English

Today News

18

Nejlepší z nejlepších: Finále největší ICT soutěže od Huawei bylo oslavou mladých talentů

Týden.cz / Byznys

Čínský Šen-čen byl v uplynulých dnech dějištěm významného světového finále. Přes 150 tisíc studentů z více než dvou tisíc univerzit napříč 85 zeměmi a regiony po celé planetě se v posledních měsících zúčastnilo soutěže Huawei ICT…

17

Lidem není budoucnost EU lhostejná. Byla by škoda, kdyby jejich hlasy zapadly

www.tyden.cz

Dohledat v českých médiích informace o "něčem", co dostalo název Konference o budoucnosti Evropy, byl a je úkol hodný pověstnému pátrání po jehle v kupě sena.

Evropská sdružení spotřebitelů si kvůli sběru osobních dat stěžují na Google

Týden.cz / Byznys

Kvůli osobním údajům, které shromažďuje účet na prohlížeči Google, se desítka evropských organizací na ochranu práv spotřebitelů obrátila na orgány dohlížející na ochranu soukromí.

13

Kudy dál, konference?

Týden.cz / Byznys

Konference o budoucnosti Evropy byla ukončena 9. května předáním závěrečné zprávy předsedům Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise. Nyní je na evropských institucích, aby navázaly na 49 návrhů, které obsahují 325 konkrétních…

12

Černé uhlí se v EU nyní těží jen v Polsku a ČR, v roce 1990 to bylo ve 13 zemích

Týden.cz / Byznys

Produkce černého uhlí v EU od roku 1990 téměř nepřetržitě klesá. V roce 2021 činila podle Eurostatu 57 milionů tun, což bylo o 79 procent méně než v roce 1990. Snižuje se i podíl produkce uhlí v zemích EU na domácí spotřebě.

Omezení prodeje klasických aut podle Havlíčka tvrdě dopadne na český průmysl

Týden.cz / Byznys

Bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) zkritizoval reformu trhu s emisními povolenkami či normu, která prakticky znemožňuje prodej nových aut se spalovacími motory od roku 2035.

11

Stav insolvencí v ČR v první polovině roku

Týden.cz / Byznys

Aktuální stav podnikatelských insolvencí a insolvencí občanů budou ve čtvrtek 30. června 2022 hlavními tématy on-line kulatého stolu. Hodnotit, doporučovat a predikovat další vývoj budou jednatelka společnosti InsolCentrum Jarmila Veselá,…

10

Benzin za týden nepatrně zlevnil, nafta dál zdražila o desítky haléřů

Týden.cz / Byznys

Benzin od minulého týdne nepatrně zlevnil z rekordních hodnot a nafta dál zdražila o desítky haléřů. Ve středu stál Natural 95 v průměru 47,93 koruny za litr, v minulém týdnu ve středu byl o tři haléře dražší, ve čtvrtek stál rekordních 47…

Wednesday, Jun 29

21

Archeologové odkryli u Mohelna další dům pravěkých lovců

Týden.cz

Odborníci z Archeologického ústavu Akademie věd ČR v Brně odkryli pozůstatky dalšího z domů v tábořišti pravěkých lovců u Mohelna na Třebíčsku. Bádat v terénu mohou vždy jen několik dnů v roce při snížení hladiny Dalešické přehrady.

20

Pavel je rozhodnut účastnit se prezidentské volby, kandidaturu vyhlásí v srpnu

Týden.cz / Domácí

Generál Petr Pavel je rozhodnut zúčastnit se lednových prezidentských voleb a odhodlaný je vyhrát. Připravuje se na kandidaturu, oficiálně ji chce vyhlásit v srpnu. Uvedl to ve středu na setkání s novináři. Na počátku července chce…

19

Na český trh vstoupila čínská automobilová značka s britskými kořeny MG

Týden.cz

Na český a slovenský trh ve středu vstoupila čínská automobilová značka MG. Dva modely od MG v podobě malého a středně velkého SUV bude nabízet celkem 26 prodejců. Firma to ve středu uvedla v tiskové zprávě.

18

Odvolací soud poslal Fialu za dvojnásobnou vraždu na 25 let do vězení

Týden.cz / Domácí

Tomáš Fiala si za dvojnásobnou vraždu majitelky vily v pražské Bubenči a jejího druha odpyká 25 let ve vězení. Poslal ho tam ve středu odvolací pražský vrchní soud, který tak potvrdil březnový prvoinstanční verdikt.

17

K PlayStationu i počítači, Sony představuje značku Inzone, nová sluchátka a monitory

www.tyden.cz

Herní segment v podání Sony se točil okolo PlayStationu a jeho příslušenství. Nově se rozroste i o sluchátka a dva špičkové monitory vhodné také pro počítačové hráče.

Každý pátý učitel chce do dvou let skončit, hlavně kvůli prestiži

Týden.cz

Každý pátý učitel chce do dvou let odejít ze školství. Za hlavní důvod označují to, že si lidé neváží jejich práce. S výší výdělku je většina spokojená. Nevyhovuje asi třetině, často hlavně v Praze, kde jsou vysoké životní náklady.

16

Které hvězdy jsou v oblékání originální?

sedmicka.tyden.cz

Nejen světové, ale také české celebrity jsou pod neustálým drobnohledem médií. Každý by se měl umět dobře reprezentovat a snažit se ve společnosti vypadat co nejlépe. Ne vždy se to bohužel vydaří. Pojďte se podívat, které slavné tváře…

Zeman podepsal zjednodušení pravidel u dávky na bydlení, nastane od července

Týden.cz

Pravidla u příspěvku na bydlení budou od července jednodušší. Úpravy nastanou také v čerpání rodičovského příspěvku a v pravidlech vyplácení dávky mimořádné okamžité pomoci.

15

Jahody a bubliny - odměna nejen pro děti za vysvědčení

www.tyden.cz

Konec školního roku a letní prázdniny se blíží. Kdo se pochlubí s vysvědčením, bude jahodově odměněn limonádou a zmrzlinovým pohárem. Všichni si budou moci vyzkoušet bublinové triky a zkusit nafouknout největší bublinu.

Policie vystěhovala lidi bez domova ze zchátralého domu ve Zlíně, žili tam roky

Týden.cz

Policisté vystěhovali skupinu lidí bez domova ze zchátralého domu ve Zlíně. Někteří bezdomovci objekt využívali několik let. Jeden z nich tam žil sedm let, uvedla ve středu v tiskové zprávě mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

14

Neuvěříte, s kým nová partnerka Jaromíra Soukupa probírala vztah se staršími muži

sedmicka.tyden.cz

Mezi Agátou Hanychovou a Jaromírem Soukupem je věkový rozdíl 16 let. Než se známá influencerka setkala s mediálním magnátem Jaromírem Soukupem, vztah se starším mužem si nedokázala představit. Nakonec ale vše dobře dopadlo.

Dlouhá cesta před vámi? Je třeba se dokonale připravit!

www.tyden.cz

Léto a cestování všeho druhu prostě k sobě patří. Pokud budete trávit několik hodin na cestě, rozhodně byste neměli podcenit přípravu. Protože jen tak můžete do cíle dorazit v pohodě a bez komplikací.

Horka jsou tady... Připravte se na dny, kdy rtuť teploměru vystřelí vzhůru

www.tyden.cz

Konečně jsme se dočkali slunečných dnů! Když se ale příjemné teploty překlenou v letních měsících v nesnesitelná vedra, je načase hledat možnosti ochlazení.

Piráti v Praze vyzvali kvůli kauze Dozimetr k rezignaci Pospíšila

Týden.cz

Pražští zastupitelé Pirátů vyzvali europoslance Jiřího Pospíšila (Spojené síly pro Prahu/TOP 09), aby rezignoval na všechny své funkce na magistrátu. Jako důvod uvedli jeho spojení s podnikatelem Michalem Redlem obviněným v kauze Dozimetr.

13

Vrchní soud napočtvrté potvrdil osvobození třech úředníků ministerstva průmyslu

Týden.cz

Vrchní soud v Praze ve středu při čtvrtém projednání případu potvrdil osvobození trojice úředníků ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) Břetislava Grégra, Miroslava Elfmarka a Zuzany Matějíčkové.

Covid byl loni nejčastější příčinou úmrtí, podlehlo mu 18 procent zemřelých

www.tyden.cz

Covid-19 byl v roce 2021 nejčastější příčinou úmrtí, podlehlo mu 18 procent loni zemřelých, téměř 25 500 lidí. V předchozích letech byla první ischemická choroba srdeční.

12

Soud osvobodil bývalého pražského primátora Svobodu v kauze opencard

Týden.cz

Soud ve středu pravomocně zprostil viny poslance a někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS) v kauze městské karty opencard. Svoboda byl posledním neosvobozeným obžalovaným v tomto případu, a to kvůli poslanecké imunitě.

Silničáři na začátku letních prázdnin omezí běžnou údržbu dálnic a silnic

Týden.cz

Silničáři omezí v příštích dnech kvůli začátku letních prázdnin běžnou údržbu dálnic a silnic. Opatření by mělo přispět k větší plynulosti dopravy, práce na silnicích totiž obvykle vyžadují snížení počtu jízdních pruhů.

Češi míří k moři vlakem či autobusy. Na jaká rizika nezapomenout?

Týden.cz

Typické je pro Čechy cestovat do Chorvatska hlavně autem, nicméně vzhledem k současným cenám pohonných hmot se řada z nich rozhoduje ve prospěch hromadné dopravy.

O dárky pro učitele meziročně vzrostl zájem, lidé kupují vína či čaje

Týden.cz

O dárky pro učitele ke konci školního roku podle oslovených prodejců meziročně vzrostl zájem, někde až o polovinu. Lidé pro kantory kupují ovocná vína, dárkově balené čaje nebo čokolády.

Papež František může přes pokračující problémy s kolenem znovu chodit

Papež František může navzdory přetrvávajícím problémům s kolenem znovu chodit. Vatikán zveřejnil video ze setkání s brazilskými biskupy, kde papež ušel sám s pomocí hole několik metrů.

11

Vstříc letním dobrodružstvím aneb křížem krážem karavanem

www.tyden.cz

Stále více z nás rádo vyráží na dovolenou po vlastní ose. V České republice má kempování v různých podobách dlouhou tradici, kterou po mírném útlumu opět nastartovala doba covidová.