English

Saturday, Jan 28

13

Jiřina Bohdalová má nemocné plíce

sedmicka.tyden.cz

Tato zpráva zcela jistě otřese celým českým showbyznysem. Podle informací týdeníku SEDMIČKA má Jiřina Bohdalová fatálně poškozené plíce a její stav se bude bohužel jen zhoršovat. Herečce, která v české kultuře zanechala nesmazatelnou stopu…

11

Agáta Hanychová v šoku: Já mámu neznám?! Došlo i na slzy!

sedmicka.tyden.cz

Moderátorka Agáta Hanychová si až dosud myslela, že o své mamince Veronice Žilkové ví úplně všechno. To se ale přepočítala!

Friday, Jan 27

16

Aby váš pes neměl život pod psa

www.tyden.cz

Znuděný a otrávený pes často doma ničí nábytek či jiné věci. Pokud k tomu dochází anebo jen chcete zahnat nudu a zlepšit mu život, zbystřete. Možná jste už někdy slyšeli pojem "enrichment zvířat"?

Mirjam a Daniel Landovi vracejí úspěšný muzikál

sedmicka.tyden.cz

Režisérka Mirjam Landa u příležitosti jubilejní 2000. reprízy legendárního Krysaře oznámila zahájení prací na novém nastudování druhého autorského muzikálu Daniela Landy s názvem Tajemství. Vrátí se prý ještě ve větší parádě!

15

3P u sazenic: plánování, předpěstování a přesazení

www.tyden.cz

Jarní sezona je za dveřmi a přichází čas výsevů. Kdo nepodcení péči o zahrádku na jaře, může se v létě radovat z bohaté úrody. Nechte se inspirovat praktickými tipy, jak na setí a sázení zeleniny.

Policie zatkla skupinu lidí podezřelých z vykrádání prodejen ve třech krajích

Týden.cz

Policie v minulých dnech zatkla skupinu čtyř recidivistů, kteří podle vyšetřování v Královéhradeckém, Pardubickém a Olomouckém kraji od konce listopadu vyloupili 38 prodejen potravin, hospod, úřadů či výroben.

14

Británie zvažuje, že dovolí zahraničním studentům více pracovat

Britská vláda zvažuje, že dovolí zahraničním studentům více pracovat. Chce tak povzbudit ostrovní ekonomiku zaplněním volných míst, píše na svém webu deník The Times, který se odvolává na vládní zdroje.

Muž vyhrožoval pracovníkům nemocnice v Kroměříži zabitím, je ve vazbě

Týden.cz

Muž, který po propuštění z vězení nastoupil kvůli psychiatrickému a protialkoholnímu ochrannému léčení do Psychiatrické nemocnice v Kroměříži, vyhrožoval tamním pracovníkům zabitím.

Soud shledal novináře vinnými vyzrazením tajných informací

Finský soud v pátek shledal dva novináře z největšího finského deníku Helsingin Sanomat vinnými v kauze prozrazení tajných informací pocházejících z obranného zpravodajství.

Policisté dopadli čtyři lidi, kteří na Jihlavsku distribuovali pervitin

Týden.cz

Policisté tento týden dopadli v Jihlavě dva muže a dvě ženy, kteří na Jihlavsku distribuovali pervitin. Všichni jsou obviněni z trestných činů nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za to jim hrozí až pět…

Ruským bankám loni kvůli sankcím a odlivu vkladů klesl zisk o 90 procent

Ruským bankám loni klesl zisk v úhrnu asi o 90 procent na 203 miliard rublů (64 miliard korun). Na hospodaření finančních ústavů dopadly západní sankce zavedené za válku na Ukrajině a také odliv vkladů.

Zeman se zatím Šarapatkovi nemusí omlouvat, rozhodl Nejvyšší soud

Týden.cz

Prezident Miloš Zeman se zatím nemusí omlouvat svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi za výrok, že ho z úřadu vlády před lety vyhodil pro neschopnost. Nejvyšší soud vyhověl prezidentově návrhu na odklad vykonatelnosti verdiktu, podle…

Totalita a nenávist není minulost, Putinův režim hýří antisemitismem, uvedl Vystrčil

Týden.cz / Domácí

Důvodem, proč si připomínat oběti holokaustu, je, že totalita, autoritářství a nenávist nejsou minulostí. Na pátečním setkání u příležitosti Dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti to v Senátu řekl předseda…

13

Pavel je před volbami dál sázkovým favoritem, Babiš mírně posílil

Týden.cz / Domácí

Bývalý vysoký představitel armády Petr Pavel byl v pátek dvě hodiny před začátkem druhého kola prezidentských voleb podle sázkových kurzů stále favoritem. Jeho protikandidát, předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, ale mírně…

Průměrný starobní důchod po valorizaci a s výchovným vzrostl na 19 438 korun

Týden.cz

Průměrný starobní důchod v Česku se v lednu po valorizaci a přidání výchovného dostal na 19 438 korun. Proti prosinci tak vzrostl o 1377 korun. Díky bonusu 500 korun za vychované dítě si víc polepšily ženy.

Nejbohatší člověk Asie odráží útok spekulantů, akcie jeho firem prudce oslabily

Nejbohatší člověk v Asii, indický podnikatel Gautam Adani, odráží útok spekulantů a zvažuje soudní bitvu. Kvůli zprávě analytiků americké společnosti Hindenburg Research hodnota Adaniho impéria za dva dny klesla o více než 50 miliard…

10

Lucie Borhyová má dilema. Dostala se do pasti!

sedmicka.tyden.cz

Lucie Borhyová naznačila, že ji zřejmě víc zajímá názor veřejnosti než vlastních dětí. Čtrnáctiletý Lucas a osmiletá Linda si totiž moc přáli hrát v jejím videoklipu, avšak moderátorka jim to zakázala, protože si byla jistá, že by to lidé…

08

Jaromír Soukup LIVE s Danuší Nerudovou 26. 1. 2023 už nyní na našem YouTube kanále

Týden.cz

Jaromír Soukup LIVE je pořad, ve kterém dostanou prostor témata, která hýbou životy běžných lidí. Otázky, názory, polemika, kontroverze, to vše bez cenzury.

Hovory Kalousek Soukup 26. 1. 2023 už nyní v našem YouTube archivu

Týden.cz

Exkluzivní rozhovory Jaromíra Soukupa a Miroslava Kalouska na aktuální politická i společenská témata. Dozvíte se kritické názory exministra financí a politického matadora na minulé i současné dění, na vládu i na chování politických stran.

07

Epic Games Store nabízí nové hry zdarma

www.tyden.cz

Zatímco minulý týden Epic Games Store nabízel pouze akční adventuru Epistory – Typing Chronicles, tento týden si hráči mohou vybrat ze dvou titulů, jeden z nich je čistě příběhovou záležitostí, zatímco ten druhý je noir střílečkou.

Thursday, Jan 26

17

Většina kadeřnictví a kosmetických salonů od ledna zvýšila ceny o desetinu

Týden.cz / Domácí

Většina kadeřnictví a kosmetických služeb s novým rokem zvýšila ceny, a to v průměru o desetinu. Vyplývá to z průzkumu Asociace kosmetických a kadeřnických oborů ČR mezi jejími členy. Klienti zároveň více šetří, do salonů v poslední době…

16

Ondřej Vetchý káže vodu a pije víno?

sedmicka.tyden.cz

Herec Ondřej Vetchý je vyhlášeným milovníkem přírody a zastáncem slušného chování. Nám se ho však podařilo přistihnout při tom, jak porušuje pravidla!

12

Získejte Uncharted: Legacy of Thieves Collection s disky Samsung 990 PRO

www.tyden.cz

Čtvrté plnohodnotné dobrodružství s Nathanem Drakem čeká. Uncharted: Legacy of Thieves Collection ve verzi pro PC s českými titulky nyní získáte zdarma ke špičkovým diskům Samsung 990 PRO.

10

Literárním bestsellerem roku je Bílá voda Kateřiny Tučkové. Dočká se nového vydání

www.tyden.cz

Nejprodávanější českou knihou loňského roku se stal román Kateřiny Tučkové Bílá voda, který vypráví o perzekuci řeholních sester během minulého režimu. Prodalo se jej přes sto tisíc výtisků.

Český festival dobývá Británii. Let It Roll jako první a poslední český festival ovládne londýnský klub Printworks, který už teď hlásí vyprodáno

www.tyden.cz

Přední český hudební festival Let It Roll, který se věnuje populárnímu žánru elektronické taneční hudby zvanému drum & bass a je zároveň největším čistě žánrovým festivalem na světě, se vrací do Velké Británie.

Wednesday, Jan 25

14

Bolí vás od plochých nohou záda či hlava? Aktivujte svá chodidla, radí fyzioterapeut

Týden.cz / Zdraví

Vypadají vaše stopy na pláži jako oválné rybníčky a mají daleko do ideálního otisku zdravého chodidla? Nabízí se snadná diagnóza: ploché nohy. Než se ale smíříte s rozsudkem a navždy vsunete do bot nepohodlné vložky, zadržte. Místo toho…

Nebojte se sportovních novoročních předsevzetí: Zkuste veslování

www.tyden.cz

Předsevzali jste si začít v novém roce konečně s pravidelným pohybem? Výborně! Rozhodnutí a správná motivace jsou zásadní, ale podobně důležité je vybrat si cvičení, které vás bude bavit a bude vám vyhovovat.

13

Téměř polovina lidí, kterým hrozí deportace z Británie do Rwandy, není svobodná

Téměř polovina žadatelů o azyl v Británii, kterým hrozí deportace do Rwandy, je ženatá nebo vdaná. Pětina jich má i děti. Toto zjištění skupiny nevládních organizací je podle deníku The Guardian v rozporu s tvrzením bývalé britské…

Některá drive-in stanoviště hlásí větší zájem o volby prezidenta než v 1. kole

Týden.cz / Domácí

Zájem o hlasování v druhém kole prezidentských voleb ze strany voličů, kteří jsou v izolaci kvůli nemoci covid-19, je na některých drive-in stanovištích větší než před dvěma týdny při prvním kole.

12

Úřad nepovolil parku demolici zchátralé Roklanské chaty

Týden.cz / Domácí

Stavební úřad v Kašperských Horách zamítl žádost Správy Národního parku Šumava na demolici zchátralé a nepřístupné Roklanské chaty nedaleko vrcholu Březníku poblíž Modravy na Klatovsku.