English

Friday, Mar 22

22

V Dražkovicích se srazil autobus s autem, je 13 zraněných

Týden.cz / Domácí

V Dražkovicích, místní části Pardubic, se v pátek večer srazily autobus a auto. Autobus skončil v poli. Záchranáři ošetřili 13 lidí, z toho pět bylo středně těžce zraněno. Silnice bude nejspíš několik hodin zavřená.

17

Podezřelý cizinec z loupeže ve zlatnictví je zpět v Česku

Týden.cz

Do České republiky byl vydán k trestnímu stíhání cizinec podezřelý z vyloupení klenotnictví v Teplicích. Policie ho obvinila z loupeže ve spolupachatelství a soud na něj uvalil vazbu.

16

Obce mohou efektivněji regulovat technoparty. Podle vzoru

Týden.cz / Domácí

Usnadnit starostům řešení problémů spojených s technoparty má za cíl vzorová vyhláška, kterou zveřejnilo ministerstvo vnitra. Dokument mimo jiné stanoví povinnosti organizátorů a nově také účastníků těchto akcí, informovala v tiskové…

15

Jednali jsme nestranně, říkají středočeští úředníci za ANO

Týden.cz / Domácí

Středočeští zastupitelé za ANO tvrdí, že se někteří politici snažili ovlivňovat rozhodnutí krajských úředníků v kauze podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.

14

Papež přijal Vondráčka. Připomněli si úmrtí svatého Cyrila

Týden.cz

Papež František v pátek přijal předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Ten hlavu katolické církve zval do Česka, hlava katolické církve se však k tomu nijak konkrétně nevyjádřila.

11

Na Náchodsku se zřítil vrtulník. Kroužil, pak to vzal kolmo dolů

Týden.cz / Domácí

U Slavoňova na Náchodsku se v pátek dopoledne zřítil vrtulník. Po dopadu stroj začal hořet. Údajně v něm cestovaly dvě osoby. Podle hasičů šlo o čtyřmístný stroj. Řekla to mluvčí hasičů Martina Götzová. Další detaily ani údaje o případných…

10

Zeman koupil pozemek v Lánech. Stanou se jeho domovem?

Týden.cz / Domácí

Prezident Miloš Zeman koupil spolu se svou ženou Ivanou za 2,5 milionu korun pozemek v Lánech na Kladensku.

Thursday, Mar 21

20

Magistrát rozdělí městským částem 80 milionů z hazardu

Týden.cz / Domácí

Pražské městské části dostanou od magistrátu 81,3 milionu korun, které metropole vybrala v loňském druhém pololetí jako odvod z loterií a her. Vyplývá to z materiálu, který schválili zastupitelé. Celkem získala Praha za zmíněné období asi…

17

Odmítnutí Gerlocha podle Zemana poškodí Ústavní soud

Týden.cz

Středeční rozhodnutí Senátu odmítnout nominaci Aleše Gerlocha na ústavního soudce podle prezidenta Miloše Zemana uškodilo Ústavnímu soudu.

Zeman: O ekonomické výměně mezi Tureckem a IS jsou důkazy

Týden.cz / Domácí

Prezident Miloš Zeman řekl, že z minulosti existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a teroristickým uskupením Islámský stát (IS). Uvedl to na závěr návštěvy Karlovarského kraje.

Jacksonova taktika? Děti balil jako chlap ženskou, říká psycholog

Týden.cz

Kontroverzní dokumentární film Leaving Neverland, který zobrazuje velmi otevřené výpovědi dvou dnes už dospělých mužů, způsobil doslova celosvětový poprask. Oba protagonisté ve snímku obviňují krále popu Michaela Jacksona ze sexuálního…

15

Petříček otevře v Miláně obnovený generální konzulát

Týden.cz

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) otevře příští týden obnovený generální konzulát České republiky v Miláně.

Ruský velvyslanec byl předvolán na ministerstvo kvůli využívání nemovitostí

Týden.cz

Ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance Alexandra Zmejevského. Upozornilo ho na problémy s využíváním některých nemovitostí v Česku ruskou ambasádou a na protiprávní chování jednoho z pracovníků velvyslanectví.

Policie: Firmy v Česku přišly kvůli podvodným e-mailům o miliony

Týden.cz

Celkem 130 firem v Česku podle jihomoravských policistů přišlo o miliony, když jejich účetní zaslali peníze na cizí účty.

Krajský úřad vrátil Babišovu kauzu ohledně řízení médií k novému projednání

www.tyden.cz

Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) nebo část tohoto rozhodnutí a věc vrátil k novému projednání.

Samé lži a urážky. Turecko odsoudilo Zemanovy výroky

Týden.cz / Domácí

Turecké ministerstvo zahraničí v oficiálním prohlášení ostře odsoudilo výroky prezidenta Miloše Zemana, že Turecko je faktickým spojencem teroristického uskupení Islámský stát (IS).

13

Brno-Ivanovice chce odvolat místostarostu Liškutina

Týden.cz

Městská část Brno-Ivanovice svolala na středu mimořádné zastupitelstvo, na kterém chce odvolat z funkce místostarosty Petra Liškutina (dříve ANO).

11

Muzeum žádá rezignaci Staňka. Je k nám arogantní, píše

Týden.cz / Domácí

Několik desítek zaměstnanců Muzea umění v Olomouci v otevřeném dopise vyzvalo ministra kultury, Antonína Staňka (ČSSD), k rezignaci.

Kompenzace za jez nemohou být přeneseny do jiného státu

www.tyden.cz

Kompenzace negativních dopadů stavby vodního jezu u Děčína na krajinu není možné přenést do jiného členského státu Evropské unie. Vyplývá to z dopisu předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

Krajský úřad rozhodl o Babišově odvolání. Výsledek nezveřejnil

Týden.cz

Středočeský krajský úřad ve středu nepravomocně rozhodl o odvolání v kauze možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Jaký je výsledek řízení, nezveřejnil.

Nehoda na D7 u Kladna. Na místě přistál vrtulník záchranářů

Týden.cz / Domácí

Dálnici D7 na Kladensku uzavřela nehoda osobního auta a kamionu. Řidič osobního vozidla utrpěl zranění. Směr na Prahu je neprůjezdný, na místě přistával vrtulník záchranné služby, řekl ČTK mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Wednesday, Mar 20

22

Názor obyčejných lidí politiky vesměs nezajímá, myslí si Češi

Týden.cz / Domácí

Ve společnosti převládá názor, že o názory obyčejných lidí se zajímá jen menšina politiků. Myslí si to 76 procent lidí. Víc než dvě třetiny občanů se ztotožňují s názorem, že mají možnost se otevřeně vyjadřovat k problémům ve společnosti.

21

Francie zmobilizuje proti žlutým vestám vojáky

Úřední budovy a další místa po celé Francii budou tuto sobotu strážit vojáci z protiteroristické operace Sentinelle.

19

Moskva si stěžuje na "nezdravou atmosféru". Jde o byty v Praze

Týden.cz / Domácí

Ruské ministerstvo zahraničí ve středu v Moskvě upozornilo českého velvyslance Vítězslava Pivoňku na údajně bezdůvodná nařčení, která se šíří kolem nemovitostí využívaných ruskou ambasádou v Praze.

Číňan stíhaný za dvojnásobnou vraždu byl vydán do Česka

www.tyden.cz

Japonsko vydalo do Česka čínského státního příslušníka odsouzeného českými soudy za dvojnásobnou vraždu. Hledaný člověk spáchal vraždu v roce 1998, a hned poté utekl do Číny.

18

Spojenci IS? Turecko se ostře vůči tvrzení Zemana ohradilo

Týden.cz / Domácí

Turecké velvyslanectví v Praze se ohradilo proti výrokům prezidenta Miloše Zemana, že Turecko je faktickým spojencem teroristického uskupení Islámský stát (IS). Vyjádření považuje za nepřijatelné, podle ambasády vychází z nepodložených…

Celníci našli dvě stě kilogramů vnitřností bez chlazení

Týden.cz

Veterináři spolu s celníky našli v areálu velkotržnice Sapa v Praze 4 - Libuši automobil, ve kterém bylo 210 kg zapáchajících vepřových vnitřností. Maso nebylo značené, automobil neměl chlazení v chodu.

Odklad brexitu? Česko žádost Mayové zváží, tvrdí Petříček

Týden.cz / Domácí

Česko je připraveno důkladně zvážit žádost Británie o odklad odchodu z Evropské unie. Po jednání se svým britským protějškem Jeremym Huntem to novinářům řekl český ministr zahraničí Tomáš Petříček.

16

Senát neschválil Gerlocha jako ústavního soudce

Týden.cz / Domácí

Prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch nebude ústavním soudcem. Senátoři jeho kandidaturu v tajných volbách neschválili. Gerloch obdržel pouze 19 ze 64 odevzdaných hlasů, oznámil předseda senátní volební komise Jaroslav Větrovský (za…

"Turecko spojencem IS"? Babiš nechtěl Zemana komentovat

Týden.cz

Premiér Andrej Babiš (ANO) nechtěl komentovat výrok prezidenta Miloše Zemana, že Turecko je faktickým spojencem teroristického uskupení Islámský stát (IS). Novinářům také řekl, že se chystá na cestu do Turecka, kde by chtěl řešit zejména…