English

Friday, Oct 11

07

Thursday, Oct 10

16

Tuesday, Oct 8

08

Váhal jsem, jestli zpívat o smrti. Pohřby nemám rád, na ten Gottův nepůjdu, říká Vladimír Mišík

IHNED.cz / Art

Když má člověk trable, strádá. Koncerty mi pomáhají. Když lidi tleskají, je to euforie. A o tu bych nerad přišel, říká zpěvák Vladimír Mišík.

Sunday, Oct 6

11

Saturday, Oct 5

23

Friday, Oct 4

01

Thursday, Oct 3

12

(Za)biják Kamila Fily: Joker překročil hranici snesitelnosti. Jedinečný výkon Joaquina Phoenixe je na Oscara

IHNED.cz

Je to něco, co jste nikdy neviděli. Joker je nejoriginálnější komiksový film všech dob, říká filmový kritik Kamil Fila.

Wednesday, Oct 2

22

Gottův přízvuk Němci milovali, zná ho celá země, i já ztratil pár slz, říká novinář Schmidt

IHNED.cz / Art

Karel Gott zpíval okouzlující texty, Včelku Máju zná každý, zpráva o jeho úmrtí byla šokem, líčí německý novinář žijící v Praze Hans-Jörg Schmidt.

12

11

Monday, Sep 30

09

Národní třída účtuje se současným režimem. Zpočátku nadějně

IHNED.cz / Art

Filmová adaptace románu Jaroslava Rudiše Národní třída ukazuje naštvanost lidí, pro které polistopadový režim nebyl přínosem.

Sunday, Sep 29

17

Burleska ukazuje ženy s celulitidou i nedokonalostmi, je pro všechny, říká umělkyně Miss Cool Cat

IHNED.cz / Art

"Burleska je pro všechny," říká burleskní umělkyně Terézia Bělčáková alias Miss Cool Cat.

Friday, Sep 27

22

Tuesday, Sep 24

11

(Za)biják Kamila Fily: Román pro pokročilé s Vašutem je podvod. Vznikl jen kvůli reklamě

IHNED.cz / Art

Román pro pokročilé představuje pro kritika Kamila Filu nápodobu, parazitování na názvech jiných filmů.

Sunday, Sep 22

08

Gentlemanství vyprchalo. Když dámě podržíte dveře, už harašíte. Tak haraším, říká Ondřej Havelka

IHNED.cz / Art

Swing miluju, má strhující rytmus. Jazzmani tehdy bavili publikum a to mě baví taky, říká zpěvák a zakladatel big bandu Melody Makers Ondřej Havelka.

Friday, Sep 20

01

Thursday, Sep 19

16

(Za)biják Kamila Fily: Důchodce Rambo se mění v monstrum. Dojemné loučení s akční legendou nečekejte

IHNED.cz / Art

John Rambo v podání Sylvestera Stallona reflektuje své stáří.

Monday, Sep 16

09

Friday, Sep 13

14

09

07

Thursday, Sep 12

17

Brutalitu Nabarveného ptáčete halí poetika. Marhoul se neměl tolik bát, kritizuje film po české premiéře Fila

IHNED.cz / Art

"Václav Marhoul se snažil ve filmu Nabarvené ptáče podat brutalitu v poetickém hávu. Ten ale ubíjí tempo snímku, navíc je hlavní hrdina celou dobu bez výrazu," tvrdí filmový kritik Kamil Fila. Na povedenou adaptaci tohoto knižního…

Sunday, Sep 8

08

Saturday, Sep 7

Vysvětlit dětem revoluci je těžké, líčí autoři komiksu Trikolora, který přibližuje události z listopadu 1989

IHNED.cz / Art

Nechtěli jsme vyprávět velké dějiny, ale obyčejné příběhy té doby, normální lidé daleko od hlavního dění tu dobu také prožívali, říká scenárista nového komiksu Martin Šinkovský.

Friday, Sep 6

07

Šokovala přehlídkou s nahými modelkami. Oděvní byznys se musí změnit, říká návrhářka Burkertová

IHNED.cz

Oblečení je dnes na světě tolik, že není důležité, kolik na něj máte peněz. Já jsem oblečená za 80 korun ze second handu, říká návrhářka značky ODIVI Iva Burkertová, která představila provokativní kolekci na Mercedes-Benz Prague Fashion…

Thursday, Sep 5

19

12

Tuesday, Sep 3

20

Monday, Sep 2

08

Sunday, Sep 1

Byl jsem aktivní zvířátko, velký talent nemám. Dnes bych rok 1989 nafotil líp, říká fotograf Jan Šibík

IHNED.cz / Art

Udělal jsem spoustu chyb, tehdy jsem to neviděl. Na Národní třídě jsem dostal strach, že přijdu o filmy, ale odešel jsem včas, říká fotograf Jan Šibík, kterému vychází kniha 1989.