v ČR stala epidemií neočkovaných, uvedl Vojtěch

Týden.cz

Epidemie covidu-19 se v ČR podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) stala epidemií neočkovaných. Podle dat o šíření nákazy za říjen tvoří 74 procent pozitivně testovaných a 63 procent hospitalizovaných.

12

Mlékárna Madeta zdraží od ledna výrobky o víc než deset procent

Týden.cz

Největší česká mlékárna Madeta zdraží ceny výrobků od ledna 2022 o víc než deset procent. Ještě v polovině října předpokládala, že stoupnou o dvě až tři procenta.

11

Exposlanci Škárkovi soud za výroky o nedonošených dětech snížil podmíněný trest

Týden.cz / Domácí

Na deset měsíců se zkušební lhůtou jeden a půl roku snížil v úterý odvolací Krajský soud v Plzni trest bývalému předsedovi strany Věci veřejné a někdejšímu poslanci Jaroslavu Škárkovi za jeho loňské nenávistné výroky o nedonošených dětech,…

Mladík z Opavska vylákal ze zájemců o drahé kovy šest milionů korun

Týden.cz

Téměř 200 lidí podvedl podle policie pětadvacetiletý muž z Opavska, který v internetovém obchodě nabízel investiční slitky a mince drahých kovů za výhodnou cenu.

10

Nejvyšší soud potvrdil 11,5 roku vězení za smrtelnou nehodu ve vysoké rychlosti

Týden.cz

Nejvyšší soud odmítl dovolání Stanislava Sochny, jenž si má odpykat 11,5 roku ve vězení za tragickou nehodu u Milíčovic na Znojemsku. Při havárii zemřela v říjnu 2018 padesátiletá žena.

Policie dopadla organizovanou skupinu, která je podezřelá z vydírání Ukrajinců

Týden.cz

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi na jižní Moravě sedm členů ukrajinské organizované skupiny, kteří jsou podezřelí z vydírání, zejména Ukrajinců.

V pondělí přibylo 4264 nakažených covidem, v nemocnicích je více než 1000 lidí

Týden.cz

V pondělí v Česku přibylo 4264 potvrzených případů koronaviru. Je to nejvíce od dubna a zhruba o dvě třetiny více než před týdnem. V nemocnicích je poprvé od května přes 1000 lidí.

Na ostří nože se Soukupem 25. 10. 2021 s Janem Farským už nyní v našem YouTube archivu

Týden.cz

Otevřená výměna názorů bez jakýchkoliv zábran, ve které divák pozná politiky a osobnosti veřejného života z nečekaných úhlů pohledu.

Aréna Jaromíra Soukupa 25. 10. 2021 už nyní v našem YouTube archivu

Týden.cz

Jaromír Soukup v diskusním pořadu, ve kterém hlavní úlohu hraje to, co trápí a zajímá diváky televize Barrandov.

Monday, Oct 25

21

Většina lesů v Českém Švýcarsku napadených kůrovcem se bude regenerovat sama

Týden.cz / Domácí

Většina lesů v Národním parku České Švýcarsko, které napadl lýkožrout smrkový, bude ponechána spontánní obnově. Kácí se teď už jen tam, kde hrozí nebezpečí, tedy třeba v blízkosti silnic. V pondělí řekl mluvčí správy parku Tomáš Salov.

Age of Empire IV odhaluje nároky na počítače, zahrajete si i na notebooku

www.tyden.cz

Již 28. října vychází velmi očekávané pokračování strategické série Age of Empires. Vývojáři nyní ukázali, jak silný počítač musíte vlastnit pro spuštění hry.

20

Dva z 27 obžalovaných v kauze ROP Severozápad chtějí dohodu na vině a trestu

Týden.cz / Domácí

Dva z 27 obžalovaných v kauze ROP Severozápad mají zájem uzavřít se státním zástupcem dohodu o vině a trestu. Jedním z nich je již dříve odsouzený bývalý ředitel dotačního úřadu Petr Kušnierz, jenž spolupracoval s policií při vyšetřování…

19

Každý osmý zaměstnanec v ČR sleduje z pracovního zařízení weby pro dospělé

Týden.cz / Domácí

Každý osmý zaměstnanec velké firmy v Česku přistupuje ze zařízení používaného pro práci na stránky s obsahem pro dospělé. Ty představují potenciální bezpečnostní riziko.

18

Válek odmítl účast na radě vlády pro zdravotní rizika

Týden.cz / Domácí

Na pondělní jednání rady vlády pro zdravotní rizika dostal opět pozvánku i kandidát TOP 09 na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek. Účast ale odmítl, uvedl na twitteru. Zdůvodnil to tím, že není členem vlády, aby se mohl podílet na…

17

Očkovací místa kvůli zájmu o vakcíny proti covidu rozšíří provozní hodiny

Týden.cz

Očkovací místa kvůli opětovnému zájmu o vakcíny proti covidu-19 rozšíří provozní dobu. Novinářům to v pondělí řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

16

Třetině pacientů v nemocnicích hrozí podvýživa, nejvíc seniorům

Týden.cz

V riziku podvýživy neboli malnutrice je podle odborníků 30 procent pacientů v nemocnicích, u dalších až 15 procent se pobytem v nemocnici zhorší.

Hana Holišová: Baví mě, že nic nemusím

sedmicka.tyden.cz

Usměvavá herečka Hana Holišová, která excelovala v poslední řadě show Tvoje tvář má známý hlas, je vyhlášená pejskařka. Není divu, že přijala roli i v letošním filmovém trháku Gump o psovi z útulku. Herečka SEDMIČCE prozradila nejen to,…

15

Firmy rozšiřují povinnost nosit respirátor, home office zatím neobnovují

Týden.cz

Velké společnosti rozšiřují povinnost nosit respirátor ve všech vnitřních prostorech. Rozšiřování nebo celoplošné nařízení home office zatím většinou neobnovují.

14

Praha chce zvýšit turistický poplatek z ubytování z 21 na 50 Kč za den

Týden.cz

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je zvýšení příjmů města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem.

13

Lidé ve čtvrtek 28. října na státní svátek ve velkých obchodech nenakoupí

Týden.cz / Domácí

Lidé ve čtvrtek 28. října na státní svátek ke vzniku Československa ve velkých obchodech nenakoupí. Zákon o prodejní době v maloobchodě nedovoluje v tento den provoz prodejnám nad 200 metrů čtverečních.

12

Středočeský kraj ustoupil od trolejbusové dopravy z Prahy do Kostelce nad Labem

Týden.cz

Středočeský kraj ustoupil od zavedení trolejbusové dopravy z Prahy do Kostelce nad Labem. Nechce postupovat proti vůli obcí na trase, které se záměrem nesouhlasí, řekl na pondělním jednání krajského zastupitelstva radní pro veřejnou…