English

AutomobilRevue.cz

Today News

07

VW IAA – PĚT SVĚTOVÝCH PREMIÉR VW NA TÉMA ELEKTROMOBILITA

www.automobilrevue.cz

V druhé polovině září koncern Volkswagen v Drážďanech představil modulární platformu MEB pro svá vozidla s elektrickým pohonem.

VECTOR AEROMOTIVE CORPORATION – THE AMERICAN SUPERSPORT

www.automobilrevue.cz

U automobilů Vector najdeme všechno, co má americký příběh obsahovat. Zápal, osobní nasazení, dramatické zápletky, kolosální technické parametry, velkohubou prezentaci a reklamu i strmý pád. A to vše se několikrát opakuje.

MERCEDES-BENZ GLE (V167) – CHVÁLA VZDUCHU

www.automobilrevue.cz

Typ GLE má v nomenklatuře palety Mercedes-Benz výsostné postavení: přímo navazuje na řadu ML, jež stanula u základů moderních luxusních SUV.

Friday, Jan 18

LEXUS RX 450HL – VYHLAZENÁ SEDMIČKA

www.automobilrevue.cz

Lexus RX v prodloužené verzi je k dispozici výhradně s hybridním systémem pod kapotou a pohonem všech kol. Jeho doménou je kombinace unikátní kombinace komfortu a hospodárnosti.

AUDI E-TRON 55 QUATTRO – VĚROZVĚST

www.automobilrevue.cz

Audi e-tron nevypadá jako mimozemšťan. Snaží se ukázat, že elektromobil alespoň v určitých segmentech může být skutečně fungujícím vozidlem pro každodenní použití.

06

MUSEO AUTOMOVILÍSTICO DE MÁLAGA – ŠATY DĚLAJ ČLOVĚKA

www.automobilrevue.cz

Jak se zpívá, šaty dělaj člověka. A expozic, kde fotografování vozidel překáží figuríny navlečené do podivných hadříků, je spousta. Nicméně majitelé automobilové sbírky v Málaze citlivě vybrali unikátní exponáty pro dokreslení toho, jak…

Thursday, Jan 17

07

KIA E-NIRO – ŠIKOVNÝ TRHAČ ASFALTU

www.automobilrevue.cz

Automobilka Kia konečně představila třetí verzi své řady Niro. Po hybridu a plug-in hybridu přichází elektromobil e-Niro.

06

OPEL COMBO LIFE – Z ČERSTVÉHO CHOVU

AutomobilRevue.cz

Nová generace typu Opel Combo v osobním provedení Life oslní jízdním komfortem a s ohledem na svoji délku až neuvěřitelně prostorným interiérem.

NISSAN – NISSAN NAVARA OFF-ROADER AT32

www.automobilrevue.cz

Navara OFF-ROADER AT32 je vůbec prvním pick-upem prodávaným v celé Evropě, který Nissan vyvinul ve spolupráci s partnerskou značkou.

Wednesday, Jan 16

07

HYBRIDY HONDA – PŘIZPŮSOBIVÉ

www.automobilrevue.cz

I když nejvíce hybridních vozů vyrobí Toyota, Honda zaujme technickou rozmanitostí svých hybridních systémů navržených pro různé druhy automobilů a různé trhy.

06

LORENC LOGISTIC – VOLVO SLOUŽÍ SPOLEHLIVĚ JIŽ 26 LET

www.automobilrevue.cz

Klatovská firma Lorenc Logistic, s. r. o., vznikla na zelené louce v roce 1992 a již při jejím založení začaly spolehlivě pracovat nákladní vozidla Volvo.

05

CTRC – 2 WUHAN – Další krok k hattricku

www.automobilrevue.cz

Čínské mistrovství tahačů na okruzích nezná prozatím jiného vítěze než Čecha Davida Vršeckého. Závodník se silničními tahači, který vyhrál ve své kariéře již kde co, je stále jedničkou v Číně. Na kapotě svého speciálu vozí startovní číslo…

Tuesday, Jan 15

07

VOLVO S90 T8 POLESTAR – OTÁZKA PREFERENCÍ

www.automobilrevue.cz

Hybridní verze T8 mají v modelových řadách 60 a 90 značky Volvo postavení vrcholu nabídky. Vyzkoušeli jsme toto provedení v karoserii sedanu vyšší střední třídy S90.

06

GRAND PRIX ČSSR BRNO (WSPC) 1988 – PROTOTYPY V BRNĚ

www.automobilrevue.cz

Po formuli 1 v Maďarsku pronikly za hranice tzv. socialistického tábora také nejrychlejší sportovní prototypy. Byl to největší závod v Brně od šedesátých let...

STAVEBNÍ VOZIDLA – SPECIÁLNÍ TATRA PHOENIX V KAMENOLOMU

www.automobilrevue.cz

Vlajkovou lodí kopřivnické společnosti TATRA TRUCKS pro oblast stavebnictví je úspěšná modelová řada automobilů TATRA PHOENIX Euro 6. Vozy této řady se vyznačují nejen odolností a výdrží, ale také ekonomickým provozem na silnicích i v…

Monday, Jan 14

08

ŠKODA KODIAQ RS – PEČLIVÉ LADĚNÍ

www.automobilrevue.cz

Škoda Kodiaq RS je příspěvkem do segmentu výkonných vznětových SUV, kde jsou obvykle zastoupené prestižní značky. Testovací jízdy prokázaly, že za volantem poskytuje mnoho zábavy.

07

HYUNDAI i20 2019 – JEDNA RODINA

www.automobilrevue.cz

Ačkoli typ i20 není vyráběn v České republice, patří u nás k oblíbeným modelům, jež zde značce Hyundai pomáhají posilovat její přítomnost.

OLD CAR CITY USA – 4000 DUCHŮ. VELKÁ GALERIE

www.automobilrevue.cz

V Old Car City USA nedaleko Atlanty je možné v lese vidět nebývalou sbírku více než 4000 zchátralých a časem ojíněných automobilů. Připadali jsme si zde jako ve městě duchů.

Sunday, Jan 13

19

CITROËN/PEUGEOT – S DODÁVKOU OKOLO ZÁMKU CHANTILLY

www.automobilrevue.cz

Severně od Paříže je umístěn areál zámku Chantilly s rozsáhlým parkem. I koncem října byl obležen turisty.

Friday, Jan 11

07

ŠKODA SCALA – PROSTOR A TECHNOLOGIE

www.automobilrevue.cz

Scala se stává základem nové typové řady automobilky Škoda. V nabídce nahrazuje modely Rapid, je ale po všech stránkách výrazně vyspělejší.

06

BOJOVÁ VOZIDLA – NEJLEPŠÍ POVĚST

www.automobilrevue.cz

V Česku jsou k dispozici nová bojová vozidla LRPV Gepard a RDV Gepard, která jsou výsledkem spolupráce několika českých firem z oblasti obranného průmyslu. Jde o lehká bojová vozidla postavená na podvozku Toyota Land Cruiser řady 70 určená…

TATRA 603 MB a NP – EXOTI OD DUNAJE

www.automobilrevue.cz

V letech 1961 a 1962 se v Bratislavě zrodily dva zcela výjimečné prototypy: třináctimístný minibus Tatra 603 MB a nízkopodlažní rozvážkový vůz Tatra 603 NP. Oba měly vzduchem chlazený kopřivnický osmiválec, ale vpředu a pohánějící přední…

Thursday, Jan 10

07

MAZDA 3 – VE STYLU KAI

www.automobilrevue.cz

Čtvrtá generace Mazdy 3 s karoserií hatchback je sériovou verzí koncepční studie Mazda Kai z roku 2017. Svým vzhledem, ale také technikou rozhodně patří k nejradikálnějším vozům svého segmentu.

06

FIAT/SUZUKI – CROSSOVER NEBO SUV?

www.automobilrevue.cz

Obliba vozidel kategorie crossover a SUV stále stoupá a dokonce se objevují ve firemních flotilách.

VARROC – ZVÝŠENÍ PRODUKCE SVĚTLOMETŮ

www.automobilrevue.cz

V nové hale na výrobu inteligentních světlometů v Rychvaldu firma Varroc rozšiřuje výrobu.

Wednesday, Jan 9

07

PORSCHE 911 CARRERA (992) – EVOLUCE IKONY

První Porsche 911 se objevilo v roce 1963 a i když prochází neustálým vývojem, stále si zachovává původní koncepci a vzhled. Ani nejnovější osmá generace se z nastaveného kurzu neodchyluje.

06

ELEKTRONÁKLAĎÁKY – DAF PRO BUDOUCNOST

Společnost DAF je vedoucí značkou evropského trhu v kategorii tahačů a je na prvním místě, pokud jde o nízkou spotřebu paliva, vynikající provozuschopnost, spolehlivost a pohodlí pro řidiče. Vedoucí pozici v oblasti ekologických…

IVECO TERÉN – NOVÝ AUTOMOBIL IVECO STRALIS V TERÉNU PÍSKOVNY

Společnost Iveco uspořádala v pískovně ve Valticích v jihomoravském regionu prezentační akci vozidel Stralis X-Way určených jak na silnici, tak do terénu.

Tuesday, Jan 8

07

SEAT TARRACO – ŠPANĚLSKÁ VARIACE

Za volant Seatu Tarraco jsme usedli na silnicích v okolí Barcelony, tedy v místech, kde toto velké pěti- až sedmimístné SUV vzniklo.

06

ELEKTRODODÁVKY – NEMECKÁ POŠTA – VÝROBCA AUTOMOBILOV!

Kompletne privatizovaná spoločnosť Deutsche Post DHL Group zadala pred niekoľkými rokmi spracovanie projektu vývoja dostatočne lacného a úžitkového elektromobilu pre obsluhu dodávok pošty a balíkov.