English

Today News

01

Open House zdarma zpřístupní osmdesát unikátních staveb v Praze

iDNES.cz / Bydlení

O víkendu sedmého a osmého srpna se otevře zdarma 80 běžně nepřístupných budov v hlavním městě. Celý festivalový týden přinese řadu doprovodných akcí. Mottem festivalu je „Architektura pro všechny“, prohlídky jsou určené pro širokou…

Dům pro mladou rodinu nabízí poležení jako na peci i vlastní kino

iDNES.cz / Bydlení

Interiéru novostavby domu pro mladou rodinu dominují dva prvky, betonový strop a dřevěná olejovaná podlaha. Autoři interiéru ze studia boq architekti kladli důraz na neutrální barevnou paletu na míru vytvořeného nábytku, avšak s hravými…

Monday, Jul 26

Stará chata se proměnila v bílou krásku se spoustou vychytávek

iDNES.cz / Bydlení

Mít vlastní ostrov a na něm chatu, to je hodně neobvyklé. V Norsku ovšem nic výjimečného. Malý ostrůvek, na kterém si mladí manželé přibližně před rokem koupili starší chatu, by však potřeboval upravit nejen dům, ale i molo a zahrádku.

Františkáni klášter ve Voticích prodali. Přežil jen díky odvaze místních

iDNES.cz / Bydlení

Františkánský klášter ze sedmnáctého století ve Voticích zachránilo před zánikem spojené úsilí místního spolku a zastupitelstva města.

Sunday, Jul 25

Z bytu na Vinohradech je po proměně George Clooney z cihel a malty

iDNES.cz / Bydlení

Slovenský designér Michal Hagara měl s developerským bytem v pražské Italské ulici hodně práce. Od majitelů ale dostal volnou ruku a i díky tomu stvořil prostor, který má starosvětskou noblesu, přesto ovšem nezapomíná na hravost a nikdy se…

Saturday, Jul 24

Dřevostavbu postavili kompletně za necelé čtyři měsíce. Vládne tu bílá

iDNES.cz / Bydlení

Vzdušné prosvětlené prostory i důraz na dřevo. To bylo přání rodiny, která si chtěla postavit dřevostavbu nedaleko Olomouce. Novostavba díky propojení přírodních materiálů a moderních technologií jim měla naplnit jejich představu o…

Friday, Jul 23

Chata vypadá jako přerostlá ptačí budka. Přesto má i domek pro hosty

iDNES.cz / Bydlení

Původní tvář nedostavěné chaty z osmdesátých let se díky architektům ze studia Mjölk změnila k nepoznání. Šedivý brizolit nahradilo černé dřevěné obložení, změnila se výrazně i dispozice a zařízení.

Dům ho stál manželství a deset let práce. Stavbu po dokončení musí prodat

iDNES.cz / Bydlení

Na chesilské pláži na jihozápadě Anglie již deset let stojí nedokončená stavba Chesil Cliff. Dům se objevil v televizní show Grand Designs, která se zaměřuje na neobvyklé architektonické projekty. Tato epizoda však patřila k nejsmutnějším.

Thursday, Jul 22

Covid vzal rodině všechny jistoty. Z nájmu odešli do vlastního bezpečí

iDNES.cz / Bydlení

Čtyřčlenná rodina dokončila kompletní rekonstrukci bytu z 80. let v centru španělského města Murcia. Z původní dispozice nezůstalo nic, byla určena pro jinou dobu a jiný způsob života. Do až filozofické roviny se s rodinou pustila…

Zloděj většinou nepřijde dveřmi. Udělejte si z domova nedobytnou pevnost

www.idnes.cz

Co je minimální požadavek mechanické ochrany rodinného domu před vloupáním? Vstupní dveře certifikované ve třetí bezpečnostní třídě, jejichž vložka i kování dosahují nejméně stejné bezpečnostní třídy jako dveře samotné.

Wednesday, Jul 21

07

Je to pocta Gahurovi, říká autor ceněné přestavby Baťova památníku

iDNES.cz

Památník Tomáše Bati ve Zlíně, který je po rekonstrukci v téměř původním stavu, v jakém vznikl před zhruba osmdesáti lety podle návrhu architekta Františka Lýdie Gahury, zvítězil v celorepublikovém projektu Má vlast cestami proměn 2020.

01

Dům stojí na malém pozemku v blízkosti silnice, přesto nabízí soukromí

iDNES.cz / Bydlení

Jednopodlažní dům stojí ve východní části ostrova Madeira. Navrhla jej architektka Carla Vieira. Respektovala přání klienta, který chtěl, aby jeho dům nabídl kombinaci designu a pohodlí. A také soukromí, byť je pozemek hned u silnice.

Jiří Krampol se celý život stěhoval. Srdcem je však stále Žižkovák

iDNES.cz / Bydlení

V úplném centru Prahy, v krásném rohovém secesním domě poblíž Staroměstského náměstí, bydlí herec Jiří Krampol (83). I když si bydlení v centru pochvaluje, jeho srdce patří jiné pražské části, Žižkovu. Tam prožil dětství.

Tuesday, Jul 20

Dům pro tři princezny má betonové stropy, ale i spoustu barev

iDNES.cz / Bydlení

Jan a Nina mají své soukromé království v klidném prostředí menšího města nedaleko Prahy. Přesto, že jde o království ryze moderní, jsou v něm tři princezny. Jako stupínky od tří do sedmi let. A pro takové princezny se vyplatí vytvořit…

AstraZeneca skvěle vynáší. Její šéf si z odměn koupil nádhernou vilu

iDNES.cz / Bydlení

Generální ředitel farmaceutického gigantu AstraZeneca Pascal Soriot si pořídil nový dům v Austrálii za v přepočtu 173 milionů korun. Vila je luxusním komplexem, který dokáže poskytnout vše, co si jeho obyvatelé přejí.

Monday, Jul 19

Půvabná terasa vznikla na střeše nádrže na vodu, přístup je z ložnice

iDNES.cz / Bydlení

Na malém ostrůvku stojí jen pár domů, zpravidla obydlených jen část roku. Patří k nim i 150 let starý rodinný dům, který v posledních letech slouží jen jako chata. Zatímco exteriér působí stále dobře, interiér potřeboval notně omladit.

Manželé zachránili zámeckou ruinu v Pakoměřicích, proměna bere dech

iDNES.cz / Bydlení

Naše vlast je bohatá na hrady a zámky, ale hodně jich je v havarijním stavu. Patřil mezi ně i zámek v Bořanovicích-Pakoměřicích severně od Prahy, než se ho ujali manželé Nováčkovi.

Sunday, Jul 18

Rodina chtěla bydlet rychle a příjemně. Nový dům vše do puntíku splnil

iDNES.cz / Bydlení

Rodinný dům Tomáše a Michaely je harmonický po formální i materiální stránce. A současně nabízí univerzální řešení pro mladou rodinu, která chce bydlet rychle, příjemně a za dobré peníze.

Saturday, Jul 17

Hospodářské stavení z 19. století dostalo přístavby v moderním stylu

iDNES.cz / Bydlení

Cílem rekonstrukce a přístavby Rezidence G bylo takové místo, které dokonale souzní se svým okolím a bude korespondovat s venkovským životním stylem.

Friday, Jul 16

Chaty v Česku trhají rekordy. Na prodej se najdou i od 500 tisíc korun

iDNES.cz

Chaty od půl milionu korun, obklopené přírodou a vzrostlými stromy existují a jsou na prodej. Z nabídek realitních kanceláří ovšem velmi rychle mizí. Je totiž o ně největší zájem. Vybrali jsme pět nejzajímavějších. Podívejte se.

Rodina se při stavbě domu nechala inspirovat designem starým sedmdesát let

iDNES.cz / Bydlení

Rezidence l’Isle s plochou 580 metrů čtverečních, kterou architektonické studio Chevalier Morales navrhlo pro manželský pár a jejich dvě děti, je reinterpretací moderních amerických domů z poloviny dvacátého století.

Thursday, Jul 15

18

OBRAZEM: Vila stavitele Beneše zmizí, radnice schválila demolici

iDNES.cz / Zprávy

Historická vila stavitele Viktora A. Beneše v pražské čtvrti Hřebenky půjde k zemi, informovala radnice Prahy 5 na úřední desce. Podle mluvčího Denise Kubajary nemohl úřad přání vlastníka zabránit. Na neobvyklou architekturu vily se můžete…

01

Kanceláře s parkem na střeše se pyšní i nejmodernějšími technologiemi

iDNES.cz / Bydlení

Kanceláře, které se přizpůsobí uživatelům, vybavené nejmodernějšími technologiemi a materiály, přitom v těsném sepětí s přírodou. Takový je butikový komplex kanceláří v Plzni, který navrhl architekt Tomáš Blahovec a také zahradní architekt…

Odvážná přestavba řadovky. Do domu se pohodlně vejde sedm lidí

iDNES.cz / Bydlení

Proměna 40 let staré městské řadovky v Ho Či Minově městě změnila život celé početné rodině. Dny v kancelářích vystřídala práce z domova, dospělí synové žádali soukromí a teta chtěla své místo k odpočinku. Vše vyřešilo studio dmarchitects.

Wednesday, Jul 14

Skleněné stěny mohou fungovat jako umělecké dílo i funkční prvek

iDNES.cz / Bydlení

Nadšení ze spojení kuchyně, jídelny a obývacího pokoje skončí v okamžiku, kdy si majitelé přejí mít určité soukromí. Nebo pokud je vhodné oddělit restaurační část od barové. Designérka Wanda Valihrachová přišla s nápadem, jak ze skla…

Zdeněk Vřešťál z Nerezu žije v kovárně u Kutné Hory. Sousedé jsou fajn

iDNES.cz / Bydlení

Ačkoli je písničkář Zdeněk Vřešťál (65), zakladatel dnes již legendární kapely Nerez a dlouholetý spolupracovník zesnulé Zuzany Navarové, rodilý Pražák, našel domov v bývalé kovárně nedaleko Kutné Hory. Na svém domově oceňuje klid a dobré…

Tuesday, Jul 13

19

Ruina plná překvapení. Manželé zrekonstruovali protitureckou baštu

iDNES.cz / Bydlení

Tohle rozhodně není typická chaloupka, na jaké jste zvyklí. Protiturecké baště z roku 1550 vdechl nový život architekt Miroslav Herman a dnes je unikátním místem, kde se citlivě propojuje staré s novým a setkává se tu celá rodina.

01

Máma dvou dětí se dřiny nebojí. Zanedbaný dům proměnila svépomocí

iDNES.cz / Bydlení

Emily Barrattová z Middletonu v severozápadní Anglii zakoupila společně s manželem bývalý kostel z 19. století, který byl ve velmi špatném stavu. Postupně se jim podařilo obydlí proměnit na příjemný domov.

Rekonstrukce vily je během na dlouhé trati. Ale už teď ji milují

iDNES.cz / Bydlení

V případě rodinné třípodlažní vily na kraji Prahy nešlo o lásku na první pohled. Přesto se do ní podnikatelka a influencerka Tereza Salte i její muž John Erik zamilovali. Návrh proměny domu dostalo na starost architektonické studio.

Monday, Jul 12

Chata s velkým oknem nabízí pohled, který vypadá jako nádherný obraz

iDNES.cz / Bydlení

Chata stojící vysoko nad fjordem „sloužila“ jako lovecká, měla pouhých 15 metrů čtverečních. Když se proměnila na klasický rekreační objekt, noví majitelé ji postupně zvětšovali. Teď už se jim však interiér chaty vůbec nelíbí, proto si…