English

Today News

18

Ženám se nejlépe podniká v Izraeli, Česko je podle studie na 45. místě

Týden.cz

Nejlepší podmínky pro podnikání v roce 2020 mají ženy v Izraeli. Na druhém místě jsou Spojené státy americké, které byly loni první, následované Švýcarskem.

16

Tatra v čase krize jede i pomáhá

www.tyden.cz

Na jaře, při první vlně pandemie covid-19, nezastavila ani na den produkci. Kopřivnická Tatra Trucks jede na plný plyn i v současnosti. Kromě samotné výroby vyvíjí prototypy a pomáhá, kde je třeba.

Sunday, Nov 22

17

Nafta na pumpách zlevní. Firmám to pomůže v mezinárodní konkurenci

Týden.cz

Na snížení spotřební daně z nafty ušetří dopravci i běžní motoristé, cena nafty na čerpacích stanicích by mohla klesnout o pět až deset procent. Státní rozpočet naopak přijde přibližně o šest miliard korun. Vyplývá to z komentářů ekonomů.…

13

Ropnou éru pomůže ukončit přechod Číny na elektromobily

Týden.cz

Agresivní přechod k elektromobilům vedený Čínou sníží do roku 2030 globální poptávku po ropě o 70 procent a pomůže ukončit éru těžby a využívání ropy. Předpovídá to studie, kterou zveřejnil výzkumný institut Carbon Tracker.

Friday, Nov 20

12

Petr Toman (Toman & Partners): I Huawei má právo na spravedlivý proces

www.tyden.cz

Uplynuly už skoro dva roky ode dne, kdy Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil bezprecedentní varování, ve kterém označil zařízení technologické společnosti Huawei za hrozbu v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Thursday, Nov 19

16

Rekordní ztráty. Gastronomie přijde každý den o 414 milionů korun

Týden.cz

Gastronomické odvětví každý den uzavření ztrácí na tržbách 414 milionů korun. Do konce roku by mohl být propad až 70 miliard korun. Na čtvrteční virtuální tiskové konferenci to za výzkumnou společnost Nielsen řekl Jakub Špika.

15

Pěstitelé brambor očekávají ztráty. Důvodem je koronavirus i počasí

Týden.cz

Pěstitelé na Vysočině přepokládají, že na letos sklizených bramborách prodělají, přestože se jich urodilo víc. O část odbytu přišli kvůli zavřeným jídelnám, na tuzemský trh se podle nich navíc tlačí levné brambory ze zahraničí.

11

Šéf švédského Ericssonu proti vyloučení Huawei ze sítí 5G. Apeluje na zachování otevřeného trhu a volné hospodářské soutěže

Týden.cz / Byznys

Generální ředitel společnosti Ericsson Borje Ekholm zkritizoval rozhodnutí švédských úřadů o zákazu používání technologií čínské společnosti Huawei při výstavbě telekomunikačních sítí páté generace.

O nákup přes internet je velký zájem. Posiluje ho i blížící Vánoce

Týden.cz

Internetové obchody zažívají v době uzavření kamenných prodejen kvůli nařízením proti šíření koronaviru nebývalý růst. S nadcházejícími Vánocemi zájem o jejich služby stoupá. Stejně jako e-shopy mají i přepravní společnosti napilno a musí…

Monday, Nov 16

15

Uhelná komise zřejmě oznámí konec těžby už příští čtvrtek

Týden.cz

Česko by už za deset dní, ve čtvrtek 26. listopadu, mohlo mít jasněji v tom, kdy se v tuzemsku přestanou využívat uhelné zdroje.

14

Na státní svátek budou obchody otevřené v běžné provozní době

Týden.cz

Obchody, které mají výjimku z vládních opatření proti šíření koronaviru, budou na svátek 17. listopadu otevřené v běžné provozní době.

10

Pivovary budou propouštět, počítají ztráty v řádu desítek procent

Týden.cz

České pivovary očekávají celoroční propady tržeb v řádu desítek procent. Největší výrobci čekají pokles mezi 20 a 40 procenty, nejmenší i o více než 50 procent.

Pod tisíc případů se Česko dostane dřív než v půli prosince, predikuje Dušek

Týden.cz / Domácí

Pod tisíc případů nákazy koronavirem denně se Česko dostane dřív než v polovině prosince. Rozhodující podle něj bude vývoj v pracovních dnech tohoto týdne po úterním svátku.

Z vládních opatření lidem nejvíce vadí uzavření škol, před Vánoci chtějí rozvolnění

Týden.cz / Domácí

Dvě třetiny lidí vnímá zavření škol jako nejvíc omezující opatření ze všech protikoronavirových nařízení, třetina dokonce zásadně. Ke dřívějšímu otevření škol by se přikláněly tři čtvrtiny lidí.

Karel Šíp: Ostrá slova o Slunečné

sedmicka.tyden.cz

Každý fenomén má své příznivce i odpůrce. Avšak od profesionála velikosti Karla Šípa by se dalo očekávat, že si své rozjitřené názory nechá pro sebe. Ale kdepak! Veřejně se opřel do seriálu konkurenční televize, v němž účinkuje Karel Zima,…

09

Za neděli bylo v Česku nejméně případů od 5. října, laboratoře jich odhalily 1887

Týden.cz / Domácí

V Česku v neděli přibylo 1887 případů nákazy novým typem koronaviru, je to nejméně od 5. října. Proti minulé neděli je nárůst poloviční, proti sobotě počet případů klesl o 2312.

Sunday, Nov 15

19

Policie dál vyšetřuje otravu krve pacientů v nemocnici Frýdlant

Týden.cz

Policejní vyšetřování předloňského případu otravy krve devíti pacientů v nemocnici ve Frýdlantu na Liberecku ještě neskončilo. Čeká se na výsledky nových znaleckých posudků, řekl v pátek mluvčí policie Vojtěch Robovský.

17

Temný web nabízí neschválené léky, které Trump označil za zázračné

Týden.cz

Jakmile se americký prezident Donald Trump zotavil z nemoci covid-19, objevily se v temné části internetu reklamy, které podle svého tvrzení nabízejí k prodeji lék společnosti Regeneron Pharmaceuticals, který Trump označil za zázračný.

15

Příspěvek pět tisíc korun pro důchodce míří k podpisu na Hrad

Týden.cz / Domácí

Jednorázový příspěvek všem důchodcům ve výši pět tisíc korun míří k podpisu na Hrad. Senát v pátek umožnil přijetí návrhu, aniž se jím hlouběji zabýval.

13

Kvůli zrušení superhrubé mzdy se poslanci sejdou ve čtvrtek

Týden.cz

Vládní změny daní a zrušení superhrubé mzdy budou poslanci schvalovat příští čtvrtek 19. listopadu v odpoledních hodinách. Mimořádnou schůzi Sněmovny na tento den svolal předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

Monika Absolonová: Poradila Gottové

sedmicka.tyden.cz

Nejočekávanější snímek letošního roku o Karlu Gottovi zatím viděla jen hrstka diváků. Oficiální premiéra byla totiž kvůli koronaviru opakovaně odložena. Moniku Absolonovou ale rozvášnilo, že se do filmu dostala jen část z pořízeného…

11

Šmicer, Baroš, Koller. Bývalí reprezentanti jdou do boje za čistý fotbal

Týden.cz / Sport

Bývalí reprezentanti Vladimír Šmicer, Milan Baroš, Jan Koller nebo funkcionář Rudolf Řepka v pátek představili iniciativu za změnu českého fotbalu. Chtějí oslovit především kluby z nejnižších soutěží a jejich prostřednictvím ovlivnit volby…

Saturday, Nov 14

19

Brabec chce omluvu kvůli posuzování záměru těžby štěrkopísku

Týden.cz / Domácí

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vyzval k omluvě kritiky, kteří napadali postup ministerstva při posuzování záměru těžby štěrkopísku u Moravského Písku na Hodonínsku.

17

Home office omezí kontakty podobně jako zavření restaurací

Týden.cz / Domácí

Práce na home office omezí kontakty v celkovém pohledu podobně jako zavření hospod. Liší se ale počet lidí, kterých se dotýká. Práce z domova omezí méně lidí, kteří měli dříve více kontaktů, zatímco zavřené restaurace omezí víc lidí s méně…

15

Mladí Češi věří armádě a policii, nejméně politikům

Týden.cz / Domácí

Mladí Češi nedůvěřují politikům, věří armádě, policii a soudům. Volby jsou plýtváním času podle každého třetího ve věku 15 až 29 let. Zhruba čtyři pětiny nevěří druhým lidem a dvě pětiny dávají přednost vlastní svobodě na úkor práv a…

13

Za neplatiče alimentů zřejmě bude poskytovat výživné na děti stát

Týden.cz / Domácí

Za neplatiče alimentů zřejmě bude poskytovat výživné na děti stát. Sněmovna v pátek schválila hlasy 81 z 99 přítomných poslanců vládní předlohu o náhradním výživném, podle které by úřad práce vyplácel až 3000 korun měsíčně nejvýše dva roky.

Honza Musil sklízí úspěch

sedmicka.tyden.cz

Fanoušci Nebezpečných vztahů si mohou užít další příval emocí v druhém vydání stejnojmenného časopisu. Honza Musil si pro čtenáře připravil opět to nejlepší jak z pořadu Nebezpečné vztahy, tak Jak to dopadlo!?. A samozřejmě nechybí ani…

11

Škodovka dodá Českým drahám vlaky za téměř deset miliard

Týden.cz / Domácí

Konsorcium Škoda Transportation a Škoda Vagonka dodá Českým drahám (ČD) až 60 elektrických jednotek RegioPanter. Celková hodnota kontraktu může činit až 9,6 miliardy korun. Podle podepsané rámcové smlouvy budou uzavírány dílčí kupní…

Friday, Nov 13

18

Obce žádají o náhradu příjmů, o něž přijdou kvůli daňovým změnám

Týden.cz / Domácí

Obce a kraje se ohradily proti možným dopadům plánovaného zrušení takzvané superhrubé mzdy a vyplacení takzvaného kompenzačního bonusu na příjmy samospráv a chtějí, aby stát tento výpadek nahradil.

17

Nezbytnosti v době pandemie? V Belgii čokoládovny, v Německu prodejny aut

Týden.cz

Otázka toho, co je v dobách pandemie přinášející smrt a chudobu nepostradatelné pro chod společnosti, cloumá Evropou. Kromě zřejmých kandidátů, jako jsou obchody s potravinami či lékárny, mohou některé odpovědi v bohatém výběru národů a…