English

Today News

11

Piráti chtějí znát plán pro postupné uvolňování omezení

Piráti chtějí znát vládní plán zásobování a distribuce ochranných pomůcek, kritéria pro postupné uvolňování omezení nebo opatření pro zmírnění ekonomických dopadů pandemie koronaviru. Na úterní tiskové konferenci to řekl předseda strany…

Exekutorská komora se obává kolapsu právního státu

Podle exekutorské komory ČR hrozí kvůli navrhovanému moratoriu na provádění exekucí až do letošního srpna kolaps právního systému a návrat do devadesátých let minulého století.

Foldyna vstoupil do poslaneckého klubu SPD, letos bude kandidovat

Bývalý poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna vstoupil do poslaneckého klubu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). V úterý to oznámil na tiskové konferenci společně s předsedou SPD Tomiem Okamurou s tím, že jejich politické priority se shodují.

08

Která opatření vláda uvolnila a která zpřísnila?

Týden.cz

Do konce nouzového stavu platí mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví o zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách.

Koronavirus v Česku: držíme se pod průměrem případů z minulého týdne

Týden.cz

Počet lidí v Česku vyléčených z nemoci covid-19 stoupl podle ministerstva zdravotnictví proti pondělnímu večeru o šest na 127. Množství zemřelých nakažených koronavirem vzrostlo za stejnou dobu o dva na 80 lidí.

Monday, Apr 6

16

Chartisté vyzvali vládu, aby se výslovně přihlásila k demokracii

Týden.cz

Skupina signatářů Charty 77, včetně bývalého premiéra a předsedy Senátu Petra Pitharta a bývalé ombudsmanky Anny Šabatové, v pondělí vyzvala vládu, aby se výslovně přihlásila k demokratickým a k právním hodnotám v souvislosti s krizí kolem…

15

Francouzi poděkovali Česku za pomoc, pacienty zatím nepošlou

Francie lépe zvládá situaci s léčbou komplikovaných případů infikovaných koronavirem, pacienty na plicní ventilaci proto do Česka nepošle. Po telefonátu s francouzským premiérem Édouardem Philippem to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

14

Zaměstnanci domovů pro seniory budou plošně testovaní

www.tyden.cz

Pracovníci domovů pro seniory a podobných zařízení se budou kvůli možné nákaze koronavirem plošně testovat, a to pravidelně každých deset či 14 dní. Poslouží k tomu rychlotesty.

Za smrt muže v metru stíhá policie šestnáctiletého chlapce

Týden.cz

Kvůli lednovému pádu muže pod metro ve stanici Anděl stíhají policisté šestnáctiletého chlapce. Viní ho z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Sdělil to zdroj blízký vyšetřování, podle kterého se mladík přiznal ke strčení do muže,…

13

Babiš nesouhlasí s Prymulou. "Promoření populace je riskantní"

Týden.cz

Premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasí s názorem náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly, že pokud se podaří ochránit rizikové skupiny, měla by velká část zdravé populace nemoc covid-19 prodělat nebo se s ní setkat.

12

Vojtěch: Když se situace do středy nezmění, zmírníme opatření

Týden.cz

Pokud se situace do středy nezmění, půjde podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) omezení přijatá kvůli pandemii nového koronaviru zmírnit. Mohly by se otevřít některé prodejny, například stavebniny nebo papírnictví.

Ministerstvo dosud objednalo 88,5 milionu kusů ochranných pomůcek

www.tyden.cz

Ministerstvo zdravotnictví dosud objednalo 88,5 milionu kusů ochranného materiálu za šest miliard korun. Doručeno bylo 19,5 milionu kusů, distribuováno už je zhruba 11,1 milionu. Na tiskové konferenci to řekl ministr zdravotnictví Adam…

08

Fakultní nemocnice Brno přijme z Francie šest pacientů s covid-19

Fakultní nemocnice Brno v pondělí přijme z Francie šest pacientů s onemocněním covid-19 na umělé plicní ventilaci. Řekl to mluvčí nemocnice Pavel Žára. Letadlo by podle něj mělo přistát odpoledne na letišti v Brně-Tuřanech. Podle premiéra…

Prokázaných případů nákazy koronavirem v neděli výrazně ubylo

Týden.cz

V Česku je k pondělnímu ránu 4591 lidí nakažených koronavirem. Za neděli stoupl jejich počet o 115, zatímco v sobotu bylo 282 nově odhalených případů. Ve srovnání se sobotou ale klesl počet provedených testů z 6134 na 4710.

Sunday, Apr 5

15

Volby by vyhrálo ANO s nejvyšším ziskem za šest let

Týden.cz

Sněmovní volby by v březnu vyhrálo hnutí ANO s 34,5 procenta před ODS se 14 procenty a Piráty s 13,5 procenta. Další strany včetně ČSSD by získaly šest a méně procent. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar CZ, který zveřejnila…

13

Prezident kritizoval opozici. Kalousek: Přežijeme virus, přežijeme i Zemana

Týden.cz

Prezident Miloš Zeman opět kritizoval opoziční politiky v souvislosti s jejich vyjádřeními ohledně vládních opatření k šíření nového typu koronaviru. Například předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska prezident v pořadu S…

12

Zeman: EU v epidemii koronaviru selhala

Týden.cz

Evropská unie v epidemii nového typu koronaviru selhala, protože předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se vyslovila proti uzavírání hranic. Prezident Miloš Zeman to řekl v rozhovoru pro deník Blesk.

Prymula získá Řád Bílého lva za boj s koronavirem

Týden.cz

Prezident Miloš Zeman udělí 28. října epidemiologovi a náměstku ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání.

08

Koronavirus v ČR: počet případů nákazy se zvýšil na 4475

V Česku zemřelo 62 lidí, u nichž byla potvrzena nemoc covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Podle aktualizovaných údajů na webu ministerstva zdravotnictví mezi oběťmi přibyli od sobotního večera další tři lidé.

06

ČMKOS je respektovaným partnerem vlády a zaměstnavatelů

Týden.cz

Českomoravská konfederace odborových svazů, která byla založena 5. dubna 1990, je nejsilnější odborová centrála v České republice. Při ochraně a prosazování mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců se za 30 let stala…

Saturday, Apr 4

17

Prymula: Plošné testování seniorů v domovech není v plánu

www.tyden.cz

Stát plánuje pravidelné testování personálu domovů pro seniory na nový typ koronaviru, u klientů to s ohledem na jejich množství zatím není reálné. V České televizi to v sobotu řekl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

16

Na Velikonoce bude v Česku teplo, déšť nečekejme

Týden.cz

V příštím týdnu se v Česku výrazně oteplí, na Velikonoce meteorologové očekávají v týdenní předpovědi až 23 stupňů Celsia. Nadprůměrně teplo bude i později, vyplývá z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu na webu zveřejnil Český…

12

Poradní tým u prezidenta v Lánech: Je třeba pokračovat a vydržet

Prezident Miloš Zeman a jeho poradní tým vyslovili podle ministrů vnitra a obrany Jana Hamáčka (ČSSD) a obrany Lubomíra Metnara (za ANO) uznání a podporu přijatým opatřením proti koronaviru. Je třeba pokračovat a vydržet, řekli ministři po…

11

Biskupové vyzvali věřící, ať oslaví vzkříšení Krista světlem svic

Týden.cz

Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící, kteří se nebudou moci zúčastnit velikonoční vigilie, aby na Bílou sobotu po setmění zapálili za okny svých domovů svíčku. Mohou také vystavit obraz Ježíše Krista.

08

V Česku je 4194 nakažených, v pátek byl zatím největší nárůst. Další tři lidé zemřeli

Týden.cz

Počet lidí vyléčených z nemoci covid-19 vzrostl podle ministerstva zdravotnictví od pátečního večera v Česku o dva na 74. Počet zemřelých s nákazou koronavirem se zvýšil o tři na 56.

07

Robert Downey Jr. slaví narozeniny. V čem nejvíce zazářil?

Týden.cz

Jeho hvězda vyletěla poměrně rychle nahoru. Pak si ale sláva vybrala svou daň a Robert Downey Jr. se stal v polovině devadesátých let drogově závislým. Prošel si náročným obdobím a obecně se předpokládalo, že talent Hollywoodu je nadobro…

Před 75 lety byla jmenována v Košicích první poválečná vláda

První poválečnou vládu Národní fronty Čechů a Slováků v čele se sociálním demokratem Zdeňkem Fierlingerem jmenoval před 75 lety, 4. dubna 1945, v osvobozených Košicích prezident Edvard Beneš. O den později pak zde tato vláda slavnostně…

Friday, Apr 3

17

Zápisy do MŠ se budou konat v květnu a bez dětí

Týden.cz

Zápisy dětí do mateřských škol se letos v první polovině května budou konat bez přítomnosti dětí. Školky by měly zápisy organizovat tak, aby do nich nemuseli chodit osobně ani rodiče.

16

Krize způsobuje dopravcům velké ztráty, poptávka je na desetině

www.tyden.cz

Koronavirová krize, kvůli které se snížily přepravy cestujících až na desetinu jejich původního počtu, způsobuje dopravcům v Česku obří ztráty v tržbách.

Soudy nebudou muset přerušovat vězení všem ženám, které otěhotní

www.tyden.cz

Soudy nebudou muset automaticky přerušovat výkon trestu těhotným ženám nebo matkám dítěte mladšího jednoho roku, které byly odsouzeny za zvlášť závažný zločin.