English

Wednesday, May 18

09

Aréna Jaromíra Soukupa 17. 5. 2022 už nyní v našem YouTube archivu

Týden.cz

Jaromír Soukup v diskusním pořadu, ve kterém hlavní úlohu hraje to, co trápí a zajímá diváky televize Barrandov.

Tuesday, May 17

16

Jak jsou na tom slavní s češtinou?

sedmicka.tyden.cz

Jsou talentovaní, úspěšní i obdivovaní, avšak rozkvět sociálních sítí odhalil, že rozhodně nejsou dokonalí. Některým slavným totiž dělá problém čeština v psané podobě a mnohdy je to opravdu trapas.

15

Svatební přípravy vrcholí, co koupit předem a co on-line?

www.tyden.cz

S příjemnými svatebními povinnostmi přichází ruku v ruce i nelehká disciplína s názvem plánování a organizace. Možná máte o svém svatebním dni už dávno jasnou představu, nebo jste naopak na druhé straně barikády a nevíte, kde začít.

Piškotová roláda s jahodami aneb Když slaví medvídek

www.tyden.cz

Proslulý želatinový elegán, zlatý medvídek Haribo Goldbären, slaví kulaté životní jubileum. Připravte si na oslavu jeho stých narozenin osvěžující piškotovou roládu, v níž se dokonale snoubí ovocné chutě podobně jako v limitovaném…

Láska a sex mezi algoritmy

www.tyden.cz

Devadesát procent Čechů stále preferuje osobní seznámení nad on-line, jak ukázala nedávná statistika výzkumné společnosti Nielsen Admosphere. Zároveň však 63 % respondentů uvedlo, že on-line seznamky představují běžnou součást dnešních…

14

Češi více utrácejí za nadstandardní zdravotní péči, ale stále míň než na západě

Týden.cz

Češi jsou více ochotní utrácet za nadstandardní zdravotní péči. Přesto však tyto výdaje rostou jen pozvolna a loni tvořily jen 2,8 procenta výdajů domácností.

Úspěšný hudební projekt opět podpoří obnovu českých památek

www.tyden.cz

Netradiční žánrová fúze s názvem glorchestra loni přišla s originálním konceptem, který na české hudební mapě chyběl a u fanoušků zaznamenal velký úspěch.

Policie z Vysočiny obvinila muže z krádeže dřeva za více než 700 tisíc korun

Týden.cz / Domácí

Policie z Vysočiny obvinila trojici cizinců z krádeže dřeva za více než 700 tisíc korun. Organizátor skupiny skončil ve vazbě. V případě odsouzení jim hrozí až pět let vězení.

13

Paliativní péči by v Praze potřebovaly tisíce umírajících, míst jsou stovky

Týden.cz / Domácí

V Praze jsou k dispozici řádově stovky specializovaných lůžek pro umírající pacienty, potřeba jsou ale tisíce. Zlepšit by se měl podle odborníků přístup zdravotníků a sociální péče k umírajícím obecně.

Zastavení dodávek plynu by velmi vážně ohrozilo čtvrtinu firem

Týden.cz / Byznys

V případě náhlého zastavení dodávek plynu by v podnikatelské činnosti byla existenčně nebo velmi vážně ohrožena čtvrtina tuzemských firem, ve výrobním sektoru až 40 procent firem.

Kerbal Space Program 2 se odkládá na příští rok

www.tyden.cz

Pokračování vesmírného simulátoru s Kerbíky narazilo na další odklad. KSP2 vyjde na začátku příštího roku na počítače. Konzolová verze ještě později.

10

Překážkářka Hejnová je těhotná, po vleklých zdravotních problémech končí kariéru

Týden.cz / Sport

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová končí kvůli těhotenství kariéru. Bronzová olympijská medailistka z Londýna se v poslední době potýkala se zdravotními problémy, nezávodila téměř dva roky.

Zemřel Josef Abrhám, bylo mu 82 let

sedmicka.tyden.cz

Velmi smutná zpráva v úterý zasáhla Českou republiku. Ve věku 82 let zemřel legendární a velmi oblíbený herec Josef Abrhám. Svou životní lásku, herečku Libuši Šafránkovou, přežil o necelý rok. Už na jejím pohřbu, v červenci loňského roku,…

Zdrogovaný řidič naboural na Šumpersku policejní auto, jeden zraněný

Týden.cz

Do policejního auta i oplocené obory narazil na Šumpersku zdrogovaný řidič, který se snažil ujet hlídce celníků a policie. Celníci se jej pokoušeli zastavit u Červené Vody, řidič však jejich pokyn nerespektoval a ujížděl zhruba 20…

Den daňové svobody bude letos 17. června, o osm dní dříve než v loňském roce

Týden.cz

Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 17. června, loni to bylo 25. června. Češi tak budou letos na stát pracovat 167 dní, tedy o osm dní méně než loni.

Olga Menzelová vede tichou válku se Žilkovou!

sedmicka.tyden.cz

Podnikatelka Olga Menzelová, vdova po režiséru Jiřím Menzelovi, opět vystrkuje drápky. Před půl rokem ve vší tichosti založila Nadační fond Jiřího Menzela, na konci dubna uspořádala Festival Jiřího Menzela a při té příležitosti velkolepě…

09

Proč milujeme čaj?

Týden.cz

Čaj je lahodný nápoj, který se však musí umět připravit. Je to podobné jako s kávou. Když si s přípravou vyhrajete, dostanete to, co očekáváte. Na následujících řádcích si tak povíme, jak správně připravit různé druhy čaje.

Aréna Jaromíra Soukupa 16. 5. 2022 už nyní v našem YouTube archivu

Týden.cz

Jaromír Soukup v diskusním pořadu, ve kterém hlavní úlohu hraje to, co trápí a zajímá diváky televize Barrandov.

Monday, May 16

21

Státní zástupce podal stížnost na rozhodnutí soudu v kauze otravy Bečvy

Týden.cz / Domácí

Státní zástupce Jiří Sachr podal stížnost na rozhodnutí vsetínského okresního soudu v kauze otravy Bečvy. Sachr to řekl v pondělí. Vsetínský soud mu před týdnem vrátil kauzu předloňské otravy řeky k došetření.

20

Zájem domácností o dotace na obnovitelné zdroje vzrost meziročně na čtyřnásobek

Týden.cz / Domácí

Téměř na čtyřnásobek vzrostl meziročně zájem domácností o dotace na obnovitelné zdroje. Ukazují to data o počtu podaných žádostí do Nové zelené úsporám za první čtvrtletí let 2021 a 2022.

19

Italští rodiče žádají kvůli horku zrušení povinných roušek ve školách

Některé italské regiony a sdružení učitelů a rodičů vyzvaly italskou vládu, aby zrušila povinnost nošení roušek ve školách. Zakrytí nosu a úst zavedené kvůli pandemii covidu-19 má být v Itálii povinné kromě škol i ve veřejné dopravě či v…

18

Ministerstvo pracuje na energetickém tarifu, který má pomoci s cenami energií

Týden.cz / Domácí

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) pracuje na zvláštním energetickém tarifu, který má lidem pomoci s vysokými cenami energií. Určený by byl nejen pro nízkopříjmové obyvatele, ale zřejmě také pro takzvanou střední třídu.

17

D1 v úseku mezi Chodovem a Pražským okruhem bude patřit Praze

Týden.cz / Domácí

O dálnici D1 v úseku mezi jejím začátkem na Chodově a Pražským okruhem se bude starat hlavní město, které ji dostane od státu. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí schválili pražští radní.

16

Odbory svolávají do Prahy na září shromáždění, sdělí požadavky proti drahotě

Týden.cz

Odbory svolávají na 5. září do Prahy shromáždění, na kterém chtějí zveřejnit své požadavky proti zdražování a připravit se na svůj další postup. Dorazit by mohlo 1500 až 2000 odborářů.

Kdo na Febiofestu překvapil?

sedmicka.tyden.cz

Na slavnostním zahájení 29. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest v pražském Slovanském domě se sešla řada známých osobností a o překvapení nebyla nouze. Na červeném koberci se například objevila po dlouhé době a…

14

Poslanci navrhli podporu spolkům, které by chystaly obyvatele na obranu

Týden.cz

Ministerstvo obrany by mohlo podporovat spolky, které budou obyvatele připravovat na obranu státu. Předpokládá to návrh novely zákona o zajišťování obrany, kterou předložila skupina poslanců zejména z opozičního hnutí ANO.

Přední český zápasník Procházka odletěl do Asie vstříc životnímu zápasu

Týden.cz / Sport

Vstříc životnímu zápasu odletěl v pondělí z Vídně do Thajska elitní český MMA bojovník Jiří Procházka. Po necelém měsíci přípravy v Asii se 11. června utká v Singapuru s Brazilcem Gloverem Teixeirou o pás šampiona světové organizace UFC v…

Do Rakouska lze z celého světa cestovat bez omezení, může se to ale opět změnit

Týden.cz

Do Rakouska je od pondělka možné přicestovat z celého světa bez jakýchkoliv koronavirových omezení. Od půlnoci už nikdo nemusí při vstupu do země prokazovat, že splňuje pravidlo 3G, tedy dokončené očkování, negativní test nebo prodělanou…

Mafia 4 se bude odehrávat na Sicílii, příběh má sledovat rodinu Dona Salieriho

www.tyden.cz

Na internetu kolují nové spekulace okolo připravovaného čtvrtého pokračování Mafie. Díl zasazený před události jedničky má sledovat rodinu Dona Salieriho.

13

Obránce Kempný nestihl spoj do Tampere, k hokejové reprezentaci se přidá později

Týden.cz / Sport

Obránce Michal Kempný, který je prozatím poslední povolanou posilou hokejové reprezentace z NHL, přiletí do Tampere místo odpoledne až v noci.