English

Today News

01

Jak se bydlí v mrakodrapu V Tower v Praze: nábytek slouží výhledu

iDNES.cz / Bydlení

O stavbě stometrového mrakodrapu V Tower na Pankráci se vede spousta polemik. Jedno je však jisté, zejména byty ve vyšších patrech mají neuvěřitelný výhled na celou Prahu. Právě tento fakt ovlivnil i interiér bytu, který zde navrhlo studio…

Chátrající hotel v Jevanech stojí v lesní čtvrti. Není to pěkný pohled

iDNES.cz / Bydlení

V Jevanech nedaleko Prahy stojí chátrající hotel Interpatria. Stavba obklopená vzrostlými stromy byla dokončena v roce 1990 jako rekreační středisko KSČ.

Thursday, Apr 2

Černá barva vládne v celém interiéru, od koupelny až po kuchyň

iDNES.cz / Bydlení

Ačkoli barvou roku vyhlásil Pantone pro letošek příznačně klasickou modrou jako barvu naděje (Dulux ovšem světle zelenkavou), výrobci i designéři si jako trendy barvu vybrali černou, a to už druhým rokem.

Bydlí si skvěle v sušárně chmele. S kulatými stěnami si chytře poradili

iDNES.cz / Bydlení

Když se rodina před deseti lety přistěhovala do anglického hrabství Kent, stala se jejich první adresou historická budova sušárny chmele. Kulaté stěny a život, ve kterém se nikdy necítíte zahnáni do kouta, jim jednoduše učaroval. Vlastní…

Wednesday, Apr 1

Na návštěvě u Jakuba Flejšara, trenéra Evy Samkové i skvělého sochaře

iDNES.cz / Bydlení

Jakuba Flejšara proslavil snowboarding, jeho svěřenkyně Eva Samková vybojovala olympijské zlato a bronz. Původně vystudovaný sochař se dnes věnuje vlastní tvorbě. Ve starší pražské vile k tomu má podmínky: dílnu, zahradní galerii i…

Herec Karel Zima našel po rozvodu své štěstí v malém podkrovním bytě

iDNES.cz / Bydlení

Malý podkrovní byt se stal před lety útočištěm herce Karla Zimy po rozvodu s manželkou Magdalenou Zimovou. Děti Agáta a Jonáš měly hlavní slovo při výběru nového Zimova bydlení, a tak se herec přizpůsobil jejich přání.

Tuesday, Mar 31

Byt v novostavbě vsadil na ocel. Místo televize mají majitelé kino

iDNES.cz / Bydlení

Zařizovat byt v novostavbě je sice radost, ale také starost. I proto se mladý aktivní pár rozhodl obrátit na architekty, aby mu pomohli vytvořit funkční a zároveň nadčasový interiér, který by splnil jeho představy.

Soused týrá našeho psa, protože štěká. Hází po něm kamení a stříká pepřák

iDNES.cz / Bydlení

Soused terorizuje našeho psa na zahradě. Hází po něm kamení, stříká na něj pepřový sprej, kope do plotu a vyhrožuje, že psa zabije. Prý štěká. Pes je přitom většinu dne doma s námi. Jsme z toho zoufalí a nevíme, co dělat, popisuje Zdenka…

Monday, Mar 30

Tradiční i smart. To je bydlení v moderním domě na italském venkově

iDNES.cz / Bydlení

Italské město Ostuni, kterému se přezdívá Bílé město (La Citta Bianca), se rozkládá na vápencových pahorcích v provincii Brindisi. Kouzelné místo na pobřeží Jónského moře regionu Apulie (Puglia) v oblasti Valle D’Itria si vybral za svůj…

Divadlo ve Varech září. Opona od Klimta patří k nejkrásnějším v Evropě

iDNES.cz / Bydlení

Historická budova Karlovarského městského divadla je architektonickým a uměleckým klenotem lázeňského města, který od sametové revoluce prošel už druhou rekonstrukcí.

Sunday, Mar 29

13

Kouzelná škola. Architektonický unikát uchvacuje již od první republiky

iDNES.cz / Bydlení

Francouzské lyceum v Dejvicích se krátce po svém dokončení v roce 1934 stalo evropskou ikonou dokonalého spojení funkce a formy a sloužilo jako vzor výstavby nových škol. Děti i dospělé inspiruje MŠ a ZŠ Bílá dodnes.

01

České Oppidum je lékem na apokalypsu. Podívejte se do bunkru za sedm miliard

iDNES.cz / Bydlení

Nejdražší stavba určená k bydlení v Česku je bunkr nedaleko Českého Brodu za sedm miliard korun. Za tuto částku dostanete nejen luxus, ale i jistotu, že v něm přežije až padesát lidí případnou válečnou či ekologickou katastrofu.

Saturday, Mar 28

Letošní jarní úklid vám může udělat i radost. Začněte likvidací věcí

iDNES.cz / Bydlení

Karanténa v bytě je nepříjemná a home office začne časem deptat i „otužilé“ jedince. Tak proč neudělat to, na co nám běžně nezbývá čas? Třeba konečně přebrat přeplněný šatník, vyčistit koberce nebo si vytvořit na umyvadle „lotosový efekt“…

Friday, Mar 27

Poradna architekta: kam s dítětem v malém panelovém bytě 2+kk

iDNES.cz / Bydlení

Byt 2+kk v panelovém domě sice není velký, pro bydlení dvojice však stačí. Situace se ovšem výrazně změní s narozením dítěte. Byť malé dítě bývá zpočátku většinou s rodiči v ložnici, což je případ i čtenářky Sylvy.

Rodinný dům u Mělníka z lepených hranolů vyšel na 3,6 milionu korun

iDNES.cz / Bydlení

Zajímavý rodinný dům ze dřeva stojí nedaleko Mělníka a je vybudována systémem d3D. Autory projektu jsou architekti Pavel Rydl a Pavel Valenta. Dřevostavba je postavena z lepených hranolů, které interiéru velmi sluší.

Thursday, Mar 26

Ve světě patří opět k nejlepším. České výrobky získaly prestižní ceny

iDNES.cz / Bydlení

Dobrých zpráv není nikdy dost. K těm pozitivním patří nejen informace o prestižních oceněních za design, které získaly české firmy, ale také to, že výroba v nich pokračuje i nadále a jejich produkty si lze v Česku zakoupit přes internet.

Rodina našla svůj ráj. Vrátila se do přírody a k původním tradicím

iDNES.cz / Bydlení

Elegantní oblá vila nad jezerem v bulharském městě Batak je poetickým místem, kde se skvěle nechytají jen ryby, ale ve stínu vinohradu i lelky a na velkorysé kamenné terase občas bronz. Čas jako by zde plynul pomaleji než jinde.

Wednesday, Mar 25

V době karantény vás zachrání zahrada. Architekt radí, jak ji zvelebit

iDNES.cz / Bydlení

Zahradní architekt Ferdinand Leffler člení zahradu na jednotlivé pokoje, jako je tomu v bytě. Každý kout prostoru se snaží rozvrhnout tak, aby přesně vyhovoval potřebám majitele a rezonoval s jeho povahou i životními postoji. Přinášíme vám…

Komik Karel Hynek se práce nebojí. Chalupu opravuje sám a dobře

iDNES.cz / Bydlení

Stand-up komik Karel Hynek je veselá kopa a vedle toho, že je mistrem mluveného slova, nebojí se ani fyzické práce. Na své chalupě v Podkrkonoší se klidně ujme stavebních úprav, dokonce kvůli tomu neváhá opustit rodinu.

Tuesday, Mar 24

Velké prostory zrekonstruovaného statku zútulnil nábytek na míru

iDNES.cz / Bydlení

Když se Markétě Killi ozval klient, se kterým již v minulosti spolupracovala, s otázkou, zdali by neměla čas pomoci s interiérem statku, ani na chvíli nezaváhala. Šlo totiž o klienta, který je pro designéra skutečným snem. Návštěva byla…

Bieberovi chtějí koupit sídlo po Madonně za 850 milionů korun

iDNES.cz / Bydlení

Luxusní sídlo v kalifornském Beverly Hills, které minulosti patřilo zpěvačce Madonně, chtějí koupit za v přepočtu 850 milionů korun manželé Bieberovi.

Monday, Mar 23

Dům na Bali se skrývá uprostřed džungle. Nabízí dokonalé pohodlí

iDNES.cz / Bydlení

Indonéský ostrov Bali láká svou exotickou pestrostí především cestovatele a etnografy. K těm se nakonec připojil i architekt Alexis Dornier z Německa, který se před několika lety přestěhoval na Bali do města Ubud, kde se věnuje rezidenčním…

Restaurace ve skladu. Krásná Solnice z 16. století opět zdobí Budějovice

iDNES.cz / Bydlení

Solnice je jedním z nejmalebnějších starobylých domů v Českých Budějovicích. Citlivá rekonstrukce v ní hladce spojila nejmodernější zařízení s obnovenými historickými prvky.

Sunday, Mar 22

Topičův salon v Praze zachránil Martin Stránský. Je to secesní klenot

iDNES.cz / Bydlení

Rodinná historie předurčuje cestu i dalším generacím. Secesní dům na Národní třídě tak ovlivnil mnoho osudů a přes 125 let formoval českou společnost. Jeho obnovou zakončil svůj životní záměr vnuk majitele, Martin Jan Stránský. Článek…

Saturday, Mar 21

Domy z jeho modulů lze postavit za necelých 24 hodin. A levně

iDNES.cz / Bydlení

Architekt Ray Kappe vymyslel domy, které lze za dostupné peníze postavit i na pozemcích ve strmých kopcích či na pouštních rovinách. Dokázal, že díky moderním prefabrikátům lze stavět rychle a levně.

Friday, Mar 20

Citlivá rekonstrukce probudila duši starého domu. Výsledek je skvělý

iDNES.cz / Bydlení

Začalo to nenápadně, záměrem byly dílčí úpravy několika místností a jejich léty vysloužilého zařízení. Nakonec se renovoval celý dům včetně střechy a ještě by měla přijít na řadu zahrada. Návštěva byla fotografována pro časopis Domov.

Byty jdou stále na dračku, hlavně ty menší. Jaké jsou v Česku na prodej?

iDNES.cz / Bydlení

Realitní trh se nezastavil. Makléři dodržují bezpečnostní opatření, která zahrnují minimální osobní kontakt, používání ochranných pomůcek a virtuální prohlídky. Cílem je maximální ochrana všech zúčastněných. Podívejte se na menší byty na…

Thursday, Mar 19

Dům roku 2020 vzdává hold funkcionalismu. Podívejte se na i další

iDNES.cz / Bydlení

Domem roku 2020 se stala stavba brněnského ateliéru Europrojekta navazující na nejlepší tradice českého funkcionalismu. Dům zvítězil v již 25. ročníku čtenářské ankety, kterou pořádá redakce časopisu Můj dům.

Dům, ve kterém přežijete. Luxusní zašívárna má spižírnu a plný bar

iDNES.cz / Bydlení

Venkovský dům na vlastním pozemku a s polnostmi v okolí je v této době luxusní zašívárnou. V této nemovitosti v anglické obci Caldecote můžete žít soběstačně a nepotkat ani živáčka.

Wednesday, Mar 18

Starý dům si designérka zařídila v boho stylu. V něm je povoleno vše

iDNES.cz / Bydlení

Interiérová designérka Zuzana Novotná neodolala půvabu starého venkovského domu v Hluboké nad Vltavou. Koupila jej a pustila se do rekonstrukce. Uvnitř mistrně proplétala styly, barvy, ladila bazarové věci s novými. Prostě v boho stylu.