English

Monday, Jul 26

13

Velmi silné bouřky mohou odpoledne a v noci zasáhnout celou východní polovinu Česka

Týden.cz

Velmi silné bouřky se mohou v pondělí odpoledne, večer a v noci na úterý objevit nejen na jihu a jihovýchodě Česka, ale také na severní Moravě a ve Slezsku.

12

V neděli opět míň případů než před týdnem, klesá incidenční a reprodukční číslo

Týden.cz

Laboratoře v Česku odhalily v neděli v mezitýdenním srovnání opět méně nových případů koronaviru, potvrdily jich 75, o 41 méně než předchozí neděli.

11

Babiš se nemusí omlouvat Transparency International za výroky o zkorumpovanosti

Týden.cz / Domácí

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat české pobočce protikorupční organizace Transparency International (TI) za opakované výroky o tom, že je zkorumpovaná.

Saturday, Jul 24

15

Jurečka s návrhy na změny v důchodech nebo výživném zřejmě narazí u vlády

Týden.cz

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka zřejmě narazí se svými návrhy změn zákonů týkajících se důchodů a zvyšování výživného na nesouhlas vlády.

Policie prověřila bary v Praze, proticovidová opatření porušilo 15 procent lidí

Týden.cz / Domácí

Asi 15 procent lidí zkontrolovaných policisty a hygieniky v noci na dnešek v barech a tanečních klubech v Praze porušilo protiepidemická opatření.

14

Osvětového běhu v příbramské věznici se v sobotu zúčastnilo na 80 trestanců

Týden.cz / Domácí

V příbramské věznici se v sobotu uskutečnil osvětový běh Yellow Ribbon Run 2021 na podporu integrace lidí po výkonu trestu.

Friday, Jul 23

Ve středních Čechách se bude očkovat bez registrace ve čtyřech městech

Týden.cz / Domácí

Lidé ve Středočeském kraji se budou očkovat proti kononaviru bez registrace ve čtyřech městech. Možné to bude v předem ohlášených termínech v očkovacích místech v Kolíně, Kutné Hoře, Nymburce a Rakovníku, informovala v pátek mluvčí…

11

Muž nemusí jít za krádež vibrátoru v nouzovém stavu do vězení

Týden.cz

Muž nepůjde za krádež vibrátoru v nouzovém stavu do vězení, jak původně rozhodl soud. Nejvyšší soud zrušil rozsudek ostravského krajského ostravského soudu, který Lubomíra Sogela v odvolacím řízení na dva roky do vězení poslal.

10

Ve čtvrtek přibylo v Česku 197 nakažených, reprodukční číslo kleslo

Týden.cz

Ve čtvrtek přibylo v Česku 197 potvrzených případů koronaviru. Je to o 29 nakažených méně než minulý týden. Zároveň poprvé za tři týdny klesl nárůst nakažených ve všední den pod hranici dvou set.

09

Na obloze bude o víkendu působivé setkání Měsíce v úplňku a planet

Týden.cz / Domácí

O víkendu nastane na obloze působivé setkání planet a Měsíce v úplňku. Koncem července bude nejhezčí pohled na Mléčnou dráhu a lidé mohou také vyhlížet meteory z roje Perseidy.

Pojištění auta z domova a za pár minut? Jde to!

Týden.cz / Byznys

Řešíte změnu nebo sjednání nového pojištění auta a nechce se vám číst a srovnávat jednotlivé pojišťovny? Máme pro vás jednoduché řešení.

Thursday, Jul 22

21

Fitness centra klientům nabízejí testy na covid-19,budou v tom pokračovat

Týden.cz

Fitness centra podle jejich komory klientům nabízejí testy na koronavirus, některá za nákladovou cenu, větší provozovatelé je poskytují zdarma.

20

Za této vlády nebude očkování proti covidu v ČR povinné, uvedl Babiš

Týden.cz

Očkování proti koronaviru nebude za současné vlády povinné. Při návštěvě náchodské nemocnice v Královéhradeckém kraji to ve čtvrtek prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO).

19

Správa rezerv vypsala zakázku na dodávku šesti milionů menstruačních vložek

Týden.cz

Správa státních hmotných rezerv (SSHR) vypsala zakázku na dodávku šesti milionů menstruačních vložek. Ve čtvrtek to řekl její předseda Pavel Švagr.

18

Stáhněte si strategii Defense Grid a realistickou střílečku Verdun

www.tyden.cz

Epic Games Store pro tento týden opět obnovil nabídku her zdarma. K dispozici máme dva velice kvalitní tituly, které zaujmou hráče stříleček i strategií.

Norsko si připomíná deset let od Breivikova útoku, po celé zemi zněly zvony

Týden.cz

Norsko si dnes připomíná desáté výročí útoků v Oslu a na ostrově Utöya, při nichž pravicový extremista Anders Behring Breivik zavraždil 77 lidí.

17

Některé pálenice Vysočiny už vyrábí pálenku z třešní, letos čekají dost ovoce

Týden.cz / Domácí

Některé pěstitelské pálenice na Vysočině už začaly vyrábět pálenku z první letošní úrody, lidé tam zatím vozí hlavně třešně.

16

Muži souzenému pro zapojení do bojů na Ukrajině soud zvýšil trest na 21 let

Týden.cz

Vrchní soud v Praze ve čtvrtek zpřísnil trest Alexeji Fadějevovi, který se podle obžaloby zapojil do bojů na Ukrajině a uložil mu výjimečný trest 21 let vězení.

Jak Jiří Krampol napálil Rusy?

sedmicka.tyden.cz

Jiří Krampol kdysi vlastnil rekreační dům na Okoři, a to i se zahradou. Když už se poněkolikáté stalo, že se právě v jeho ulici málem vybouralo několik aut, musel herec zasáhnout. Vymyslel fígl, jak řidiče zpomalit. Napálil přitom i…

15

Zaměstnanci VŠ měli loni poprvé v průměru nižší výdělek než učitelé SŠ a VOŠ

Týden.cz / Domácí

Průměrná mzda zaměstnanců vysokých škol loni poprvé klesla pod úroveň průměrného platu učitelů ve středních a vyšších odborných školách.

14

Senát chce prodloužit širší odpočty u DPH pro Českou televizi a rozhlas

Týden.cz

Senát chce prodloužit širší nároky na odpočet daně z přidané hodnoty (DPH) pro Českou televizi a Český rozhlas až do konce roku 2024.

13

Předseda ČOV Kejval a místopředseda Šuman vyšetřují "covidový" letecký speciál

Týden.cz

Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval a místopředseda Filip Šuman začali vyšetřovat události v olympijském speciálu, kterým v pátek odletěli do Tokia Češi, u nichž se objevil koronavirus.

12

Úřad práce vyplatil lidem po tornádu na mimořádných dávkách přes 71,9 milionů korun

Týden.cz

Úřady práce vyplatily lidem na jihu Moravy, jejichž domovy poničilo před čtyřmi týdny tornádo, dosud přes 71,9 milionu korun na mimořádných dávkách.

11

Olympijské naděje českých plážových volejbalistů ohrožuje koronavirus

Týden.cz / Sport

S cílem postoupit minimálně do osmifinále odletěli na olympijské hry nejlepší čeští plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem a Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou.

10

Před hromadnou dovolenou ve Škoda Auto se budou rušit další směny

Týden.cz

Před hromadnou dovolenou v automobilce Škoda Auto, která je plánována na první dva týdny v srpnu, se zruší řada dalších směn.

Středečních 235 případů koronaviru bylo počtvrté po sobě méně než o týden dřív

Týden.cz

Ve středu v Česku testy potvrdily 235 případů koronaviru, o 25 méně než o týden dřív. Počty nových nakažených jsou v mezitýdenním srovnání nižší čtvrtý den po sobě.

Krpálek se v úvodu OH vyhne Rinerovi, čeká ho Němec, nebo uprchlík

Týden.cz / Sport

Olympijský vítěz Lukáš Krpálek se na úvod olympijského turnaje judistů v Tokiu utká buď s Němcem Johannesem Freyem, nebo Džavádem Mahdžúbem z týmu uprchlíků.

Seattle si v rozšiřovacím draftu NHL vybral českého brankáře Vaněčka

Týden.cz / Sport

Seattle si v rozšiřovacím draftu NHL vzal z českých hráčů do týmu brankáře Vítka Vaněčka z Washingtonu.

Jiřina Bohdalová vypekla návštěvu

sedmicka.tyden.cz

Když přijde na návštěvu dlouholetý kamarád, bývá to radost. A když navíc přinese lahvinku, je postaráno i o zábavu. Jiřina Bohdalová ovšem měla před několika lety úplně jiné plány než si s přítelem vypít víno.

09

Šéf olympijských ceremoniálů skončil kvůli vtipu o holokaustu

Týden.cz / Sport

Organizační výbor olympijských her v Tokiu odvolal vedoucího týmu zodpovědného za zahajovací a závěrečný ceremoniál kvůli vtipu, který pronesl v roce 1998 o holokaustu.