English

Friday, Apr 19

18

Japonské firmy investují do Uberu miliardu dolarů

Týden.cz / Byznys

Konsorcium japonských firem investuje miliardu dolarů (zhruba 23 miliard korun) do poskytovatele alternativní taxislužby Uber. Investiční fond banky SoftBank, automobilka Toyota Motor a výrobce automobilových součástek Denso sdělily, že…

14

Nizozemští sýraři se obávají dopadu amerických cel

Týden.cz / Byznys

Výrobci tradičního sýru v nizozemském městě Gouda se obávají dopadu amerických cel, kterými Evropě kvůli subvencím pro výrobce letadel Airbus pohrozil americký prezident Donald Trump.

12

Hedvábná stezka není geopolitický nástroj, tvrdí Čína

Týden.cz / Byznys

Projekt nové Hedvábné stezky neslouží Číně jako geopolitický nástroj a Peking je otevřený konstruktivním návrhům, jak reagovat na obavy, která se v souvislosti s touto globální infrastrukturní iniciativou objevují.

10

Stát ve čtvrtletí vybral na DPH méně, u firemních daní více

Týden.cz / Byznys

Finanční úřady vybraly v prvním čtvrtletí na dani z přidané hodnoty (DPH) 92,5 miliardy korun, meziročně o 0,1 miliardy korun méně. Na dani z příjmu právnických osob stát naopak vybral o 1,4 miliardy více, celkem 40,5 miliardy korun.

Thursday, Apr 18

21

Nouzové zásoby ropy v ČR klesly, neplní požadavek EU

Týden.cz / Byznys

Nouzové zásoby ropy v Česku ke konci března meziročně klesly zhruba o tři dny na 83,71 dne průměrných čistých denních dovozů. Česko tak již třetí rok neplní směrnici EU, podle které má být zásoba na 90 dní.

20

WindEurope čeká v EU další silný růst investic do větrné energie

Týden.cz / Byznys

Investice do větrné energie v Evropě by se měly v příštích třech letech dál zvyšovat na nové rekordy a v roce 2021 přesáhnout 100 miliard eur (2,6 bilionu korun). Vyplývá to z průzkumu odvětvové organizace WindEurope, o kterém informovala…

17

Polské firmy dobývají německý trh

Týden.cz / Byznys

Polské firmy dobývají německý trh, píše polský deník Rzeczpospolita. Na celkovém dovozu spotřebního zboží do Německa se loni podílely 12,4 procenta - o rok dříve to bylo jen 10,7 procenta a ještě v roce 2004, kdy země vstupovala do…

14

Ceny pohonných hmot dál stoupají. Nejdráž je v Praze

Týden.cz / Byznys

Ceny pohonných hmot v Praze dál rostou. Průměrná cena benzinu Natural 95 od minulého týdne v Praze vzrostla o 28 haléřů na 32,98 Kč/l, nafta zdražila 12 haléřů na průměrných 32,32 Kč/l.

13

Podnikatelská aktivita v eurozóně v dubnu nečekaně zpomalila

Týden.cz / Byznys

Podnikatelská aktivita v eurozóně v dubnu nečekaně zpomalila. Jak ceny, tak poptávka vykázaly pouze mírné zvýšení. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky zveřejnila konzultační společnost IHS Markit.

12

Avast zvýšil do března provozní zisk na 2,7 miliardy korun

Týden.cz / Byznys

Antivirová firma Avast v 1. čtvrtletí zvýšila provozní zisk EBITDA o 5,4 procenta na 117,5 milionu dolarů, tedy zhruba 2,67 miliardy korun.

11

Lékárnám Dr.Max stouply loni tržby na téměř 18 miliard korun

Týden.cz / Byznys

Lékárnám Dr.Max stouply loni v Česku tržby za prodej zboží a služeb meziročně o 11 procent na 17,95 miliardy korun. V rozhovoru s ČTK to řekl Daniel Horák, generální ředitel společnosti Česká lékárna holding (ČLH), která síť Dr.Max…

08

Zlevněná vejce jsou před Velikonocemi nejdražší za sedm let

Týden.cz / Byznys

Vejce ve slevových akcích dva týdny před Velikonocemi byla nejdražší za posledních sedm let. Vyplývá to z analýzy letáků, kterou provedla společnost Česká distribuční doručující akční letáky od obchodních řetězců.

Wednesday, Apr 17

21

Vyhledávač módy Glami se zaměří na udržitelné značky

Týden.cz / Byznys

Dvě nové sekce na podporu českých a udržitelných značek spustí největší český vyhledávač módy Glami.cz. Sekce doplní vyhledávací filtry této módy ve dvoumilionovém katalogu produktů.

20

Zisk PepsiCo v prvním čtvrtletí stoupl o více než pět procent

Týden.cz / Byznys

Zisk amerického výrobce nápojů PepsiCo vzrostl v prvním čtvrtletí o více než pět procent na 1,41 miliardy USD (32 miliard korun). Hospodaření podpořil hlavně výkon divize lehkého občerstvení Frito-Lay v Severní Americe, na zahraniční…

18

Indický konglomerát má údajně zájem o hračkářství Hamleys

Týden.cz / Byznys

Indický konglomerát Reliance Industries jedná o koupi britského prodejce hraček Hamleys. Zájem o hračkářství pramení ze snahy indické firmy expandovat ve spotřebitelském sektoru. Uvedl to zpravodajský server Moneycontrol s odvoláním na…

17

Sev.en Energy navštíví Čínu, zájem má o nové technologie

Týden.cz / Byznys

Představitelé energetické skupiny Sev.en Energy navštíví koncem dubna Čínskou lidovou republiku. Budou součástí delegace Hospodářské komory ČR. Cílem návštěvy jsou kromě dohod v oblasti energetiky také možnosti využití nejnovějších…

Exportní cena DHL ocení vývozce do Skandinávie i e-commerce

Týden.cz / Byznys

Exportní cena DHL se letos zaměří na nejlepší vývozce do skandinávských zemí a Pobaltí. Nově se bude předávat v kategorii e-commerce, protože ta podle obchodního ředitele DHL Express Luďka Drnce udává světovému obchodu a exportu jasný…

16

Rakouská Oberbank v ČR loni zdvojnásobila čistý zisk

Týden.cz / Byznys

Rakouská Oberbank loni v ČR zhruba zdvojnásobila čistý zisk na 500,8 milionu korun. Na tiskové konferenci o tom informovali představitelé banky. Podle nich Oberbank AG ve všech zemích, kde působí, loni zaznamenala rekordní výsledek již…

15

V jarní kampani nabízí motoristům rozšířenou asistenci

Týden.cz / Byznys

Česká podnikatelská pojišťovna spouští jarní kampaň na podporu prodeje povinného ručení a opět se zajímavým benefitem pro řidiče. Kromě nadstandardních asistenčních služeb pod názvem "Autem Bez Starostí" získají motoristé navíc ještě…

Ráno patří nám – Kouzlo časného rána

www.tyden.cz

Může si někdo přivlastnit konkrétní část dne? Řetězec projektových marketů HORNBACH může. A to neobyčejně věrohodně a suverénně. Před Velikonocemi totiž spouští druhou jarní ofenzívu s názvem "Ráno patří nám".

14

Německá vláda opět snížila odhad růstu HDP na letošní rok

Týden.cz / Byznys

Německá vláda již podruhé za tři měsíce zhoršila svůj odhad růstu domácí ekonomiky na letošní rok. Podle nové prognózy se má hrubý domácí produkt v letošním roce zvýšit jen o 0,5 procenta místo doposud očekávaného jednoho procenta.

13

Inflace v eurozóně zpomalila, nejnižší byla v Portugalsku

Týden.cz / Byznys

Tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v březnu meziročně zpomalilo na 1,4 procenta z 1,5 procenta v únoru, inflace se tak dále vzdálila dvouprocentní cílové úrovni Evropské centrální banky (ECB).

12

Apple a Qualcomm překvapivě ukončily vleklý patentový spor

Týden.cz / Byznys

Společnost Apple se překvapivě dohodla s výrobcem čipů Qualcomm na urovnání sporu o porušování patentních práv při výrobě telefonů iPhone. Qualcomm obviňoval Apple, že telefony, které obsahují čipy firmy Intel, porušují jeho patenty.

10

Průměrná sazba hypoték v březnu klesla na 2,9 procenta

Týden.cz / Byznys

Průměrná úroková sazba hypoték v březnu klesla na 2,90 procenta z únorových 2,99 procenta. Je to největší meziměsíční propad od března roku 2015. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu.

07

Chov slepic mimo klece přinesl nedostatek vajíček

Týden.cz / Byznys

Velké změny v zemědělství se na Novém Zélandu neblaze podepisují na produkci vajec. Zemědělci postupně přecházejí z klecových chovů na volné chovy s výběhem, a to v kombinaci se zvýšenou poptávkou zapříčinilo nedostatek vajec.

Tuesday, Apr 16

22

Pardubice jednají s Elektrárnami Opatovice o spalovně

Týden.cz / Byznys

Pardubice se vrací k myšlence vybudovat ve spolupráci s Elektrárnami Opatovice spalovnu komunálních odpadů.

20

Obchodům rostou před Velikonocemi tržby

Týden.cz / Byznys

Před Velikonocemi lidé ve zvýšené míře kupují alkohol, vejce, maso či sladkosti a na pulty se dostává i zboží, které jinak obchodní řetězce nenabízejí, například kopřivy do velikonoční nádivky.

18

Pentě se dařilo. Zvýšila zisk o více než pětinu

Týden.cz / Byznys

Investiční skupina Penta Investments loni zvýšila čistý zisk o 22 procent na rekordních 7,4 miliardy korun (288 milionů eur).

16

Mzdy stoupají nejvíce za deset let, roste zaměstnanost

Týden.cz / Byznys

Mzdy britských zaměstnanců se za tři měsíce do konce února zvyšovaly nejrychleji za posledních deset let a na vysoké úrovni zůstala také tvorba nových pracovních míst. Tento vývoj podpořil názory, že kvůli nejistotě pramenící z odchodu…

15

Devět z deseti Čechů si odkládá peníze stranou. Co si odpírají?

Týden.cz / Byznys

Pravidelně si odkládá peníze stranou devět z deseti Čechů. Nejčastěji jsou schopni ušetřit omezením nákupů nebo nákupem ve slevách.