English

Monday, Jul 26

15

Orcs Must Die! 3 je po roce dostupné na PC i konzolích

www.tyden.cz

Google Stadia si na rok upsala exkluzivitu na titul Orcs Must Die! 3. Ta nedávno vypršela a hráči si konečně mohou hru pořídit na PC a konzolích.

14

Šermíř Choupenitch získal na OH v Tokiu historický bronz ve fleretu

Týden.cz

Šermíř Alexander Choupenitch získal na olympijských hrách v Tokiu historickou bronzovou medaili ve fleretu. Po semifinálové porážce s Cheung Ka Longem z Hongkongu zdolal v utkání o třetí místo Japonce Takahira Šikineho.

GE Healthcare představuje nejnovější zobrazovací technologii

Týden.cz / Zdraví

Speciální kamión s týmem odborníků na klinické vzdělávání zavítá do ČR, aby se s odbornou veřejností podělili o své poznatky v oblasti zdraví žen. V pondělí 26. července odstartuje v pražském hotelu Hilton kulatý stůl s názvem Výzvy…

13

Velmi silné bouřky mohou odpoledne a v noci zasáhnout celou východní polovinu Česka

Týden.cz

Velmi silné bouřky se mohou v pondělí odpoledne, večer a v noci na úterý objevit nejen na jihu a jihovýchodě Česka, ale také na severní Moravě a ve Slezsku.

12

V neděli opět míň případů než před týdnem, klesá incidenční a reprodukční číslo

Týden.cz

Laboratoře v Česku odhalily v neděli v mezitýdenním srovnání opět méně nových případů koronaviru, potvrdily jich 75, o 41 méně než předchozí neděli.

11

Cinka vyřadil z boje o medaili defekt, závod bikerů vyhrál Pidcock

Týden.cz / Sport

Český biker Ondřej Cink nedokončil olympijský závod v cross country horských kol. V šestém ze sedmi celých okruhů ho krátce poté, co se propracoval na průběžné třetí místo, vyřadil z boje o medaile defekt zadního kola.

Kanoista Rohan vybojoval pro Česko první medaili v Tokiu, má stříbro

Týden.cz

Kanoista Lukáš Rohan vybojoval na olympijských hrách v Tokiu stříbrnou medaili ve vodním slalomu a postaral se o první cenný kov pro českou výpravu.

Babiš se nemusí omlouvat Transparency International za výroky o zkorumpovanosti

Týden.cz / Domácí

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat české pobočce protikorupční organizace Transparency International (TI) za opakované výroky o tom, že je zkorumpovaná.

Důvěra v ekonomiku ČR v červenci klesla, vývoj ovlivnil nedostatek materiálů

Týden.cz / Byznys

Důvěra v českou ekonomiku v červenci po třech měsících růstu klesla. Proti červnu se snížila o 4,3 bodu na 99,7 bodu, informoval v pondělí na svém webu Český statistický úřad (ČSÚ).

10

Štefan Margita šokoval manželku!

sedmicka.tyden.cz

Internetový pořad Rande, který zpěvačka Hana Zagorová často vysílá s manželem Štefanem Margitou, odtajňuje nejedno jejich rodinné tajemství. Vedle toho, že už na sebe vyzradili podrobnosti ohledně svého seznámení, soužití i svatby, nedávno…

Sunday, Jul 25

13

Tereza Ramba v baretu a Felix Slováček v kšiltovce

sedmicka.tyden.cz

Nejen světové, ale také české celebrity jsou pod neustálým drobnohledem médií. Každý by se měl umět dobře reprezentovat a snažit se ve společnosti vypadat co nejlépe. Ne vždy se to bohužel vydaří. Pojďte se podívat, které slavné tváře…

Saturday, Jul 24

15

Jurečka s návrhy na změny v důchodech nebo výživném zřejmě narazí u vlády

Týden.cz

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka zřejmě narazí se svými návrhy změn zákonů týkajících se důchodů a zvyšování výživného na nesouhlas vlády.

Ve Francii začaly demonstrace proti zdravotnickým pasům a povinnému očkování

Týden.cz

Ve městech napříč Francií se v sobotu konají demonstrace proti opatřením zaváděným v boji proti koronaviru v situaci, kdy nových infekcí každým dnem přibývá.

Policie prověřila bary v Praze, proticovidová opatření porušilo 15 procent lidí

Týden.cz / Domácí

Asi 15 procent lidí zkontrolovaných policisty a hygieniky v noci na dnešek v barech a tanečních klubech v Praze porušilo protiepidemická opatření.

14

Františka Nedvěda na poslední cestu vyprovodily country a dlouhý potlesk

Týden.cz

Hudebníka Františka Nedvěda v sobotu v zaplněném krematoriu v Praze Strašnicích na poslední cestu vyprovodila převážně country hudba a dlouhý potlesk.

Osvětového běhu v příbramské věznici se v sobotu zúčastnilo na 80 trestanců

Týden.cz / Domácí

V příbramské věznici se v sobotu uskutečnil osvětový běh Yellow Ribbon Run 2021 na podporu integrace lidí po výkonu trestu.

13

Josef Alois Náhlovský musel schovávat oblečení ve sklepě!

sedmicka.tyden.cz

Herec Josef Alois Náhlovský je pohodář a z názoru ostatních si moc těžkou hlavu nedělá. Když byl ale mladý, musel poslouchat svého otce. A kvůli němu dokonce schovával oblečení!

Friday, Jul 23

16

Battlefield představuje šílený režim Portal, přinese obsah z minulých dílů

www.tyden.cz

Nový Battlefield 2042 se zaměří čistě na multiplayer, kterému dávají vývojáři patřičnou lásku. V režimu Portal se tak představí spousta obsahu z minulých dílů.

Ideální rozestup mezi dávkami vakcíny Pfizer je osm týdnů, tvrdí britští vědci

Týden.cz

Ideální rozestup mezi oběma dávkami proticovidové vakcíny firem Pfizer a BioNTech je osm týdnů, řekli serveru BBC News autoři nově publikované studie.

Magdalena Reifová musela žehlit trapas

sedmicka.tyden.cz

O tom, že vám dětská upřímnost může připravit perné chvilky, by mohla vyprávět herečka Magdalena Reifová. Před celým sálem dětí se snažila zachránit nepříjemnou situaci.

15

Začalo slavnostní zahájení olympijských her v Tokiu

Týden.cz / Sport

Začalo slavnostní zahájení XXXII. letních olympijských her v Tokiu, které byly z důvodu pandemie koronaviru o rok odloženy. Kvůli opatřením proti šíření nemoci bude tentokrát ceremoniál výrazně komornější.

14

Ve středních Čechách se bude očkovat bez registrace ve čtyřech městech

Týden.cz / Domácí

Lidé ve Středočeském kraji se budou očkovat proti kononaviru bez registrace ve čtyřech městech. Možné to bude v předem ohlášených termínech v očkovacích místech v Kolíně, Kutné Hoře, Nymburce a Rakovníku, informovala v pátek mluvčí…

13

Před slovenským parlamentem se demonstruje, policie použila slzný plyn

Slovenská policie v pátek použila slzný plyn poté, co se demonstranti z řad odpůrců očkování proti covidu-19 pokusili vtrhnout do sídla parlamentu.

11

Muž nemusí jít za krádež vibrátoru v nouzovém stavu do vězení

Týden.cz

Muž nepůjde za krádež vibrátoru v nouzovém stavu do vězení, jak původně rozhodl soud. Nejvyšší soud zrušil rozsudek ostravského krajského ostravského soudu, který Lubomíra Sogela v odvolacím řízení na dva roky do vězení poslal.

10

Ve čtvrtek přibylo v Česku 197 nakažených, reprodukční číslo kleslo

Týden.cz

Ve čtvrtek přibylo v Česku 197 potvrzených případů koronaviru. Je to o 29 nakažených méně než minulý týden. Zároveň poprvé za tři týdny klesl nárůst nakažených ve všední den pod hranici dvou set.

EMA zařadila nervové onemocnění GBS mezi vedlejší účinky vakcíny od J&J

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) v pátek oznámila, že zařadila nervové autoimunitní onemocnění Guillainův–Barrého syndrom (GBS) mezi možné vzácné vedlejší účinky vakcíny proti covidu-19 od firmy Johnson & Johnson.

Chorvaté chtějí na euromincích Nikolu Teslu, na bankovkách ho mají i Srbové

Týden.cz

Chorvatská vláda s blížícím se vstupem země do eurozóny zveřejnila motivy, které nechá razit na euromince. Jedním z nich je podobizna vynálezce Nikoly Tesly.

Jak se Marek Vašut udržuje ve formě a proč se nestal malířem?

sedmicka.tyden.cz

Před kamerou stál poprvé v pěti letech, a zatímco tehdy byl plný elánu a snů, dnes už má priority nastavené jinak. Leccos si vyzkoušel, hrál s herci, o kterých se mnoha jeho kolegům ani nesnilo, a hlavně, jak sám říká, zpohodlněl. Marek…

09

Na obloze bude o víkendu působivé setkání Měsíce v úplňku a planet

Týden.cz / Domácí

O víkendu nastane na obloze působivé setkání planet a Měsíce v úplňku. Koncem července bude nejhezčí pohled na Mléčnou dráhu a lidé mohou také vyhlížet meteory z roje Perseidy.

Pozitivní zprávy nejen ze světa byznysu a podnikání

www.tyden.cz

Rychlý přehled novinek o obecně prospěšných aktivitách firem na českém trhu. Podpora kultury, ekologie, ale i zajímavé události poslední doby.