English

Today News

01

Přáli si pasivní dřevostavbu z panelů. Do domu se stěhovali už za rok

iDNES.cz / Bydlení

Manželé Tereza a Lukáš si nechali navrhnout a pár kilometrů od Opavy postavit jednoduchou, ale komfortní dřevostavbu pro čtyřčlennou rodinu. Návrh zohlednil odlišnosti pozemku, daný rozpočet i požadovaný ekologický koncept.

V Kamenici postavili bydlení, které má to nejlepší z města i vesnice

iDNES.cz

Komorní rezidenční projekt, sestávající ze dvou viladomů uprostřed zeleně, tvoří vstupní bránu do centra malé středočeské obce Kamenice. Je to místo, které propojuje to nejlepší z bydlení ve městě a na vesnici.

Monday, Nov 27

Na půdě sto let staré vily vznikl úžasný mezonet plný světla

iDNES.cz / Bydlení

V ostravské vile z dvacátých let minulého století chtěli majitelé předělat půdu na mezonetový byt se vzdušným a prosvětleným prostorem. To ovšem znamenalo vytvořit železnou konstrukci, která drží celé horní patro, aby se nezatěžovala…

Ze skleníku, ve kterém Mendel pěstoval hrách, je krásná ozdoba Brna

iDNES.cz / Bydlení

Působení zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela je úzce spojené s Brnem, které mu loni vztyčilo pozoruhodný moderní pomník.

Sunday, Nov 26

Spisovatelka Kimlová vyměnila byt v Praze za vysněný dům se zahradou

iDNES.cz / Bydlení

Dům snů si se svým manželem pořídila spisovatelka a rozhlasová moderátorka Denisa Kimlová. Pražský byt vyměnili za příbytek v dojezdové vzdálenosti od Prahy a díky většímu prostoru si mohli dopřát luxus v podobě dvou pracoven.

Saturday, Nov 25

Moderní dům z oceli a skla z roku 1958 je historickou památkou

iDNES.cz / Bydlení

Ikonické domy v Los Angeles se otevírají veřejnosti. Zájemci si tak mohou projít budovy z minulého století ve stylech modernismu, craftsman, španělské koloniální architektury, a to včetně staršího viktoriánského stylu. Mezi zpřístupněné…

Friday, Nov 24

Nádherné pražské kláštery, které se otevřely veřejnosti a dobře slouží

iDNES.cz / Bydlení

Církevních památek bychom našli v Praze dost a dost, většina z nich prošla řadou proměn. Nejvýraznější nastaly u klášterů, které se otevřely veřejnosti a proměnily v nemocnice či galerie. Článek přinesl magazín City Life.

Poradna architekta: příprava na bydlení v důchodu začíná už v padesáti

iDNES.cz / Bydlení

Příprava na důchod nezačíná měsíc „před nástupem“, ale mnohem dříve. To si uvědomila i aktivní Petra, která žije a pracuje v Brně, bohužel v pronájmu. Naštěstí zdědila řadový domeček v malém městečku na Českomoravské vrchovině, do kterého…

Thursday, Nov 23

Vánoční dárky mohou být skvělou investicí, jistější než úspory v bance

iDNES.cz / Bydlení

Přesně za měsíc a den se budou rozbalovat dárky, je tedy nejvyšší čas nějaké pořídit. Inspiraci určitě najdete v obchodech s českým designem. Nejenže podpoříte mladé tvůrce a tuzemské výrobce, ale můžete pořídit svým blízkým i skvělou…

Prodal dům i s hypotékou. Předělal náklaďák na oslnivé bydlení s vířivkou

iDNES.cz / Bydlení

Ze starého nákladního auta pro přepravu koní dokázal britský truhlář vykouzlit romantické bydlení. Do domu na kolech dokázal umístit i vířivku.

Wednesday, Nov 22

Poslední Mozartův zámek se prodává. Přežil i nacisty

iDNES.cz / Bydlení

Zatímco v Česku jde v případě prodejů zámků většinou o ruiny, v Rakousku se soukromý majitel hodlá vzdát stavby v perfektním stavu. A navíc s úžasnou historií – Wolfgang Amadeus Mozart vytvořil na objednávku majitele zámku Stuppach,…

Rodina si postavila ve Švýcarsku moderní dřevostavbu se smrkovou fasádou

iDNES.cz / Bydlení

Z kopců shlížet na řeku, pole, stromy a louky a dýchat plnými doušky svěží vesnický vzduch. Takový život si pro svou rodinu vysnila mladá rodina z Curychu a nechala si postavit moderní stodolu se smrkovou fasádou uprostřed luk.

Tuesday, Nov 21

Návrh interiéru v glamour stylu splnil přání majitelů i jejich kočky

iDNES.cz / Bydlení

Mladá rodina se rozhodla pro razantní proměnu svého staršího domu. Přáli si interiér nejen prosvětlit, ale také vytvořit ucelený koncept stávajícího prostoru. Proměnu svěřili studiu Live-design.

Mlýn a černá skládka hyzdily obec. Starostka vybojovala nádherný park

iDNES.cz / Bydlení

Díky vytrvalé snaze starostky má městečko Blšany v Ústeckém kraji na místě zchátralého mlýna a černé skládky vzkvétající odpočinkovou zónu, která slouží všem.

Monday, Nov 20

Nejdražší byt v LA si pořídila zpěvačka Rihanna. Je ve 40. patře

iDNES.cz / Bydlení

Zpěvačka Rihanna si pořídila nádherný penthouse ve 40. patře dvaačtyřicetipatrové stavby The Century v Los Angeles. Jedním z předchozích majitelů bytu byl nedávno zesnulý Matthew Perry, jeden z protagonistů kultovního seriálu Přátelé.

Opuštěnou usedlost opravil s velkou vizí. Jimramovu chce vrátit zašlou slávu

iDNES.cz / Bydlení

K památkově chráněné usedlosti v Jimramově jsem se dostal na jaře 2021. „Po první návštěvě jsem se zhlédl v potenciálu uplatnění pensionu, který oživí zašlou slávu obce na Žďársku, píše Marek Štukhejl do seriálu Splněný sen.

Sunday, Nov 19

Zpěvačka utíká z Prahy na milovanou chalupu. Práce zde nikdy nekončí

iDNES.cz / Bydlení

Operní pěvkyně Edita Randová žije v centru Prahy, ale ve volném čase ráda vyrazí na Plzeňsko, odkud pochází část její rodiny. Práce na zahradě a pobyt na čerstvém vzduchu pro ni představují odpočinek od každodenních povinností a příjemnou…

Saturday, Nov 18

Miluje růžovou, má ráda „mišmaše“. Jak bydlí influencerka Mariana Prachařová

iDNES.cz / Bydlení

Influencerka a majitelka online obchodu Mariana Prachařová miluje zajímavý design a růžovou barvu. S jejich pomocí a bez bourání kreativně proměnila interiér menšího pronajatého bytu v pražském činžovním domě.

Friday, Nov 17

Spirála ze skla, to je český pavilon pro světovou výstavu v Ósace

iDNES.cz / Bydlení

Osmatřicet návrhů, kterými jednotlivá studia vyjádřila představu o takzvaném Českém pavilonu pro EXPO 2025 v japonské Ósace, se změnilo ve velkolepou přehlídku české moderní architektury.

Sousedé nás už několikrát vytopili. Problém neřeší a jen krčí rameny

iDNES.cz / Bydlení

Nájemníci v bytě nad námi nás už několikrát vytopili. Nejdřív byl na vině sprchový kout, pak pračka a letos prý už vůbec nevědí, čím by to mohlo být. Jen krčí rameny a nic neřeší, popisuje Hana svůj problém pro seriál Sousedské války.

Thursday, Nov 16

Když se stěhovat, tak do autobusu. Pár překvapil okolí radikální změnou

iDNES.cz / Bydlení

Hannah Laneová z amerického Kentucky a její manžel Cody žili běžný život v krásném domě, když je okouzlily příběhy lidí, kteří žili v upravených dodávkách a autobusech. Okamžitě se rozhodli pro změnu.

Smutná historka s řemeslníkem aneb za problémy si někdy můžeme i sami

iDNES.cz / Bydlení

Téměř „tradičně“ se zlobíme s instalatéry, obkladači či zedníky, ale nepříjemné konce mívají i jiné zakázky, například pokud se rozhodnete nechat si přečalounit staré křeslo.

Wednesday, Nov 15

V národním parku v Krkonoších si postavili novou chalupu. Pro rodinu ideál

iDNES.cz / Bydlení

Na místě současné Boudičky stála původně o krapet menší chalupa. Své časy měla už za sebou, tak se Eduard s Kateřinou rozhodli pro novostavbu od ateliéru a1architects.

Vánoční ozdoby a dekorace letos sázejí na figurky, perníčky i Ladovu zimu

iDNES.cz / Bydlení

Pro řadu lidí představují Vánoce spoustu přemýšlení a stresu, jak to zařídit, aby byly co nej… A to platí i o vánočních dekoracích, bez nichž si již Vánoce neumíme představit. Skvělá zpráva? Trendy jsou letos tak rozmanité, že se nelze…

Tuesday, Nov 14

I senioři umějí žít. Místo bydlení v hotelu si dopřáli v Praze byt 2+kk

iDNES.cz / Bydlení

Aby si seniorský pár z Moravy mohl dosyta užívat kultury, kterou naše hlavní město nabízí, ale také navštěvovat milovaná vnoučata, a přitom mít svůj klid, pořídil si v Praze menší byt.

Roubenka, fara, usedlost i rodinné domy. Splňte si sen o lepším bydlení

iDNES.cz

V České republice se prodává velké množství roubenek, far, usedlostí i rodinných domů v různé kvalitě. Některé jsou před rekonstrukcí, do jiných se můžete ihned nastěhovat, ale všechny vypadají zajímavě. Podívejte se na pět z nich.

Monday, Nov 13

Postavili si dům za dva miliony. Nechali se inspirovat u předků

iDNES.cz / Bydlení

Malý dům, postavený rukama mladé rodiny, si vzal jako inspiraci tradiční domy našich předků, tedy jednoduché a funkční. Není to typizovaná novostavba z katalogu, ale domov, o který se sami zasloužili.

Areál v Jestřebí se proměnil k nepoznání. Lidé s postižením bydlí důstojně

iDNES.cz / Bydlení

V Libereckém kraji dobře ví, že člověk s postižením má stejné potřeby jako zdravý člověk. Postižené lidi začleňují do běžné populace a motivují je k činnostem, které tomu napomáhají. V souladu s tím proběhla zásadní rekonstrukce Domova…

Sunday, Nov 12

Zpěvačka Jana Rychterová si postavila za Prahou vysněný úsporný dům

iDNES.cz

Zpěvačka Jana Rychterová si splnila svůj sen, když si s manželem postavili dům na vesnici kousek od hlavního města. Novostavba je takzvaným pasivním domem, takže splňuje přísné normy a je energeticky velmi nenáročný. Interiér je zařízen v…

Saturday, Nov 11

Postel za více než 13 milionů je už v Praze. Může za ni rapper Drake

iDNES.cz / Bydlení

Když se spojí rapper Drake, známý designér Ferris Rafauli a švédská společnost Hästens, můžete se spolehnout, že vznikne něco výjimečného. Kvalitou, materiály i cenou. Nejdražší sériově vyráběná postel na světě Grand Vividus samozřejmě…