English

Today News

19

Policie pátrá po pachatelích loupeží v Rakousku, zřejmě jsou z Česka

Týden.cz

Policie pátrá po muži, který spáchal osm loupežných přepadení v Rakousku a jedno v Chorvatsku. Podle policie je pravděpodobně z Česka. Kamera v jednom ze supermarketů pak zachytila ženu, o níž se kriminalisté domnívají, že může být…

Odborníci nedoporučují uznávat protilátky na covid jako prokázání bezinfekčnosti

Týden.cz

Odborníci nedoporučují uznávat protilátky na covid-19 jako prokázání bezinfekčnosti. Člověk, který má protilátky, podle nich může onemocnět.

Judista Krpálek je opět olympijským vítězem, tentokrát v nejtěžší váze

Týden.cz / Sport

Judista Lukáš Krpálek porazil ve finále olympijského turnaje ve váze nad 100 kilogramů Gruzínce Gurama Tušišviliho a stal se dvojnásobným šampionem.

18

Stahujte zdarma vlakový simulátor a šílenou střílečku, ve které si navrhnete vlastní zbraň

www.tyden.cz

Ve čtvrtek se nabídka her zdarma od Epic Games opět obnovila, a po celý týden tak můžeme stahovat dvě hry zcela zdarma. Tentokrát si na své přijdou milovníci stříleček i poklidných simulátorů.

16

Kluková a Bubílková: nevraživost pokračuje

sedmicka.tyden.cz

Jak už jsme vás informovali, herečka Uršula Kluková nemůže přijít na jméno kolegyni Zuzaně Bubílkové. Na vině je žárlivost, »souboj« o vdovce Jiřího Krampola. Sotva si na něj totiž Kluková začala myslet, a připomeňme, že do něj byla…

12

Dluhy českých domácností u bank v červnu stouply na 1,942 bilionu korun

Týden.cz

Dluhy českých domácností u bank stouply v červnu meziměsíčně o 19,6 miliardy korun na 1,942 bilionu korun. Nefinančním podnikům naopak klesly, a to o 7,5 miliardy na 1,148 bilionu korun.

Znalci budou znovu zkoumat nahrávku, jež je klíčovým důkazem proti Bartákovi

Týden.cz

Znalci budou znovu zkoumat videonahrávku, jež je klíčovým důkazem v kauze lékaře Jaroslava Bartáka. Je obžalován z plánování tří vražd a vydírání, čehož se podle obžaloby dopustil při pobytu ve věznici v Liberci na podzim 2013 .

11

Ministerstvo zdravotnictví pošle školství podmínky pro provoz škol od září

Týden.cz

Ministerstvo zdravotnictví představí návrh protiepidemických opatření pro provoz škol od září až poté, co se s ním seznámí ministerstvo školství.

Kajakář Prskavec ovládl vodní slalom v Tokiu, domů veze zlato

Týden.cz / Sport

Kajakář Jiří Prskavec se v Tokiu stal olympijským vítězem ve vodním slalomu. Druhého Jakuba Grigara ze Slovenska porazil o více než tři sekundy a suverénně splnil roli hlavního favorita závodu.

10

Počet případů covidu ve čtvrtek v ČR proti minulému týdnu stoupl na 203

Týden.cz / Domácí

Laboratoře v Česku ve čtvrtek odhalily 203 případů onemocnění covidem-19, je to o deset víc než před týdnem. Počty v posledních dnech spíše mezitýdenně klesaly.

Iva Janžurová měla úspěch

sedmicka.tyden.cz

Iva Janžurová zahájila nový ročník Hvězdného léta pod žižkovskou věží ve velkém stylu. Odbyla si premiéru francouzské komedie Pustˇte mě ven!, v níž více než dvě hodiny účinkuje sama, doslova nesleze z pódia. A i když diváky šokovala mnoha…

07

Drony pronikly do pojišťovnictví. Pomáhaly ke zjištění škod po tornádu

Týden.cz / Byznys

Obrovská časová úspora a skokové zlepšení dokumentace pojistných událostí. To podle JUDr. Tomáše Víchy, ředitele oddělení likvidace pojistných událostí společnosti SATUM Czech, přinesly drony.

Thursday, Jul 29

16

Po Praze bude jezdit očkovací autobus, v němž se bude očkovat bez registrace

Týden.cz

Bez registrace se Pražané a návštěvníci metropole mohou nově proti nemoci covid-19 naočkovat v pojízdném očkovacím centru, který zřídil pražský magistrát.

Ústavní soud nařídil znovu otevřít kauzu Tempela potrestaného doživotím

Týden.cz

Robert Tempel, který si dosud odpykával doživotní trest za dvojnásobnou vraždu spáchanou v roce 2001 na Sokolovsku, dosáhl nového projednání svého případu.

Marii Rottrovou už zpívat nebaví

sedmicka.tyden.cz

První dáma českého soulu Marie Rottrová své hlasivky netrénuje. Nemá totiž důvod!

Sony prodalo 10 milionů PlayStationů 5 v rekordním čase

www.tyden.cz

Nedostatek konzolí PlayStation 5 nezabránil padnutí prodejního rekordu. Sony prodalo 10 milionů kusů rychleji než v případě předchůdce.

15

Rittich se dočkal smlouvy na výročí svatby, z dohody s Nashvillem je nadšený

Týden.cz / Sport

Brankář David Rittich je nadšený, že se už záhy po otevření trhu s volnými hráči rozhodlo o jeho budoucnosti v NHL.

Trvalky na skalky aneb Krásný svah v zahradě

Pro ucelení designu svahovité zahrady je atraktivním řešením skalka, která vytvoří nepřehlédnutelný a jednoznačně zajímavý prvek. Při správném výběru kamenů a trvalek vám navíc poslouží i mnoho let.

Cena vodíku pro auta by se mohla vyrovnat naftě do šesti let

Týden.cz

Cena jízdy na nízkouhlíkový vodík v autech by mohla do roku 2027 klesnout na úroveň použití motorové nafty. To odpovídá asi 3,5 eura (89,70 Kč) za kilogram vodíku.

Čeští střelci v trapu slaví double, Lipták má zlato, Kostelecký stříbro

Týden.cz / Sport

Čeští brokoví střelci Jiří Lipták a David Kostelecký si podmanili olympijskou soutěž v trapu. Lipták získal po dramatickém rozstřelu první olympijské zlato v kariéře, Kostelecký skončil druhý a dosáhl po triumfu v Pekingu 2008 na druhou…

14

Vězni se mohou nově bránit žalobami proti pokutám jako kázeňským trestům

Týden.cz / Domácí

Vězni se mohou bránit žalobami proti pokutám, které dostanou jako kázeňské tresty, rozhodl ve čtvrtek Ústavní soud (ÚS). Dosud justice pokuty přezkoumávat nemohla.

10

Míčky - nejoblíbenější hračky pro psy

www.tyden.cz

Míček určitě patří mezi nejpopulárnější hračky pro psy. V sortimentu zoologických obchodů můžete pořídit různé míčky - míčky na pamlsky, svítící, pískací, na provázku a další. Hrát si s míčkem pes si může na několik způsobů. V článku vám…

František Ringo Čech se zastal Svobody

sedmicka.tyden.cz

Hudba je krásná v tom, že se dá jen z pár tónů a rytmů vykouzlit pokaždé jiná melodie. Nezřídka se však stává, že jsou si některé písně podobné, a tak skladatelé čelí podezření z kopírování. František Ringo Čech se zastal zesnulého Karla…

09

Sexy Barbora Mottlová v pánské společnosti. Proč z toho nic nebylo?

sedmicka.tyden.cz

Herečka a zpěvačka Barbora Mottlová byla za hvězdu. Moderovala totiž otevření nového pražského klubu. Bohužel mužů, kteří by se za sexy blondýnkou otáčeli, moc nebylo.

Wednesday, Jul 28

18

Loni bylo v Česku nejméně hepatitidy C od 2010, asi se méně testovalo

Týden.cz

V Česku loni přibylo 771 nových případů žloutenky typu C, meziročně o třetinu méně a také nejméně od roku 2010. Pokles byl i u ostatních typů hepatitid.

16

Nejrizikovějšími hazardními hrami jsou on-line kurzové sázky, zjistila studie

Týden.cz

Nejrizikovějšími hazardními hrami jsou podle průzkumu mezi pracovníky adiktologických služeb pro hráče on-line kurzové sázky a on-line i off-line technické hry jako automaty či ruleta.

Dětské skupiny budou nadále i pro starší děti a na jesle se nezmění

Týden.cz / Domácí

Dětské skupiny budou nadále i pro starší děti a na jesle se nezmění. Sněmovna tak dnes upravila spornou vládní novelu, podle níž měly z dětských skupin vzniknout jesle, tedy zařízení pro nejmenší dětí.

Hana Heřmánková se pyšní titulem

sedmicka.tyden.cz

Do čeho se nehrnou maturanti, k tomu se Hana Heřmánková odhodlala po padesátce, za což zaslouží ohromný obdiv. Začala studovat na vysoké škole a nyní je čerstvou bakalářkou. Bude pokračovat?

14

Asociace: Cestovky počítají, že o proplacení poukazu za zrušený zájezd lidé požádají

Týden.cz / Domácí

Cestovní kanceláře (CK) podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) počítají s tím, že lidé, kteří vlastní poukaz za loni zrušený zájezd kvůli pandemii koronaviru a do 31. srpna ho neuplatní, o jeho vyplacení CK požádají.

Financování pražského okruhu by mělo být garantováno zákonem, žádá Praha

Týden.cz

Vedení Prahy požaduje po vládě, aby garantovala přislíbené financování dostavby vnitřního okruhu města formou zákona.