English

Sunday, May 19

22

18

Odchod z EU by pro nás byl katastrofou, zájmem Česka je silná Evropa, říká europoslanec Niedermayer

domaci.ihned.cz

Referendum o EU by se stalo hrou různých zájmových skupin a na konci by mohlo být katastrofické rozhodnutí, pravda a fakta totiž ztrácí roli, spousta lidí postavila úžasnou politickou kariéru na tom, že lžou, říká kandidát koalice TOP 09 a…

15

14

Saturday, May 18

15

Konečná: Bez kapitalismu by EU bylo lépe. Chceme, aby ji ovládali lidé, ne korporace

domaci.ihned.cz

Pokud nebudou komunisté v Evropském parlamentu, tak pravice bude dál hájit nadnárodní kapitál, tvrdí lídryně KSČM pro blížící se volby Kateřina Konečná.

11

První česká horolezkyně: Smrt v horách musíte přijmout, osmitisícovky jsou jen byznys

domaci.ihned.cz

Když lezete, riskujete, musíte přijmout to, kolik horolezců umírá při pokusech o zdolání osmitisícovek, mnoho nejlepších zahynulo. Dát si za komunismu za cíl zdolat osmitisícovky, to mi lidé říkali, ať jdu na psychiatrickou léčebnu, žádné…

Friday, May 17

16

Další falešné video se Zemanem. V Maďarsku po pádu děkuje nápomocným kolemjdoucím

IHNED.cz / Domácí

V Maďarsku se objevilo další video s falešným prezidentem Zemanem. Dvojník prezidenta v něm zakopne a děkuje kolemjdoucím, kteří mu pomáhají znovu na nohy.Jedná se už o druhé takové video, první vzniklo v Číně.

13

12

11

07

Babiš i Faltýnek lhali, všechno je PR a populismus, nebudu ničí ovce, říká exministryně Šlechtová

IHNED.cz / Domácí

Babiš nedodržel žádnou dohodu, kterou jsme spolu měli. Snažil se, abych skončila už na ministerstvu pro místní rozvoj, stát se mě chtěl zbavit, tvrdí bývalá šéfka resortu obrany za ANO Karla Šlechtová.

Thursday, May 16

23

17

Odvolání Fajta si objednal Zeman, Staněk zničil kulturní prostředí, tvrdí výtvarník Jiří David

domaci.ihned.cz

Politická objednávka byla zjevná, to už dnes nikdo nemůže rozporovat, říká o odvolání šéfa Národní galerie Jiřího Fajta výtvarník Jiří David.

Nejsme slepí! Stovky studentů demonstrovaly za justici, chtějí také, aby obměněná vláda znovu požádala o důvěru

IHNED.cz / Domácí

Zhruba dvě stovky středoškolských a vysokoškolských studentů se ve čtvrtek sešly v Praze na demonstraci za nezávislou justici a za demokracii. Menší protesty se konaly také v Hradci Králové, Pardubicích nebo Ostravě.

16

15

Nejen Putin nebo Kim Čong-un. Také Andrej Babiš se dívá na věci. Pozoroval kůrovce, ale třeba také virtuální realitu, vrtuli nebo Zeď nářků

domaci.ihned.cz

K životu předních politiků to patří. Oficiální cesty a návštěvy cizích zemí nebo institucí. Fotografie z těchto akcí ale působí mírně komicky, respektive to, že jako jakési klišé zobrazují tyto politiky jako "pozorovatele věcí".

14

Pesticidy a hnojiva hubí veškerý život, ničení krajiny si platíme z daní, říká přírodovědec Hruška

IHNED.cz / Domácí

Na světě je ohroženo vyhynutím téměř milion druhů rostlin a živočichů. Nejde jen o orangutany a nosorožce v dalekých zemích, stejně je ohrožen život i tady u nás. Ten problém se nás týká víc, než si myslíte. Česká republika je rekordmanem…

09

07

Ozbrojení muslimové v Česku? Žádného neznám, nemohu ověřovat všechno, tvrdí lídr SPD do evropských voleb

IHNED.cz / Domácí

Nemohu ověřovat každou jednotlivost, která se objeví ve volebních novinách, předpokládám ale, že ten, kdo to napsal, to ověřené má, říká Ivan David, lídr SPD pro volby do Evropského parlamentu.

Wednesday, May 15

20

Křetínský svým přiznáním k darování šperků Nečasové potvrzuje verzi obžaloby o krácení daní, říká právník

IHNED.cz / Domácí

Miliardář Daniel Křetínský svým doznáním k darování šperků bývalé šéfce premiérova kabinetu Janě Nečasové potvrdil verzi obžaloby z krácení daní, říká právník Transparency International Petr Leyer.

17

16

Zájmy voličů ANO hájit nebudu, jen těch svých, Zeman by měl být odvolán, říká europoslanec Štětina

IHNED.cz / Domácí

V Evropském parlamentu budu hájit zájmy jen svých voličů, ne Babiše. Babišovi nevěřím nic, je sebestředný. Zeman by měl být odvolán na základě zdravotního stavu, říká europoslanec Jaromír Štětina, lídr kandidátky hnutí Evropa společně.

13

12

08

07

Tým má na medaili, chce vyhrát. Ale někdy si omlouváme neúspěchy, říká vítěz z Nagana Beránek

IHNED.cz

Důležité zápasy teprve přijdou, není možné vyhrát každý zápas, ale tým chce vítězit, působí kompaktním dojmem - Porážka s Ruskem je jiná, je to v nás zakořeněné.