English

Today News

01

Příběh českých vánočních ozdob začal sklady plnými perlí pro Indii

iDNES.cz / Bydlení

České skleněné vánoční ozdoby se staly pojmem vlastně trochu nechtěně, do jejich historie zasáhla hospodářská krize, ale také Japonci a stát. Že je to trochu zvláštní kombinace? Historie českých vánočních ozdob je prostě taková.

Vršovice mají novou kavárnu. Má vysouvací výlohy a vertikální zahradu

iDNES.cz / Bydlení

Architekti Pavel Nový a Vít Svoboda z ateliéru 0,5 Studio navrhli novou kavárnu Coffee Source na rozhraní pražských Vinohrad a Vršovic – v lokalitě vyhlášené pro svůj pestrý kulturní a gastronomický život.

Monday, Dec 9

Manželé si postavili dřevěný ráj, z luxusního domu jsou nadšeni

iDNES.cz / Bydlení

Vanessa a Michael jsou velcí příznivci dřeva, navíc se s ním často setkávají i ve svých profesích. Michael je tesař, Vanessa navrhuje interiéry a dřevěné prvky ráda využívá. Jejich dům je proto nejen ze dřeva, ale je jím i zcela zaplněný.

V Ralsku opravili ruinu a otevřeli muzeum českých vystěhovalců do Brazílie

iDNES.cz / Bydlení

Zchátralá budova bývalé školy z devatenáctého století v Ralsku-Náhlově v Libereckém kraji se díky spojenému úsilí domorodců a krajánků stala Muzeem českého vystěhovalectví do Brazílie.

Sunday, Dec 8

Nová kuchyň i obývák za 110 tisíc. Majitelce proměna vyrazila dech

iDNES.cz / Bydlení

Tereza bydlí s manželem a synem v panelovém bytě a moc si přeje novou kuchyň, protože v té současné se podle jejích slov nedá ani pořádně vařit. Vylepšení by si také zasloužil obývací pokoj. Úkolu se ujala designérka Denisa Bartošová.

Saturday, Dec 7

Na Moravu se jezdí za vínem i architekturou. Enotéka spojuje obojí

iDNES.cz / Bydlení

Morava si svých vín považuje, proto přibývá i zajímavých staveb vinařství. Znojmo se může pochlubit úplnou novinkou, Enotékou v přestavěném pivovaru z 19. století. Za projektem stojí jedno z nejúspěšnějších současných architektonických…

Friday, Dec 6

Dárky pro muže, kteří milují historii, kvalitu a přírodní materiály

iDNES.cz / Bydlení

Dárky pro muže se velmi často řídí jejich koníčky a zálibami, tam bývá úspěch zaručený. A dokonce mohou mít i „designovou nadstavbu“. Muži ocení i přírodní materiály či příběh s historií.

Poradna architekta: jak připravit pohodlné bydlení pro rodiče

iDNES.cz / Bydlení

Kam s babičkou a dědou? Představa domova důchodců začíná být pro mnohé rodiny stále častěji nepřijatelná, a to z různých důvodů. Proto se mnozí začínají zamýšlet, jak vyřešit bydlení rodičů. Vejminek pro prarodiče potřebuje i čtenářka…

Thursday, Dec 5

Na dům čekala pětičlenná rodina 10 let. Bydlí se jim naprosto báječně

iDNES.cz / Bydlení

Majitel stavební firmy David Dalgleish pořídil před více než deseti lety pro svou rodinu krásný pozemek uprostřed panenské přírody amerického Texasu. Tehdy netušil, že první léto v novém vysněném domě stráví až v roce 2019. Důvodem byla…

Vánoce v Bílém domě. Melania zvolila velkolepou výzdobu v bílé a zlaté

iDNES.cz / Bydlení

První dáma USA Melania Trumpová vyzdobila spolu s dobrovolníky prostory prezidentského sídla. Téma se nese, tak jako každý rok, v duchu vlastenectví amerického lidu. Dekorace jsou v bílé a zlaté barvě.

Wednesday, Dec 4

Kdo vyhrál ve třetím kole soutěže Sto let se spotřebiči Electroluxu

iDNES.cz / Bydlení

Výhra před Vánocemi potěší dvojnásob, zejména když je hlavní cenou multifunkční parní trouba Electrolux. Třetího a zároveň závěrečného kvízu naší soutěže se úspěšně zúčastnilo 3 366 čtenářů.

Herec Ota Jirák přestavěl rozpadlou hospodu na chalupářské království

iDNES.cz / Bydlení

V chalupě na Mladoboleslavsku našel své útočiště nejen známý herec, dabér a mim Ota Jirák se svou milou ženou Drahuškou, ale i jejich jezevčík Ferda. Sedmnáct kilometrů odtud navíc leží Jirákova rodná ves.

Tuesday, Dec 3

Minimalistický dům oživuje žlutá barva, vládnou v něm mobilní aplikace

iDNES.cz / Bydlení

Kvůli náročné profesi i rychlému životnímu tempu si majitelé vybrali dokonale fungující minimalisticky dům. Architekti jej vybavili spoustou úložných prostor, aby se dal snadno udržovat a všem zbylo dost času na sportovní vyžití i další…

Vlastní voda i elektřina. V Čechách roste soběstačný dům bez sítí

iDNES.cz / Bydlení

Šetrný dům, který si vyrobí veškerou elektrickou energii sám, zachytí maximum dešťové vody, nezbavuje se zbytečně drahocenného tepla, ale přitom se v něm zdravě dýchá a žije. Takový dům, který je snem mnoha lidí, přes zimu vyrůstá u…

Monday, Dec 2

Jeho dům tvoří deset krychlí, z toho osm prosklených. Sklo totiž miluje

iDNES.cz / Bydlení

Jeho osobitý styl dodnes nabízí nejrůznější geometrické tvary rodinných vil, což nejlépe dokazuje i jeho vlastní dům v Malibu. „Domy pro celebrity neprojektuji, z jejich poloviček se bohužel stávají designérky,“ říká po trpkých…

Centrum hyzdila skládka. Teď je tu osmdesát tůněk a niva pro stoletou vodu

iDNES.cz / Bydlení

Na místě bývalého rybníka se skládkou ve středu obce Veselí v Pardubickém kraji vznikl volnočasový areál pro všechny generace.

Sunday, Dec 1

Parádní ložnice s výhledem na Hrad. Je super, pochvaluje si majitel

iDNES.cz / Bydlení

Jan bydlí v půdním bytě na pražských Vinohradech, který si nedávno zrekonstruoval. Domů se chodí především vyspat, takže nejdřív potřebuje zařídit ložnici. Jeho snem je postel, z níž by viděl na Pražský hrad. Úkolu se ujal designér David…

Saturday, Nov 30

Do moderního bytu si dopřáli i pár starožitných kousků. Tak akorát

iDNES.cz / Bydlení

Když designérka přemýšlela, v jakém stylu byt uchopit, napadl ji kubismus. Ten se totiž nejvíc hodil k nábytku a doplňkům, které chtěli majitelé v bytě zachovat. Návštěva byla fotografována pro časopis Bydlení.

Friday, Nov 29

Rekonstrukce bytu dopadla na výbornou. Přáním byly tři televizní stěny

iDNES.cz / Bydlení

Mladý muž přijel do Prahy z USA a okamžitě se do města zamiloval. Časem si s přítelkyní koupili v centru byt 3+1, který volal po kompletní rekonstrukci. Proměny se ujala návrhářka Josefina Hynková Slezáková.

Posuvná fasáda domu respektuje náladu obyvatel. Může se celá otevřít

iDNES.cz / Bydlení

V přímořské oblasti Costa Blanca, pouhých pět kilometrů od pobřeží, vyrostl rodinný dům Vivienda en Elche. Bungalov z dílny architektonického studia Estudio Arn Arquitectos na první pohled zaujme prosklenou fasádou.

Thursday, Nov 28

Letošní Vánoce budou bílé i bez sněhu. Vládne bílá, peříčka i samet

iDNES.cz / Bydlení

Výrobci ozdob i dekorací každé Vánoce nabízejí „jediné správné “ trendy, aby v lednu následujícího roku na veletrhu Christmasworld ve Frankfurtu nad Mohanem přišli s novými. Ale předbíhat se nemá: letošním svátkům má vládnout bílá, spousta…

Kamenná symfonie. Unikátní vilu na ostrově Man vytápí energie z jezera

iDNES.cz / Bydlení

Kamenný dům zasazený do nádherné krajiny svérázného a syrového ostrova Man v Irském moři je pýchou dvojice penzionovaných vědců. Ti se rozhodli, že na stará kolena tak zcela neopustí svou branži.

Wednesday, Nov 27

Sto let se spotřebiči Electrolux: parní trouba je královnou kuchyně

www.idnes.cz

Pokud si chcete opravdu pochutnat na rybě, zelenině, ale třeba i na vepřové panence, těžko najdete lepší variantu než přípravu v parní troubě. Křehké maso a zachované vitaminy i stopové prvky v potravinách vám pak zaručí i metoda sous-vide…

V zaniklé osadě vyrůstá archeoskanzen. Domy staví nezaměstnaní

iDNES.cz / Bydlení

V zaniklé slovenské osadě Šoldov nedaleko Štrby v okrese Poprad postupně vyrůstá archeoskanzen. Převážně z vlastních zdrojů jej zde buduje obec, která loni postavila za pomoci nezaměstnaných občanů jedno takové obydlí. Letos přibude další.

KVÍZ: Co víte o vaření v páře? Vyhrajte parní troubu za 35 tisíc

iDNES.cz / Bydlení

Vánoce se blíží a s nimi i závěr naší soutěže se společností Electrolux, která letos slaví sto let od svého vzniku. Hlavní cenou závěrečného třetího kola je multifunkční parní trouba v hodnotě 35 tisíc korun, v níž tak už budete moci…

Tuesday, Nov 26

Budík, který voní kávou, či zápisník na baterku. Tipy na vánoční dárky

iDNES.cz / Bydlení

Originální vánoční dárek, který obdarovaného potěší, lze zvolit i z méně tradičních tipů. Některé z nich se mohou stát i atraktivním doplňkem v interiéru.

Vladimír Hron našel domov pro rodinu. Blesková akce jim přinesla štěstí

iDNES.cz / Bydlení

Bavič Vladimír Hron se před dvěma lety s rodinou přestěhoval z Prahy na venkov. Jak sám přiznává, našel ráj na zemi. Bydlení ve vísce, kde žije necelých pět set obyvatel, si nemůže vynachválit.

Monday, Nov 25

Proměna starého tmavého domu: podívejte se, co dokážou okna a barvy

iDNES.cz / Bydlení

Původní cihlový dům v newyorském Brooklynu byl velmi tmavý. V ponuré atmosféře zanikala všechna pozitiva dobré dispozice a zajímavé stavební prvky. Interiér zůstal stejný více než padesát let. Architekti však dokázali použít zajímavé…

Náchodské strašidlo je pryč. Nádraží propojené s terminálem sbírá ceny

iDNES.cz / Bydlení

Po úspěšné rekonstrukci se kdysi neuspořádané nádraží v Náchodě opět stalo důstojnou vstupní branou do města.

Sunday, Nov 24

Radikální proměna obývací kuchyně s jídelnou majitelce vyrazila dech

iDNES.cz / Bydlení

Denisa se rozhodla oživit obývací kuchyni s jídelnou. Přála by si nový a důstojný prostor, ve kterém by našly své místo i její umělecké předměty z cest. Proměny se ujala designérka Petra Indruchová.