English

Friday, Mar 5

17

Je kolaborativní robotika naší budoucností?

Týden.cz

Jsou malí, snadno použitelní a extrémně přesní. Seznamte se s kolaborativními roboty, kteří mohou denně spolupracovat s lidmi.

16

Nošovický Hyundai pomůže díky grantům sportovcům, dětem, hendikepovaným i kultuře

www.tyden.cz

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) také letos podpoří regionální sport, kulturu a projekty věnované dětem a hendikepovaným. Díky 6. ročníku grantového programu "Společně 2021" mohou žadatelé obdržet na své projekty až 20…

Marketing Hyundai Motor Czech vede Jan Przyczko

www.tyden.cz

Na pozici marketingového manažera pro české zastoupení značky Hyundai v únoru nastoupil Jan Przyczko. V rámci týmu produktového a marketingového ředitele Marka Trešla nově zodpovídá za veškeré online a offline marketingové aktivity…

Zálohový systém na nápojové obaly v Česku je žádoucí

www.tyden.cz

Podobu systému vratných záloh na nápojové obaly českému trhu na míru navrhl tým poradenské společnosti EEIP pod vedením nedávno zesnulého profesora Michala Mejstříka.

Thursday, Mar 4

14

Developer CTP Group chce vstoupit na burzu v Amsterdamu

Týden.cz / Byznys

Developerská skupina CTP Group, která se specializuje na stavbu průmyslových a logistických nemovitostí a působí převážně na českém trhu, chce vstoupit v následujících týdnech na burzu cenných papírů v Amsterdamu.

11

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují, benzin za týden o 47 haléřů

www.tyden.cz

Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu opět zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 29,45 koruny, před týdnem byl o 47 haléřů levnější.

10

Škoda chce do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o tři tisíce, hlásí odbory

Týden.cz / Byznys

Automobilka Škoda Auto chce podle odborů od letoška do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o pět procent, tedy asi o 3000 lidí.

09

K vysněné chatě vám může pomoci chytře řešená hypotéka

Týden.cz / Byznys

O Češích je známo, že jsou národem chatařů a chalupářů. Je pochopitelné, že to neplatí vždy a pro každého, ale prostě se u nás toto už dávno praktikuje.

Wednesday, Mar 3

15

Dodavatelé hlásí enormní zájem o antigenní testy na koronavirus

Týden.cz / Byznys

Dodavatelé hlásí enormní zájem o antigenní testy na koronavirus, odůvodňují ho především startem povinného testování ve firmách.

11

Pandemie koronaviru urychlila digitální vztahy v kultuře i obchod

Týden.cz / Byznys

Pandemie koronaviru rozšířila povědomí veřejnosti o kulturních a kreativních průmyslech. Více se hovoří o digitálních televizních platformách, virtuální realitě, on-line médiích, streamování hudební či divadelní produkce nebo o virtuálních…

Tuesday, Mar 2

12

Vývoj ekonomiky bude záviset na očkování, měla by růst, předvídají analytici

Týden.cz

Nejnovější údaje o vývoji ekonomiky podle oslovených analytiků ukazují, že vývoj ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku byl díky průmyslu nad očekávaní dobrý a ukázal poměrně dobrou odolnost české ekonomiky.

10

Živě: Návrh systému vratných záloh na nápojové obaly pro ČR podle studie EEIP

Týden.cz / Byznys

Žluté kontejnery umí sesbírat pouze 70 - 80% PET lahví a až 100 milionů jich podle iniciativy Zálohujme.cz každoročně končí v Česku ve volné přírodě. Přitom studie a zahraniční zkušenosti ukazují, že by zavedení vratné zálohy na PET lahve…

09

Trh autokamer v roce 2021? Mio jako leader českého trhu předpovídá hlavní trendy

Týden.cz / Byznys

Trh autokamer v roce počátku pandemie klesl, přesto značka Mio v prodejích vloni rostla; celkově pak Mio v segmentu autokamer opět stanula v čele trhu.

Monday, Mar 1

21

Objem úvěrů na bydlení klesl v lednu o tři miliardy na 20,1 miliardy

Týden.cz / Byznys

Objem nových hypotečních úvěrů na bydlení od bank a stavebních spořitelen dosáhl v lednu 20,1 miliardy korun. To je o tři miliardy méně než v prosinci 2020.

17

Umělá inteligence ApuTime pomáhá zvyšovat hodnotu firem

Týden.cz / Byznys

Až 75 % malých a středních firem by se dostalo do provozních problémů, pokud by jejich management nebyl k dispozici déle než týden. Hlavním důvodem je absence automatizovaných procesů řízení firmy, které by zajistily její chod i v době…

16

Firmy mají dostatek respirátorů FFP2 pro zaměstnance, hlásí Hospodářská komora

Týden.cz / Byznys

Firmy mají dostatek respirátorů třídy FFP2 pro své zaměstnance a nehlásí problémy s jejich pořizováním.

09

Dámské tenisky - neoddělitelný prvek módního oblečení

Týden.cz / Byznys

Před několika lety byly dámské tenisky vyhrazeny pouze pro nošení do tělocvičny nebo pro typické sportovní oblečení. Již několik let je však návrháři začali stále častěji prezentovat na módních přehlídkách, také v kombinaci s klasickými…

Friday, Feb 26

15

Živě: Zlepší se kvalita léčby vzácných onemocnění?

Týden.cz

Dostupnost péče o pacienty se vzácnými onemocněními, podpora státu nebo vzácná onemocnění jako jedna z priorit předsednictví ČR v Radě EU v roce 2022. O problémech léčby vzácných onemocnění bude diskutovat premiér Andrej Babiš, ministr…

14

Hyundai představí zcela nový BAYON prostřednictvím díla českého umělce Jana Gemrota

Týden.cz / Byznys

Zcela nový crossover segmentu B, Hyundai BAYON, oslaví svou světovou premiéru 2. března. Stane se nejmladším členem evropské rodiny SUV a crossoverů značky Hyundai, v níž doplní modely KONA, TUCSON, NEXO a SANTA FE.

Thursday, Feb 25

19

Británie chce obnovit jednání s USA o zrušení dovozních cel

Týden.cz / Byznys

Britská ministryně obchodu Liz Trussová se chce co nejdříve sejít se svým americkým protějškem a projednat zrušení cel na britské zboží.

16

Živě: Otevře novelizace prostor k rozvoji obnovitelných zdrojů?

Týden.cz

Česko stojí před aktualizací zásadních zákonů, které mohou otevřít prostor pro další rozvoj obnovitelných zdrojů. Jaké zdroje podpoříme pro dekarbonizaci? Začíná nové etapa solární energetiky a bioplynu? Jak ovlivní řešení překompenzace…

12

Paliva v Česku dál zdražují, v uplynulém týdnu o 20 haléřů

Týden.cz / Byznys

Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu opět zdražily, ceny stoupají od poloviny ledna. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 28,98 koruny, před týdnem byl o 20 haléřů levnější.

Hyundai SANTA FE Plug-in Hybrid má oficiálně potvrzený dojezd v elektrickém režimu

Týden.cz / Byznys

Společnost Hyundai Motor zahájila výrobu nového modelu SANTA FE Plug-in Hybrid ve svém závodě v jihokorejském Ulsanu. Vlajková loď značky Hyundai v evropském segmentu SUV bude uvedena na trh s konkurenceschopným dojezdem 58 km (WLTP*) v…

09

Živě o projektu CSS: Nakolik je výhodná a prospěšná meziobecní spolupráce

Týden.cz / Byznys

Projekt Posilování administrativní kapacity obcí na bázi meziobecní spolupráce, známý hlavně jako Centra společných služeb (CSS) při Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR), letos končí. Dotkl se téměř dvou milionů lidí a financovala ho Evropská…

Wednesday, Feb 24

17

AAA AUTO spustilo antigenní testování svých zaměstnanců

Týden.cz / Byznys

Největší prodejce ojetých automobilů tak pokračuje v zajištění vysoké bezpečnosti zaměstnanců i zákazníků, se kterým začal již téměř před rokem se začátkem pandemie.

16

Firmě DAKO-CZ se na indickém trhu daří, získává nové projekty

www.tyden.cz

Brzdové vybavení pro celkem 760 vozů typu LHB začne od letošního června dodávat třemošnická společnost DAKO-CZ do Indie. Zakázka navazuje na již realizované projekty od roku 2018.

12

Uchazečů z ciziny je o třetinu méně, firmám chybějí pracovníci

Týden.cz / Byznys

Na pozice v českých firmách se nyní hlásí o třetinu méně uchazečů z ciziny než v době před pandemií, podnikům tak chybějí pracovníci.

11

Důvěra v českou ekonomiku v únoru vzrostla na 89,7 bodu

Týden.cz

Důvěra v českou ekonomiku po lednovém poklesu v únoru vzrostla. Souhrnný indikátor se zvýšil o 2,4 bodu na 89,7 bodu.

Tuesday, Feb 23

17

Polovina lidí v Česku bere měsíčně pod 29 tisíc korun čistého, ukázala analýza

Týden.cz

Polovina lidí v Česku bere měsíčně méně než 29 tisíc Kč čistého. Desetina lidí má hrubý plat nižší než 21 066 Kč, musejí tak měsíčně vyjít s čistým příjmem pod 17 900 Kč.

14

ELDIS Pardubice zvítězil v tendru na dodání radaru do Kolumbie

Týden.cz / Byznys

Sekundární přehledový radar pro letiště Araracuara v Kolumbii dodá společnost ELDIS Pardubice, člen divize CSG Aerospace průmyslově technologické skupiny Czechoslovak Group.