English

Friday, Sep 23

16

Jan Rosák se konečně uzdravuje. Proč musel na operaci?

sedmicka.tyden.cz

Ačkoli Jan Rosák nepatří mezi ty, kteří se za každou cenu ženou do plastických operací, podstoupil zákrok, jenž byl nevyhnutelný. Lékaři mu napravovali oko.

12

Hongkong ruší povinnou karanténu v hotelu pro lidi, kteří do něj přicestují

Týden.cz

Hongkong od 26. září zruší kontroverzní nařízení, na základě kterého lidé přijíždějící do tohoto města museli na tři dny do karantény v určeném hotelu. Tamní úřady opatření zavedly před více než dvěma a půl lety kvůli šíření koronaviru,…

11

Nenarozené děti se začnou mračit, když ucítí chuť kapusty, zjistili vědci

Týden.cz / Věda

Pokud se vám při chuti kapusty zkřiví obličej, nejste sami: vědci zjistili, že nenarozeným dětem se při kontaktu s chutí kapusty kadeřavé v děloze zkřiví obličej do plačtivého výrazu.

Epidemie covidu v ČR dál mírně zrychluje, za poslední týden 15 900 případů

Týden.cz

Za posledních sedm dní přibylo v Česku téměř 15 900 případů covidu, což je asi o 1450 více než předchozí týden. Nejvíce pozitivních testů odhalily laboratoře opět v pondělí - 3757, což bylo nejvíc za jeden den od poloviny dubna.

Noční můry ve středním věku mohou značit riziko demence, tvrdí studie

Týden.cz / Věda

Lidé, kteří mají noční můry alespoň jednou týdně, mají čtyřikrát vyšší pravděpodobnost, že u nich dojde k rychlejšímu poklesu kognitivních funkcí a s přibývajícím věkem jim hrozí větší riziko demence.

Šéfové se domnívají, že práce z domova je méně produktivní, ukázal průzkum

Týden.cz / Domácí

Zaměstnanci a jejich šéfové se zásadně rozcházejí v názorech na produktivitu při práci z domova. Zhruba 87 procent řadových zaměstnanců se domnívá, že jsou při práci z domova přinejmenším stejně výkonní jako v kanceláři.

10

Jak financovat školu a náročný podzim? Pomoci může půjčka

Týden.cz / Byznys

Školáci nastoupili do dalšího ročníku a studenty čeká nový semestr. Řada rodin stojí před nepříjemným zjištěním, kdy za energie, školní potřeby, kroužky a studijní výdaje, musí zaplatit o desítky procent více.

Česko volí prezidenta s Tomášem Březinou 22. 9. 2022 už nyní v našem YouTube archivu

Týden.cz

Jaké vlastnosti by měl mít nový prezident, aby zvládl vést naši zemi v těžké době? Koho by chtěli Češi na Hradě? Volby se nezadržitelně blíží a je třeba se zorientovat a rozhodnout.

Předvolební Aréna Jaromíra Soukupa 22. 9. 2022 už nyní v našem YouTube archivu

Týden.cz

Komunální i senátní volby přinášejí souboje politických stran a hnutí o hlasy voličů. Komu současná vláda pomůže a kdo získá v době krize převahu v Senátu?

Jaroslava Obermaierová nezvládá platit plyn

sedmicka.tyden.cz

Místo toho, aby si Jaroslava Obermaierová po letech hraní užívala zaslouženého odpočinku, musí řešit existenční problémy. Exkluzivně magazínu SEDMIČKA prozradila, že kvůli vzrůstajícím cenám plynu vůbec netuší, jak bude doma topit, a…

Thursday, Sep 22

16

Iron Man bude mít svoji vlastní videohru

www.tyden.cz

Electronic Arts je v momentální době studio, které nemá zrovna skvělou a oslnivou pověst. Je to právě EA, která v minulosti přišla s obrovskými mikrotransakcemi v titulech a tlačila na vývoj hry Anthem, čímž hra vyšla v příšerném stavu.…

Ondřej Malý už má novou rodinu. Co ho s partnerkou sblížilo?

sedmicka.tyden.cz

Nedávno stojaté vody českého showbyznysu rozvířila zpráva, že herečka Kristýna Kociánová přebrala kolegyni Pavle Tomicové manžela Ondřeje Malého, a dokonce s ním čeká miminko. SEDMIČCE se podařilo zjistit, že Kociánová už porodila a syn se…

15

On-line cvičení je v Česku trendy, lidé nemusejí platit za trenéra a mačkat se v posilovně

www.tyden.cz

On-line fitness platforma Fitshaker si pro svůj debut v expanzi na západ zvolila Česko. Slovenská jednička v domácím cvičení zaujímá 65% podíl na slovenském trhu a získala si už více než 72 tisíc příznivců, z čehož třetinu tvoří stálí…

Studio Fontána slaví třicet let existence

www.tyden.cz

Českou rodinnou firmu Studio Fontána zakládali před třemi dekádami manželé Zdeněk a Ivana Nedvědovi, kteří postupně předali kormidlo svým dvěma synům.

14

Na podzimní Floře Olomouc můžete navštívit unikátní laboratoř s virtuálním profesorem Dohořelem

www.tyden.cz

Přehlídka českých a moravských pěstitelů ovoce a zeleniny Flora Olomouc – Hortikomplex proběhne již tradičně na přelomu září a října (29. 9. – 2. 10) na olomouckém výstavišti.

Odsouzený lékař Barták uspěl s žádostí o podmíněné propuštění

Týden.cz

Okresní soud v Jablonci nad Nisou ve čtvrtek podle serveru iRozhlas rozhodl o podmíněném propuštění lékaře Jaroslava Bartáka z vězení. Verdikt ale není zatím pravomocný, státní zástupce si ponechal lhůtu na stížnost.

13

České dráhy začaly vydávat zelené dluhopisy za více než 12 miliard korun

Týden.cz

České dráhy vydávají firemní dluhopisy za půl miliardy eur (více než 12 miliard korun). Peníze chce společnost využít na splátku svých předchozích dluhopisů a také na investice do svého vozového parku.

Dbalý ani Toběrný už nečelí stíhání ve třetí větvi korupční kauzy

Týden.cz / Domácí

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý ani jeho bývalý náměstek Michal Toběrný už nečelí obžalobě ve třetí, poslední větvi korupční kauzy. Zastavení jejich stíhání z důvodu neúčelnosti je pravomocné.

Martin Schreiner: V holičství si odpočinu

sedmicka.tyden.cz

Zpěvák Martin Schreiner patří mezi muže, kteří vědí, že je o sebe potřeba pečovat. SEDMIČCE se svěřil, jak se stará o své vousy a jak se mu podařilo zatočit s problematickou pletí.

12

Mobilizace v Rusku nebude mít v příštích měsících na invazi vliv, míní analytici

Rusko se pravděpodobně bude potýkat s logistickými a administrativními problémy už při snaze shromáždit avizovaných 300 tisíc rezervistů, píše ve čtvrtek ve své pravidelné analýze ruské invaze na Ukrajině britské ministerstvo obrany.

Koalice se dohodla na zvýšení životního minima a přídavků od ledna, uvedl Jurečka

Týden.cz

Životní a existenční minimum se od ledna zvýší. Dohodla se na tom vládní koalice. Vyčká ještě na údaje o inflaci. Zvednout se mají i přídavky na děti.

Sklizeň švestek vizovické likérky by letos mohla být druhá nejlepší za deset let

Týden.cz / Domácí

Velmi dobrou sklizeň švestek má letos ve vlastních sadech vizovická likérka Rudolf Jelínek. Sklizeno má bezmála 600 tun, hotovo by mělo být na konci září.

Okamurovi hrozí ve Sněmovně řízení kvůli výroku vůči Pekarové Adamové

Týden.cz / Domácí

Lídrovi opozičního hnutí SPD Tomiu Okamurovi hrozí ve Sněmovně disciplinární řízení kvůli jeho výrokům na plénu z konce srpna vůči předsedkyni dolní komory Markétě Pekarové Adamové (TOP 09).

11

Švýcarská centrální banka ukončila éru záporných úrokových sazeb v Evropě

Týden.cz

Švýcarská centrální banka ve čtvrtek zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 0,5 procenta. Je to nejvýraznější zvýšení za dobu existence této centrální banky.

Nejméně 1323 lidí bylo ve středu zadrženo při protestech proti mobilizaci v Rusku

Týden.cz

Při středečních protestech proti částečné mobilizaci v Rusku zadržela policie 1323 lidí, z toho nejméně 549 v Petrohradě a 509 v Moskvě, uvádí web OVD-Info, který monitoruje policejní zásahy.

Na 80 procent podniků nemá na příští rok zafixované ceny energií

Týden.cz / Byznys

Na příští rok má zafixované ceny elektřiny asi pětina firem, u plynu má zajištěn kontrakt 22 procent společností. Přes dvě třetiny podniků zaznamenaly problémy při vyjednávání smluv na dodávku energie na příští rok.

Zdravotní benefity bosé chůze

Týden.cz

Lidské tělo je po všech stránkách zcela dokonalé. Aby bylo výkonné, musí dobře pracovat i vnitřní orgány a dechová kapacita musí být dostatečná. To je podmíněno centrací celého těla a "nesoucí" aktivitou nohou.

10

Agáta Hanychová a Jaromír Soukup jsou v jednom kole

sedmicka.tyden.cz

Jeden z nejsledovanějších párů českého showbyznysu má plné ruce práce. Jaromír Soukup a Agáta Hanychová uvedli do světa nový pořad televize Barrandov, který třikrát týdně natáčejí a daří se jim zvládat i nemalé ostatní povinnosti.

08

Pět tipů, jak vybrat pohodlné sandály na podpatku

www.tyden.cz

Sandály na podpatku jsou naprostým hitem letošní sezony. Na následujících řádcích vám poradíme, podle jakých kritérií byste si měly vybírat dámské sandály. Díky těmto tipům budete vypadat skvěle v každé situaci. Čtěte dále a nechte se…

Wednesday, Sep 21

17

Živě o podpoře zemědělství: vznik Iniciativy ČESKÉ POLE

Týden.cz / Byznys

Co je potřeba udělat pro podporu soběstačnosti českého zemědělství, jak pomoci tradičnímu českému zemědělství a co brzdí vyšší zastoupení českých plodin v gastro sektoru? Na tyto otázky se zaměří tiskový briefing u příležitosti vzniku…