English

AutomobilRevue.cz

Today News

17

VW IAA – Pět světových premiér VW na téma elektromobilita

www.automobilrevue.cz

V druhé polovině září koncern Volkswagen v Drážďanech představil modulární platformu MEB pro svá vozidla s elektrickým pohonem.

07

MERCEDES-AMG E 53 4MATIC+ KUPÉ – Velké změny

www.automobilrevue.cz

Elektrický kompresor, turbodmychadlo, startér/generátor, aktivní pohon všech kol – to jsou jen některé ze zajímavých technických řešení použitých ve voze Mercedes-AMG E 53 kupé.

06

ELEKTRONÁKLAĎÁKY – DRUHÁ GENERACE – DÍL I.

www.automobilrevue.cz

Renault Trucks představil po desetiletém testování v reálných podmínkách provozu ve spolupráci s vybranými partnery svoji druhou generaci 100 % elektrických vozidel: Renault Master Z. E., Renault Trucks D Z.E. a Renault Trucks D Wide Z.E.

VOJENSKÁ TECHNIKA – RÝCHLY VÝVOJ

www.automobilrevue.cz

Dva roky trvalo vývojárom spoločnosti Zetor Engineering Slovakia, než preniesli myšlienku obrneného taktického vozidla Gerlach z papiera do reality. Na projekte sa podieľali nielen špičkoví inžinieri a odborníci so skúsenosťami z bojového…

Sunday, Nov 11

22

SEAT TARRACO – VLAJKOVOU LODÍ JE SUV

www.automobilrevue.cz

Jen pět dní po zářijové statické premiéře v Barceloně a devět dnů před oficiálním odhalením na autosalonu v Paříži jsme s kolegy z poroty COTY dostali příležitost v Dánsku důkladně vyzkoušet nový typ Seat Tarraco v běžných provozních…

Friday, Nov 9

07

DS 3 CROSSBACK (D34) – OSAMOSTATŇOVÁNÍ SE

Je to trochu složité, ale značka DS (nyní DS Automobiles) po takřka deseti letech směřuje k ještě větší autonomii. Symbolem tohoto procesu se stává nový hatchback DS 3 Crossback.

06

NOVÝ SPORTOVNÍ PICK-UP FORD RANGER RAPTOR

Ford oznámil, že nový Ranger Raptor míří na evropské trhy. Premiéru měl na veletrhu Gamescom v německém Kolíně nad Rýnem.

Thursday, Nov 8

MASERATI GHIBLI S Q4 (M157) – POD SLUPKOU

Maserati na svých vozech pracuje postupně. V roce 2018 se vydalo pod slupku typu Ghibli. Test verze S Q4 ukázal, že změny se nejvíce projevují při jízdě.

DAF Trucks/Tatra Trucks – Lesovozy v Nýřanech

Zajímavou akci pro své zákazníky připravil v polovině roku významný západočeský zástupce značek DAF Trucks a Tatra, společnost NEVA Group.

Wednesday, Nov 7

07

MITSUBISHI ECLIPSE CROSS 1.5 TURBO 6MT – SUV VARIACE

Zatím jsme měli Mitsubishi Eclipse Cross k dispozici pouze ve vrcholné verzi s pohonem všech kol a převodovkou CVT. Nyní přišel čas na provedení s pohonem předních kol a manuální převodovkou.

05

VIZE BUDOUCNOSTI VOLVO

Proč létat, když se můžete nechat vézt? Volvo představuje koncept automobilu, který je připraven změnit pohled na individuální dopravu. Je totiž schopen čistě autonomní jízdy, takže vás odveze kamkoliv zcela bez námahy.

Tuesday, Nov 6

07

HYUNDAI i30 FASTBACK T-GDI 120 – PŮSOBIVÝ ZÁKLAD

Sportovně lehce střižený Hyundai i30 s karoserií Fastback patří ve své kategorii k unikátům. Jaké je jeho nejlevnější provedení?

PLATFORMA VOLKSWAGEN MEB – ELEKTŘINA PRO VŠECHNY

S tímto mottem koncern Volkswagen vyvinul platformu MEB určenou pro elektřinou poháněné vozy. Je modulární, flexibilní a první vůz na ní vyjede již v roce 2020.

06

Renault Trucks – Renault Trucks pro stavební práce

Francouzský výrobce Renault Trucks nabízí svým zákazníkům širokou paletu stavebních vozidel C a K.

Monday, Nov 5

07

MONDIAL PARIS MOTOR SHOW 2018 – V POŘÁDKU!

První zkazky o řadě chybějících automobilek zavdávaly důvody k obavám z toho, zda se bude letos v Paříži vůbec nač dívat. Skutečnost ale předčila očekávání.

06

TANNISTESTEN 2018 – PŘEHLÍDKA

Největší nezávislé novinářské testování nových automobilů na světě se letos konalo ve svém 41. ročníku.

Autobus – Malý autobus a velké výkony

Zatímco ve velkých zájezdových autobusech je automatická převodovka běžná, v malých se jí zákazníci tak trochu brání. Přitom kdo jednou zkusí, obvykle nechce jinak. Stoprocentně to platí o automatu Niesetronic v Isuzu Novo Ultra.

Sunday, Nov 4

00

Automobil 11/2018 je v prodeji!

Právě vyšel listopadový Automobil ročníku 2018. Připravena jsou v něm představení nejnovějších automobilů a technologií a nezapomněli jsme ani na tradiční rubriky historie a motorsport.

Friday, Nov 2

14

HYUNDAI KONA ELECTRIC – S DOJEZDEM SKORO 500 KM

Po Jaguaru I-Pace dorazil na český trh další elektromobil s velmi solidním dojezdem. Jmenuje se Hyundai Kona Electric a na jedno nabití zvládne podle WLTP ujet 482 km.

07

MERCEDES-BENZ/VOLKSWAGEN – NIŽŠÍ SPOTŘEBA A VĚTŠÍ BEZPEČNOST

Modernizace či přímo generační výměna lehkých užitkových vozidel všech evropských značek už byla skoro dokončena a tak můžeme nabídnout i jejich redakční testy.

SUBARU XV 1.6i – PRO KAŽDÝ ÚČEL

Subaru XV druhé generace se během letošního roku etablovalo na trhu. V nabídce je se dvěma motory, my jsme měli k dispozici základní čtyřválec 1,6 litru.

06

BARUM POLARIS 5

Nová generace nejžádanější zimní pneumatiky.

Thursday, Nov 1

13

SEAT TARRACO – VLAJKOVOU LODÍ JE SUV

Jen pět dní po zářijové statické premiéře v Barceloně a devět dnů před oficiálním odhalením na autosalonu v Paříži jsme s kolegy z poroty COTY dostali příležitost v Dánsku důkladně vyzkoušet nový typ Seat Tarraco v běžných provozních…

06

POHODA I DO NEPOHODY

Protože švédská kultovní automobilka Scania vyrábí autobusy již více než sto let, nabízí světovým trhům produkty precizně specifikované a dotažené co nejblíže dokonalosti.

SUZUKI JIMNY – Na rámu

Schopnosti nového Suzuki Jimny jsme měli možnost vyzkoušet mimo jiné v největším soukromém lese na území Německa – Constantia Forest. Jak obstálo?

04

Zemědělská technika – Zetor představil veletrhu Techagro flotilu novinek

Na největším zemědělském veletrhu v ČR a ve střední Evropě představil Zetor novinky pro sezonu 2018.

Wednesday, Oct 31

18

Autorizovaní partneři značky Hyundai jsou stále úspěšnější.

www.automobilrevue.cz

Hyundai je dlouhodobě nejdynamičtější automobilovou značkou v České republice, nabízející špičkovou kvalitu vozů a služeb. Čeští zákazníci, kteří hledají za své peníze to nejlepší, volí Hyundai a české modely Hyundai ix20, i30 a Tucson,…

06

VOLKSWAGEN TOUAREG 3.0 TDI – JINÝ VOLKSWAGEN

www.automobilrevue.cz

Touareg zcela vybočuje z dnešní produkce Volkswagenu. Jako jediný nepoužívá platformu MQB, současně je vybavený nejmodernější technikou a tvoří tak přirozený vrchol nabídky své značky.

MERCEDES-BENZ – KONEC ZPĚTNÝCH ZRCÁTEK U TRUCKŮ!!!

www.automobilrevue.cz

Německá automobilka Mercedes-Benz představila těsně před IAA v Hannoveru ve světové premiéře nový model Actros.

Trendy v automobilismu – Budoucnost již nastala

www.automobilrevue.cz

Obrovské úsilí věnují odborníci rozvoji systémů řízení efektivity a bezpečnosti přepravy nákladů. Orientují se přitom jak na nejbližší, tak na vzdálenější budoucnost.